• markoli
    1.7k
    Zašto bi u takvu prevaru uložili Porsche i Hyundai? Njemu je sam automobil sporedan posao, odličan marketinški alat, ali baterije su broj 1 ako se ne varam.
  • deda
    32.8k
    Sad si i mene zaintrigirao, možeš to malo elaborirat
  • xavier
    12.1k
    Njemu je sam automobil sporedan posao, odličan marketinški alat, ali baterije su broj 1 ako se ne varam.markoli

    Upravo tako.
  • Crusades1986
    12.6k
    Ja znam da je bilo nešto s njegovim starim, ovaj mu je nešto dao za početni poguranac, kapital. A on je to valjda maznuo ili već kaj. Nisam upućen, al posao koji sad obavlja mi se čini korisnijim za Hrvatsku od Uljanika i ostalih (polu)državnih kompanija.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Međutim, kad sam vidio govor nekog lika iz te nakaradne koalicije koji je student psihologije sa 27 godina i koji govori o poduzetnicima i uspoređuje propalo brodogradilište i Matu Rimca, odlučio sam da bude li bilo tko iz te staljinističke koalicije Možemo u drugom krugu s Bandićem, glasat ću za Bandića.Crusades1986

    kaj je najbolje taj je rekao nešto tipa - netko mora i raditi.
    Ili drugarica kata koja se slika kako dolazi u tramvaju na posao i pozdrav radnicima. :rofl:
  • og1986
    2.9k
    Koliko sam ja čuo njegov stari je taj svoj novac mutnim putem stekao. Rimac mladi je to iskoristio za početak firme. Ali da je lako napraviti takvu firmu bez obzira na poguranac ili zaleđe političko, već bi cijela Hrvatska bila puna takvih firmi.

    Baterije su broj jedan. Zbog baterija je ušao Porsche i Koenigsegg u suradnju s njim. A auto je napravio kako bi pokazao kaj je moguće sa električnom tehnologijom.
    Isto kaj je musk prvo napravio skupi električni auto pa je tek onda kasnije proširio proizvodnju.
  • Kwedi
    3.8k
    koliko je kola prodao? jesu mu automobili prošli homologaciju? ima li koju poslovnu godinu da je na nuli? kako mu prolaze bicikli s obzirom da je plenki dao kineskoj delegaciji jedan takav? gdje se mogu javno vidjeti ti njegovi automobili od kupaca?

    rimac neki dan objavio post di mu je poruku poslao neki strenđer kako je vidio poznanika da vozi auto, ali nije stigao uslikat.

    trenutno su veće šanse da naleti netko od nas na bruce waynea i batmobil.

    kažem, pogledajte temu na forumu - ljudi koji puno bolje poznaju autoindustriju, procese i financije - nitko im nemre kontrirati u argumentima da mate nije jednostavno poster boy.

    meni osobno je iritantan što je kurčevit oko automobila, a lik prodaje dijelove.

    nemam niš protiv tog. na koncu konca vrhunski biznis.

    al prodaje i lipik glas stakla za bentleya i ferrarija pa ne govore kako prodaju automobile.
  • og1986
    2.9k
    Netflix , Uber i donedavno Tesla su sve firme koje su od svog osnutka svake godine u debelom minusu.

    Ljudi ne ulažu da bi odmah sljedeći mjesec zaradili novce, nego ulažu jer smatraju kako će im se taj novac u nekoj budućnosti vratiti.
  • Mali Zeus
    13.5k
    Svaka čast Rimcu i samo da je više takvih i onih likova iz Otvorenog, a manje Frki Petrešića.
  • Neki tip
    21.3k
    ak se na to referiraš, onda ok, ali onda je prevara samo za one koji misle da on proizvodi automobile..

    Koliko vidim, ovdje baš svi znaju što proizvodi i cemu je poslužila proizvodnja tih par primjeraka automobila, tak da ne vidim tko bi se osjecao prevarenim.

    @og1986 je sve napisao u postu gore.

    Da proizvodi gumene patke i da pritom u 10 godina zaposli 650 ljudi, rekao bih da je to priča o uspjehu, a ne prevara. Kamo li kad proizvodi tehnološki napredne proizvode, kad velike svjetske firme ulažu u daljni razvoj i kupuju udjele, a Hrvatska ima manje stručnjaka no što mu treba.
  • xavier
    12.1k
    koliko je kola prodao? jesu mu automobili prošli homologaciju?Kwedi

    Kako ti je @markoli napisao, njemu auti uopće nisu core business, dapače, ima ih samo kao marketinški "trik". Rimac se bavi razvojem baterija.
  • markoli
    1.7k
    Mi svi volimo pametovati oko nogometa, ali što ekipa na forum.hr može kenjati oko automobila to nigdje nema. Koliko su tamo pametni i koliko znaju sve bi ih trebalo zaposliti u Mercedesu, Porscheu, Toyoti itd. Ne govorim samo o Rimčevoj temi, već o bilo kojoj temi za bilo koji auto.

    Naravno da ćeš teško imati profit kada se širiš po toj stopi po kojoj se on širi. Konstantno ulaže, zapošljava, razvija. Od 2015. do 2019. imovina mu se povećala za više od 10x, a prihodi za negdje 6x. Dovoljno je valjda 5 sekundi pogledati u bilancu da se vidi da mu je zaduženost izrazito niska u odnosu na imovinu.

    [Rimčev stari je bio optužen da je nešto s vojskom muljao, na kraju je oslobođen. No u cijeloj priči manje bitno.]
  • Mali Zeus
    13.5k
    Je, ali ne moš im kontrirati u argumentima. :grin:
  • Papastrumf
    12.5k


    Daj budi ozbiljan. Staviš link na jebeni forum.hr jer kao upisi tamo su relevantni pri donošenju suda o firmi koja zapošljava 700 ljudi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.