• deda
    27.8k
    Nije PAOK ništa financijski moćniji od nas, ali da ima drugačiju strukturu prihoda i rashoda. Njihovi prihodi su više oslonjeni na komercijalni dio (sponzori, ulaznice, marketing), a manje na prodaju igrača. Tu mi moramo napraviti značajan iskorak.
  • gio
    107

    Novi SD je pricao o AEKu da je financijski mocniji
  • Crni86
    1.1k
    isprike na krivom izrazaju, struktura prihoda je stabilnija tako je. Gore sam bas naveo podatak koji je bio vezan za Aek, a ne za Paok kako sam naveo.
  • Jaro
    5.5k
    yep, samo mi da imamo isti budzet ko oni moramo prodat 1-2-3 nositelja igre i uc u minimum EL, a oni nit jedno nit drugo....
  • Droljo
    4.9k
    Njihovi prihodi su više oslonjeni na komercijalni dio (sponzori, ulaznice, marketing), a manje na prodaju igrača. Tu mi moramo napraviti značajan iskorakdeda

    Tu je nas mamić uništio. Mi nakon prodaja od 20+ mil nismo nikako trebali prodavati opet i opet i opet bez rezultata. 3 igrača u kratkom roku proda za 50 mil (to je danas kao 100) i ne napravimo ništa nego prodamo još kojega. Fuj smeće lopovsko
  • scooniepenn
    1.8k

    Moguće da im novi stadion donosi toliko koliko prića Marić, premda mi je dosta teško u to povjerovati. S obzirom na standard u Grčkoj da AEK samo od ulaznica zaradi 25 milja Eura nisam baš najsigurniji. Što se tiče PAOK-a njihov stadion je jedva malo manji krš od našeg tako da se tu može raditi samo o upumpavanju i pranju love od strane ovog sovjetsko-grčkog krimosa.
  • nemapredaje
    1.9k


    Nije toliko, ali nije ni zanemarivo. Stadion im prima 32500 gledatelja, da je prosječna karta 20€ (nemrem naći cijene, al vjerujem da je tu negdje) to je 650.000€ po tekmi. Imaju 18 domaćih tekmi u prvenstvu, 5 europskih, još par u kupu, ne vjerujem da su sve rasprodane, ali mislim da oko 10-15 miliona eura namaknu u sezoni.
  • rioda
    2.3k
    Sumnjam da je to cifra samo od ulaznica, vjerojatno su uključeni i match-day prihodi, fan shop...
  • scooniepenn
    1.8k
    Ako govorimo i o match-day prihodima i fan shopu na stadionu sumnjam da je iznos veći od 12 do 13. Daleko od toga da je to malo, ali s obzirom na standard u Grčkoj 25 milja mi djeluje irealno. Rekao bih s poprilično sigurnošću kako mi s muzejem i velikim fan shopom na novom stadionu, uz match-day i prihode od merchandisinga možemo bez problema doći do tog gore navedenog iznosa što bi bilo preko 1/5 našeg budžeta.
  • Izet Hajrović
    858
    to bi imalo smisla kad bi im stadion svaku utakmicu bio pun, ali prema podacima s TM, prosječna posjećenost na PAOK-ovim domaćim utakmicama grčke lige je 12165 gledatelja. Uz nove vjetrove u našem klubu te ispravne brojače, vjerujem da sljedeće sezone možemo doći do prosjeka od 10k+ na domaćim utakmicama HNL-a što nam svakako neće donijeti astronomsko povećanje prihoda od ulaznica, ali moglo bi nekih 1-2 mil. što svakako nije za baciti. Isto tako, uvjeren sam da uz kvalitetan rad, možemo doći do 30 - 35 mil. prihoda od ulaznica, fan shopa, sadržaja na utakmicama, članstva, sponzora (vjerujem da će sad biti izdašniji i zainteresiraniji), nagrade od domaćih natjecanja, itd. što bi već bio veliki korak prema stabilizaciji financija i manje ovisnosti o varijabilnim prihodima poput UEFA natjecanja ili transfera.
  • Lynx17
    2.6k
    Nije PAOK ništa financijski moćniji od nas, ali da ima drugačiju strukturu prihoda i rashoda. Njihovi prihodi su više oslonjeni na komercijalni dio (sponzori, ulaznice, marketing), a manje na prodaju igrača. Tu mi moramo napraviti značajan iskorak.deda


    Tu ce Boban i Modric pomoci.


    sip-of-coffee-jack-reacher.gif
  • dumitrumitu
    535
    Moguće je da zarađuju više. Pričao mi je grk jedan da godišnju plaća 900€. Ne znam koliko im koštaju pojedinačne.
  • nemapredaje
    1.9k


    Na AEK sam se referirao
  • scooniepenn
    1.8k

    To mi se čini užasno puno, čak i da je riječ o najskupljoj godišnjoj. Naime, prema službenim podacima za Q3 2023. prosječna plaća u Hrvatskoj bila je oko 1.200 Eura, a u grčkoj oko 1.100 Eura.
  • Mathiasovi Chageri
    1.8k
    Dinamo je objavio upravo informaciju kako je ostalo još 400 karata za utakmicu u subotu, no zanimljivija je slika koju su priložili uz objavu. Lovren je u prvom planu na slici, a na instagramu su ga i označili na slici. Jel nam možda to prvi ljetni transfer?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.