• og1986
    2.9k
    A što se tiče izbora u Zagrebu, ova nova ljevica. To nisu ni socijalisti nego okorjeli komunisti. Ženska bi stavila porez na sve ušteđevine veće od 100k kuna.
    Znači ne smiješ niti štedjeti jer će ti ga uzeti.
  • Neki tip
    21.3k
    Rada Borić ima prijavljenu štednju od 150 000 EUR, par desetaka tisuća dolara, dionice..

    Sve 5, veseli me vidjeti da nije crkveni miš, ali ne znam što čekaju državu i poreze.. Podijeli sirotinji.

    Ok, nije to njezina izjava bila, nego kolegice joj Kate, poanta je u tome da unatoč pozitivnim dojmovima o samom Tomaševiću, nažalost ni približno ne mogu isto reći za dobar dio ostatka mu koalicije.
  • Kwedi
    3.8k
    Kako ti je markoli napisao, njemu auti uopće nisu core business, dapače, ima ih samo kao marketinški "trik". Rimac se bavi razvojem baterija.xavier

    to sam i napisao. al cijelo vrijeme imamo prodaju muda pod bubrege.

    Koliko sam ja čuo njegov stari je taj svoj novac mutnim putem stekao. Rimac mladi je to iskoristio za početak firme. Ali da je lako napraviti takvu firmu bez obzira na poguranac ili zaleđe političko, već bi cijela Hrvatska bila puna takvih firmi.og1986

    evo ti si spomenuo, namjerno sam izostavio da ne bi odma išao na nož.

    ćaća je ukrao lovu, a mate se s tom lovom igrao s autima.

    Svaka čast Rimcu i samo da je više takvih i onih likova iz Otvorenog, a manje Frki Petrešića.Mali Zeus

    razlika između njih i rimca je kaj posluju pozitivno i njihov proizvod je vidljiv dok rimčev C2 je gdje ono...?

    Naravno da ćeš teško imati profit kada se širiš po toj stopi po kojoj se on širi. Konstantno ulaže, zapošljava, razvija. Od 2015. do 2019. imovina mu se povećala za više od 10x, a prihodi za negdje 6x. Dovoljno je valjda 5 sekundi pogledati u bilancu da se vidi da mu je zaduženost izrazito niska u odnosu na imovinu.markoli

    ulaže, zapošljava, razvija i di su rezultati? koliki su troškovi?

    nemremo reći kako je sve divno i krasno, a nema bar pozitivne nule.

    a nagrade za poduzetnika godine.

    Daj budi ozbiljan. Staviš link na jebeni forum.hr jer kao upisi tamo su relevantni pri donošenju suda o firmi koja zapošljava 700 ljudi.Papastrumf

    s tog forum.hr imaš onda podlinkove di ljudi analiziraju financijske izvještaje RA.

    uopće nije bitan forum.hr sam po sebi, važan je sadržaj.

    po toj logici mi tu kenjamo gluposti jer smo eto zatupljeni navijači i svaka nam dlaka smeta dok je gnk 14 od 15 godina prvi i ima najveće rezultate u povijesti?
  • Mali Zeus
    13.5k
    Pa važan je forum.hr jer tamo crpiš sve svoje argumente.
    Ekipa iz Otvorenog posluje pozitivino? mislim da je to ovdje već netko obradio. Porizvodi Infiniuma su vidljivi? Gdje? Bez da googlaš
  • og1986
    2.9k
    ulaže, zapošljava, razvija i di su rezultati? koliki su troškovi?

    nemremo reći kako je sve divno i krasno, a nema bar pozitivne nule.
    Kwedi

    Ponavljam po tome i netflix I Uber su najgore firme u povijesti koje od svog osnutka su svake godine par milijardi u minusu.
    Svaka velika firma koja uđe na stock market je u minusu. Amazon je sve do par godina bio u minusu, Tesla donedavno isto.

    Samo ako je neka firma u minusu ne znači da je njezin plan i program loš. Moguće da je Rimac jedna velika prijevara koja je smotala i Porsche i Koenigsegg, ali smatram da je i dalje prerano za neke pesimističke sudove.
  • Papastrumf
    12.5k

    O ljudima iz gnk su dovoljno rekle optužnice i nepravomoćna presuda.
  • Mr Blue
    4k
    Kad razmišljam o budućnosti Zagreba, u glavi mi se uvijek vrti jedno te isti stih...
    "I dread to think what the future will bring when we're living in real gangster times..."

  • Kwedi
    3.8k
    al po toj logici, kao što bi dario šimić rekao "ne donosim sud dok ne dođe pravomoćna presuda".

    onda prije suđenja zašto se pljuvalo po klubu, izbori, uprava itd. ako su tad mediji izuzev indexa ispolirali sliku i priliku kluba dok eto jedino jamranje je bilo na netu i tribini.

    Samo ako je neka firma u minusu ne znači da je njezin plan i program loš. Moguće da je Rimac jedna velika prijevara koja je smotala i Porsche i Koenigsegg, ali smatram da je i dalje prerano za neke pesimističke sudove.og1986

    upravo to. nemre netko reći da je mate tesla, a lik kupi sve moguće komponente i složi kola koja eto nisu nigdje vidljiva, a mi od njega radimo elona muska.


    iskreno, jebe mi se za matu. nit pratim tu scenu, nit me rajca - al da smrdi nešto tamo - smrdi.
  • xavier
    12.1k
    to sam i napisao. al cijelo vrijeme imamo prodaju muda pod bubrege.Kwedi

    Ali ne razumijem tko je tu "prevaren". Znači firma se bavi čime se bavi, ali uz to sklapaju i auto koji je jako zanimljiv medijima te time dobiju besplatnu reklamu.

    Prevareni su jedino klinci koji još kune nisu zaradili u životu, ali maštaju o autima od milijun dolara.
  • Neki tip
    21.3k
    ulaže, zapošljava, razvija i di su rezultati? koliki su troškovi?Kwedi

    Daj Kwedi nemoj zaje.. čiji troškovi? Tvoji? Moji? Jesu u Rimca uložene milijarde kao u propalu brodogradnju? Troškovi su visoki, kakva su i ulaganja, kakva je i zaposlenost..

    A ovo za rezultate bolje da ne komentiram. Podsjeća me ovo na komentar koji sam pročitao jednom na temu Rimca "šta on ima proizvodit te igračkice za bogatune.. nek proizvede bar milijun auta godišnje za malog čovjeka i onda ću ga poštovat"

    Jer jako je bitno što bi "mali čovjek" htio da se proizvodi i je li mu auto dostupan ili nije. I, uostalom, je li uopće u pitanju auto ili vrhunska tehnologija za automobil.

    Budemo to sredili sljedećom petoljetkom.. Kata, Rada i ekipa će osigurati proizvodnju Narodnog Vozila.
  • Papastrumf
    12.5k
    Uopće ne razumijem usporedbu RA i GNK?
    Želiš reći da se u RA događaju financijske malverzacije? Ili je tamo jedini problem što se predstavlja kao proizvođač automobila, a zapravo razvija baterije?
  • Mali Zeus
    13.5k
    Znači lik ima dobar PR i zato je prevara.
    Barem po stručnjacima na forum.hr
  • Kwedi
    3.8k
    Daj Kwedi nemoj zaje.. čiji troškovi? Tvoji? Moji? Jesu u Rimca uložene milijarde kao u propalu brodogradnju? Troškovi su visoki, kakva su i ulaganja, kakva je i zaposlenost..Neki tip sa Zapada

    pa lova je i između ostalog i javna. pa dobiva i mate poticaje. ne vidim problem.

    Ali ne razumijem tko je tu "prevaren". Znači firma se bavi čime se bavi, ali uz to sklapaju i auto koji je jako zanimljiv medijima te time dobiju besplatnu reklamu.xavier

    pa radi se o ispoliranoj slici gdje imamo automobilistički gnk koji je super, fenomenalan gdje mate kaže kako se u svetoj nedelji crta skica, pa proizvodi i slaže svaka komponenta sve do prodaje.

    a ono bulšit.

    poduzetnik godine preko EY na temelju čega; žirija koji čine kompići koji titraju vjerojatno da bi se ogrebili.

    i sve pet, legitimni proces. al onda nemojmo se čudit kad mate objavi post lika koji mu se javio da je vidio poznanika u njegovom autu,al eto u 2020. godini nije izmišljen neki mobilni uređaj koji ima recimo kameru pa da ga poslika u međuvremenu.
  • Neki tip
    21.3k
    Pa dobro, o čemu mi raspravljamo ovdje? Odakle nama tajna informacija da on "zapravo" proizvodi baterije, ako se on predstavlja kao proizvođač automobila?

    Kako to da smo baš svi ovdje znali i znamo da proizvodi baterije i razvija tehnologiju, a da ne možemo otić do Zubaka i uz nešto keša i kredit na 5 godina kupit njegov auto?

    Ili mu taj PR radi za k ili smo mi ovdje svi hebeno natprosječno upućeni u tajne automobilske industrije..

    Ili jednostavno nema tajni, a sva "prevara" u cijeloj priči je u tome što je dio ekipe mislio da ćemo uskoro imati hrvatsku daciju, a ona nikako na traku.
  • Kwedi
    3.8k
    Uopće ne razumijem usporedbu RA i GNK?
    Želiš reći da se u RA događaju financijske malverzacije? Ili je tamo jedini problem što se predstavlja kao proizvođač automobila, a zapravo razvija baterije?
    Papastrumf

    ne, nisam rekao da se događaju financijske pizdarije.

    ovaj drugi dio mi je sporan jer se od čovjeka radi ista koncepcija koju je imao jutarnji i nino đula s todorićem, a ono šipak ispao.

    nek mate uspije, firma ostaje kod nas, više se ljudi zaposli, više se troši, više poreza plati...

    al nek mate krene prvo u pozitivu i nek se ne nađe krda vojkovića, cvetojevića i sličnih na fbu koji zakviče ak se dovede u pitanje da li mate se bavi automobilima ili nečim drugim, odnosno nitko ne postavi konstruktivno pitanje "mate, super je ideja i proces, al di je tu zarada?"
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.