• Infinity
    15.1k
    2.284 gledatelja, neki standard ove sezone za ekipa sa dna.
  • deda
    27.3k
    Intteresantno jučer smo na jednoj grupi raspravljali otkud ta razlika u informacijama. Na GNK stranici kaže 2581
  • Infinity
    15.1k
    Nije prvi put da se razlikuje podatak Dinama od podatka HNS-a. Pretpostavljam da je delegat uveo broj ljudi koji su usli, a da je kasnije uslo jos ljudi.
  • 000
    941
    Na zalost sve je to premalo, 100-200 gore dole ne igra neku ulogu.
    Tim vise treba pohvaliti ekipu koja vozi po nekoliko sati na utakmicu, pogotovo protiv ajmo reci ovih manje atraktivnih protivnika.
  • Infinity
    15.1k
    Bas ta rijec, premalo. Al meni je opet drago da se na svakoj utakmici skupljalo minimum 2.000, znalo je biti 300 ranije. Bitno je imati konstantu i ona se moze dizati. Bolje nego da na Istri bude 7.000, a 14 dana kasnije na Rudesu 500 ljudi. U tom slucaju ne znas na cemu si. Ovako imamo Hajduk kao broj 1, Osijek i Rijeku kao broj 2 i ostale kao broj 3, tj. imamo te tri grupe klubova koje odskacu jedna od druge, ali oni unutar grupe ne odskacu.

    Klub uvijek pokusava animirati ljude za Hajduk i neke vece utakmice, al mislim da bi trebali poraditi i na ovim manjim.
  • LovroZG
    1.3k
    Klub uvijek pokusava animirati ljude za Hajduk i neke vece utakmice, al mislim da bi trebali poraditi i na ovim manjim.Infinity

    Definitivno. Iako bi za početak trebalo poradit na općenitom animiranju ljudi. Treba se pričat o sljedećim tekmama barem tjedan dana unaprijed, treba se neke videe o igračima i njihovim potezima slagat svako malo, treba se stavljat neke fun factove i pitalice za navijače(osim onih za rezultat tekme) na web i društvene mreže, a ne da recimo danas nema ni jedne objave na fejsu. Ono šta su za Advent radili je neš kak bi stalno trebalo bit.
  • 000
    941
    Ali opet nekako je zivlje oko stadiona, osjeti se da je utakmica, prije to nije bilo na ovim manjim utakmicama tipa Rudes i Istra...
  • Guinness
    1.9k
    Ali opet nekako je zivlje oko stadiona, osjeti se da je utakmica, prije to nije bilo na ovim manjim utakmicama tipa Rudes i Istra...Cavalera

    Zato što je konkretno u zadnjih 7-8 godina bilo šizofreno oko stadiona. Od pretresa ako si u krugu stadiona, popisivanja, pa onda na ulasku izuvanje, skidanje i kasnije liste a dosta često su stavljali i dregere da se podijeli što više zabrana.
    Uvijek bilo tako, pogotovo na manjim.
  • 000
    941
    Zato što je konkretno u zadnjih 7-8 godina bilo šizofreno oko stadiona. Od pretresa ako si u krugu stadiona, popisivanja, pa onda na ulasku izuvanje, skidanje i kasnije liste a dosta često su stavljali i dregere da se podijeli što više zabrana.
    Uvijek bilo tako, pogotovo na manjim.
    bk5b

    Da, zasigurno jedan od vecih razloga. Publika im je bila prst u oku.
  • Infinity
    15.1k
    Dinamove drustvene mreze i nisu lose, pogotovo kad pogledam druge u regioni koji nemaju bas nista. Prijatelj tovar mi je rekao kako kad udje na fb stranicu Dinama to sve djeluje kao jedna obitelj, a kod Hajduka nekako hladno. Al ne treba se samo s njima mjerit, iz njihovih okvira se davno izaslo.

    Treba Dinamo potaketi ljude da dodju. Mozemo reci da je doslo 30.000 na Istru jer je nagradna igra u kojoj ces osvojit novo auto, al ako ce ta utakmica 'zaraditi' 100 novih gledatelja koji ce doci na 70% utakmica onda je to ipak napravilo ucinak. Al treba i te nove, kao i ove koji sad idu necime zadrzati. Dobar nogomet ocito nije dovoljan, a od price da trebaju doci samo 'pravi' i da je bolje takvih 2.000 nego 15.000 bilo kakvih nema nista. I taj bilo kakav je potencijal da se navuce i postane pravi. Svi se moraju nekad zaraziti Dinamom, netko ranije jer ga uce tako, a netko kasnije kad sam 'otkrije' Dinamo.


    Bilo bi zanimljivo imati uvid u imena posjetitelja utakmica. Volio bih znati koliko ih je doslo samo na Hajduk i koliko je pojedinacnih ljudi doslo na utakmice. Sigurno da tu ima neka stalna ekipa, ali me zanima koliko se to ljudi mijenja iz utakmice u utakmicu.
  • Kwedi
    3.8k
    A možda ljude jednostavno ne zanima Dinamo osim neke jednomjesečne zabave tipa Europa ili derbi s tovarima?
  • xavier
    11.1k
    Bilo bi zanimljivo imati uvid u imena posjetitelja utakmica. Volio bih znati koliko ih je doslo samo na Hajduk i koliko je pojedinacnih ljudi doslo na utakmice. Sigurno da tu ima neka stalna ekipa, ali me zanima koliko se to ljudi mijenja iz utakmice u utakmicu.Infinity

    Nisam siguran na što misliš ovdje.

    Imaš ljude koji dolaze na većinu utakmica. Neću reći sve jer ipak svatko ima i privatni život tako da je malo onih koji uspiju biti baš na svakoj utakmici. To je onih istih 2000-3000 ljudi koji dolaze više manje kad god mogu.

    Zatim imaš one koji ne propuštaju europske utakmice i Hajduk, a takvi će ponekad potegnuti i na Rijeku, Osijek i još još poneki klub ovisno o raspoloženju i vremenu.

    Iduća razina su oni koje mogu privući samo Hajduk i bolje europske utakmice pa propuštaju "neatraktivne" protivnike u europskim kvalifikacijama.

    Zadnja razina su oni čekaju isključivo atraktivne europske protivnike (Real, Juve, Bayern, United, City, Liverpool...), ali ispada da ove zadnje zapravo ne zanima Dinamo.
  • Infinity
    15.1k
    Pokusat cu bolje objasniti. Nek je prosjek 4.000 i to na 18 kola izadje 72.000 gledatelja. Zanima me koliko je to razlicitih ljudi. 72.000 je ukupno, ali ako si ti bio na dvije utakmice to je onda 71.999. Zanima me koliko je ljudi gledalo Dinamo barem jednom u sezoni, te koliko je njih dolazilo na ove male utakmice. Zanima me kolika je ta jezgra iz koje svaku utakmicu dodje 2-3.000 ljudi.
  • xavier
    11.1k
    pa to i govorim. Jezgra je uvijek ista. Nek je na ovim manjim utakmicama između 2000-4000 ljudi. To je sve istih maksimalno 5000 tisuća ljudi (puno previše sam i rekao). Govorim generalno, naravno da će par ljudi uvijek iz nekog razloga "zalutati" na recimo Dinamo - Inter iako inače uglavnom ne idu na utakmice, osim možda europskih ili na Hajduk.

    E sad, na ovim utakmicama gdje je posjeta preko nekih 7000-8000, tu je već širi krug ljudi odnosno ne dođe uvijek istih "dodatnih" 5000 ili 10000 (o kojem broju već govorimo).

    Što se tiče imena, pa karte su personalizirane, lako se to izbroji ako netko želi. Ok, dio karata je naravno sponzorski pa tu imamo problem.
  • deda
    27.3k
    Deda je bio na svim tekmama, domaćim naravno. Po meni ti je to nekakav fix od 1.000 ljudi svaku, plus 3-4 tisuće koji se vrte na malima (svaku drugu ili treću dođu). To ti je oko 5.000. Ti uglavnom dođu i na Rijeku i Osijek +- par stotina. I onda imaš one koji dolaze samo na orjunaše i europske.

    Dakle, možda nekakvih 5.000 ljudi se u principu vrti na Dinamovim tekmama. Premalo, premalo.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.