• Eduardo
    16.8k
    DATUM ROĐENJA: 29.12.1992.
    MJESTO ROĐENJA: Zagreb
    VISINA: 179cm
    TEŽINA: 69kg
    NOGA: Obje
    BIVŠI KLUBOVI: NK Kustošija, NK Inter Zaprešić, Spezia, HNK Rijeka, NK Celje, Jeonnam Dragons, CC Yatai, Ulsan Hyundai
    POZICIJA: Lijevo krilo
    BROJ: #99
    UGOVOR: 15.01.2026.
    opsb3snkd6jp68wy.jpg
  • Eduardo
    16.8k
    Jesam li jedini kojeg Oršić počinje sve više iritirati? Toliko prilika upropasti da je to strašno. Previše oklijeva, glava u pod i samo trči, dodavanja su mu kriminalna, realizacija loša. Nisam siguran da može bolje od ovoga što sad igra tj. mislim da je ovo njegov limit što nužno ne mora biti loše, ali mi tu jednostavno nešto fali kod njega. Možda po karakteru paše Bjelici, ali meni sve manje :worry:
  • marcio amoroso
    31.4k
    Meni je Oršić u biti sve bolji i bolji. Definitivno nekad zabije glavu u pod ali se puno troši u defanzivi i možda je to čak razlog. Neka nama Orše.
  • BluePhone67
    3k
    Orsic me podsjeca na mjesavinu Ivana Bosnjaka i Mihaela Mikica
  • LovroZG
    1.3k
    Oršić je jednostavno takav igrač. Puno trči, odličan je za kontre, ima solidan dribling, vraća se u obranu. Nešto i zajebe, al trkom i kretanjem na terenu i stvori neke prilike.
  • 000
    941
    Autobusna linija 172 (Zagreb - Zaprešić) hrvatskom je nogometu dala niz sjajnih igrača, u Interu su se kalili Modrić, Ćorluka, Eduardo... I svi na kraju preko žutog dresa stigli do Dinama i reprezentacije. Svi su nakon dolaska u Zaprešić bili osporavani, pa su se svi iz Intera vratili u Dinamo.

    Kako to obično kod nas biva; Modrić je bio preslabašan, Ćorluka trčao na petama, a Eduardo je bio mekan, bježao od duela. Lovren je bio “kikser”. Tih su im se dana tražile mane, rijetki su pričali o njihovim vrlinama.

    A sad je “s linije 172” red na Mislava Oršića. Njega je nogometni put preko Zaprešića vodio do Italije, Slovenije i Azije, u međuvremenu nije dobio priliku u Rijeci, pa se na kraju vratio u HNL. Točnije, u Dinamo, gdje je nezaobilazni član početne postave. Matjaž Kek ga izuzetno cijeni, ali ga nije niti sekunde koristio u Rijeci.

    "Dinamo je dovođenjem Oršića napravio odličan posao, u Maksimiru su pronašli modernog, brzog i kvalitetnoga krilnog igrača. Dugo poznajem Mislava, nije me iznenadio ovakvim igrama ove sezone. Riječ je o karakternom igraču koji funkcionira u oba smjera, veliki je radnik, uz sve to realizator. Takvog igrača treneri vole", rekao je Matjaž Kek pa dodao:

    "Svjestan sam da Mislav kod mene nije uopće igrao, to je bilo davno. On je stigao na ljetne pripreme, mi smo već imali formiranu momčad i nije se tu bilo jednostavno probiti u prvi plan. Sigurno je još napredovao u Aziji, sad je prevaga i u Dinamu. Svaka mu čast, želim mu da postane još bolji, takav dečko to zaslužuje."

    Prve stepenice u igračkoj karijeri Mislava Oršića sjeća se i Nikola Pokrivač, bivši hrvatski reprezentativac, koji je s današnjim nogometašem Dinama u sezoni 2012/13. branio boje zaprešićkog Intera... Pokrivač ga poznaje odavno, o njemu ima visoko mišljenje, no Oršić ga je igrama u dresu Dinama i više nego ugodno iznenadio...

    "Nisam ništa znao o Oršiću prije dolaska u Zaprešić, no brzo sam uvidio kako je kvalitetan igrač. On je u karijeri išao okolnim putem, za njega je to na kraju bio odličan izbor. Nisam ga imao prilike gledati po Aziji, malo me čak i iznenadio njegov dolazak u Dinamo, ali priznajem, dečko stvarno igra odlično", izjavio nam je Nikola Pokrivač pa dodao:

    "Za mene je on danas jedan od trojice najvažnijih igrača Dinama, strašno je puno pridonio svim ovosezonskim uspjesima ‘modrih’. Igra odlično, a ako nastavi s ovakvim igrama, ne vjerujem da će se predugo zadržati u Maksimiru, na njegovu će stolu ubrzo biti jako puno ozbiljnih ponuda. Svaka mu čast, strašno je napredovao, doista je odličan igrač. I pravo, za mene možda i najveće, pojačanje ovog Dinama."
  • 000
    941
    Kung Fu Orsic..

    3nzZhFr.jpg
  • LovroZG
    1.3k
    Prigovaralo se Oršiću da je neprecizan, a sad vidim statistiku da dijeli drugo mjesto po broju udaraca u okvir u EL.(9). :smile:
  • marcio amoroso
    31.4k
    Evo samo još jednom ovdje o ovom momku.
    Kad je prošla sezona počela uhvatio me neki optimizam što se tiče rezultata, onaj gol Orše Hapoelu kad je uklizao i ugurao loptu u gol iako su oni bili bliži njoj je meni osobno bio pokretač još jače vjere da će se desiti nešto posebno.
    Inače smatram da se njega premalo spominje a enormno je utjecao na rezultat a bome i na igru.
    Igrač koji je apsolutno odgovoran u oba smjera i koji je mene osobno pa možda čak i najviše iznenadio.
  • deda
    26.3k
    Apsolutno Marcio. Na kraju dana on je bio naš najbolji strijelac sezone.
  • Mr Anderson
    4.9k
    Meni je on najveće pozitivno otkriće prošle sezone. Kad sam čuo da dolazi, mislio sam si što će nam taj, a na kraju je ispalo da je uz Olma on bio nekako najkonstantniji cijelu sezonu. Igrač koji igra u oba smjera, uvijek daje sve od sebe.
  • Eduardo
    16.8k
    Meni je on najveće pozitivno otkriće prošle sezoneMr Anderson

    Potpis.

    Moja jedina zamjerka njemu je pass igra. Nekad to baš loše izgleda, toliko loših i krivo odigranih pasova da boli glava.
  • reziser
    5.8k
    Čestitke prvom igraču dinama na hattricku u ligi prvaka!
    Poslušao sam intervju na rtlu i samo je ravno 47 puta rekao 'ovoga'.
    Samo nastavi igrati kao do sada i u dinamu i repki
  • deda
    26.3k
    Ma neka on metne još kojega ovoga u mrežu u LP i sve ok :rofl:
  • deda
    26.3k
    Inače Orša je s ova tri gola izbio na 5. mjesto vječne ljestvice strijelaca Dinama u europskim kupovima:

    23-Zambata
    15-Cvita
    13-Soudani, Sammir
    11-Mandžukić, Oršić
  • deda
    26.3k
    Još jedna super zanimljiva statistička crtica vezana uz Mislava. On je trenutno najefikasniji igrač Dinama sa 0,36 goal per game.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.