• Orc123
    5.2k
    Bukvic veliki potencijal ali ako nastavimo ovo ludilo sa placanjem tolikih odsteta u hnl tome nece biti kraj i svake godine ce ici 20do 30 posto na vise...jednostavno mi cemo postat neodrzivi. Isto tako se tu pisalo kako je Sutalo odlicna kupovina, a na kraju bit ce dobro ako ce se i nwsto vratiti od toga. Inace napomenuo bi da je Ivanusec otisao za 8,5m a ovo sto je Rijeka dobila za Frigana je dobila sad i nikad vise! Ocekujem da ce Frigan vec na ljeto mijenjati sredinu i bit jeftiniji nego sto je bio sad. Igrac koji nije vidio europe, koji je iz osrednjeg kluba za Hnl prilike ne moze kostati te novce....glupo je reci cijenu za Bukvica ali ona ne moze prelaziti 2mil eura! To sto su nam svi u HNL okrenuli leđa to je deugi par cipela. Eto u indexu je potvrđeno da Osijek odbio nasu ponudu za Belju koja je bila veca od Agsburgove....eto to vam je nas hnl! Ja shvacam da smo imali koristi od hnl kupovina ali...igrace treba prepoznati u mlađim dobnim kategorijama i onda reagirati vec a ne kad uđu u seniorski nogomet. To smo radili prije....ne moze igrac iz hnl kostati nakon 10 utakmica 3 mil eura na vise....to je neodrzivo jer smo na taj nacin kuoili i razne Jurice, Cabraje, Kastratije, Atienwene, Stwfulje i popusili na njima ogroman novac... jer ne moze se iskljuciti mogucnost da je Bukvic i takvi igraci one year show....ono sto sad pokazuje je veliki potencijal i ako se uspije dobiti za realan novac super!
  • vjeko1701
    5.9k
    Dati neka 2M nije nikakva suluda odšteta. Kad se priča o 4-5M+, ok da...ali moramo prestati živjeti u 2005. Top 3 konkurenta su relativno stabili klubovi od koja su dva privatni.

    Kad vidim Perasicu kako plače kako se nekad pod gazdom dobivalo sve ispod cijene jer su svi bili u dugovima ili kako je lako bilo posudit nekog jer su klubovi jedva popunjavali zapisnike...

    Inflacija je otišla u nebo...pare, budžeti u transferi u nogometu čak i višestruko više. Za 2-3M si nekad dobio igrača koji je radio razliku na europskoj razini a još je bio dovoljno mlad da ga unosno preprodaš...danas neki mladi igrač vrijedi tolko ako zna dva na nogu i ubaci neka 2-3 krumpira u par kola. To je tako.

    Klubovi iz naših top 4 nisu na našoj razini ali su si polako napravili neke veze po europi, imaju neko ime. Prodaju u Italiju, Njemačku. Jbg, više se ne čeka očajnički da tata nazove i da par sto hiljada uz obavezan rikverc.

    To da je Rijeka dobila to za Frigana jedino sad i više nikad je glupost, on je njima tek treći na ljestvici rekordnih transfera.
  • Orc123
    5.2k

    Onda mi ne bi svoje igrace trebli prodavati vise za 20 mil eura nego 40 mil eura ali to nije realno nit ce mo to ostvariti u narednim godinama. Ni vani se klubovi ne razbacuju sa lovom osim par nekih kojima je 100mil eura kikiriki....a o tome koliko su nasi klubovi financijski stabilni bi se dalo peicati....Rijeci je fino gorjelo pod petama ove sezone a Mađari su prodali sve sto se dalo i sigurno nece povecati ulaganja u momcad...ostale ne treba ni spominjati jer smo teska sirotinja i svi jedva krpaju kraj s krajem....
  • vjeko1701
    5.9k
    Pa većina bitnih prodaja nam prelazi 20M, samo mi to ostvarimo kroz bonuse budućih prodaja pošto najčešće prodamo u klub ispod najviše razine...Gvardiol je skoro 40 ukupno, Pjaca je skoro 30, Olmo također. Šutalo bi se isto trebao približiti 30.

    Razlika je između borbe da se pokriješ i nekadašnjeg kreativnog izbjegavanja dugova i gašenja. Kažeš Rijeci je gorilo...i ok, prodali su najvrijednijeg u izlogu i pokrili se. Opet se nije panično čekao sat kad će tata nazvati. Osijek je imao probleme al ne zato jer njegovom vlasniku fali para nego zato jer su zatvarali budžet stadiona. To je nedavno i izašlo van.

    Situacija je drugačija nego je bila do prije 5-6 godina. Al fascinantna mi je dualnost našeg puka. Svaki igrač u HNL-u čim nešto pokaže, priča se o njemu...ali bi ga se dovelo za milju max...a ako mi znamo da nam je skauting smiješan, onda to znaju i konkurenti i naravno da će gledati kako da izvuku maksimum za sebe. Kad bi mi iskreno mogli reći - ko vas *ebe, i dovedemo 2-3 zvjerke izvana jeftinije, možda bi se nešto promjenilo...mislim probali su oni ovo ljeto taj blef, samo nitko nije trznuo...
  • Jurki
    8.8k
    Prikljucit ga ekipi na zimu jer na zimu moramo imat vec cvrsti kostur momcadi koja ce se kroz proljece uigravat za napadat na ligu prvaka iduce sezoneCrni86

    I ti smatras da je Bukvic igrac s kojim mozes napadati ligu prvaka?
    Ne velim da je mali panj.. ali jebiga
  • Crni86
    1.2k
    ja sam reko da ako ce to bit igrac na kojeg cemo mi racunat da mora bit prikljucen na zimu. Nisam napisao da nam je to kapitalac i igrac za prvih 11, ali ako ga se vidi u rosteru 20-ak igraca mora bit sa nama od zime kako bi se uigrao sa ekipom pa onda neka on igra hnl a prvo desno krilo se odmara za europu. Poanta je da na vrijeme treba isplanirati i dovesti igrace kako bi se uigrali.

    I zato mi se i svida sta se i dalje nastavlja povezivat Dinamo sa nekim imenima i toplo se nadam da nismo stali makar je transfer rok zavrsio.
  • Jurki
    8.8k
    mi nemamo budzet da kupujemo klince za 2-3 milijuna eura. Jer je to za nas cista kocka crveno/crno.
    To moze kupovat Salzburg, Ajax, Porto, Benfica itd.
    Mi NE. Ne jer nemamo pokriveno ni pol budzeta sa fiksnim prihodima.
  • Crni86
    1.2k
    zato ga ne kupujes fiksno za 2-3 milijuna vec se ta cifra kroz razme bonuse, klauzule i slicno prnja na taj iznos. Puno je tu i previse upitnika da mi sad pricamo o tome. Iskreno jako sumnjam nakon svega i da ce nam ga Osijek htjet prodat.
  • Jurki
    8.8k
    Te za 2-3 milje prinove.. Bakrar, Caseres, Postonjski, Brodic.. Hodza, Selahi, Bukvic…koji su se spominjali ko “jebena pojacanja” kad vritne 2 put loptu malo bolje.
    I skuris 20ak milja eura na vrlo vjerojatno nist.
    Vec viđeno puno puta.
    I za godinu dve… raskid ugovora.
    Edit: jeba me pas pa ni Bundseliga i Cvajta skup z Nizozemci nemaju tolko talentiranih igraca ko 1.hnl
  • Infinity
    15.3k
    2-3 milijuna eura za top talenta je nista za Dinamo. Ne placamo toliko kadeta, nego decka koji vec rastura seniorski nogomet.

    Jurice, Cabraje, Kastratije, Atienwene, StwfuljeOrc123

    To su sve igraci s 20+ godina i gledas samo jednu stranu, onu negativnu.

    Eto u indexu je potvrđeno da Osijek odbio nasu ponudu za Belju koja je bila veca od AgsburgoveOrc123

    Osijek je nasu ponudu prihvatio, odbio ju je Beljo koji je od Augsburga dobio vise love nego od nas. Nemoj izvrtati cinjenice. Koliko god u Osijeku pljuvali po nama, oni su svjesni da nam na terenu i tablici nisu rival i sigurno da bi bili sretniji da su dobili vecu lovu od nas nego da je Beljo otisao u Augsburg za manje love.

    Kad vec izvrces, mozes napisati da nas je Miskovic ucijenio i dao dva sata da damo pet milijuna za Frigana. Zvuci kao ucjena, ali je ovaj otisao vani za vecu lovu. Mozemo li reci da nam je Miskovic ipak dao popust, ali uz navedeni rok. Kratak, ali...

    Mi zivimo od HNL-a, ponajvise od igraca koje dovedemo mlade i oblikujemo ih na vrijeme za veliku scenu. Neki od tih talenata iskoce kasnije, pa ih se i dovodi kasnije. Neki se izgube, pa pricamo o promasajima. Bukvic za 2-3 milijuna izgleda kao dobra investicija. Mogao bi nam valjati igracki, kao i financijski. U klubu ako imaju mozga, vec su u kontaktu s njim i na zimu ce se izvrsiti pritisak za taj transfer.

    Doveli smo mi iz Bundeslige Pamica i Tadica. Nisu napravili neku razliku, pa to ne znaci da se treba odustati od Vidovica. Jos reci da nam Bayern nabija cijenu od 4 milijuna i stavlja otkupnu klauzulu. Normalno je pogledati i drugu stranu, tj. reci da smo iz BL dobili pojacanja u vidu Fernandesa i Vide. Ne mozes cijelu ligu osudjivati na osnovu dijela transfera. Dobili smo iz Engleske Henriqueza, ali i Burtona. Dobili smo iz Portugala Misica, Ristovskog, Soudanija, ali i Wilsona Eduarda. Dobili smo iz Argentine Sigalija, ali i Suareza. Dobili smo iz Koreje Orsica, ali i Kima i Kima. Treba li sad sve te lige odje*ati, jer smo negdje popusili? Gledaj i to sto smo dobili, a u HNL-u smo dobili puno. Nisu to trece ili amaterske lige, pa da ih stavis po strani. To su profesionalne lige u kojima imas dobrih, ali i losih igraca. Neki kostaju vise, neki manje. Do nas je, do nase procjene, a ne do lige. Ako procijenimo da Bukvic vrijedi 3 milijuna, tj. da ce dvije ili tri sezone trpati i asistirati, pa onda otici za desetak milijuna, zasto propustiti taj posao? Jer nam se dogodio Stefulj ili Spehar? Zato taj posao treba raditi netko tko ne razmislja tako, netko tko ce Bukvica gledati kao Bukvica, jer Osijek ne proizvodi igrace po nekoj formuli pa da su svi isti. Netko ce biti Spehar, netko Suker.

    Pjaca, Benkovic, Franjic, Simunovic, Coric, Halilovic... Gdje su oni danas? Sve skupo prodani igraci. Mi trebamo otkaciti HNL zbog nekih promasaja, a ovi vani bi trebali placati nase igrace po 40 milijuna? Mi eto ne prodajemo igrace koji s vremenom padnu. Neke kosta ozljeda, neki jednostavno ne iskoriste talent, pa to ne znaci da klubovi trebaju odustati od posla s nama. Ti jos tvrdis da mi trebamo prestati s placanjem nekih odsteta HNL klubovima, a s druge strane smo uzeli milijune za skart robu i netko bi trebao da nam placa duplo u odnosu na dosadasnje cijene? Logicno.
  • Orc123
    5.2k
    Mi cemo ako nastavimo biti iskljucivi na hnl i dalje biti prvaci osim ako se nesto ne desi neplanirano ali na neki europski rezultat mozemo zaboraviti sa takvom politikom jer ce to biti samo golo prezivljavanje i preprodavanje....najvecimuspjesi pod bjelicom i godinu kasnije napravilo se sa mixom iskusnih stranih i domacih igraca i par velikih potencijala vecinom iz nase skole ili loxe....trebamo unaprijediti nasu skolu i da prepoznajemo top talente u mlađim dobnim kadegoeijama i da nastavimo zivjeti od vlastite skole plus dovođenje pravih pojacanja sa nekim cv-om a iz hnl ono sto je po normalnoj cijeni....jer s razlogom nasi klubovi ne mogu ni prismrditi europi...nije ro radi roga sto imamo u hnl toliku kvalitetu da sad odjednom svi mogu igrat u Dinamu!

    Sam si napisao 2-3 m eura za Bukvica, nije da se mojih 2m razlikuje od tvojih.....ako on u kontinuitetu nastavi pokazivati ovo kao do sad onda ce i 3 biti realno! Govorim da ne treba biti iskljuciv samo na hnl jer je da je toliko kvalitete u hnl netko bi se od nasih klubova koji puta i zaebo i igrao europu....
    Naravmo da ne treba prestati kupovati u hnl nit sam to napisao vec ne treba kupovati svakog igraca na osnovu 10 itakmica ili polusezone kao sto smo cinili vise puta i platili duplo vise nego sto treba.
    Treba naci balans, o tome pricam.
    Svjezi primjer preplacivanja je i Perkovic na osnovu 1 pola sezonw placen 2m eura.....mi smo zadnjih godina i precise novaca popusili na hnl, puno previse! Od toga najveci kvalitet u izlogu je igrac iz nase skole!
  • Jurki
    8.8k
    Da mi je vidjeti koji ce sportski direktor ili kak se vec zove potpisati transfer neafirmiranog klinca za 5 posto godisnjeg proracuna. To je isti kurac ko da City kupuje 19to godisnjeg neafirmiranog klinca za 30 milijuna eura.
  • Zagi
    5.2k
    Ako ćemo zadržati raspravu samo na igračima, Osijek ne može prismrditi europi radi Gržana, a ne radi Bukvića.
    Bukvić će vidjeti europska natjecanja, vrlo brzo.
    Gržan neće.
  • Infinity
    15.3k
    Da mi je vidjeti koji ce sportski direktor ili kak se vec zove potpisati transfer neafirmiranog klinca za 5 posto godisnjeg proracuna. To je isti kurac ko da City kupuje 19to godisnjeg neafirmiranog klinca za 30 milijuna eura.Jurki

    A tesko nam je palo to sto Leipzig za naseg igraca od 18 godina s 15tak utakmica nije dao 40 milijuna u tom trenutku, a transfer je na kraju izasao skoro 40 milijuna eura.

    Nekad placas potencijal, a Bukvic je potencijal, tj. na struci je da procijeni.
  • Jurki
    8.8k
    A tesko nam je palo sto Leipzig za naseg igraca od 18 godina s 15tak utakmica nije dao 40 milijuna u tom trenutkuInfinity

    Stvar je u tome da si Leipzig moze priustiti i sjebati 20 i kusur milijuna.
    A mi ako fulamo s dva tri igraca tj takva “potencijala”smo u neprejebivom problemu. Leipzig ima nekog ko ce ga izvuci iz gabule a ko bu nas zvlekel iz dreka?
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.