• Neki tip
    19.1k


    Menalo je jedan od potcjenjenijih Dinamovih igrača (u očima navijača).

    Da ne pilim s onim da se uvijek trudi i daje sve od sebe, jer ajde, to što se netko trudi samo po sebi naravno ne znači i da je dovoljno dobar, pa ajmo kap statistike.

    Igrao je dosad u 55 utakmica za Dinamo i u tih 55 utakmica skupio 10 golova i 6 asistencija. Još bolje to izgleda ako ubacimo podatak da je ukupno skupio 1924 minute (35 minuta po utakmici u prosjeku!).

    Još jasnije - Menalo svakih 120 minuta u Dinamu ili zabija ili asistira, a zabio je bome ili asistirao za neke prilično važne golove.

    Dribling mu ponekad izgleda smiješno (ne uspoređujući ih u drugim stvarima, ali nije ni svima nam omiljeni Oršić baš neki Ronaldinho po tom pitanju) i u stanju je promašiti zicer zicera, no očito se nalazi u dovoljno prilika da se sasvim solidno i nazabijao i nadodavao..

    Već sam na nekoj drugoj temi napisao da Dinamo, premda nama najveći i najdraži, nije baš toliko moćan klub da baš na svakoj poziciji može imati igrače koji su razina prvih 11 hrvatske reprezentacije (jedne od 20ak najboljih na svijetu) ili makar članova iste.

    Menalo je igrač kojeg smo doveli za 400k eura i koji vrlo, vrlo solidno odrađuje svoj ugovor. Pošten u pristupu, dovoljno konkretan u golovima i asistencijama, angažiran uvijek, pristojan (ne gunđa i ne kvari atmosferu kad ne igra nakon sjajno odrađenih priprema.. kao zimus npr.).

    Sve u svemu, od mene apsolutno palac gore za Luku Menala i ono što daje Dinamu.

    P.S. Siguran sam da se u zadnjih nekoliko utakmica izborio za prvih 11 protiv Istre na desnom krilu. I neka je.
  • Navijač Dinama
    7.3k
    i u stanju je promašiti zicer zicera, no očito se nalazi u dovoljno prilika da se sasvim solidno i nazabijao i nadodavao..Neki tip sa Zapada

    Sa svime se slažem, samo bih nadodao na ovo. Kod nas su dio navijača(dakle ne svi) da se izrazim "mlakonje" koji ne kopčaju i traže previše od igrača, primjer Menalo, pogodi sve zicere, Teophil ne pogrijesi nikad u svojoj karijeri, Petković uvijek fantastični dribler,razigravač i strijelac, a Livakovic ima vrhunsku igru nogom i pravovremena istrčavanja, pa pomenuti igrači sa pomenutim očekivanjima od istih ne bi bili tu u Dinamu, nego bi igrali u nekom financijski boljem(jer nema većeg kluba od Dinama) klubu od Dinama. Neka tih igrača kod nas, takvi kakvi jesu, ovdje u Dinamu, nekad ćemo se živcirat, al Bože moj, nisu nepogrešivi.

    Vezano za Menala, čovjek je u zadnja 2-3 mjeseca gledajući formu naša najbolja opcija na krilu uz Oršića. Nadam se da će startat protiv Istre. :up:
  • Krizy
    35.5k
    Prepisao sa Zone, malo moje statistike, malo tvojega i eto teksta. Kakav novinar u pm
  • Mrvica
    3.2k
    Stvarno se nadam da će Menalo dobiti priliku kakvu zaslužuje, svaki put kad uđe vidi se razlika. Uvijek ide na glavu i bori se. Sve u svemu podrška Menalu
  • Zagi
    4.9k
    Jedino je upitno hoće li biti jednako efektivan kada počinje u prvoj kao i ovih par utakmica kad je bio đoker. Ima nešto i u tome kaj ulazi svijež protiv nešto umornijih obrana.
    U svakom slučaju zaslužuje priliku.
  • Efes Pilsen
    6.8k
    U prijasnjim utakmicama kad sam ga gledao imao sam osjecaj da je jednostavno uvijek za korak prekratak i da se "boji svoje sjene". U ove dvije utakmice ove sezone bogami izgleda kao jackpot. Potencijal je uvijek imao, ja se nadam da je ovo sezona potpune afirmacije. Simpatican je i skroman decko, imao je i onaj super fair play potez u dresu Rijeke. Luka, sretno
  • Captain America
    13.4k
    Naš Lucas Vasquez.
  • Zagi
    4.9k
    "Znam da će ovo sad zvučati možda malo glupo, ali stvarno nemam ništa protiv toga da budem u drugom planu jer možda i najveća iznenađenja dolaze iz drugog plana. Ti iz drugog plana obično iznenađuju suparničku momčad. Naravno, meni je cilj igrati što više. Neću lagati pa govoriti da nije tako. No, ja sam momčadski igrač, uvijek želim biti u službi momčadi. Bilo to iz prvog ili iz drugog plana."
  • Nousername
    613
    Ovakvi igrači osvajaju srca navijača.Nema mi nis draze nego vidit nekog da je spreman poginut na terenu za klub.Takve kao njega,Tolica i Livija bi mogo gledat do kraja karijere u Dinamu bez problema
  • Efes Pilsen
    6.8k
    Nije mogao otic kad je konjina pustila i Emrelija na posudbu. Planiranje mu malo reci nije jaca strana.
  • Jaro
    5.4k
    Iako u rukavicama, narativ mu je ko i vecini na firumu u vezi Cacica...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.