• Orc123
    8k

    Osim Vrbe nemas vanserijskog talenta a on igra poziciju Baturine, znaci igrat ce jako malo....zar nije bolje da igra negdje godinu u kontinuitetu i vrati se da bi zauzeo mjesto u 1. Postavi ili se borio za nju? Navest cu damo primjere: Modric, Eduardo, Corluka, Sutalo, Ademi, Sunjic, pa mozemo tu ubrojiti i Broza, pa cak i Spikica.....ima toga jos ali da ne nabrajam....
  • BornaPŽ1986
    1k


    Evo nama vec x igraca ode na posudbe pa se vrate pa odu u Rijeku ili Celje pa se vrate, ili se raskine ugovor. Sto fali da se igrac afirmira u HNL-u a ne u slovenskoj ligi? Sta ne moze dobit 60 minuta protiv Rudesa? Naravno ja nemam nista protiv posudbi ali realnost je da su vece sanse da se igraca zamijeti kod nas kad igramo ligu prvaka itd. Ne pada mi na pamet nitko tko je otisao van na posudbu pa se vratio i da smo ostvarili dobar transfer. Baturina, Gvardiol i Sutalo su tu oduvijek pa vidimo kakvi su.



    Ok sad si izvukao samo taj podatak koji mi je pao na pamet iz podcasta. Nisam napisao da je cinjenica je da je on u mladjim kategorijama ocito bio visa razina i da ga je doticni pogurao u prvi sastav.
  • Jurki
    11.7k
    Mi smo se tolko igracki digli da vise ne mozemo biti poligon za razvoj igraca (mozda 1-2 al ti moraju biti top top talenti ko Baturina).
    A i nebres ganjati rezultat i trpiti mlade igrace pogotovo ne u Europi.
    Nama je jos prekjucer bila potrebna filijala.
    Ove posudbe Topica, Gurlice, Rukavine itd nemaju smisla jer ni jedan klub nebu gural tvoje igrace a svoje slal na tribinu.
    U tome bi trebali iskopirati Slazburg koji ima Liefering koji gura njihove igrace.
  • IstinaZaDinamo
    2k
    Vrbancicu je tek 17, idealno je da ove sezone igra za juniore i bude na raspolaganju prvoj momcadi ako zatreba, malo koji klub ce uzeti igraca od 17 na posudbu i dati mu dovoljno minuta. Treba gledati malo siri kontekst, juniori ce igrati LP i vecina ovih igraca ako ne i svi ce imati pravo nastupa i sigurno biti od koristi, a bit ce i minuta u prvoj momcadi za one koji zasluze.
  • Orc123
    8k

    S bravom odlicno surađujemo, Katinic je tamo standardan, cak je i Milic igrao tamo puno kad je bio tako da dam siguran da bi Vrbancica tamo gurali pravim putem. Njemu bi sigurno to bilo vece iskustvo nego igranje u juniorima. bravo je odlican klub za razvoj. Cak je u Gorici isto puno i Brekalo igrao. Celje i Stefulj su posebna prica, ali tu se ne cudim jer ovaj jednostavno nema kvalitetu....
  • Orc123
    8k

    Evo Krdzalic se vratio iz Olimpije....Sutalo prodao posudbu u Istri i ne bi Istra ni njega gursla tad da nije imao kvalitetu. Sve se svodi na to dal je igrac kvalitet, ako je nece ga stavit na klupu jer im treba kvaliteta.
  • BornaPŽ1986
    1k
    Sve to stoji ali evo Tolic je imao dvoznamenkast broj asistencija u Sloveniji pa je popio novu posudbu. Mozda nije najbolji primjer jer je stariji ali svejedno.

    Od svih mi nekako Topic iskace mozda kao taj iduci jer ga je Biscan gurnuo u prvi sastav, a treba i za to imati muda pa ubaciti nekog. Ako krene iskoristavati sanse i zabijati to je to.
  • OsamŠest
    3.4k

    Jesi li pričao o Josipu Šutalu prije 5 godina kao vanserijskom talentu? Vjerojatno nisi.

    Isto je i s većinom igrača, zato što su rijetki vanserijski talenti.. Živković i Gurlica su čudo stoperi, o Rukavini je već sve odavno rečeno. Vrbančić, Krdžalić i Lukanić su majstori na lopti..

    Kao što je kolega rekao, Dinamo mora gurat mlade i to je činjenica. Zato se i love Kačavenda, Frigan, Stojković i slični, jer će se dobit baš na tom segmentu. Ako nema toga, nema ni Dinama.. Što prije uđu unutra, to je prije bolje za sve moguće strane.

    U današnjem nogometu nema više onog iskusan ili neiskusan (ok, postoje situacije), ali većinom se sve svodi na to jesi li dovoljno dobar ili nisi. A na trenerima je da prepoznaju, ukoliko netko nije dovoljno dobar u ovom trenutku, hoće li to postati kroz kontinuitet u Dinamu ili na posudbi.

    Ja više preferiram da Dinamo sam razvija igrače, mimo posudbi. Ti dečki prolaze dominantnu školu nogometa u kojoj 99% utakmica pobjeđuju i igraju napadački. Ukoliko se ode na posudbu u neku lošiju sredinu, tada se i percepcija igrača mijenja. Nakon povratka u Dinamo, velika je vjerojatnost da je samopouzdanje stečeno kroz školu izgubljeno na nekoj posudbi gdje je ta ekipa u podređenom položaju..

    Sve u svemu, volio bi svježinu kroz mlade dečke na koje će se moć računat, samo je bitan kontinuitet. Kao što su dobili Baturina, Majer ili Ivanušec.
  • Mulec86
    394
    Puno pricamo -malo znamo. Kakav je ko vidli budemo tek kad pocnu utakmice. Decki imaju kvalitetne pripreme nakon godina fušarenja raznih strucnjaka nebi me cudilo da neko otpisan ugodno iznenadi. Lijevi bek,desno krilo koji rade razliku i liga prvaka je u nasem dvoristu i ove sezone.
  • BornaPŽ1986
    1k
    Sutalo prodao posudbu u Istri i ne bi Istra ni njega gursla tad da nije imao kvalitetuOrc123

    Istina, ali u to vrijeme Istra nije imala bolje, on im je dosao kao Maldini tako da.

    Ja više preferiram da Dinamo sam razvija igračeOsamŠest

    Upravo to, moras im dati minute (ako to zasluze) jer to je nasa skola i buducnost, malo po malo.
  • Jurki
    11.7k
    Pitam se di je zapelo kod pocetka suradnje sa Sesvetama, kao filijalom. I dal bude opce kaj od toga?
    Druga liga bi juniorima bila odlicna prilika da igraju seniorski nogomet i to na dosta dobroj razini.
    Edit: mozemo stvarno samo zahvaliti Savezu na tome kaj je izbacil druge momcadi iz druge lige.
  • Ivanmtk
    1k
    Meni se od svih juniora Gurlica činio najdominantnijim. Nevjerojatno mi je da cijelo proljeće dobije samo malo minuta kontra Šibenika. Ekipa mi se čini solidna ovako, ali ako ode Ivanušec morat će se finiširat Kačavenda ili Stojković, Frigan je pred potpisom i to je solidno za početak sezone. Malo smo preneiskusni, dobro bi došao Šunjić ili Badelj u vezi jer mislim da će Ljubičić igrat lijevog beka, iako je to za mene svetogrđe.
  • OsamŠest
    3.4k
    Ispada malo blesavo da je Šutalo postao igrač zahvaljujući Istri. To je netočno. On bi jednako dobro igrao i kod nas.. Na kraju krajeva on je tamo odradio tek polusezonu, ništa previše..

    U tom trenutku si imao na stoperskim pozicijama Tea, Perića, Lauritsen je došao na ljeto, Gvardiol kao projekt broj 1.

    Želim reć da je možda bolje u takvoj situaciji dat priliku Šutalu koji je i u školi pokazao potencijal, nego dovodit Lauritsena iz Danske.

    Možda i danas imamo takvu situaciju. Tražimo krilo, a imamo ga u Rukavini. Tražimo dodatnog stopera, a imamo ga u Živkoviću ili Gurlici. Tražimo veznjake, a imamo ih u Krdžaliću, Lukaniću ili Vrbančiću.

    Nema potrebe da nam nešto što znamo idu na 6 mjeseci dokazat u Bravo ili Istru. Jednostavno će dobit minute koje bi dobio stranac kojeg svi čekamo..

    I gle čuda, Šutalo standardni reprezentativac i igrač kojeg želi krema, a s druge strane Lauritsen (imao je dobre partije, al ne stane u istu rečenicu sa Josipom) se vratio u Dansku..
  • Olmic
    3.6k
    Gurlica u Bravu. Ili Sutalo ne ide nigdje ili cemo dovest jos jednog igraca.

    Peric B.Sutalo Max Perkovic tanko
  • Ivanmtk
    1k
    Šutala znam već desetak godina, obojicu. Evo jedna zanimljivost koju nećete nigdi pročitat. Po Josipa je prvo došao hajduk, ali on i njegov otac su ih odbili odma na prvu. Čekali su Dinamo. Sjećam se kad je odlazio iz Neretve, znali smo d će bit igračina, ja vjerujem da je jedina razlika između njega i Gvardiola to šta Joško igra lijevom nogom. U svim ostalim segmentima može mu parirati, možda fizikalije Joško ima bolje, ali Josipova smirenost i jednostavnost to balansira.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.

More Discussions