• Hipo
    406
    Zaboravio sam da taj lik uopce postoji. Neka njega u AzijiInfinity

    Bešiktaš je u europi, ne u aziji.
  • Infinity
    15.4k
    Bešiktaš je u europi, ne u azijiHipo

    I to debelo u Europi :lol: Jbt, da su u Aziji ne bi ni napisao neka ga u Aziji.
  • platini
    230
    Sorry ali fali ti u anketi jedno 10 opcija. Od stadiona, razmazene publike, slabe lige itd.
  • Hipo
    406
    Sorry ali fali ti u anketi jedno 10 opcija. Od stadiona, razmazene publike, slabe lige itd.platini

    Stavio je samo dvije opcije namjerno.
    Ali i ja mislim da je progriješio, posebno što je jedna od opcija navijači. Bolje bi bilo derbi navijači.
  • agramZ
    2.3k
    ne fali nikakvih opcija. ta opravdanja tipa stadion, razmazene publike, slabe lige itd. su ista stvar ko ona da netko ne moze na tekmu zato sto radi ili mu ne pase u nedjelju u 18 jer tada imas vecernju misu i slicnih sranja. to je logicno i normalno da uvijek ima nekog ko radi itd., ali opet ponavljam da je najveci i najpodcjenjeni razlog uprava. kakva euforija poslije ovakvih utakmica.. euforija koja bi se stvorila sa ostavkom uprave i novih mogucnosti poslije toga su druga dimenzija.
  • SAS1987
    14k
    euforija koja bi se stvorila sa ostavkom uprave i novih mogucnosti poslije toga su druga dimenzija.agramZ

    Odlazak uprave je preduvjet za bilo kakav napredak.
  • Infinity
    15.4k
    Svaka euforija je kratkog vijeka i dugorocno ne donosi nista posebno. Tu mislim na posjetu stadionu. Mamic u zatvoru, 25.000 na tribini. Da uprava dadne ostavku vjerojatno bi isto bilo. Sta poslije? Stadion ista stvar, mada mislim da bi to sa stadionom cak najduze potrajalo, ali ne duze od sezonu. I to bi brzo ispuhalo. Po povratku imena je bilo 15.000 protiv Zagreba, pa 3.500 protiv Osijeka, pa pun stadion s Hajdukom pa opet 3.000 protiv Varazdina. Duga borba, pobjeda, euforija i igla u napuhani balon.

    Ljudi moraju doci gledati Dinamo zato jer igra Dinamo, a ne zato sto imamo izbore, zato sto imamo novi stadion, zato sto gazimo u Europi itd. Dinamo ce dugorocno imati gledatelje na tribinama kad se dodje na stadion zbog Dinama, bez ikakve euforije i slicnih stvari.

    Sigurno da los stadion ponekoga odbije, sigurno da ponekoga odbije i uprava, nekoga odbije B ekipa u HNL-u, nekoga odbije mrtva igra i nezalaganje u malim utakmicama itd. Sve te stvari da se poprave donijele bi gledatelje. Kratkorocno bi to bila hrpa na tribinama, dugorocno bas i ne. Da sve to dobijemo danas, vec sutra bi bio krcat (novi) stadion i sa sadasnjim prosjekom 4.000 po utakmici mi bi za dvije godine bili najvise na 5.000.

    Ukratko, marketing! Istina, isti bi bilo lakse obavljati da nemas sve ove kocnice, a stadion i uprava su daleko od toga da su jedine. Svijest ljudi je isto kocnica. Velika vecina bi prije dosla na HNL kad je pun stadion nego na LP pred 3.000 ljudi. Kad se ljudi dovuku na HNL zbog Dinama onda ce biti puno lakse, jer neces nekome morati objasnjavati zasto da ide, jer ce ici svi, igra Dinamo i idemo. I ljudi van Zagreba bi lakse dosli. Koga ja da nagovorim da sutra idemo na Osijek? Tko ce sa mnom preci 700km, a ja financijski ne mogu sam. Jbt dok sam bio u Zagrebu isao sam svaku utakmicu sam, nije mi trebala nikakva 'ekipa' kad mi je pred vratima. Na Europu lako nadjem jos troje ljudi, podijelimo troskove i idemo. Da ce biti 30.000 ljudi onda bi to lakse islo, tad cak ne bi bilo bitno ni s kim se igra, ni koje je takmicenje, nego bi bilo dovoljno da netko nedjelju ujutro u neki grupni napise da mu je danas dosadno i sta bi mogli, a netko drugi odgovori ajmo na utakmicu. Ja prvi u tom slucaju Europe dugo ne bi vidio, jer mi te utakmice uzmu i po 2-3 dana. Lakse je potrositi vikend.
  • agramZ
    2.3k
    a tko je odgovoran za marketing? uprava. oni su imali svojih 20+ godina, ne znaju, ne razumiju i ne kuze. novo izabrana uprava od strane svih clanova bi normalno stvorila Dinamu novi imidz. zaposlis nove mlade ljude koji se razumiju u marketing etc. i onda mozes raditi na tome.

    zar ne vidite kakav imidz gnk ima? kriminalni, korumpirani, mafijaski klub koji je vjerojatno i kupio po koju titulu i utakmicu. ako navijas za gnk onda si vjerojatno najobicni gloryhunter itd... Dinamo se jednostavno ne prati, prati se protivnik gnk-a.

    sve to mora i moze samo nova uprava potpuno promijeniti.
  • platini
    230
    Kad razmislim možda i bolje da je ovako. Možda i bolje par tisuća pravih nego 20 000 pomodara.

    Evo gledam snimku koncerta Prljavaca u Areni od nekidan i tu se može reći da su većinom došli pomodari i wannabe instagram zvijezde. Svi imaju mobitel u rukama i snimaju ko budale međusobno jedni druge. Primjetio sam da su u pjesmama gotovo isključivo uživali oni koji su imali šal Dinama ili zatavu Dinama. Oni su se vjerojatno napili i uživali u glazbi kako bi i trebalo. Dinamo bi zato prije mogao postati simbol borbe protiv pomodarstva nego klub na čije će tribine dolaziti pomodari.

    Pomodari vjerojatno nisu ni znali 90 posto repertoara i došli su tu jer je to event i jer su uhvatili priliku da snime ''spektakularan prizor'' i okače ga na facebook ili instagram. Boli me kad vidim 3000 gledatelja u hnl-u ali mislim da bi me još više boljelo kada bi na tribinama neke nove Arene gledali pomodare koji su jučer počeli navijat za Dinamo kako se na razmaku od metar međusobno snimaju kao poluretardirana bića. Dilaver je dobro rekao ono u stilu da najviše cijeni one 3000 koji dođu na Belupo. Možda nam ni ne treba više.
  • SAS1987
    14k
    o tome sam pisao več vise puta. Treba raditi procesno na team identification jer je identifikacija sa klubom najvazniji razlog dolazka na stadion. Klub treba početi raditi sa navijačima iz Zagreba, jer jedino oni mogu puniti stadion tjedan za tjednom. Mi koji smo 100km+ daleko od Zagreba cemo u prosjeku doci na puno manje utakmica nego netko tko živi par km od stadiona. Zbog toga se treba prvenstveno posvetiti radu sa zagrebcanima. Mislim da sam več par puta napisao konkretne predloge o povečanju Team identificationa i ako nekoga zanima mogu jos jednom.

    Mene jako žalosti da je na Zoni toliko dobrih ideja a nitko u klubu ne reagira. A nadam se da nas prate jer ima ovdje puno kompetentnih ljudi.

    Kompetentna uprava, dobar stadion od 20k - 25k, godinu, dvije rada sa navijačima i imat cemo prosjek na hnl od 10 000.

    Sada smo u fazi u koji Dinamo može otic na jedan nivo bliže europskoj eliti. Imamo novac, imamo igrače, trenera i perspektivu. Prica se o novom stadionu i trening kampu iza Krasa. Ako se to napravi brez da se klub financijski slomi onda idemo na nivo vise. Trening kamp za produkciju jos boljih igraca a pravi stadion zato jer nam on mora generirati milijone i milijone € godisnje od ulaznica, ostalih match day prihoda, prava na ime stadiona i prihode koji nisu vezani na utakmice (restaurani, barovi, muzej, parkiralista, trgovski centar itd)...
  • platini
    230
    Dinamo nažalost stadion može puniti samo publikom koja je do jučer išla na hokej. I to novi stadion jer Maksimir nije za takvu publiku.
  • Markelo
    2.5k
    Slazem se. Kad bi se napravio moderan kamp i jos terena za mlade kategorije, ljudi bi vidjeli da klub ima neki plan. Da napreduje, onda ne bi kmecali ni za cijenu karata za europske utakmice kad bi znali da ce klub te novce ulozit u daljnju infrastrukturu. Samo nek se pokrenu, bilo gradnje kampa ili stadiona. Moraju ljudima pokazat da sve ti uspjesi u Europi i zaradeni novci imaju nekog smisla. A ne da nakon svega ostanes i bez stadiona i sa 200 mil. u dugu. Tko bi pratio takav klub koji sam sebi puca u nogu.
  • The Undertaker
    4.5k
    Kad nogomet u HNLu bude dobar, biti će i gledalaca. Za sada napreduje ali nije dovoljno dobro. Dinamo u HNLu ne igra dobro
    Kad bude igrao dobrp i kad liga bude neizvjesnija, biti će i gledalaca. Govorim o kontinuitetu, nekoliko sezona zaredom. Sve drugo ima određeni utjecaj ali je sporedno.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.