• Krizy
    36.3k
    Francuski L’Equipe je objavio članak o Mislavu Oršiću, u kojem navode 5 stvari koje treba znati o njemu:

    1. Čovjek za hat-trick
    Njegov fantastični hat-trick protiv Tottenhama u četvrtak nije prvi otkako je u zagrebačkom Dinamu. Od 2018. Mislav Oršić uspio je u hrvatskom prvenstvu postići 3 hat-tricka: jednog 2018./19. protiv Rudeša (7-2) i dva sljedeće sezone protiv Gorice (4-2) i Rijeke (5-0). Iznad svega, 18. rujna 2019. ponovio je takav nastup na puno višoj razini, protiv Atalante Bergamo (4-0), u prvom kolu Lige prvaka. Čini se da je Oršić bio predodređen za onakvu utakmicu. Prvi hat-trick u karijeri je upisao s Interom protiv Lokomotive Zagreb (4-2), 13. svibnja 2010.

    2. Čovjek od putovanja
    Između Zaprešića (2009.-2013.) i Dinama, Oršić karijeru nije pravio u hrvatskim klubovima. Osim Italije (Spezia Calcio) i Slovenije (NK Celje), igrao je i u Južnoj Koreji i Kini. Iskoristio je priliku da sudjeluje u azijskoj Ligi prvaka i osvoji Južnokorejski kup 2017. godine, s Ulsan Hyundaijem.

    To su iskustva koja su ga očvrsnula prije nego što je eksplodirao u Zagrebu. "Mislav Oršić postao je punoljetan u zagrebačkom Dinamu u dobi od 25 do 26 godina kao naš centarfor Bruno Petković", rekao je njegov bivši trener Dinama Nenad Bjelica za hrvatski sportski dnevnik Sportske novosti.

    3. Zagrepčanin
    U ljeto 2018., u trenutku napuštanja Azije da bi došao u Dinamo, Mislav Oršić nije skrivao radost. Tijekom djetinjstva u glavnom gradu Hrvatske često je uživao u utakmicama Luke Modrića (Dinamo Zagreb) na maksimirskom stadionu. "Jako sam sretan što sam došao u Dinamo kao pravi čovjek iz Zagreba", rekao je rođeni Zagrepčanin na predstavljanju. Ostvario se jedan od mojih dječjih snova. Ja sam lokalni dečko, navijač Dinama od malih nogu. I moje je srce sada puno."

    4. Čovjek koji je u konkurenciji za EURO
    Iako je pet puta nastupio za Vatrene, Mislav Oršić nije bio siguran na konačnoj listi za Euro, unatoč svojim ciljevima i briljantnosti. Perišić, Rebić, Brekalo, Kramarić i Petković doista izgledaju sigurni u odabiru za turnir. Da bi dospio u ofenzivni dio momčadi, Oršić se natječe s Antom Budimirom, Osasuninim centarforom. Dva različita profila, dakle. (Ovdje nisu baš sve pogodili ali prenosim šta su napisali)

    5. Čovjek koji je dobro odgajan
    U dobi od 6 godina otac ga je odvezao u NK Zagreb koji je imao momčad za djecu njegove dobi. No, otpao je nakon samo dva mjeseca, zbog obnove trening centra, zbog čega je klub zatvorio treninge za djecu od šest do osam godina. Dok je neprestano plakao, otac je pronašao savršeno rješenje natjeravši ga da igra NK Trešnjevku iz Zagreba, iako im je nedostajala sekcija za 6-7 godišnjake. Otac Oršić zamolio je odgojitelje da ga uvrste u dob od 8-9 godina. Od tada su suze presušile, ali ne i talent.
  • Mali dioničar
    14.2k
    I tako je NK Trešnjevka na stranicama L’Equipea.

    Lijepo. :clap:
  • Eduardo
    17.6k
    Oršin agent...

    NAKON hat-tricka Tottenhamu agent Mislava Oršića otkrio je da su mu se javili talijanski klubovi.

    "Mislav je najbolji klupski strijelac posljednje tri sezone iako nije napadač, nego krilo. Hat-trick je bio nevjerojatna senzacija, bio je presretan. Istina je da on tako igra dulje vrijeme, ne zaboravite da je prošle sezone zabio hat-trick u debiju u Ligi prvaka protiv Atalante", rekao je Oršićev agent Branko Hucika za Calciomercato.

    Talijansko iskustvo mu je pomoglo iako je zaslužio igrati više u Speziji. U to vrijeme bio je mlad, nije poznavao jezik i morao se prilagođavati njihovoj taktici. To su bile njihove izlike zašto je odigrao samo 11 utakmica. U kontaktu sam s nekoliko talijanskih klubova. Sad mu je 28 godina, definitivno ne bismo rekli 'ne' povratku u Italiju."
  • deda
    28k
    Kakvi Talijani, nema tamo kluba koji može Oršu platiti. On ostaje kod nas do kraja karijere
  • flexXy
    1.9k
    Mislavu dati bianco ugovor, ima 28 godina i djecu, gdje ces bolje nego ostati u Zagrebu za neku solidnu lovu. Bolje to nego ganjati loptu u nekoj Genoi,Fiorentini i slicnima.
  • Beowulf112
    301
    Ma ja se nadam da ce ostati.Treba sacuvat ovu ekipu.Imamo vrlu mladu momcad.Nadam se da cemo privuc neke sponzore i podebljat igracima ugovore jer to decki zasluzuju.
  • Infinity
    15.2k
    Dinamo ima dovoljno para i Dinamo je dovoljno konkurentan u Europi da moze zadrzati igrace poput Orsica i Ademija. Oni vec imaju lijepe godine, imaju obitelj i siguran sam da im Dinamo moze ponuditi i novac i izazov, a kuci su. Tu je i ogroman broj minuta i lagan poziv u reprezentaciju.
  • Eduardo
    17.6k
    Ako netko zna skinuti njegove golove u GIF obliku pa da ih stavi tu, bio bih zahvalan.Baneki

    giphy.gif


    giphy.gif


    giphy.gif


    giphy.gif


    giphy.gif
  • vjeko1701
    5.9k
    Bilo mi je prekjučer simpatično, gledam tekmu Osijeka, taman cura uleti u sobu kad je Kleinheisler zabio gol pa prokomentira - "U jbt. ovo je skoro ko Oršić" xD
  • r1oma
    1.5k
    Nema do Mislava :cool:
  • Krizy
    36.3k
    Bez komentatora, pa se lijepo čuju igrači i ostali :fire:
  • Beowulf112
    301
    Opet ga novinari zele prodat.Pise na sportskima i indexu da bi dinamo prihvatio ponudu od 15 miliona eura
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.