• dinamo vitez
    214
    Ma menadžer iskusnijim igračima dođe kao rješavanje križaljke - uvijek isti oblik, samo se sadržaj malo izmijeni. Sa svakim novim izdanjem ne treba očekivati nikakva velika iznenađenja, to je čisto igra za entuzijaste, ljude koji vole pratiti nogomet, otkrivati nove igrače i biti u toku s događanjima u nogometnom svijetu. To je i meni na kraju krajeva nit vodilja, nema tu sad neke ekstra draži kao kad si ju prvi puta igrao, znaš otprilike koji su obrasci vođenja ekipe i njima se uvijek i rukovodiš.
  • Infinity
    15.2k
    Ma znam. Uvijek ista taktika, isti trening, dovodjenje istih igraca, istih mladih nada, 80% poteza ponavljas. Problem je sto ja to nisam igrao sigurno 6-7 godina, sve sam zaboravio, a imam zelju da igram. Samo nemam volju da naucim ispocetka. Volio bih da udjem i da odjednom sve znam, a to ne moze. I par puta sam se u ovih par dana kako samo instalirao zaletio, sve kontam sad cu skontat i pojavi se jos neka opcija, jos nesto i odmah izgubim volju. Rekao bih da je igrica napravljena previse dobro za mene.
  • weasley
    27
    Nakon što mi HSV dosadi planiram igrati s Monacom jer su mi totalno nejasni ovi njihovi rezultati u real life.

    A kaj se tiče taktike, uvijek dovodim igrače da mogu igrat 4-2-3-1, u prvoj sezoni Bundeslige s HSV-om tek na par utakmica sam tako igrao jer je preofenzivno, većinom je to bilo 4-5-1, sad već u drugoj sezoni to igram samo protiv Bayerna i Dortmunda, i u LP protiv favorita, sve ostalo 4-2-3-1, osvojio 4. mjesto i uzeo kup, iz LP ispao u EL i došao do četvrtfinala.
  • xavier
    11.1k
    Iskreno, skoro nikad nisam igrao te igrice s Dinamom na neki duži period. Često sam počinjao, kad se samo sjetim kako mi se odlična činila ta mogućnost kad se pojavila, ali brzo bi mi dosadilo. Osvajaš prvenstvo za prvenstvom bez nekog većeg izazova, ostaje ti samo Europa gdje zapravo veoma brzo počneš isto ostvarivati nerealne rezultate.

    Isto tako, nisam nikad, osim na samom početku 90-ih, igrao s ovim europskim top klubovima jer mi nema smisla. Zapravo sam najčešće igrao sa nekim "posrnulim velikanima" koji su ili daleko od stare slave ili čak u drugoj/trećoj ligi.

    Zadnji save, koji mislim da još uvijek negdje imam, je iz FM2012 gdje sam Wimbledon (to im je bila prva sezona u 4. engleskoj ligi) doveo do druge lige (Championshipa).
  • dinamo vitez
    214

    Složio bih se s tobom, ja uvijek počnem s Dinamom, odigram jednu-dvije sezone, složim ekipu za drugi krug LP, i dosadi začas.. rekao bih da je i meni najveći gušt uzeti tako ekipu koja se bori za ostanak u Premier Ligi ili nekog posrnulog velikana iz Championshipa sa dobrim budžetom i gledati dokle mogu dogurati :D
  • BluePhone67
    3.2k
    Ovo je pet najboljih mladih igrača na Football Manageru

    https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=sport&id=2044738
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    e da mi je ovo bilo dok sam započinjo haha
    ko budala sam već izmjenio već 7 bekova jer su mi svi ispali smeće (dobro nisu tako loši, ali ako hoćeš s Dinamom osvojit tipa ligu prvaka što mi je ovijek cilj dok započnem svaki novi fm trebaš kopat žešće haha)
    I da kako obožavam kad mi mumija proda igrača onak 10 mil ispod cijene jer je to offfer you cant refuse..
  • dinamo vitez
    214

    I da kako obožavam kad mi mumija proda igrača onak 10 mil ispod cijene jer je to offfer you cant refuse..
    Imaš sad opciju 'protest transfer' kad ti se pojavi ta poruka da je Mumija prihvatio :lol:

    Meni najgore kad mi se igrači sami pođu žaliti što sam poodbijao sve ponude pa uznemire čitavu svlačionu.. ali potpišem zato uvijek na 4-5 godina pa nek' se misle :yum:

    Glupo mi je malo i što imam previše dobrih mladih igrača, Olma moram prodat jer koči razvoj Marina koji ima veći potencijal a obojica primarno lijevo krilo, slično tako i s Majerom i Morom, pa Gojak, Hasić, Kastrati, Krizmanić..
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    da imaš tu opciju osim kad ti žele prodat kompletnu momčad pa ti za jednog igrača odbiju taj protest... al aj bar nije lik bio stožerni igrač plus imam Krizmanića u mladoj momćadi kojeg sam vratio. A što se Kastratija tiče worst transfer I made. Lik je u godinu dana što ga imam bio 10 mjeseci ozljeđen. Doslovno ne može spojit dvije tekme...

    A što se tiče žaljenja ako stvoriš dovoljno dobru atmosferu samo kažeš jel ti se isplati ovo ostavit i kasniej ti je problem riješen. Ali za to moraš razbit bar dvije sezone.

    (I savijet igraj Olma na AMC-u lik je zvjerka tamo, ja njega i Ivanušeca rotiram i doslovno uništavaju, doslovno sam završio prvi u LP sa Realom, Liverpoolom i još nekim klubom kojeg se sad nemogu sjetit jer su toliko dobri kad igraš 4141 modifirani gegenpress i Petković u napadu)
  • dinamo vitez
    214
    Meni je Kastrati ubio, prvo u Loksi bio igrač godine, pa ga doveo i sad mi po desnom krilu hara.. kiša asistencija i fin broj golova.

    Ivanušec mi nije dobro napredovao u Lokomotivi, kroz 2 godine Krizmanić već bolji, a Olma sam možda mogao staviti na AMC, ali onda bi mi patili Moro, Majer, Gojak, Ademi, Šunjić, puno usta za nahraniti.. najbolje mi se razvijaju kad na svakoj poziciji po jednog mladog imam pa ga forsiram stalno da igra, a zamjenu iskusniju tipa Hajrović, Oršić, Doumbia, dajem im da igraju čisto toliko da se ne žale na minutažu..

    Ja nisam toliko uspješan, 2 sezone, u obje treći u skupini LP - poteške doduše, ali sam uspio skinuti Napolija i Lokomotiv 2x za 9 bodova u skupini, Romu i Schalke u Europa ligi pa onda ispadnem od Arsenala.
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    Ja malo rotiram ko Bjelica pa doslovno imam dvije momčadi koje mi igraju haha, I to obje dovoljno dobre da HNL komotno s 20 bodova razlike budem prvi. Pa mi ne pati toliko razvoj jer mi konstantno svi igraju. Plus igram s dva AMC-a pa mogu si to prijuštit iako jesam Moru žrtvovo nažalost...
  • dinamo vitez
    214
    Ja evo počeo treću sezonu, nakupilo se love od Lige prvaka pa sam krenuo u malo žešću kupovinu.. nakon par tjedana nagovaranja sam uspio na free transfer dovući Modrića za 2 milijuna godišnje, makar je malo igrački pao, ali prvi put da imam igrača svjetske klase u Dinamu :D argentinski par bekova Ortega i Montiel mijenjaju Dance Boilesena i Ankersena, a treći Argentinac Funes Mori iskusnog Theophilea. Po krilima sam Marinu, Kastratiju i Izetu priključio Halilovića (na posudbu), a odbjeglog Gavranovića zamijenio solidnim Bautistom iz Sociedada.

    Evo par screenova, prvi je naš najintrigantniji igrač i wonderkid:

    EKnctRQ.png

    Ortega mi je najskuplje pojačanje, bacio sam 7 milijuna i bonuse za njega:

    F7zyVib.png

    I konačno, najveći :D

    HalRDA2.png

    Evo kako to otprilike izgleda u 4-3-3:

    sjcnX3f.png
  • Eduardo
    17.2k
    Argentinac Funes Moridinamo vitez

    Uspio si ono što Mamić nije :sweat: gdje je brat?
  • dinamo vitez
    214
    Znam haha :blush: brat trpa negdje u Meksiku, on i jest bliži Dinamu bio, to je negdje 2013. bila, tad su ipak odlučili da je Čop 'taj'. Ja u FM-u imam boljeg napadača od njega :razz:

    A brat mu je solidan, do Evertona dogurao, sad u Villarrealu. Malo ga ozljede zezaju čini mi se.
  • Dragon1Warrior123
    2.8k
    koji je ovo danas deja vu bio, prvo mi Rijeka sjebe niz u manageru, a onda i Bjelici...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.