• Sibirski plavac
    1.8k
    Jučer sam gledao Racing - Atletico Paranaense (južnoamerički Kup UEFA) pa ako netko ima volju, želju nek pogleda što je atmosfera, ono nije normalno.Dr Hofmann

    Ma prika moj ne pričaj pizdarije, šta je to naspram onoga kada 30 iljada grla na poljudskoj lipotici piva daaalmacijoooo prije početka utakmice , a preostalih 90 minuta se samo vriđa protivnički klub i navijače
    uz tek pokoji "ajmo bijeli ale". Nemoš ti to razumit :love:
  • Dr Hofmann
    1.1k
    Pa otprilike si točno opisao komunikaciju s tovarskom ,,alealeštinom" (njihov izraz). Njima stvarno nije jasno da nisu toliko impresivni :lol: . Kada sam još bio na faxu, u Škotskoj je jebeni Glasgow Rangers izbačen u četvrtu ligu, a moj debilni kolega iz Splita je u jednoj od naših milijun uzaludnih rasprava bubnuo i ostao živ: ,,A di ćeš uspoređivat Hajduka i Rangerse" :lol: Simbol protestanata u Škotskoj, imaju 45 tisuća ljudi na stadionu u jebenoj četvrtoj Škotskoj ligi da se usudim uspoređivati s jednim Hajdukom...O Bože pomozi im

    Ja sam Dinamovac, i pokojni stari i deda su bili. Meni je Dinamo najveći, ali ne bi mi palo na pamet omalovažavati neke gigante, nema smisla, mi imamo svoju priču
  • Sibirski plavac
    1.8k
    A di ćeš uspoređivat Hajduka i Rangerse" :lol: Simbol protestanata u Škotskoj, imaju 45 tisuća ljudi na stadionu u jebenoj četvrtoj Škotskoj ligi da se usudim uspoređivati s jednim Hajdukom...O Bože pomozi imDr Hofmann

    Ovo me podsjetilo na ovaj biser od članka:
    https://www.vecernji.hr/sport/hajduk-nije-jaci-ali-je-veci-klub-od-villarreala-ne-vjerujete-procitajte-ovih-pet-cinjenica-1610021
  • Peškaman
    4.4k
    Jučer sam gledao Racing - Atletico Paranaense (južnoamerički Kup UEFA) pa ako netko ima volju, želju nek pogleda što je atmosfera, ono nije normalno.Dr Hofmann

    Gledao sam Penarol (Urugvaj) - Flamengo (Brazil), 1/4 južnoameričke LP-e.
    Kakva atmosfera, pogotovo zadnjih 15 minuta i slavlje nakon izbacivanja Flamenga.
    Niti jedna europska utakmica nije ni blizu.
  • Fanboy
    2.6k
    Ma ima u Europi vrhunskih atmosfera, nebi čak ni ekipu sa juga blatio jer kada se pogledaju navijanja samo na košarkaškim utakmicama 80-ih od Šibenika, Zadra, pa dolje do Splita, na kraju i u Zagrebu to je bilo ludilo...

    Čitav europski nogomet izuzev ultrasa nažalost prolazi tu jednu krizu gdje nogomet prelazi iz narodnog ili radničkog sporta u "elitni"...

    Možda se to kod nas ne osjeti, ali na nogomet je išla ona klasična srednja klasa, radnička koja je živila za svoj klub, zajednicu, grad itd. Globalizacija, stvaranje idola od igrača, elitizacija i cijene ulaznica su udaljile sport od srednje klase, plus mlađe generacije su sterilne emocionalno i uništene kroz tehnologije do te mjere da ne mogu doći do te razine da se emocionalno povežu, a kamoli da žive za nešto....

    Tako da je moderna europska publika najčešće tik-tok, instagram + oni koji žele uživati i vidjeti pokoju zvijezdu. Ima dosta i stranaca na stadionima, turista i slično dok nekad nije bilo tako.

    Usporedio bih to sa atmosferom na nogometnim utakmicama reprezentacije tamo 90-ih i ranih 00-ih te recimo sada kada "odabrani" HDZ-ovci iz raznih udruga pokupe karte, HNS još podjeli rodbinama, kumovima i prijateljima te instagramušama. Onda dobiješ da te 200-ak stranih navijača nadglasa...

    Dok tipa atmosfera na završnici Lige Nacija di je samo 50% naših običnih navijača došlo do karata je atmosfera bila brutalna. Slično je u rukometu i košarci jer savezu podjele karte "podobnima".

    U Latinskoj Americi to još nije toliko uzelo maha iako je i tamo došlo do jako velikih promjena te ih čeka europski scenarij. Plus nemojte zaboraviti daje UEFI u interesu uništiti navijačku scenu i da se godinama na tome radi jer su navijači koji vole svoj klub jedina prepreka elitnom nogometu gdje caruje novac, a ne sport.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.