• Beowulf112
    301

    Normalno.Takva je praksa bila prije barem.Ali uvjeren sam da mi imamo itekako jos sta za pokazat u europi ove godine.molim samo da izbjegnemo manchester i arsenal za cetvrtfinale
  • Neki tip
    19.4k
    recimo da se i osvoji...onda iduće sezone idemo direkt u LP, dal to onda ostalima u HNL-u daje mjesto više a doprvaku kvalifikacije za LP kao da je prvak?vjeko1701

    Čak mislim da ne. Netko mi je to slao na wapp.. 99,99% da ne bi nitko dodatno išao.

    Ali znaš kaj.. ovaj put me zaboli tko bi gdje išao. :grin:
  • vjeko1701
    5.9k
    Ma naravno, samo mi je palo na pamet onak u polupijanim mislima xD Ako bi u teoriji mogli donijeti i već iduće dodatno mjesto u kvalama.
  • Nino Bule
    11.5k
    Ne bi isao sigurno, npr dinamo zavrsi drugi i osvoji el on ide direktno u lp a prvak ide u el.
  • SAS1987
    13.5k
    Možda je već bilo. Simulacija kako bi izgledale grupe LP, EL i KL da se sada zaključi prvenstva. Pogotovo je jako zanimljivo pogledati grupe KL gdje bi bio četvrta najbolja ekipa ko koeficientu (prvi je Liverpool :wink: )

    Treba je računati da se u knockout fazi uključi još par ekipa iz EL ali svakako je to natjecanje u kojoj bi Dinamo mogao ponekad uz sreču u ždrijebu pretendirati i na naslov :cool:

    Pot 1:
    Liverpool Eng7 100.000
    Villarreal Esp7 53.000
    Basel Sui4 49.000
    Lazio Ita7 44.000
    Copenhagen Den4 43.500
    CSKA Rus5 40.000
    Marseille Fra6 28.000
    Anderlecht Bel5 25.000

    Pot 2:
    Astana Kaz3 22.500
    Feyenoord Ned5 21.000
    Maccabi Tel-Aviv Isr2 20.500
    PAOK Gre4 20.000
    AEK Athens Gre3 19.500
    Partizan Srb2 18.000
    BATE Blr2 17.500
    Molde Nor2 17.000

    Pot 3:
    Rapid Wien Aut2 17.000
    Galatasaray Tur2 17.000
    Zorya Ukr3 15.000
    Midtjylland Den2 13.500
    Ferencvaros Hun1 13.500
    Shkendija Mac1 9.000
    Slovan Bratislava Svk1 7.500
    Olimpija Slo1 6.750

    Pot 4:
    Hibernian Sco3 6.675
    Dinamo Tbilisi Geo1 6.500
    Zalgiris Lit1 6.500
    Sarajevo Bos1 6.250
    Flora Est1 6.250
    Buducnost Mne1 6.000
    Kairat Kaz1 6.000
    AGF Aarhus Den3 5.575

    https://onedrive.live.com/view.aspx?resid=4FE4712A1E3EA4FA!301&ithint=file%2cxlsx&authkey=!AI0j65LlMWkMofc
  • Ludovic IX
    5.5k
    Ne, možemo imati dva samo u slučaju da osvojimo el a Osijek uzme prvenstvo. Ne može nitko prvaka potjerati dekretom u EL. A pobjednik el ima direktan ulazak u LP
  • Ludovic IX
    5.5k
    Ono što je pisalo u novinama je u slučaju da dinamo osvoji i prvenstvo i el
  • Krizy
    36.5k
    U slučaju da Dinamo sezonu u 1. HNL okonča na prvom mjestu, tada će njihova europska sezona dogodine startati već u 1. pretkolu Lige prvaka čime će biti klub s uvjerljivo najvećim koeficijentom u toj fazi natjecanja budući da on danas iznosi 44,500.

    Otkako se u Europi igra po aktualnom sustavu bodovanja, a to je s izlučnim pretkolom prije samog prvog pretkola, kluba s većim koeficijentom u toj fazi natjecanja od Dinama nije bilo.

    Eto koliko kasne ostali HNL klubovi za Dinamom u europskim natjecanjima.
  • Infinity
    15.3k
    Zaboravih napisati, UEFA je prije mjesec dana objavila sistem bodovanja s novim takmicenjem. Kako sam i ocekivao, pobjeda u KL nosi isto bodova koliko i pobjeda u LP i EL. Mnogi su mislili da ce pobjeda u KL vrijediti manje jer je to trece takmicenje, ali mi to nije imalo smisla s obzirom da je pobjeda u LP i EL vec ranije vrijedila isto.

    Bonus bodovi za ulazak ostaju isti. U LP je 4. U EL se do sad nije dobijao bonus, nego 'minimum' koji je iznosio 3 boda i iznosi 3 boda i dalje. Ulaskom u EL dobijes 3 boda, nakon jedne pobjede i dalje imas 3 boda, nakon pobjede i remija opet imas 3 boda i tek onda dalje skupljas bodove. Moras prvo ova tri 'obraniti', pa onda povecavati. U KL ce to biti 2.5 'minimum' boda.

    Dodatne bonuse dobit ce klubovi koji prodju grupu EL i KL. Pobjednik grupe EL dobit ce 4 boda, drugoplasirani 2 boda. Pobjednik grupe KL dobit ce 2 boda, a drugoplasirani 1 bod. EL ce se umjesto cetvrtfinala sad bodovati dodatnim bodom vec od osmine finala za svako kolo. U slucaju KL bonus bodovanje jednim bodom krece u polufinalu.

    Prolaz grupe u LP nosi 5 bonus bodova, a svako naredno kolo nosi bod, tj. cetvrfinale, polufinale i finale.

    Bodovanje je namjesteno tako da u LP mozes osvojiti 38 bodova, u EL 34, a u KL 30 bodova. Netko tko osvoji KL sa svim pobjedama bi osvojio 30 bodova. U teoriji bi osvajac LP morao izgubiti 4 utakmice grupne faze da osvoji 30 bodova, a gubitak 4 utakmice znaci da neces proci grupu. Tako u teoriji osvajac KL ne moze osvojiti vise bodova od osvajaca LP. S druge strane je moguce da osvajac KL osvoji vise bodova od osvajaca EL, kao i da osvajac EL osvoji vise bodova od osvajaca LP.


    S ovim nacinom bodovanja Dinamo bi ove sezone osvojio 5 bodova vise u EL.
  • deda
    28.1k
    Svaka ti čast prijatelju kako ti se da, mene to više pol posto ne zanima. Hoću jednostavne stvari. Janjetinu, luk, pivu. Fućkaš sistem za koji objasnit treba imati 4 doktorata.
  • Infinity
    15.3k
    Fućkaš sistem za koji objasnit treba imati 4 doktorata.deda

    Imam srednju samo :rofl:
  • deda
    28.1k
    Treba tebi dodijelit doktorat za ova pitanja. :clap:
  • Infinity
    15.3k
    Red je naceti i ovu temu sad kad su europske utakmice pred vratima.

    Proteklu sezonu zavrsili smo na 33. poziciji, a u novu ulazimo kao 32. klub Europe. Izgubili smo koeficijent 4.000 od prije pet sezona, a sad smo tu s 1.500 u novoj sezoni, tj. s 42.000 ukupno. Nas prosjek u posljednje tri sezone je bio 13.000 i vjerujem da bi svi bili zadovoljni ako ga ostvarimo. To bi znacilo da sezonu zavrsavamo s koeficijentom 53.500. Trenutno 25. Inter ima koeficijent 53.000. To je svega par pozicija iznad nas i to znaci da necemo bas tako lako napredovati. 30. Sporting ima 43.500 i ako zavrsimo medju 30 bit ce to strasan rezultat.

    Mislim da bi sezonu svakako trebali okoncati medju 35 klubova Europe. Koeficijent 42.000 imaju jos i Zenit i Leverkusen s kojima dijelimo 32. poziciju. 35. Valencia ove sezone ne nastupa, a 36. Frankfurt zaostaje 6.000 bodova za nama. Tu je jos dosta jakih imena kao sto su Brugge, Milan i Besiktas, sve tri ekipe koje su vec osigurale nastup u grupnoj fazi LP, a u par su bodova s vec spomenutim Frankfurtom.

    Nas ceka 'malo laksi' put do Lige prvaka i cetvrti sesir. Za treci sesir bi u kvalifikacijama morali ispasti Salzburg, Benfica i Shakhtar. Nije nemoguce, ali je tesko ocekivati da se poklope sva tri. Znam i da se mnogi nadaju da idemo u EL i da tamo nizemo pobjede, al mozemo mi i u Ligi prvaka uzeti neki bod i proci kao treci. Upad u LP i trece mjesto sa 6-7 bodova bi bilo jednako prolazu grupe EL s nekih 13-14 bodova. Zbog bonusa 4.000 za upad u LP mozemo ostvariti dvije pobjede manje u odnosu na EL i to bi bilo to. Bitno je samo proci dalje.


    Liga ima odlicnu startnu poziciju. Trenutno je 17. sa svega 0.775 bodova zaostatka za 15. mjestom.

    12. Belgija 24.800
    13. Srbija 23.875
    2. pretkolo LP Maccabi Haifa (ISR) / Kairat Almaty (KAZ) vs Crvena zvezda (SRB)
    2. pretkolo KL Čukarički (SRB) vs Sumgait (AZE)
    2. pretkolo KL Partizan (SRB) vs Dunajská Streda (SVK)
    2. pretkolo KL Panevezys (LTU) vs Vojvodina (SRB)

    14. Cipar 22.250
    2. pretkolo LP Dinamo Zagreb (CRO) / Valur (ISL) vs Omonoia (CYP)
    2. pretkolo KL Apollon Limassol (CYP) vs Žilina (SVK) / Dila Gori (GEO)
    2. pretkolo KL AEL Limassol (CYP) vs Široki Brijeg (BIH) / Vllaznia (ALB)
    3. pretkolo EL Anorthosis Famagusta (CYP)

    15. Svicarska 21.925
    2. pretkolo LP Slovan Bratislava (SVK) / Shamrock Rovers (IRL) vs Young Boys (SUI)
    2. pretkolo KL Basel 1893 (SUI) vs Sfintul Gheorghe (MDA) / Partizani (ALB)
    2. pretkolo KL Molde (NOR) vs Servette (SUI)
    3. pretkolo KL FC Luzern (SUI)

    16. Turska 21.200
    Grupa LP Besiktas (TUR)
    2. pretkolo LP PSV Eindhoven (NED) vs Galatasaray (TUR)
    2. pretkolo KL Sileks (MKD) / Petrocub-Hincesti (MDA) vs Sivasspor (TUR)
    3. pretkolo KL Trabzonspor (TUR)
    Play off EL Fenerbahçe (TUR)

    17. Hrvatska 21.150
    1. pretkolo LPDinamo Zagreb (CRO) vs Valur (ISL)
    2. pretkolo LP Dinamo Zagreb (CRO) / Valur (ISL) vs Omonoia (CYP)
    2. pretkolo KL Dinamo Zagreb (CRO) / Valur (ISL) vs Bodø/Glimt (NOR) / Legia Warszawa (POL)
    2. pretkolo KL Sant Julià (AND) / Gzira United (MLT) vs Rijeka (CRO)
    2. pretkolo KL Pogoń Szczecin (POL) vs Osijek (CRO)
    2. pretkolo KL Hajduk Split (CRO) vs Tobol Kostanay (KAZ)

    18. Ceska 21.100
    2. pretkolo LP Rapid Wien (AUT) vs Sparta Praha (CZE)
    3. pretkolo LP Slavia Praha (CZE)
    2. pretkolo KL Viktoria Plzeň (CZE) vs Dynamo Brest (BLR)
    2. pretkolo KL Lokomotiv Plovdiv (BUL) vs Slovácko (CZE)
    3. pretkolo EL FK Jablonec (CZE)

    19. Grcka 20.200
    2. pretkolo LP Olympiacos (GRE) vs Dinamo Tbilisi (GEO) / Neftçi (AZE)
    2. pretkolo KL Astana (KAZ) vs Aris Thessaloniki (GRE)
    2. pretkolo KL Velež (BIH) / Coleraine (NIR) vs AEK Athens (GRE)
    3. pretkolo KL PAOK Thessaloniki (GRE)

    20. Norveska 19.625
    1. pretkolo LP Bodø/Glimt (NOR) vs Legia Warszawa (POL)
    2. pretkolo LP Bodø/Glimt (NOR) / Legia Warszawa (POL) vs Flora Tallinn (EST) / Hibernians (MLT)
    2. pretkolo KL Dinamo Zagreb (CRO) / Valur (ISL) vs Bodø/Glimt (NOR) / Legia Warszawa (POL)
    2. pretkolo KL Gent (BEL) vs Vålerenga (NOR)
    2. pretkolo KL Molde (NOR) vs Servette (SUI)
    2. pretkolo KL FH Hafnarfjördur (ISL) / Sligo Rovers (IRL) vs Rosenborg (NOR)

    21. Danska 19.375
    2. pretkolo LP Celtic (SCO) vs Midtjylland (DEN)
    Play off LP Brøndby IF (DEN)
    2. pretkolo KL Bala Town (WAL) / Larne (NIR) vs AGF Aarhus (DEN)
    2. pretkolo KL Copenhagen (DEN) vs Torpedo-Belaz Zhodino (BLR)
    Play off EL Randers FC (DEN)

    22. Svedska 17.750


    Kod Srba su dva najjaca kluba dobili prilicno zeznute protivnike. Mogli bi ispasti i Zvezda i Partizan. Ne znam koliko je uopce dobro ispadanje Zvezde koja je dovoljno jaka da prodje grupu EL i da daleko dogura u KL. Mozda bi najbezbolnije bilo da se uvale u LP i tamo zavrse s 1-2 boda, mada je tesko od njih ocekivati nekakav debakl s obzirom da su do sad uvijek nekoga uspijevali pobijediti. Ispadanje Partizana u ovako ranoj fazi natjecanja bi bio tezak udarac po njih. Partizan ce biti nositelj mozda cak i u play offu KL ako do tu dogura, a u grupi ih ceka vjerojatno drugi sesir i lijep broj bodova na kontu. Cukaricki i Vojvodina bi ove trebali proci, ali nisu nositelji u trecem pretkolu.

    Ispadanje Omonije je pod moranjem. Njih nakon Dinama ceka trece pretkolo EL u kojem nece biti nositelji, ali bi lista protivnika mogla biti smijesna i mogli bi proci do play offa EL koji im garantira grupnu fazu KL. U svakom slucaju nije nemoguce da ispadnu i u trecem pretkolu EL i da idu u play off KL gdje su im sanse 50-50 da budu nositelji, ali je i tu lista mogucih protivnika isto smijesna. Rekao bih da postoji 20% sanse da ce ispasti iz Europe, 10% sanse da ce igrati EL i 70% sanse da ce upasti u grupe KL gdje ce biti cetvrti sesir. Apollon i AEL bi trebali dogurati do teceg pretkola KL, mada ne bi bilo neko specijalno iznenadjenje da jedan od njih otpadne. Apollon ce biti nositelj u trecem i nenositelj u play off, a AEL ceka mjesto nenositelja vec u trecem. Anorthosis je nositelj u trecem pretkolu EL, a nenositelji su Rapid, Galata i Midtjylland, ocekujem ispadanje i play off EL gdje ce opet biti nenositelji. Mislim da ce Ciprani na kraju dobro podbaciti i da ce HNL na kraju sezone biti bolje rangirana liga u odnosu na Cipar.

    Sa Svicarcima nece biti lako. Young Boysi ce se vrlo vjerojatno probiti sve do play offa LP, mozda cak i uci u LP. U EL bi bili u prvom sesiru i sve osim njihovog prezimljavanja meni ce biti iznenadjenje. Basel i dalje zivi na staroj slavi i imaju koeficijent za pot1 u KL. Prosle sezone su isto tako imali, ali ih je dobila CSKA Sofija. Mislim da nece biti neocekivano ako dozive slicnu stvar ove sezone, mada uz malo srece pri zdrijebu mogu da se dovuku do grupne faze u kojoj ih cekaju dvije vrlo vjerojatno kante za napucavanje. Servette je izvukao Moldea kojeg moze proci i ciji ce mu koeficijent donijeti mjesto nositelja u trecem pretkolu KL. Mislim da oni tesko mogu do grupne faze. Molde je dobar, mozda vec ovdje padnu. Luzern je nenositelj u trecem pretkolu KL i ako ne imadnu srece pri zdrijebu oprostit ce se od Europe u startu. Problem s ovom Svicarskom je to sto imaju jednog sigurnog koji ce ostvariti rezultat koji parira Dinamu. Onda imaju taj Basel od kojeg se moze ocekivati vise nego od Osijeka koji je sad neki broj 2 u Hrvatskoj. Ova dva preostala kluba nisu nista bolji od HNL predstavnika, tocno tog Luzerna je Osijek prije par sezona izbacio iz Europe.

    Turke izvlaci samo koeficijent i mjesta nositelja. Jos ove sezone imaju pet predstavnika i naredne se vracaju na cetiri. Ako ne imadnu jedan klub koji ce nesto napraviti vrlo lako bi mogli dosta pasti. Beskitas je vec u grupnoj fazi i tamo su trenutno najbolje plasiran klub iz cetvrtog sesira. Ispadanje jednog od Benfica, Shakhtar, Salzburg ce im donijeti pot3. Nisam siguran koliko mogu napraviti, ali sam siguran da nisu bas normalni, da bi mogli dici kredit, dovesti pet igraca i ocekivati da ce proci grupu, a naredne sezone biti izbaceni zbog FFP. Ne bi im bilo prvi put. Galata ce vjerojatno ispasti od PSV-a, ici ce u trece pretkolo EL gdje ce biti nenositelj, ali su nositelji Jablonec, St. Johnstone i Anorthosis. Vrlo lako ce se probiti do play offa EL gdje ce biti nenositelj. U grupnoj fazi EL plesu izmedju pot3 i pot4, u KL bi bili pot3. Trabzon i Siva ce biti nenositelji u trecem pretkolu KL i nadam se da nece do grupne faze. Fener ce biti nositelj u play offu EL, a u grupnoj fazi ce biti pot3.

    Dinamo mora doci do play offa LP gdje ce biti nositelj. Trece mjesto u LP ili prvo-drugo u EL su pod moranjem. Cak i trece mjesto u EL nosi nastup u KL. Dinamo jednostavno mora ostvariti veliki broj bodova. Od ovih ostalih bi Rijeka morala doci sve do play offa KL gdje nece biti nositelj, ali se uvijek moze posreciti neki Garabag, Maccabi, Astana, neka ekipa protiv koje imas sansu proci. Osijek ce vec u trecem biti nenositelj, mada i tu medju nositeljima ima teske tarabe, pa eto taj Garabag ako izvuces i izbacis bit ces nositelj u play offu. Hajduk se mora nadati da ce u prvom pretkolu ispasti dva od Maribor, Fehervar, Dundalk i Suduva. Ispadanje dva od ta cetiri kluba Hajduku bi donijelo mjesto nositlja u trecem pretkolu KL. Da su prosli Gziru bio bi im dovoljan jedan. Dundalk i Suduva imaju realnu sansu da ispadnu, mada ne znam koliko je realno ocekivati da ce ispasti oba.

    Kako je Slavija stala na noge tako su Cesi postali sve opasniji i vidim ih kao jedne od konkurenata u borbi za pozicije narednih sezona. Kako njihovu ligu s HNL-om tako Slaviju s Dinamom. Slavija ce vjerojatno uci u LP i vjerujem da ce tamo napraviti neki rezultat. Suvisno je trositi rijeci o njima. Spartu ceka tezak posao s Rapidom i ako prodju dalje na konju su. U trecem pretkolu LP nece biti nositelji, ali bi u slucaju ispadanja od Rapida imali u trecem pretkolu EL onu smijesnu trojku koju sam spomenuo za Galatasaray. Play off EL im je po meni zagarantovan. Tamo bi bili i nositelji, a u grupnoj fazi kao i Galata, ples izmedju pot3 i pot4. Sreca kod Ceha je to sto imaju i taj Plzen. Njihovi Slavija, Sparta i Plzen su puno bolja oklada od hrvatske cetvorke. Plzen ceka mjesto nositelja od drugog pretkola EL pa sve do grupne faze gdje ce takodjer biti prvi nositelj. Slovacko je nenositelj vec u trecem, a Jablonec u EL takodjer nenositelj vec u trecem. Oni ce onda u play off KL gdje opet nece biti nositelji. Ja ocekujem da ce Cesi imati tri kluba u grupnoj fazi, sve ispod toga ce biti iznenadjenje. Jedini minus im je to sto bodove dijele na pet. Da su na cetiri bez imalo razmisljanja bi rekao da su mi favorit broj jedan za ulazak medju 15 vec ove sezone.

    Grci su konacno na cetiri kluba i bojim se da bi mogli prodisati. Olympiakos ce biti nositelj sve do play offa LP. PAOK i AEK ce biti nositelji sve do play offa KL. Aris ce biti nenositelj vec u trecem pretkolu KL: Olympiakos bi u grupi LP bio pot4. PAOK i AEK ceka pot2 u KL. Vjerujem da ce Grci skupiti jako puno bodova. Jedan od ove trojke ako ostane bez grupne faze bit ce iznenadjenje.

    Bodo ako prodje Legiju napravit ce ogroman posao. U drugom pretkolu LP bi onda imali laganog protivnika i siguran plasman u trece pretkolo LP. Taj plasman bi im osigurao barem play off EL i grupnu fazu KL. Ukoliko ih Legija izbaci ici ce odmah u KL. Tamo bi ih cekao Valur kojeg moraju proci. U trecem pretkolu KL i u play offu bi valjda vec nekako ispali. Ukoliko se domognu grupne faze KL bit ce pot4. Valerenga ima nemogucu misiju i mislim da tu njihova prica zavrsava. Molde ceka tezak posao sa Svicarcima i ako prodju imaju otvoren put do play offa, jer su nositelji u trecem pretkolu. U play offu su medju nenositeljima. Rosenborg bi morao do treceg pretkola gdje ce kao i Molde biti nositelj, ali isto tako ih ceka mjesto nenositelja u play offu KL. Misljenja sam da Norveska ove sezone nece napraviti neki znacajan pomak.

    Dance bi moglo zeznuti dijeljenje bodova na pet, a jos su i ovako u startu lose pozicionirani. Midtjylland bi se mogao odmah oprostiti od LP, a trece pretkolo EL im nosi vec spomenuta tri 'smijesna nositelja'. Bez problema ce doci do play offa EL gdje bi opet bili nenositelji, ali se medju nositeljima smijesi neka Zorya s jedne strane i AZ s druge strane. Ispadanjem u play offu EL ce zavrsiti u KL, a tamo ce vjerojatno biti pot3, u EL bi bili pot4. Brondby je nenositelj u play offu LP i gotovo sigurno da ce igrati EL u kojoj bi bili pot4. Tesko da ce im oni donijeti neke znacajne bodove. Aarhus bi trebao izletiti iz KL vec u trecem pretkolu gdje su nenositelji. Kopenhagen je nositelj sve do play offa i trebali bi biti pot1 u KL, al nakon Rijeke prosle sezone mozemo se nadati da ce im prisjesti opet netko, Union Berlin je recimo nenositelj u play offu KL. Randers ce ni kriv ni duzan vjerojatno u grupnu fazu EL. Bit ce nositelji samo zato jer su direktno u play offu. Moze ih sreca pomaziti pa da dobiju Dinamo Tbilisi i Zalgiris, a mogu dobiti Ferencvaros. Pot4 ce im biti i u EL i u KL, ovisno gdje zavrse na kraju.



    Mislim da se na kraju Turska i Cipar mogu preteci, ali se bojim Ceske i Grcke. Realno je ocekivati 17. poziciju i smatram da bi to bio jako dobar rezultat. Prva stvar sto prvak ne bi morao igrati prvo pretkolo, a druga stvar sto bi osvajac kupa imao mogucnost da igra EL ukoliko osvajac LP i osvajac EL kroz domace prvenstvo ostvare plasman u grupnu fazu LP. Isto tako bi na 16. poziciji bilo dovoljno da se poklopi jedno od to dvoje. Ove sezone je 16. Cipar dobio Anorthosis u EL. Mislim cak da bi 16. mjesto bilo bolje nego 15., jer bi vjerojatno imali jedan klub u LP, drugi u EL i dva u KL, a i dalje bi dijelili bodove na cetiri i sezonu kasnije bi se moglo uloviti i bolje mjesto od 15.
  • vjeko1701
    5.9k
    Ukratko, ovo je sezona u kojoj Dinamo treba nastaviti gdje je stao a ostali trebaju raditi na podizanju vlastitog i ligaškog koeficijenta kako bi si napravili dobru startnu poziciju da se kroz dvije sezone uguramo u top 15 i nadamo barem dva kluba u grupi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.