• xavier
    11.1k
    Umjesto navijačke lige raspravimo kako poboljšati HNL format, je li to Liga 10 s playoffom? Kako to izvesti? 4 tekme sa svakim klubom igramo i sad.NORTE

    Format koji imamo je idealan. Hrvatski nogomet ima puno problema, ali sustav natjecanja nije jedan od njih.
  • xavier
    11.1k
    da varteks malo vise romantizira svoj model mislim da bi i casual gledatelji to itekako primjetili tj. bili bi svjesni temelja varteksa i znacilo bi nesto vise nego jedan varazdin.agramZ

    Ni Varteks ni Varaždin nisu sljednici starog kluba. I jadan i drugi su novi klubovi iako novinari u slučaju Varaždina često to zaboravljaju pa pišu o nekakvom "povratku" u prvu ligu.

    Casual gledatelje ne zanima previše ta priča. Oni žele gledati prvu ligu u svom gradu i svejedno im je bio to Varteks, Varaždin ili neki treći klub.
  • agramZ
    2.3k
    u slučaju Varaždina često to zaboravljaju pa pišu o nekakvom "povratku" u prvu ligu.xavier

    o tome i pricam. nk varazdin varazdin sluzi samo za to, da opet imaju predstavnika u prvoj ligi, ali nemaju osim novaca iliti podrsku grada nikakvih drugih trajnih "temelja", jednostavno prazna prica.
  • Cosey
    435
    Mislim da je sadašnji sustav natjecanja optimalan.
    Problem je kaj mi nemamo 10 funkcionalnih klubova tako da bih radije ligu 8 nego nekakve lige za prvaka ili lige za ostanak koliko god one bile atraktivne.
  • Mr Blue
    3.3k
    Pridružujem se taboru koji zagovara da je Liga 10 optimalna stvar za Hrvatsku. Mislim da nije sustav natjecanja problem, već je problem što se drugi klubovi ne mogu financijski nametnuti vodećim klubovima (čak ne računam Dinamo ovdje). Međutim, dok je većini prvoligaša u glavi da njihov klub mora biti (većinski) financiran iz gradskog proračuna i sličnih javnih izvora financiranja ne vidim da će se situacija promijeniti na bolje.
  • SAS1987
    13.4k
    Možda bi bilo bolje da je veća protočnost lige (npr. ispadaju 9 i 10, a 8. ide u playoff za ostanak) jer bi više klubova dobilo šansu igrati 1. HNL i možda bi malo ojačali. Nisam siguran, jer možda bi ih 1. liga financijski slomila.
  • Kwedi
    3.8k
    Da bi preživio u prvoj ligi treba minimalno 2 milijuna eura.
    Iskreno ne znam jel postoji devet klubova u Hrvatskoj da to može odraditi bez srljanja u minus.


    Sva sreća pa nema udruge prvoligaša koja bi mogla isposlovati TV prava, marketing i slično za ligu viceprvaka svijeta već to radi HNS kojem se jebe za domaći nogomet.
  • Infinity
    15.2k
    I ovako svake sezone imamo 1-2 kluba koji se bore za goli zivot, a s 'vecom protocnosti' bi imali 2-3 s tim da bi se taj treci do Bozics gasio. Mi realno imamo klubova za ligu 8 i za razmjenu posljednjeg iz prve i pobjednika druge lige. Ovih deset klubova u prvoj ligi je previse s ovim stanjem. Ne mozes imati deset stabilnih klubova od kojih jedan mora ispasti i da ulazi netko nestabilan, a ove sezone je sve nestabilno u 'cvajti'. Tko nam to moze uci i ne propasti? Koja TRI kluba mogu uci i ne propasti? Nama treba 13 klubova koji ce se saltati u prvoj ligi na nacin da se po jedan mijenja direktno i jedan kroz play off. Ovo sad je tanko i sistem je manje-vise dobar. Ne treba tu nekih izmjena u sistemu, vise nam treba jos par klubova da sistem ispuni potencijal.
  • NORTE
    9.2k
    realno imamo klubova za ligu 8Infinity

    Liga 8 četverokružno (28 kola) pa playoff. Ukupno 34 kola, sad ih imamo 36 i igra se i srijedom.
  • Infinity
    15.2k
    Ne moze se igrati liga s osam klubova. U teoriji da, u praksi bas i ne. UEFA trazi minimum osam klubova u ligi, mozes ju igrati, al ako jedan klub izbacis iz lige liga ti postaje neregularna. Mislim da Armenija igra sa sest klubova i ne znam kako to reguliraju.
  • NORTE
    9.2k
    Armenci imaju deset klubova u ligi. 6 klubova ide u ligu za prvaka a 4 ligu za ostanak.
  • Guinness
    1.9k
    4 tekme sa svakim klubom igramo i sadNORTE

    dvokružno pa podijeliti bodove i podijeliti ligu na dva dijela... drukčije nikako.
  • xavier
    11.1k
    Nikakav playoff. To je umjetno podizanje neizvjesnosti koje dugoročno samo šteti. Zanimljivost možeš podići samo jačanjem ostalih klubova.

    Bilo kakvo dijeljene bodova nije ispravno jer nema nikakvog razloga da pobjeda u Svibnju vrijedi 3 boda, a u Rujnu bod i pol.
  • Kwedi
    3.8k
    Što je toliko neizvjesno da treba playoff? Od deset ekipa, tri se bore za opstanak, četiri za Europu, dva kurcu sviraju(kaj bi se desilo u bilo kojem formatu) i Dinamo gdje da je ne znam kakva liga bi bio svijet za sebe.

    Danas nemremo sastaviti deset klubova sa zdravim temeljima,a kad se sjetim ideja sa ligom 16, na šta bi to ličilo... Amaterizam di bi igrači od 8-16 radili u Zagreb parkingu,a onda jurili na trening kao što je situacija u prvoj košarkaškoj ligi.
  • NORTE
    9.2k
    Bilo kakvo dijeljene bodova nije ispravno jer nema nikakvog razloga da pobjeda u Svibnju vrijedi 3 boda, a u Rujnu bod i pol.xavier

    Prepolavljanje broja bodova je najveća neregularnost u nogometu, ne znam kako Uefa to i dalje dozvoljava u nekim ligama. Dobro je to i nazvano, nakon regularnog dijela sezone očito slijedi neregularni.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.