• Eduardo
    17.2k
    Bravo. Zadnje tri sezone uz Ademija i Livakovića naš najbolji i najkonstantniji igrač. Nadam se da je novi ugovor u rangu njegovog statusa i važnosti za momčad, dakle među tri najplaćenija.
  • deda
    27.5k
    Srce mi je puno. Bravo Orša! :victory:
  • vjeko1701
    5.9k
    Neka bude putokaz svima koji nose ili će nositi dres Dinama i nek mi uživamo u njegovim golčinama u najdražem dresu dok god bude igrao nogomet.

    Bravo Orša!
  • Bosna86
    11.5k
    nwnpbtqla9daifm9.jpeg

    [ČESTITKA] Danas se rodio maleni dječačić Ivano! Iskrene čestitke našem Mislavu Oršiću i njegovoj supruzi Suzani na prinovi u obitelji!
  • Dudu
    2.6k
    Najbolji strijelac za Dinamo u povijesti europskih takmičenja. Već sada legenda, kakav igrač, doživotni ugovor s Dinamom, odmah sutra. Podbacio je u prvoj utakmici, čudio sam se šta je s Oršićem, očito je spremao rapsodiju na Maksimiru. BRAVOOOOO
  • Eduardo
    17.2k
    VELIČANSTVENO. Jako rijetko se jednom riječju može opisati nogometna utakmica, ali Dinamovo rušenje Tottenhama (3:0) bilo je upravo takvo.

    Prvak Hrvatske nije upisao samo najveću europsku pobjedu u povijesti nakon osvajanja Kupa velesajamskih gradova 1967. Ova večer ostat će upamćena po sjajnoj pripremi i vođenju utakmice, timskom radu i neumornoj volji. Ali ako ikada ijedan igrač ima pravo potpisati pobjedu, to je onda Mislav Oršić protiv Tottenhama. Maksimir takvu simultanku nije vidio dulje od pola stoljeća.

    14. lipnja 1967. godine jedan od najjačih klubova Europe, njemački Eintracht, pao je na Maksimiru s 4:0 i tako izgubio prednost od 3:0 iz prvog susreta polufinala Kupa velesajamskih gradova.

    Bila je to najveća i najblistavija pobjeda te sezone u kojoj je Dinamo otišao do kraja i osvojio prvi i zasad jedini veliki međunarodni trofej hrvatskog klupskog nogometa. Svaka velika priča mora biti barem malo naslonjena na mit. Deset, dvadeset ili trideset. Ovisno o tome koga od starijih Dinamovih navijača pitate, to će vam biti odgovor na pitanje koliko je Štef Lamza imao slaloma kroz nemoćnu Eintrachtovu obranu. Nije se upisao u strijelce, ali je driblinzima lomio kičme njemačkim stoperima, namještao šanse i golove i odigrao utakmicu nakon koje su ga i njemački mediji proglasili nogometnim božanstvom.

    Lamzina partija postala je i do danas ostala najpoznatija individualna partija jednog Dinamovog igrača u europskim natjecanjima. Otad naovamo su na Maksimiru igrali veliki igrači, ali ni Zambata ni Cerin ni Boban ni Cvitanović ni Prosinečki ni Modrić nisu odigrali utakmicu koja može stati u rečenicu s Lamzinim Eintrachtom. Sve do večeras.

    Maksimir ovo nije vidio više od pola stoljeća

    Tri gola Mislava Oršića najbolje je što je Maksimir vidio u posljednje 54 godine. Sada već poslovično ubojit udarac s lijeve strane nakon izbačaja donio je malu nadu da Dinamo može do čuda, a onda ga je i sam odveo u carstvo snova. Prodor između četiri igrača Tottenhama i zakucavanje lopte u mrežu za gol koji je Modrima donio prolaz bio je savršen završetak savršene priče.

    Od danas i službeno najbolji strijelac Dinamove europske povijesti pružio je navijačima večer nakon koje će sutra mnoge boljeti glava. Više od toga, pružio je priču i predstavu kakva će se prepričavati generacijama. Pa kad budete stari i sjetni, željni djeci ili unucima prepričati najbolje što ste vidjeli od jednog Dinamovog igrača, sjetite se da ste imali čast gledati Oršića protiv Tottenhama.

    A budući da svaka velika priča mora biti barem malo naslonjena na mit, recite im da ste bili među prvima koji su uletjeli na teren i iznijeli ga na ramenima dok je Maksimir gorio. Prokletu koronu prešutite. Nakon onog što ste vidjeli, možda je se nećete ni sjećati.
    — Vice Karin
  • r1oma
    1.5k
    Da ti mozak eksplodira kaj im je večeras čovjek napravil :clap:
  • Krizy
    35.4k
    :fire:
    rici9yjeaepnie8g.jpg
  • jp23
    2.2k
    Jel mu možemo dić kip na Maksimiru i u njegovom kvartu? Koliko je građevinskih dozvola za to potrebno
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma samo bi mu trebali srediti dvorac Orišić :P Znam ja neke ljude tamo :D
  • Somport
    556
    Ma sredimo mu Banske dvore, ovakvo nešto se upisuje na svitak!
  • Crusades1986
    9.5k
    Ako nakon ovoga veceras ne bude pozvan na Euro, nek se svi kolektivno rane tupim predmetom.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.