• NitkoBitan
    13.5k
    imat će komotniju situaciju oko gostovanja gdje neće u većini slučajeva izvisit za kartu.Tradicija bunta

    Jesi siguran za prvokup za gostovanja jer nigdje striktno ne pise? Prosle godine je pisalo.
  • marcio amoroso
    33.8k
    Cijene godišnjih su kao u Ligue 1 ili BundesligiMaksim Maksimirski

    Najjeftinija godišnja u Bundesligi za centralnu tribinu kao zapad je 805 eura. Daj bar provjeri prije nego nešto napišeš.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Još da kažem kako tamo oni ne plate samo nogometni doživljaj nego tamo show traje cijeli dan. Za tu cijenu koju platiš klub ti omogući da ti se dijete izjutra igra u igraonici, da tinejdžeri igraju igrice na playstationu, da malu djecu zabavljaju klauni, da stariji piju kavu u kafiću ili pivo u fan zoni, da ženice hodaju po shopping centru, da bake igraju tombolu, da dedeki igraju šah itd. Malo karikiram ali nije daleko od istine. Uglavnom klub ti omogući cjelodnevne aktivnosti za sve uzraste i spolove, od beba do baba, od male ženske djece do djedica od 90 godina. Imaju i komfor, kad sjednu na stolicu grije im se guza, krov ih štiti od kiše, wc uređeniji od sale u kojoj sam se vjenčao. Sve to spada u tu cijenu koju oni plate. Kod nas uprava prati europske cijene ali usluga je ne balkanska nego afrička. Još imaju vremena uvidjeti grešku i korigirati cijene jer malo ko je zadovoljan ovim promjenama.Maksim Maksimirski

    Ajde navedi konkretan primjer tog idiličnog okruženja i cijenu godišnje pa da radimo usporedbe. Po tvojoj procjeni koliko bi se godišnjih za zapad prodalo više da sjedalice griju guzice, da ima krov i da djedica može igrat šah prije utakmice, a da je pretplata 700-800€ za takvu tribinu kao na nekim osrednjim stadionima u recimo Italiji?

    Kruške i jabuke se uspoređuju i izostavljaju se bitni kriteriji pa je nivo rasprave nikakav.

    Posjeta na stadiona nije toliko vezana uz cijene koliko se tu piše i koliko se stvara dojam.
    Imali smo donedavno godišnje za 400 kuna s europom uključenom pa je posjeta bila nikakva.

    U normalnim okruženjima za godišnju ljudi štede i odriču se cijele godine. Djetetu ne kupe iphone nego šaomi, na ljetovanja ne idu 15 dana nego 7 itd itd. pa ga vode da gleda svoj klub. Samo kod nas se očekuje crveni tepih.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Jesi siguran za prvokup za gostovanja jer nigdje striktno ne pise? Prosle godine je pisalo.NitkoBitan

    Naravno da će biti prvokup za gostovanje. Fali tu još dosta informacija al to neka klub rješava i obavještava, ima ko je za to plaćen.
  • Nino Bule
    12k
    Posjeta nije vezana uz cijene godisnjih ali treba reci da bi ovakvo stanje stadiona moralo utjecat na cijenu, rekao sam vec sjever je korektna cijena, ne bi dizao vise ali oni koji su na svakoj utakmici ovo ce platiti, zapad je ipak 50ak eura prevelika, i jos moram dodat da ce nesto za djecu do 14 morat izmislit, ili popust ili smislit neki sektor u kutu zapada.
  • deda
    29.4k
    Nažalost mi plaćamo danak godina bagateliziranja Dinamovštine koju je vršila ekipa predvođena Mamićem. U kontekstu ove teme mislim naravno na cijenu članarine, godišnjih i pojedinačnih ulaznica.

    Mi tek sad dolazimo na neke normalne razine vrednovanja Dinama kao brenda. Stadion je tu pak uteg koji nas vuče dolje i koji ne dopušta pravo valoriziranje prisustva Dinamovim utakmicama.

    Ova razina cijena je po meni ok, problem je što je ona došla u dva prenagla skoka posljednje dvije godine. Zato su ljudi u šoku. Smatram da su u klubu trebali ići postupnije s tim poskupljenjem i taj proces odraditi u 4-5 godina, a ne slomiti u 2.

    Većina vas zna tko sam ja pa ću javno reći kao skupštinar da mi je ovo današnje priopćenje oko godišnjih ulaznica nedorečeno tj. fali mu dosta potrebnih informacija. Očekujem da se iz kluba očituju o tome u sljedećim danima i razjasne nejasnoće ( pitanje U12 populacije, pitanje U18 populacije, pitanje studentske i penzionerske populacije, pitanje obiteljskih ulaznica, pitanje prvokupa da li se odnosi na mjesta ili samo na tribinu, pitanje vlasnika godišnjih karata 2022/2023. za tribine zapad gore i sjever gore, pitanje plaćanja na rate, a svakako je trebalo izići i s cijenom pojedinačnih ulaznica za HNL, kup, Europu kako bi ljudi mogli napraviti osobne kalkulacije isplativosti kupovine godišnjih).
  • NitkoBitan
    13.5k
    Jos bih nadodao pitanje o podizanju besplatnih ulaznica na temelju clanstva. Jasno mi je da ce za "manje" utakmice biti samo za donje etaze kad ce jedino one biti otvorene. Al kaj je sa derbijima kada ce se otvarat i gornje etaze, oce li clanovi moci dolje ili ce ih slat gore kao prije?
  • NORTE
    9.8k
    marketinška poruka koja se, htio to klub ili ne htio, trenutno šalje u nogometnu javnost je manje kvalitete (kreše se budžet) za 60% više novcaThe Undertaker
    Mislim da je izgledno i povećanje cijene pojedinačnih ulaznica.
    60% povećanje bi značilo 8 eura za sjever protiv Rudeša, a to je 60 kn.

    I u tom slučaju je riječ o antinavijačkoj odluci nove uprave (a posebno u vrijeme inflacije) jer će se se sigurno smanjiti broj pretplatnika i gledatelja uopće, sigurna stvar.

    To sve skupa nije u interesu kluba, navijača, grupe.

    Usporedbe s bilo kojim drugim klubom su apsolutno krive, najprije zbog našeg stadiona.
    Nadalje, sam sebi smanjivati posjetu, to je riječ i o antiklupskoj odluci.

    Iako mnogi pišu da je poskupljenje od 125% došlo u dvije godine, riječ je o zapravo samo jednoj godini (365 dana) jer je prije točno godinu dana nastupilo prvo (opravdano) poskupljenje.
  • Zambatine škude
    2.3k
    Znači od 2100 godišnjih sjevera dolje, 700 ljudi u prosjeku je dolazilo na te "male" utakmice. Pa onda neka ovih 1400 čeka i kalkulira s paketima za Europu. Osim toga sjever nema luksuz kao zapad oko nekih stvari. 20% pretplatnika je falilo i na Europi i derbijima i te karte stoje, ne prodaju se dalje. 10% tribine ostaje prazno radi ljudi koji uzmu godišnje pa ne dođu kasnije...od ovih 700 pretplatnika koji su redovni i na Milanu i na Gorici kupit će pretplate i ove sezone. Samo što im se eto, neće isplatit pretplata u devetom mjesecu kao prošle sezone nego u 11. ili 12. I imat će komotniju situaciju oko gostovanja gdje neće u većini slučajeva izvisit za kartu.Tradicija bunta

    Ovo sve stoji, ali ne razumijem povezanost toga i poskupljenja? Odnosno, što će ovime biti bolje?

    FD je zapravo dobar primjer. Kad si izgradio povjerenje, bazu i kad je rezultat poslužio, onda ni 150 kuna za finale ne bi bilo puno ni 50 za "malu" utakmicu. A prve prvoligaške sezone su se neki žalili što je 25, a ne 20. Ultrasima je svejedno, ali ultrasi za taj Dinamo idu na gostovanje od pet tisuća kilometara, oni su tu uvijek, bez obzira na cijenu, komfor ili pogodnosti. Klub se ne mora otvarati prema ultrasima.

    Cijena godišnje za sjever je sasvim u redu i mislim da se tu prije svega priča o zapadu koji osim tog gledanja tekme iz boljeg kuta nema nikakvu komparativnu prednost.

    Dinamo mora i treba svoj proizvod (ne samo utakmicu) bolje prodavati, ali ne tako da podupla cijene svega u dvije godine. Ovo što ti pišeš stoji, ali stvari moraju leći u kontekst u kojem klub i navijači jesu u ovom trenutku. I jedni i drugi se moraju međusobno navikavati na neke nove principe, cijene, kako god.

    Možemo se sad do sudnjeg dana iščuđavati kakvi su naši ljudi i kako su navikli na džabe, a možemo ih i probati polako prisvojiti.
  • seljak86
    2.4k
    A malo si ga pretjerao s odricanjem tijekom cijele godine. Najbolje da GK budu 1000 eura i kupuju oni najbolje stojeći (gotovo nitko). Neka zlatna sredina se mora naći i ovih 120 eura za sjever je taman, al su pak ovih 300 za Zapad puno previše. Treba ipak biti svjestan platežne moći prosječnog Hrvata.
  • staglisce1800
    50
    Poskupljenje s 238 eura na 350 za zapad gdje smo mi starija garda je smesno.
    Kaj si taj udbas Barisic i uprava zamisljaju ? Proslu sezonu je stadion zjapil prazan u vecini tekmi a
    sad bu jos i vise jer buju poskupili jako i pojedinacne ulaznice,dresovi,cuga,klopa itd.

    A pojacanja traze v 2 fra ligi i Istri, strasno. Nikaj od lige prvaka ak se jako ne pojacamo a tek su
    onda ulaznice puno preskupe. Moze ih biti sram !
  • miro
    3.5k
    Mislim da se može ovo još popravit ako otvore Zapad gore po normalnijim cijenama, pa evo prijedlog za Upravu/Marketing, valjda čitaju
  • Ludovic IX
    6k
    Amo sw ne varam, zapad godisnj2 se rasprodaju dok je sjevera uvijek ostalo. Ja vjerujem da će opet zapad bit rasprodan (4 ili 6 sektora ide u godišnje?)
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Nisam komentirao cijene za zapad, samo sjever.
    Al evo, reći ću i da mislim da su cijene za zapad previsoke i ja nikada pod ovim okolnostima zapad ne bi cijenio više od duplo u odnosu na sjever (govorim o donjim etažama).
    Prvo, zato jer je istok zatvoren i dobar dio istoka se prebacio na zapad.
    Drugo, zato jer nije za sjever dobro da profil ljudi koji pripadaju zapadu dolje zbog cijena prelaze na sjever dolje.

    Tako je kako je, nije idealno i stigne se još popraviti sve.
    Rezon za poskupljenje zapada znam, mislim da drži vodu ali ne toliko da se složim s cijenom od 300 eura dok je sjever 120.

    Šta će biti bolje? Ništa. Logično je da je bolje za navijače da je cijena niža pogotovo jer realno klub ne živi od karata niti je to neki značajan udio u budžetu. Ali klub isto ima svoje interese i klub isto treba učiti ljude da ga cijene.

    Iz istog razloga cijene za FD nisu nikad bile džabe, čak i kad se realno moglo koji put godišnje.

    U marketinšku terminologiju i principe ne ulazim jer me to nije ni dovelo na stadion niti će me odvesti s njega. Zato izbjegavam teme koje se tiču zapada, istoka i “običnih” tribina.

    Moje je uvjerenje i osobno iskustvo da ljudi koje na stadion dovodi marketing ne traju dugo i nisu lojalni.
    Oni koje dovodi ljubav prema klubu i nogometu traju.
  • Sljeme
    2k
    Čim planiraju dignut cijenu pojedinačnih znači da oni koji su kupovali godišnje samo za Europu, budu ih kupili opet jer će im se isplatit. Tak da bu opet dio tribine ostal prazan, bez obzira na povećanje cijene. Lanjska cijena je bila skroz u redu i nije se trebala dirat pogotovo ne toliko. Imali smo najbolji prosjek doma u zadnjih 10 godina i više. Nas bu isto, mi se snađemo ali mislim da budu ove cijene samo odbile običnu populaciju od stadiona. Cijene svega lete u nebo, život je sve skuplji, fakat nebi trebalo jednoj prosječnoj obitelji bit luksuz otić pogledat Dinamo u ovakvim uvjetima koje imamo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.