• jedan u nizu
    6.7k
    nego na temelju programa od javnog interesa i to na javnom natječaju.Patak

    problem je percepcije što je to javni interes. Na percepciju nekog što je javni interes dosta utječe njegov pogled na svijet, geoplotiku i ideološka načela.

    Nekome je javni interes kultura, umjetnost, jer je to nešto što treba modernom čovjeku (ne znam, ne pušim modernu umjetnost i sl pa karikiram). Netko će reći da je to totalno nepotrebno i da bi umjetnik ako je dobar, trebao sam zarađivati svoj novac.

    Nekome je javni interes ulaganje u sport, jer promiče zdravi život, disciplinu kod djece, micanje djece sa ulice, reci NE drogi i sl. Netko drugi će reći da je to toalno bespotrebno jer je sport velika industrija i ako je netko dobar u sportu, bit će dobar i bez da drugi građani moraju izdvajati za njegove potrebe. (eto uzmi samo primjer dinama i javnog novca za vrhunski sport).

    Nekome je javni interes zaštita prirode, zelenila, nemojmo kositi travu da pčelice imaju što papati jer u tome leži spas čovječanstva. Netko drugi će reći da je to nebuloza, da živimo u gradu, i da van grada ima dovoljno javnih površina i sl.

    Nekome je javni interes promicanje braniteljskih udruga i njihov rad, jer su ti ljudi obranili i zadužili domovinu, i bez njih nebi bilo naše slobodne države. Netko će reći da je to loše, jer ako su branili domovinu, branili su je bez privatnih interes i okorištavanja od te iste države.

    Nekome je javni interes promicanje gay načina življenja, sloboidan izbor. Netko će na to reći da je bolest i da to ne treba financirati.

    Ima još primjera u nedogled, i sve mogu ovako izlarikirati i pisati nebuloze.
    Stvar je to što se tvoj javni interes razlikuje od nečijeg drugog javnog interesa. Po meni, također treba ukinuti davanje novaca udrugama, i neka se sami financiraju, ako imaju poklonike, neka ih doniraju. Eventualno bi poduzeo neke mjere kao kod recimo start-upa, da ti država/grad malo poguraju u početku ako treba, jeftino iznajme prostor prvu godinu, daju ti besplatnu pravnu pomoć i slične pizdarije. Nikakav novac, evo omogučio sam ti da počneš, pokazao sam ti kako možeš sam, dalje nastavi sam ili se ugasi.
  • Sljeme
    2k
    Vrtiće za koje tvrdiš da su izgradili su većinom prenamjena postojećih gradskih prostora, obično nekakvih mjesnih odbora, pa su ti kvartovi ostali bez prostorija koje naravno nisu adekvatne za vrtić. Bile su na telki više puta reportaže. Svi ostali projekti su započeti puno prije Tomaševića i jedino kaj on ima s njima je da ih otvara i onda to tako prezentiraš ti ovdje i njegov PR. Tomašević je otvorio. Lako za otvorenje to mogu i ja, ali s projektom i izgradnjom nemaš nikakve veze. Primjer je nova škola na Bukovcu, on dolazi u školu otvara je i hvali se posvuda, a s njom nema nikakve veze. Još je zabranio pitanja novinarima koji su ga htjeli ispitivat o tome zašto djeca ne smiju van iz škole zbog smrada.

    Baš ono slušajući tvoje spinove čovjek bi pomislil da živi u najmanju ruku u Beču, onda izađeš van, želiš na kavu do grada, uz rinzol ti je trava do koljena, negdje iz trave izvire hrđavi neispravni hidrant (za koji već 3 godine čekaš da poprave) čekaš bus pola sata dođeš do tramvaja koji rikne na pol puta i vratiš se brzo u realnost.

    Jedno je aktivizam i vezanje za drveća, a drugo je ozbiljno voditi glavni grad države. Plin, vodovod, smeće, održavanje površina, prijevoz, aposlutna nesposobnost upravljanja u svim segmentima di god zagrebeš.
  • mali M
    3.9k
    baš mi je drago kad nemoram ja puno pisati, sve si rekao i demantirao te PR stuntove sa vrtićima, a od njega pokrenut i financiran je slavlje ako jedan nabroje. Ne razumijem nikako potrebu ekipe da brane nesposobno vodstvo našeg grada. Ja to nemogu shvatiti tko to radi a da nema direktne koristi od vladajućih. Ne prozivam nikoga i briga me tko se osjeti uvrijeđen jer se onda očito sam prozvao, ali baš idemo silaznom putanjom sa vladajućima. Najjače mi je kak je Boss sam dao kvalitetne "protuargumente" za njihov nerad. Država i Crkva riješe spor oko zemljišta, a on to pribroji Tomici. Čudo! Što se tiče udruga samo ću se zavrtiti oko meni poznatih katoličkih udruga za koje znam da ne dobe niti mrvu jednu od gradskih novaca. I nevjerojatno mi je da je nekima u redu da brane ideološku podjelu u vođenju grada, a ne pravednu... Ponavljam, gradonačelnik si svih građana, a ne samo četvrtine grada koja te odabrala. Da nam i sam papa bude gradonačelnik očekujem da dobi podršku svaka udruga koja brine za drugo ljudsko biće. Sve ostalo je farizejština...
  • Dudu9
    562
    Ti kad ideš na kavu smeta te trava kolika je visina i to, ja kad idem boli me k kakva je trava, što se tiče smeća kod mene sve uredno 3 kante jedna do druge sve smece unutra nema ništa okolo njih, jer jednostavno paziš na to ovo što kod nekih zgrada oko kontenjera neko baca smeće, i pišu kako to čistoća ne kupi papire pobacane okolo tih kontenjera, ti ljudi jednostavno misle da će radnici čistoće kupit okolo njihova govna koja oni bacaju jer to bi po njihovom trebao bit njihov posao, kao što ljudi što žive u kućama brinu o čistoći oko kanti tako nek i ostali rade!
  • BluePhone67
    3.4k
    Ne znam jel Možemo ima taj modus operandi što se tiče svih vrtića ili za većinu da si upisuje hvalospjeve bivših, ali što se tiče vrtića iz moje blizine mogu reći da je to besramno sa čime se oni hvale.. Znači prije nekoliko godina otvorio se potpuno novi društveni dom i vatrogasni dom u koja su uložena ogromna financijska sredstva.

    Znači srušeno je sve i ispočetka od temelja sve je napravljeno novo i duplo veće, ne znam točno koja je godina bila, al cca otprilike prije 10 godina. Do staroga Doma koji je srušen odmah do njega oduvijek bilo dječje igralište, a sa novim društveno vatrogasnim domom dobili smo proširenje dječjeg igrališta za duplo više nego prije sa novom ogradom i stazom. I kada je sve gotovo oni kreću sa svojom propagandom par godina kasnije da bi tu otvorili vrtić, stavili su knauf za sobe i pregrade, vjerojatno krevetiće za djecu i možda još novi kalendar za buduću godinu, pritom su zatvorili dječje igralište koje je tamo 30 godina i hvale se svima po medijima koliko čitam kako su oni otvorili vrtić. Što se tiče financija koliko je uloženo neću ulaziti jer sam zaboravio koliko je pisalo na tabli, znam da je bilo subfinancirano od strane EU, ali moraš biti debil da izvadiš cca 80 metara novu stazu sa punim kockama i staviš one šuplje kocke da ta ista djeca valjda lakše strgaju nogu.

    Da stvar bude gora, prije nego je krenula dogradnja tog vrtića, odnosno pregrada soba i stavljanje novog wca papira bilo je pitanje da se ide u peticiju dal uopće mještani žele tu vrtić i zatvaranje dječjeg igrališta gdje se odlučilo da nema potrebe za peticijim da će biti sve isto kao prije sa mještane i da ce proširiti igralište jos za trećinu. Čim su dobili svoje, stavili su lokote na dječje igralište i zatvorili sve prilaze. Naravno cijelu godinu je tako bilo zatvoreno dok se mještani nisu počeli bunit, gdje su sada na kraju prije tjedan dana donijeli odluku da je trećina koji su oni napravili za sve, a dvije trećine što je otprije bilo isključivo od vrtića. Uglavnom lopovluk i sramota.

    Radi se o dječjem vrtiću Sesvetska Selnica.
  • Dino
    2.3k

    Zivim u zgradi od osam stanova, imamo svoj smetlarnik s dve velike kante za smece (nisu kontejneri) i dve kante za otpad, a plastiku stavljamo pored tih kanti. Do prije dve godine se nikad ne bi desilo da se te kante uopce napune, a kamoli da sve oko smetlarnika bude zatrpano smecem.

    Dakle, ne govorim o zgradama i kvartovima koji imaju kontejnere dostupne svima i u koje svaki prolaznik moze bacit smece s cim je bilo problema i prije 6-7 godina, nego govorim o nasem osobnom smecu kojeg nema vise neg kaj ga je bilo prije koju godinu. Lako se zakljuci da je usluga losija!

    U ostale financijske i imovinsko-pravne teme necu ulazit jer nisam upucen, ali brigu o cistoci (ne) vidim i nazalost osjetim.
  • masacusec
    3.2k
    Blago jebenim Hrvatima!
    Radim posao u kojemu mi je prvenstveni investitor Grad Zagreb. Većina zaposlenika Grada Zagreba dva tjedna u 6. mj. uopće ne radi jer su u Njemačkoj. Duljina go (dobio odgovor od zaposlenika) ovisi o uspjehu reprezentacije. I to je sve ok, i sam sam prošao čitavu Europu zbog tekmi, međutim posao stoji, tj. oni nemaju zamjenu za odraditi posao zbog svojega odsustva. E to je već veći problem. I to nema veze s fanatizmom naroda, već do isključivo kolektivne indolencije državne službe.
    Tak da, nadam se da će ovaj cirkus gore brzo završiti.
  • Patak
    2.5k
    Pa kaj grad Zagreb spada pod državne službe?

    A inače GO netko treba odobriti, netko tko ima uvid u poslovne procese, ne?
  • rioda
    3.3k
    zašto se ne očituju zašto nisu u dva navrata htjeli suradnju osim što su bespovratno uzeli lovu od Dinama?mali M

    Nisam baš sto posto siguran da je bilo bespovratno, nego mi se čini da Dinamo nikad nije zatražio povrat
  • mali M
    3.9k
    pa da... Kolko sam shvatio Dinamo je bio svjestan da baca novčanice u vatru, pa ako sam ja skužio svi su skužili da je to kao "vratit ćete kad stanete na noge", a Cibona je već tada bila do nosa u dugovima i vodili su je (i dalje vode) hohštspleri pa je bilo jasno da će biti kratkog vijeka
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.