• Keyser Soze
    8.3k
    Stari moj ovaj Cipar nema ih nigdi natukli bodova od prije jos klubovi.BBB Sibenik

    Ja se samo sjećam one sezone kad je APOEL igrao četvrtfinale Lige prvaka, ali ne znam stvari otkud im toliko bodova.
  • Infinity
    15.3k
    U proteklih pet sezona Ciprani su jednom imali klub u LP, sest puta u EL i od toga su dva puta prezimili. Jasno da ih se ne shvaca ozbiljno, al svi njihovi klubovi u grupnim fazama skupljaju bodove i zato jesu tu gdje jesu.

    Tako se i za HNL dolje neki Sved pita kako se Hrvatska tako bori za top pozicije, al rezultat je tu. Kad ga zbrojis i pogledas shvatis da to nije zezancija, mada i dalje u podsvijesti podcjenjujes.

    Cipar sad ceka pet predstavnika i ako ne prezime past ce, osim ako ih netko ne vec sad ne makne s 15. pozicije pa ostanu bez pet klubova.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    također ne kužim tu famu za nacionalnim koeficijentom.
    iskreno, boli me briga iz kojeg će tko pretkola kretati.

    uostalo, dinamo nabije koeficijent do 15. pozicije, HNL dobije 2 pozicije u LP, 5 klubova u europi, svi poispadaju i onda se još svaki osvojeni bod za koeficijent dijeli s 5, a ne s 4. :lol:
  • LovroZG
    1.3k
    I za Dinamo te zaboli dal će kretat iz 1. il 3. pretkola?
  • Dudu
    2.6k
    Fama je i što će Salzburg, Rangers, Club Brugge dogodine imati osiguran direktan plasman u Ligi Prvaka, a Dinamo kreće od prvog pretkola.

    Godinu iza, vrlo moguće i jedna Crvena Zvezda da ima direkt mjesto.
  • db-izbjeglica
    13.2k
    prvo pretkolo lp, s dinamovim koeficijentom - ako to dinamo ne može proći, onda ni ne zaslužuje europu.

    opet ponavljam, sve i da hnl "zauzme" 15. poziciju, to će trajati jednu sezonu jer nema tko igrati i osvajati bodove. za zadržavanje pozicije je potreban kontinuitet rezultata, tko će ga kod nas uspostaviti i za koliko vremena? pobogu, dinamo ove sezone ima 6 pobjeda u europa ligi, svi ostali hrvatski klubovi zajedno, od osamostaljenja imaju 8 pobjeda u ligi prvaka/europa ligi.

    doslovno imamo rijeku koja nešto može ušićariti, par bodova u skupini.
    sad kao imamo osijek, a oni imaju koeficijent 4 ili 5, a realno kad orban kihne s vlasti u mađarskoj, kroz sezonu-dvije mogu završiti u drugoj ligi, eto o kako stabiilnom klubu se radi.
  • Dudu
    2.6k
    Nije problem proći prvo pretkolo. Problem je što si skraćuješ vrijeme za pripreme, igraš 80 utakmica u godini, smanjuješ igračima vrijeme za odmor i riskiraš povrede igrača na livadama po Gibraltaru.
  • ZgBlue
    498
    A i na kraju krajeva stvar je prestiža.
  • Dragon1Warrior123
    2.9k
    Jao što više čitam sportnet forum, to me je više briga za koeficijent lige. Ako su takva govna da idu sprdat po Dinamu za svaki uspjeh i svaki bod osvojen i govorit kako im ne treba...

    Uostalom šta će nam 5 klubova u Europi ako će nas 4 sramotit.
  • Infinity
    15.3k
    Ma ja bolji ranking lige gledam kao olaksicu Dinamu. Bolje je igrati manje utakmica protiv levata u prvim kolima. Mozes se posvetiti bitnijim utakmicama, nema brige da ce te iznenaditi neki Dudelange, manja mogucnost ozljede, svjezina ekipe itd.

    Jos sad i taj novi sistem prema kojem viceprvak ne ide u EL. Naravno da kao navijac Dinama vjerujem da cemo vjecno biti prvaci, al ljepse je kad si miran. Prvo bi kao drugoplasirani i dalje igrali LP, a u krajnjem slucaju bi imali EL, ne bi igrali trecerazredno takmicenje.

    Kada bi sutra ukinuli koeficijent lige i kada bi svatko ovisio o sebi onda bi nas mogla boljeti ona stvar kako tko prolazi.

    Inace, sve manje citam sportnet i sve mi je zivot ljepsi.
  • Bosna86
    11.6k
    https://www.index.hr/sport/clanak/sef-juventusa-iznio-sokantne-detalje-nove-lige-prvaka/2259648.aspx

    Sasvim je jasno da bi nova pravila klubovima poput zagrebačkog Dinama potpuno zatvorila vrata Lige prvaka. Dinamo je trenutačno 35. klub Europe, ali je ispred njega trenutačno osam klubova s boljim koeficijentom koji ne spadaju među najjače nogometne saveze kojima bi mjesta automatski bila zajamčena. To su klubovi poput Šahtara, Salzburga, Zenita, Basela, Bešiktaša ili kijevskog Dinama.
  • Dudu
    2.6k
    Žele spriječit osnivanje Superlige tako što format Lige Prvaka mijenjaju u format Superlige, wtf :lol:
  • NORTE
    9.5k
    Žele spriječit osnivanje Superlige tako što format Lige Prvaka mijenjaju u format Superlige, wtfDudu

    Pa da, može igrajte superligu ali pod našim okriljem. Samo bilo bi fer da se osnuju dvije lige, superliga za odabrane bogate bez rezultatskog kriterija, i prava Liga prvaka u kojoj igraju samo prvaci svih ostalih europskih liga, od ruske do gibraltarske.
  • Dudu
    2.6k
    Jasno je meni to, ali onda je pravi naziv: Uefa pokreće Superligu, a ne Uefa sprječava klubove da osnuju superligu haha
  • Infinity
    15.3k
    Ma nek naprave dvije regije. Jednu Sjever-Zapad i drugu Jug-Istok. Dobit ce u ovoj prvoj to sto zele, a mi ostala buranija cemo se potuci tko ce osvojiti regiju i suprostaviti se ovima u europskom finalu.

    Inace, Dinamo stigne dostici sve te klubove po koeficijentu. Van najjacih sest liga u posljednje tri sezone od Dinama su uspjesniji samo Ajax i Shakhtar. Vremena ima taman da se odradi posao i da se na petogodisnjoj razini bude medju 2-3 kluba van najjacih liga.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.