• jedan u nizu
    6.8k


    zasto svi godinama misle da je nogomet igra gdje igra samo jedan napadac?
    godinama najpoulanija formacija je 4-3-3 gdje su ovo zapravo krilnni napadaci i jedna spica.
    kako u repki, tako i u dinamu.
    mi nazalost nemamo krilne napadace, imali smo kad je igrao Orsa.
    Ivanusec, Spikic nisu krilni napdaci vec krila. Sto znaci da nam spica ostaje sama. Petko nije tip napadaca za solo spicu, njemu treba ili jos jedan napadac ili dva krilna napadaca, koji ce ulaziti u 16ac, ali ne sa korner pozicija i 'coska' 16ca, vec ranije, gdje ce odvlaciti za sobom igrace unutra, otvarati prostor za bekove iz drugog plana prema korner zastavici.
    u tom slucaju imaju opciju na vlastito umijece driblati i pucati. odigrati na spicu (bilo po podu ili zraku), odigrati na beka u drugom planu ( i onda otic na gol na centarsut), ili odigrati povratnu na playmakera i na taj nacin se rijesit svog cuvara.

    nama igra jednostavno izgleda isto godinama. Sada Misic i baturina ordiniraju na 30-40 min i cekaju priliku, dodaje se krilima, oni nazad njima, proba se doci do petka, ali on je okruzen sa 4 igraca pa lopta ide nazad i to je to. Jedino na individualnu kvalitetu ili ne kvalitetu protivnika tako uspijemo zabijati golove.

    Zazivam taktiku sa dva napaadaca vec godinama, pogotovo sa igracem poput Petka.rasteretilo bi se njega, ukljucilo vise igraca u napad i razvuklo protivnicku obranu. Ovako se uvijek oslanjamo na individualce i protivnicku gresku, zato kiksamo kada protivnik malo jace stisne.

    cak mislim da ne treba za to igrati sa 3 u obrani, vec sa dva centralna vezna. Misic i Baturina, misic malo povuceno, korektor i organizator napada. a Baturina naprije kao razigravac obojice napadaca i krila, te opcija za povratnu, dribling i sut. Nebi imali rupu u vezi, taj Baturina bi se morao drzati ipak malo dublje jer bi imali dvojicu naprijed. Krila bi pokrivala bocne pozicije, jer nebi bili toliko jako opterecni prema naprijed, i nebi se otvarao prostor za protivnike kada bi oni pokusalio uci u 16m. Trka bi bila bitnija, ta krila i Baturina bi se morali vracati brzim tempom, ali vjerujem da to nebi bio problem kada bi se njihov ofenzivni dio rasteretio.

    Stoga, pottreban nam je napadac drugaciji od Petka, netko tko ce ulaziti u prostor, biti brz i zabijati golove. Mislim da bi Mierez bio odlican za to, bolji od Drmica koji je vec spor i nacet svugdje.

    Zivim za dan kada ce se ta formacija ostvariti.

    p.s. samo pogledajte ucinak nasih napadaca zadnjih 5 godina, ukljucujuci repku. Najbolji strijeci su Perisic u repki i Orsic kod nas, bas zato jer su oni koliko toliko bili ti krilni napadaci. Ta formacija je super, ali moras imati takve igrace (vinicius, neymar, mbape itd)

    p.p.s mislim da bi u tom slucaju dosta napredovao i Topic, kada nebi ostao sam, mogao bi se razigrati i poceti zabijati golove. ovako je preneiskusan, ne moze doci do izrazaja, a uostalom, i drugaciji je tip napadaca od Petka.
  • diebalo77
    174
    Neka ostane za nedjelju i uzvrat protiv Sparte pa nek ide ako hoće
  • Georg Koch
    4k
    Drmic sa Ljubom danas na druzenju sa navijacima.
    Mislim da za sada ostaje Drma(valjda) po tome, da mu se dogovara transfer zar bi bas njega slali.
    Cak tipujem da ce poceti sutra od 1.minute
  • diebalo77
    174
    Imamo trenera a nema tko igrati
  • gledatelj
    326
    pa kad ga toliko plaćaju da bar nešto odradi haha
  • NORTE
    9.8k
    Petković igra protiv Rijeke.
    Turci na aparatima.
  • scooniepenn
    2.2k
    Ako zaista ovi debili prodaju i Petka ja cu im jebati mater na stadionu u nedjelju. Ne mogu napisati s tockicama jer sam previse ljut pa neka mi se post brise ako sam pretjerao, razumjet cu.
  • Efes Pilsen
    7.2k
    Ja stalno provjeravam ovu temu u nadi da ce osvanut slika Petkovica kako potpisuje novi ugovor u plavom salonu. Pojacanja ni ne ocekujem..
  • Fanboy
    2.3k
    Ako prodaju Petkovića to je izdaja kluba. Ovo je sramota što se radi, nemam riječi...
    Doslovno miniranje vlastitog kluba, Šimić ako zaista radi za interes kluba neka izađe sa priopćenjem što se događa jer inače nema razlike.
    Klub je zaradio ovo ljeto kao nikad u povijesti, slijedi mu dramatična borba za naslov i onda nakon što ti je u pola godine otišlo 5 najvažnijih igrača prodajem zadnjeg koji je temelj te velike generacije.
    Sramota ako se transfer potvrdi i to za pišljivih 3 mil eura.
  • Kujtim Shalla
    2.4k
    oni će izgleda prodati ne samo petka, nego svakog za koga dodje najmanja ponuda, nevjerojatno da niti jednog od 4 naša glavna igrača nisu mogli nagovoriti na ostanak i produžiti ugovor. Ili nam svima objasniti što se događa. Iskreno više ništa ne očekujem, kako god bude na kraju tu smo da se zajedno radujemo i tugujemo i podrzimo one koji su ostali. Nema nam druge. Kača je potpisao, treba im dati i kompliment kad dobro obave posao, posudba i po utakmici platiti je top. Zato se i odužio pred postavljam jer su iz loše htjeli cash odmah I transfer
  • NitkoBitan
    13.5k
    Rekordan ugovor je Petkovicu na stolu. Na njemu je oce li ga potpisat ili ne. Uprava je s te strane odradila svoje. Ako zeli ic jel ga treba na silu drzat u klubu pa da ode za dz iduce ljeto?
  • Efes Pilsen
    7.2k
    da jer nam 3 milje, pa ni 5 ne znaci nista.
  • Mlađi referent
    11.4k
    Ako zeli ic jel ga treba na silu drzat u klubu pa da ode za dz iduce ljeto?NitkoBitan

    Da
  • Ludovic IX
    6k
    Za njega nemamo zamjenu. Za livija imamo. Zato petko ne smije otic za 3 jer nam više znači od tih 3 milje. Ali 6,5 tj 7,5 sa bonusima vrij2di kad imaš nevistics.
  • scooniepenn
    2.2k

    Kolege su vec odgovorile. Da, nama 3 milje ne znaci nista, a Petko znaci sve. Toliko je jednostavno. Ako nece produziiti ja bih mu bez ustezanja rekao da razmisli sto mu je bolje, izlozio plan novog Dinama gdje ce on biti uvjerljivo najplaceniji igrac i lider uz Misa i Ristu. Dakle, ima vremena potpisati novi Ugovor do zime, a ako odluci ipak otici neka ode nakon sto nak donese naslov i rezultate u Europi. Ako produzi znas da je on taj, a ako odluci drugim putem u zimskom prijelaznom roku trazis klasu i novu zvijezdu u napadu. Prosto ko’ pasulj.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions