• xavier
    11.4k
    Ne znam zašto se, kako bi rekla jedna moja bivša šefica, čudite kao picek glisti činjenici da mediji nemaju iste kriterije za grijehe lijevih i desnih. Ne moraš biti ne znam kako objektivan da bi shvatio kako su mainstream mediji u Hrvatskoj svi relativno lijevi odnosno liberalni, u svakom slučaju puno više nego što je to prosjek kod stanovništva. Treba li dalje od činjenice da se izraz "radikalna desnica" sasvim ustalio kao da kod nas stvarno postoje takve stranke, a naravno da ne postoje. Da, postoje konzervativne stranke iako bi se i kod njih dalo raspravljati koliko su takve i na djelima, a ne samo na riječima, ali kod njih jednostavno niti ima radikalnih elemenata niti su im stavovi krajnje desni. Druga je stvar što mediji svakog tko nije za LGBT, slobodni abortus, otvaranje granica i slične stvari, automatski etiketira kao "radikalnu desnicu".
  • Bosskovitz
    8.3k
    Na trotoaru u Zagrebackoj aveniji već tjedan dana stoji jedan mrtvi stakor. Ljudi su ga toliko gazili biciklima i romobilima da je on sada gotovo u potpunosti ravan, krece biorazgradnja na betonu. Ako skupim volje prosetam sutra do tamo pa slikam.Imamo Dinamo

    Uz to što slikaš, jesi li možda prijavio problem komunalnom redaru?

    https://moj.zagreb.hr/#/energy-water-comunal/irregularity-reporting

    Nevezano uz politiku i strančarenje: postoje dostupni i vrlo jednostavni alati putem kojih se prijavljuje postojanje određenih (komunalnih) problema na način da se ti problemi onda rješavaju, odnosno ako se ne rješavaju - može se prigovoriti zašto se ne rješavaju. Ni jedan od tih alata nije Twitter, kvartovska facebook grupa i slično.
  • Tundra
    573
    Uz to što slikaš, jesi li možda prijavio problem komunalnom redaru?Bosskovitz

    Nema smisla, nesposobni uhljebi iz možemo ne rješavaju nikakve komunalne probleme, ili ih rješavaju užasno sporo. Dok bi zahtjev bio obrađen štaki je već razgrađen :lol:
  • Nolifer
    7k
    Dok bi zahtjev bio obrađen štaki je već razgrađen :lol:Tundra

    A jesi legenda :rofl:
  • Bosskovitz
    8.3k


    Ja vodim ovu bitku sa svojima praktično cijeli život jer smo zagrebačka familija koja ima "ne bi se štel mešat" ugrađen u DNA, a to je u kombinaciji s postsocijalističkim mindsetom generacija koje su odrasle u onom sustavu kastrofa.

    Da, treba stvari prijavljivati. Možda inspektor neće doći, možda je potplaćen, možda nitko ne radi - onda prigovaraj da ljudi ne rade svoj posao. Ali možda se nešto dogodi. Nećeš znati dok ne probaš napraviti nešto što je u zdravom društvu građanska obveza. Potpuno neovisno o tome tko je na vlasti, to nije ni sekundarna tema ovdje.
  • Mali dioničar
    15.1k
    Ova rasprava savršeno dočarava mindset prosječnog čovjeka.

    Ljudi su u stanju danima hodati kraj krepanog štakora očekujući da ga grad/država makne.
  • Tundra
    573
    ja sam pokušavao u nekoliko navrata pa odustao na kraju
  • NORTE
    9.8k

    Treba reći i da plaćamo čistaće ulica.
    U Zagrebu nije postojala i ne postoji dobra organizacija komunalnih poslova, npr. raskopa se dio prometne ceste i nema hitne sanacije asfalta nego to tako stoji tjednima...
  • jedan u nizu
    6.8k
    Moram reci da sam jednom prijavio zagrebackim cestama poveliku rupu u cesti. Prije mozda 10 godina.
    Godinama su se svi iz ulice zalili i zalili i kako je nitko ne popravi.
    Pa si mislim kak ce popravit kada niti ne znaju. Brzim guglanjem dosao do maila, poslao mail i sljedeci dan ujutro je dosla ekipa i zakrpala rupu koja je sigurno ostetila nekoliko auta.

    Svi bi mi da se samo od sebe popravi, a nekad netko i hoce popraviti ali ne zna da uooce i treba.

    Ako vam zena uvijek presoli rucak. Hocete li:
    A: sutiti i gundati u sebi kako je presoljen i godinama prijateljima govoriti kako zena ne zna kuhati
    B: reci zeni da je pretjerala pa sljedeci rucak pojesti fino bez viska soli
    (Malo banaliziranja :D )
  • Patak
    2.5k
    Nama se otvorila rupa pred zgradom, takva da se nije moglo ući na parkiralište. Onda smo došli do broja koga treba zvati pa me zvao iz zgrade tko je kako stigao, uglavnom ne javljaju se ili bude ovih dana i stigli su ali nakon tjedan dana, a ne drugo jutro.
  • emilperska
    4.3k
    Napisao sam dijelu forumaša i u inbox. Ali nemam problema to ponovit ni javno.

    Tomašević je čovjek i političar s kojim se 90% Zone ne slaže u ničemu, a barem 70% Zone ga duboko prezire. Ipak, on je izabrani gradonačelnik Zagreba i kao takav legitiman je dionik za rasprave o Dinamu do svibnja 2025. zbog činjenice da je on predstavnik Grada na čijem stadionu igramo i bez njegovog direktnog ili indirektnog inolviranja, pomaka sa stadionom nema.

    Ova njegova gradska vlada se od bandićeve ne razlikuje po ničemu. Manja razina krađe, veća razina nesposobnosti, definitivno potkapacitiran lik i ekipa oko njega za upravljanje Gradom. Njegov mandat je na razini zadnjeg i predzadnjeg Bandićevog, moguće i gori.
    Brine me kao Dinamovca da se moramo pouzdati u njega i likove oko njega jer o njima nam ovisi proces "Stadion". I Skenderu i Manenici kao jednim od top 50 CFOa u RH je jasno da novi stadion nije moguće sada, a neće biti moguće ni u budućnosti napraviti bez Grada tko god da je gradonačelnik. Ono što ovdje intrigira je da je tetejac rok gradnje Kranjčevićeve kao preduvjet ičega u gradnji novog Maksimira ( i jedini koji ovisi samo o njemu) pomicao već par puta i o novim rokovima i aktulanosti sa Kranjčom se ne zna ništa. Više o tome ne istupa nitko, a zadnji istup je bio (cca mj dana) prije nego se otkrilo (navodno, opet nepovjerena info) da je statika zapada u lošem stanju i da će trebati graditi i novu zapadnu tribinu. Sad ja ponovno ističem, kakav lik moraš bit da planiraš obnovu Kranjče na konceptu da zapadna tribina ostaje i raspisao si cijeli natječaj po tome, bez da si provjerio da je statika zapada neadekvatna i da je nemoguće zadržati postojeću tribinu i da je nužan (OPET) novi natječaj.

    Ono što me tješi je da su lokalni izbori za godinu dana, ovo je najgora gradska vlast ikada i trebat će im neki veći projekt prije izbora da malo obraz isperu, tako da možda i nešto bude od te famozne Kranjče.


    Uglavnom pratite malo medije (lijeve naravno jer takvi su svi mainstream) i vidjet ćete da je utihnula priča o Kranjči. Ja bi htio da nas netko i iz kluba obavijesti u kojoj je fazi cijeli proces, kad već ovi iz Grada šute jer se očito opet neš zakomplicirali ili para nema..
  • marcio amoroso
    33.8k
    Mi smo jednostavno takvi ljudi da nam je prirodno njurganje i pljuvanje svega i svačega. Svi su nam krivi, a samo smo mi divni i bajni. Živio sam dugo vani blizu škole i živim sad tu blizu škole. Tamo mi nikada dvorište nije bilo puno smeća, a ovdje svaka dva dana čistim jer mi neodgojeni balavci zatrpavaju dvorište sa smećem. To su sigurno također krivi Bandić, Tomašević, crveni i plavi.

    Kada se naučimo sami poštovati svoje okruženje možda dobijemo i bolju vlast. Do tada ništa bolje nismo ni zaslužili, čak smo zaslužili gore od ovoga šta imamo.
  • NORTE
    9.8k
    "Tomašević kaže i da nije propust što u prvoj fazi radova nije ugrađen i vodovod jer bi tada godinu dana kasnili radovi, a taj magistralni cjevovod ne bi služio za opskrbu vodom kućanstava koja nemaju vodu, nego za stabilizaciju cijelog sustava i zato će ga realizirati u sklopu druge i treće faze radova."

    Druga i treća faza radova se odnosi na nove dijelove ove ceste, ali ostaje nejasno hoće li se i na ovoj trasi iz prve faze naknadno ugrađivati vodovod na postojeću prometnicu sad puštenu u promet.
    Toliko o nesposobnim novinarima koji ne znaju postavit pitanja.
  • Papastrumf
    10.6k
    Živio sam dugo vani blizu škole i živim sad tu blizu škole. Tamo mi nikada dvorište nije bilo puno smeća, a ovdje svaka dva dana čistim jer mi neodgojeni balavci zatrpavaju dvorište sa smećem. To su sigurno također krivi Bandić, Tomašević, crveni i plavi.marcio amoroso

    Nije istina. Dok su drugi ljudi živjeli u tvojoj sadašnjoj kući i dok je Bandić bio na čelu grada nikada u dvorištu smeća nije bilo. Zelena gamad čisti ulice i sve tebi bacaju u dvorište.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.