• Infinity
    15.2k
    Armenci imaju deset klubova u ligi. 6 klubova ide u ligu za prvaka a 4 ligu za ostanak.NORTE

    Ma znam da sam ih negdje vidio sest i da mi je bilo cudno, al nisam istrazivao. Ocito sam vidio tu ligu za prvaka.
  • Dino
    2.2k
    Umjesto navijačke lige raspravimo kako poboljšati HNL format, je li to Liga 10 s playoffom?NORTE

    Hnl ne treba mijenjat ni na koji nacin, vec sudionike hnla. A i navijacka liga je po meni nekaj jako zanimljivo. Nekad pogledam tursku, grcku, poljsku ligu ne radi nogometa koji nije na nikakvoj boljoj razini, nego radi njihovih ultrasa. Vjerujem da bi i kod nas tak bilo da je vise ekipe zagrizeno za takve stvari. Mada ne znam kak bi se neko upustio u ozbiljnije navijanje kad u indexu vidi sam hrpu blata bacenog na sve skupine.
  • Infinity
    15.2k
    Ne znam bas da bi nam Sibenik, Cibalia, Varteks i slicni donijeli neko ludilo na tribinama kakvo se gleda tipa u Turskoj. Sve te lige koje se isprate zbog ultrasa, na tribinama imaju vise ultrasa nego kod nas svih gledatelja zajedno na pojedinoj utakmici, uz po neku iznimku. Moze nekome biti zanimljivije gostovanje u Sibeniku ili Vinkovcima u odnosu na gostovanje u Koprivnici, al Sibenik-Cibalia ce malo koga zanimati kao pojedinacna utakmica, a i nekog neutralca ce paliti kao i Slaven-Gorica.

    Nemaju kod nas pojedini nizeligasi prosjek 10.000, niti imaju potencijal za to pa da ce toliko utjecati. Ima razlike, al kao sto rekoh, neki poljak, pa i prosjecni hrvat pratitelj HNL-a ce odmahnuti rukom na Sibenik-Cibalia.
  • Dino
    2.2k

    A to je opet kultura odlaska i ono s cim se Dinamo bori nekoliko godina. Slazem se da vjerojatno nebi bila jednaka atmosfera ko kod turaka il grka. No kad bi baba bila musko zvala bi se dusko, jelda?
  • nkdz
    829
    Problemi u ZapresicuSAS1987

    od pocetka je to smrdilo i nije mi djelovalo ozbiljno, osobno mi je zao kaj jos jedan manji naš klub polako tone, pa makar klub s malo navijaca.
    Zao mi je jer sam znao tu i tamo otici i na koju njihovu tekmu jer mi je relativno blizu pa sam nekak sa simpatijama gledao na njih
  • Kwedi
    3.8k
    Šteta za Inker.

    Niti jedan klub u Hrvatskoj nije dosegao puni potencijal kao keramičari. Držim fige da opstanu.
  • NORTE
    9.2k
    Ode jedna, dođu dvije. Kupit će emigrant opet nekog pucača penala za 200 tisuća eura i spasit ih na neko vrijeme.
  • Bosna86
    11.6k
    U Hrvatskoj ima oko 160.000 pretplatnika na kanale na kojima se prikazuje HNL. A gdje su pirati? Da se to regulira, pretplatnika bi bilo triput više. Kafići plaćaju istu pretplatu kao i pojedinci, a napune 50 mjesta za vrijeme utakmice i svi gledaju nogomet za cijenu jednoga. Ne moraju možda plaćati 50 puta više, ali i pet puta više bi bio velik pomak.

    Od kladionica također ništa ne dobivamo. Ako netko gleda nas i kladi se na naše utakmice, gdje je tu naš udio?

    Nadalje, koliko turista, gostujućih navijača, dolazi na europske utakmice? Koliko hoteli zbog njih ostvaruju dodatnih noćenja? Dovodimo tisuće turista, a svejedno moramo plaćati razne poreze i prireze.

    Trebamo shvatiti da sport nije profitabilna grana. Zarađuju igrači, zarađuju menadžeri, ali klubovi ne. Sport treba gajiti da se ljudi bave sportom umjesto glupostima, ali nema tu prihoda.
  • Bosna86
    11.6k
    Meni je neugodno čitati ovakve gluposti, pa zar Miskovic i ljudi koji ga podržavaju imaju bar malo elementarnog znanja o ekonomiji... Kako očekivati da HNL podigne kvalitetu ako ga ovakvi likovi vode
  • Kwedi
    3.8k
    Miško i Opatijska inicijativa.

    Naše ideje, a vaš novac
  • xavier
    11.1k
    A gdje su pirati? Da se to regulira, pretplatnika bi bilo triput više.Bosna86

    Pa nek lijepo zamoli one koji gledaju besplatne streamove umjesto Arene...siguran sam bi mu rado nešto platili :cool:

    Od kladionica također ništa ne dobivamo. Ako netko gleda nas i kladi se na naše utakmice, gdje je tu naš udio?Bosna86

    Klade se ljudi i na englesku, njemačku, španjolsku ligu...čekaj da se United, Bayern i Real sjete tražiti svoj dio od naših kladionica :smile:

    Nadalje, koliko turista, gostujućih navijača, dolazi na europske utakmice? Koliko hoteli zbog njih ostvaruju dodatnih noćenja? Dovodimo tisuće turista, a svejedno moramo plaćati razne poreze i prireze.Bosna86

    Ali ovo je apsolutni vrh...da nema nogometnih utakmica i gostujućih navijača, naši hoteli bi propali. Ova vrsta turizma im je 50% posla :rofl:
  • Eduardo
    17.5k
    Sva sreća pa nema udruge prvoligaša koja bi mogla isposlovati TV prava, marketing i slično za ligu viceprvaka svijeta već to radi HNS kojem se jebe za domaći nogomet.Kwedi

    Šta vrijedi i ta udruga ako opet budu reciklirali iste ljude, tj. svoje poslanike na glavne pozicije? Ako tamo opet budu Štimci, Sinovčići, Mamići, Vrbanovići ili barem budu vukli konce iz sjene onda nije bitno ime niti 'namjera' organizacije. U suprotnom nemam ništa protiv. Koliko je trajala prvotna UP, više od deset godina?

    Da se prešaltam...
    Ima li HNL išta potencijalno zanimljivo za praćenje na društvenim mrežama? (YouTube, Facebook, Instagram, Twitter)? YouTube koliko znam nema. HNTV ne brojim tu. Instagram nema? Facebook i Twitter ima nešto. Nema ni poštene web stranice.

    Za početak bi i tu bio potreban 'rebranding', kao što su Talijani napravili sa Serie A, kupom i sl. Pogasiti postojeće što ima i pokrenuti nove društvene kanala od nule, posebno Instagram. Malo sviježeg izgleda i zanimljivog sadržaja, ne samo aktualnog nego i iz prošlosti. Puno je manevarskog prostora baš u tom segmentu gdje se mogu mladi privući makar u virtualnim zajednicama, a onda polako neki od njih i na tribine.

    Bio je ovo poduži post, ali greškom zalijepih drugi tekst preko njega u polovici posta, a ne da mi se tipkati ponovo... :monkey:
  • Mališan
    1.7k
    "Izgleda da je voda došla do grla, a uskoro će i do ušiju…

    Prošli sastanak klubova Prve HNL završio je zadržavanjem statusa quo, nakon što su samo Hajduk i Slaven Belupo glasali za osnivanje Udruge prvoligaša. Svi drugi klubovi glasovali su ostanak unutar rukovođenja kroz Komisiju za profesionalni nogomet Hrvatskog nogometnog saveza.


    Međutim, pandemija koja je suspendirala nogometna natjecanja diljem Europe i bacila klubove u financijsku neizvjesnost, promijenila je stanje stvari.

    “Udruga mora biti prvi korak prema organizaciji klubova prema pravnoj osnovi koja će imati direktora za marketing ili direktora komercijale i koja će raditi na zajedničkim interesima za dobrobit svih!”, rekao je nedavno Dennis Gudasić, izvršni direktor Lokomotive, za Novu TV.

    Međutim, prema pisanju Slobodne Dalmacije, Lokomotiva nije jedina koja je okrenula ploču i podigla glas. Hajdukovoj ideji sada se, izgleda, priklanjaju i Inter, koji se i sam našao u neizvjesnoj situaciji, Gorica te Istra.

    Takav omjer snaga značio bi da bi se tema eventualnog osnivanja Udruge prvoligaša i reguliranja odnosa između klubova i lige/saveza gotovo sigurno vratila na dnevni red razgovora između HNS-a i prvoligaša.


    Što bi drugo, da budemo malo cinični, moglo ujediniti klubove i nadvladati partikularne interese osim financijske neizvjesnosti?"

    https://telesport.telegram.hr/na-prvu/voda-do-grla-hnl-ovi-klubovi-u-krizi-izgleda-ipak-zele-udrugu-prvoligasa/
  • Navijač Dinama
    7.4k
    hrsgwv15zjvaipaz.jpg

    Ovo je transfermarkt napravio najbolju ekipu iz Dinamove akademije,
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.