• db-izbjeglica
    13.7k
    Tak je, glupe žene, same su si krive!!!

    Jel radim ovo kak treba.

    Fascinantni pogledi na život i društvo, poput djeteta od 12 godina. I manje.

    Treba raditi sa ženama da se ne petljaju s takvim tipovima, a ti tipovi kaj sad bilo ih je i bit će ih. Muškarci tuku žene otkad je svijeta i vijeka.
    Mali Zeus

    Gdje si ti otišao...

    Ne, glupe žene... glupa žena! Jedinka...
    Jer ipak nije da se žene masovno mlate i ubijaju okolo...jer svi muškarci nisu poremećeni debili.

    Oprosti, ali meni nije jasno kako itko normalan može završiti u vezi sa kriminalcem, nasilnikom, dilerom i bivšim zatvorenikom...

    I onda kad se dogodi sranje, kriviti cjelokupno društvo, sustav i slično... jednostavno je iracionalno očekivati da će se drugi pobrinuti za posljedice tuđih grešaka... javni sustav koji se bavi tim pitanjima je glomazan, spor, neučikovit...ja se još nisam susreo ni s jednim javnim sustavom koji funkcionira savršeno.

    Hoćeš zanimljiv podatak... srđan mlađan, višestruki ubojica, ako netko ne zna o kom se radi nek googla...Lik se oženio u zatvoru, u vremenu odsluženja kazne od 25 i kusur godina...

    kakav je tvoj pogled na tu situaciju...

    evo, ja sam glup i primitivan, nauči me koji je ispravan pogled na društvo i život, što odrasla osoba treba misliti o toj ženi, koja danas ima 23-24 godine...
  • Aggro
    605
    To što je ona skraćenih intelektualnih sposobnosti ne amnestira nekoga da ju kokne pred kamerama i sve to snimi... Očito si previdio to da se ista skrivala od dotičnog dok je ovaj haračio po selu i prijetio svima od murje do suda... Eto, tu je omanuo sustav.

    Nego, ima li novosti o ovim letećim eunusima i kad će to urodit plodom? Izbodu me kad provirim kroz prozor auta...
  • db-izbjeglica
    13.7k
    Tko amnestira bilo koga, a pogotovo notornog debila, nasilnika, kriminalca i čisti ološ?

    Ja fakat ne vjerujem što čitam...nisam ja ništa previdio, samo stvar vraćam na prvi korak, koji je najlakše popraviti...i na koji se može pokušati utjecati edukacijom.

    Zašto je toliki problem preispitati nečiju odluku, pogrešnu odluku i na temelju nje dati primjer...

    Ako želiš rješiti nekakav problem.. Jel jednostavnije reformirati preko nekoliko tromih i glomaznih državnih sustava (policija, sudstvo, zatvori, socijalna skrb, zdravstvo), koji uz taj konkretan primjer imaju još 1000 problema... ili pokušati utjecati na ljudske jedinke u tome da ne naprave očito pogrešne korake u životu?

    Teško je spasiti nekoga ako je samodestruktivan i povlači katastrofalne poteze u životu. ne može sve biti SAMO odgovornost društva... koja postoji, ali i to društvo ima hrpu drugih problema koje također treba rješavati.

    https://media.tenor.com/VaIXoTeg3fwAAAAC/bike-fall-meme-bike-fall.gif

    Jel u ovom grafičkom slučaju jednostavnije spasiti čovjeka tako što mu se objasni da nije pametno gurati štap u kotač bicikla.... ili izmisliti sustav koji će automatski blokirati kotač, izbaciti vozača 50m u zrak, aktivirati padobran, omotati ga zračnim jastucima i sretno ga prizemljiti na zemlju?

    Po mom mišljenju, stupiti u vezu sa kriminalcem, nasilnikom, dilerom, bivšim zatvorenikom, pijancem, narkomanom, kockarem, lopovom, ubojicom...je stupidno, debilno i jbno pogrešno, ali i korak koji je bilo najjednostavnije eliminirati u čitavom stablu razvijanja takvih slučajeva. Zašto ne ukazati na to za nekakve buduće slučajeve i spašavanje života? Gdje je problem?
  • GZomanid
    580

    Da je to tak jednostavno, nebi bilo rastava i razvoda u svijetu. Nisu svi sposobni odabrati ispravne osobe s kojima će se spetljati.
    Ti govoriš o malom postotku plastičnjača koje svjesno biraju nabildane likove sa prst debelim lancom oko vrata i laktom kroz prozor bmw-a. Iako ni one nisu zaslužile da ih se mlati (a država ne zatvara nasilnike nego njih miče iz kuće), ipak je bitnije skrenuti pažnju na obične žene koje su završile ovako jer se nisu mogle (ili htjele) maknut iz takve okoline.
    Slažem se s tobom da je odgoj najbitniji ali gdje je zatajio odgoj kad je netko opljačkan na cesti, kad ne dobije zasluženu plaču ili ga korumpirani murijak opljačka kad ga uhvati bez pojasa? E tu je bitna uloga društva i države koji moraju zaštiti one naivne i slabije..
  • Mali Zeus
    10.5k
    Hebo vas prebacite ove rasprave na drugu temu da ih ne moram čitati.

    @db-izbjeglica, nema ispravnog ili neispravnog pogleda na život, al tvoj pogled na život je definitivno pogled djeteta i crno bijeli pogled u većini tema o kojima pišeš van dinama i nogometa. A i u tim temama popi.diš nekad. Toliko od mene na tu temu.
  • db-izbjeglica
    13.7k
    znači.... pogled djeteta je biti odgovoran, promisliti o svojim postupcima, racionalizirati stvari i sagledati moguće ishode...

    Pogled odrasle osobe je ići kroz život s prstom u uhu i očekivati da će se društvo pobrinuti za sve loše...

    :ok:
  • Mali Zeus
    10.5k
    Sve si shvatio.

    Kao i uvijek.
  • Maksim Maksimirski
    4.7k
    Za obiteljsko nasilje ne odgovaraju oni koji ne odgovaraju niti za bilo kakvo drugo kazneno djelo. Tu pričamo o raznim županima, ''poduzetnicima'', načelnicima, seoskim šerifima, saborskim zastupnicima, kriminalcima poput ovoga tipa iz Gradačca koji je uhvaćen sa 800 kg droge i svejedno uskoro bio na slobodi...takvi ne odgovaraju jer zakon nije isti za svakoga.

    Običan čovjek itekako odgovara ako ga žena prijavi za nasilje. Mnogi robijaju zbog takvih stvari (čak i zbog same prijetnje) samo što se to neće trubiti na sva zvona u medijima. Mediji žele održati percepciju ženske potlačenosti, žele od žena napraviti kratko ošišane feministice koje žive sa 6 mačaka u stanu. Jučer je održan nekakav prosvjed 50-ak profesionalnih prosvjednika (NGO udruge) koji primaju novce izvana da bi radili to što rade. Čak su i zaustavili promet. Taj prosvjed od 50 ljudi je bio druga vijest u nacionalnom Dnevniku hrvatske televizije. Prvo: da sam ja sa prijateljima zaustavio promet u Zagrebu bio bih priveden zajedno sa njima i svi bi dobili itekakve kazne. Drugo: moj prosvjed kojeg bih organizirao sa 50 prijatelja ne bi bio ni vijest na najzadnjem i najperifernijem portalu a kamoli da bi bio druga vijest u Dnevniku HRT-a. Ipak smo mi ''drugotni'' u odnosu na NGO ekipu.
  • mali M
    4k
    netreba previše polemizirati o statusu žena, jer je to svakom muškarcu bespredmetno.. nasilje svatko sa imalo kalibriranim moralnim kompasom, osuđuje... žene same stvaraju ženama probleme.. vuče se statistika o više puta prijavljivanom nasilniku, a ja vam garantiram iz prve ruke (osobno poznavajuć suce i zapisničare itd) da skoro svaka žena nakon prijave nasilja, nakon "triježnjenja" u čuzi jednu noć ne želi podnjet krivični postupak protiv svog muža/dečka/sponzora koga već.. Suci i zaposlenici suda su uvijek frapirani kad to žene odbijaju.. Govorim doslovno iz prve ruke.. A da ne kažem da je valjda 95% sudaca ženskog roda. Zašto nije donesen "stroži" zakon ili "efikasniji" neka si pitaju te sutkinje na pozicijama...
  • Neki tip
    19.6k
    A da ne kažem da je valjda 95% sudaca ženskog roda.mali M

    Nije. :smile: Znam da karikiraš, ali čisto da ne ostane u zraku taj podatak, kad nije ni blizu točan.

    Na prvostupanjskim sudovima cca 70-75% žena sutkinja.

    Na drugostupanjskim cca 65%.

    Na Vrhovnom sudu - oko 40%

    Predsjednice sudova žene su u malo preko 50% slučajeva (na svim razinama, s tim da na drugom stupnju udio žena na mjestu predsjednica drastično pada) .

    U tužiteljstvu ih je malo manje od 70%, a čelnice tužiteljstva su u oko 55% slučajeva.

    (volim razne društvene statistike i pokazatelje, imam ove podatke i stari su svega par godina, nije se otad ništa drastično promijenilo)
  • mali M
    4k
    ma znao sam i ja taj podatak, ali svejedno, ako pričamo o 70% žena to je poprilična večina.. Jedino ih na vrhovnom sudu ima manje ali pogledaj i brojke o kojima se radi.. na vrhovnom sudu ne radi 1000 sudaca.. ovi prvostupanjski i drugostupanjski su puno puno mnogobrojniji sa sucima i tamo žene vode za 3/4. i te iste sutkinje sudjeluju u kreiranju novih zakona i kazni i glasanju itd.. opet kažem, znam iz prve ruke...
  • Patak
    2.6k
    One iz Zlatara iz afere Zambija su 100% žene...
  • mali M
    4k
    ti otvorenije od mene ne voliš sadašnju vlast :lol:
  • Jaro
    6.1k
    Ekipi sa Zapada koji koriste bolonju pri odlasku na posao sretno - radovi na pothodniku Gospodska - produzuju se do 13.10. jer navodno oni prije su naoravljeni konstrukcijski lose (oni kaj su trajali 5 godina) pa sad treba ispocetka...

    Kako je i pruga u obnovi vec zadnje 2-3 godine pa za vlakove ne znas jel ide, kojim kolosjekom i voznim redom ako ide - bit ce veselo...

    https://www.zagreb.hr/al-bologne-26-08-13-10-2023-godine-produljenje/189902?fbclid=IwAR0r8yUerGJIc7Gpvtg-HtiwHSH2kP5-RcfGu5KvP_49vnvvI59zZ2fF_9o
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.