• dinamo vitez
    213
    Vjerujem da mnogi znaju da je Dinamo ove godine prvi put u potpunosti licenciran kao jedini hrvatski klub u sve 3 najveće sportske simulacije - u PES-u se pojavio tamo još 2007., od prošle godine je u Football Manageru, a od ove ga možemo igrati i na FIFA-i 19.

    Volio bih ako još netko igra managera (ja igram od prvog izdanja 2005., dovodilo se tu svašta :D), da postavi igrače koje dovodi na novom izdanju koje sam upravo danas skinuo :D Prošlih godina se dalo dobrih igrača dovesti, izuzev standardnih Lokomotivinih Majera, Ivanušca, Šunjića za nula kuna, dalo se tu 'upecati' mladih argentinskih wonderkidova (Lautaro Martinez, sad u Interu, Ascacibar iz Stuttgarta, Barco koji je otišao u MLS), Leyvin Balanta za lijevo krilo, Phillip Wollscheid na stopera itd. :D

    Dinamo opet ove godine ima strava ekipu, Ademi, Livaković, Gavranović, KTC, kostur ekipe je stvarno ubojit na FM-u. Ako im se doda još Majer, Moro, Olmo, Hajrović koji su isto odlični, plus Marin, Horkaš, Hasić koji imaju vrhunski potencijal, onda skoro da i ne trebaju počanja, koliko god bilo zanimljivo svake godine par latinosa izmisliti :D
  • xavier
    11k
    ja igram od prvog izdanja 2005.dinamo vitez

    Menadžer je krenuo još u prvoj polovici 90-ih :wink:
  • Zdravko Maček
    115
    Igram samo PES od nevedenoga, nažalost Dinama nema u ponudi za Master league pa da osvoji sve živo i neživo :joke:
  • dinamo vitez
    213


    Ma da, ali CM, FM je počeo 2005. ako se ne varam sa svim ovim dodatnim ligama među kojima je i hrvatska, sjećam se da sam godinama priželjkivao Dinamo u nekoj igrici, onda odem kupiti manager misleći na EA Sports i da mi lik u trgovini nešto zeleno, rekoh 'ajde da probam, kad ono unutra hrvatska liga, Dinamo i nekih 250 000 igrača :D

    Još kad je 2007. nakon hrvatske pobjede nad Englezima i rušenja Ajaxa u Amsterdamu izašao PES 2008 sa Modrićem i Balabanom u glavnim ulogama, sreći nije bilo kraja :D
  • Infinity
    14.9k
    Ja sam igrao FM 2008. Onda mi je draz ubio 2009., a potpuno me ohladio 2010. Na ovom 2008. sam zivio.

    Mislio sam si kupiti za mob sad kad izadje 2019. i evo izasao je neki dan, ali se jos nisam nakanio. Cak razmisljam da uzmem i za PC, pa jel znas mozda da li je potreban CD za igranje i da li je nuzno da uzmem original? Jel moze nesto ilegalno? Ovaj za mob nije skup, a ne bih dao 50 eura za original CD nema sanse ako toliko kosta, pogotovo jer mislim da cu prekinut s igranjem jako brzo s obzirom da ima milijardu opcija i nisam toliko zagrijan da sve to pohvatam.

    A sto se tice wunderkida. Ovaj 2008. i samo jedan i jedini - Gabriel Torje :cool:
  • xavier
    11k
    CM i FM su ista igrica samo što je došlo do razlaza između Eidosa i Sports Interactiva gdje su ovi drugi zadržali de facto sve osim imena pa su morali napraviti novi brend FM.
  • BluePhone67
    3k
    Ja ne znam koja je to godina managera i kako se tada zvao mislim da je bio CM, al znam da su vrhunski igraci bili za male pare ili free transfer a mogao si dopeljat u Dinamo..

    Stigalko, Brozek, Okoronkwo, West, Cufre, Maxi lopez itd. Ako nadjem popis igraca bude refreshao popis.
  • dinamo vitez
    213


    Nemoj nikom reći, ali taman je jučer neki maher postavio FM 2019 za PC na internet, ni 5 dana nakon što je izašla :cool: prošle godine se čekalo skoro 10 mjeseci, a sad već ima na Pirate bayu za skinut, ako ne znaš objasnim ti u porukama :D

    Ja i dan danas igram 2007., Keirrison, Jose Sosa, Rene Mihelič i Michal Kadlec uz neizostavne Eduarda, Modrića, Ćorluku, Nowotnyja, Buljata, Vugrinca i Etta i eto četvrtfinala Lige prvaka :P Čak je i Anderson zabijao k'o lud :D
  • Eduardo
    16.8k
    Igrao prije u paru s burazom. Ne znam zašto, ali za razliku od brata nikad me igra nije zadržala neko dulje vrijeme. Uredim je grafički maksimalno, sav nabrijan krenem, odradim prijelazni rok, odigram nešto sitno i gotovo, izgubim volju.

    Ti slobodno izvještavaj o napretku u igri. Znam da su se prije (možda i danas) masovno na FM forumima pisale odlične priče i izvještaji o karijeri. Bilo bi zanimljivo popratit :up:

    Brat danas igra FIFA 19 isključivo s Dinamom, ali to je smeće od igre.
  • Infinity
    14.9k
    Piratebay mi je cesca stranica nego firmin online katalog na kojem bih trebao dnevno biti 8 sati. Vec se skida, hvala na informaciji. Ako mi negdje zapne javim se u inbox. Tek sad idem provjeriti da li mi komp podrzava uopce igricu.

    I jedno pitanje za ove PC igrace. Da li postoji ogranicenje u trajanju karijere? Ja mislim da sam presao najvise 15 sezona. Imam brata koji svake sezone skine novi na mobitel i kaze mi neki dan kako je na 2018. presao 40 sezona i pisalo mu kraj karijere.
  • Eduardo
    16.8k
    Koje je godište stavio manageru? Moguće da je ovaj preminuo, ipak je to 40 sezona :yum:
  • weasley
    27
    Evo već 3. godinu uzimam mobilni FM i igram na tabletu. Ne mogu igrat s Dinamom, ali uvijek dovodim igrače ako uspijem dogovorit transfer.

    U novom izdanju sam krenuo s HSV-om.
  • dinamo vitez
    213


    Ima li kakvih mladaca za preporuku? :D
  • weasley
    27
    @dinamo vitez

    Sad nisam pri tabletu, ali od domaćih, znači onih koji su me dočekali u HSV-u definitivno su za preporučiti Arp (napad, 2000) i Vagnoman (bočni, 2000). Arp je nažalost prodan nakon 2. sezone, dosta sam rotirao i nije bio klasični prvotimac, ali je zabijao kad bi dobio priliku. Vagnoman je i dalje tu, sad sam u 3. sezoni i standardno je u prvih 11.

    Iz Dinama sam doveo Moru za sitnih 2.6 milijuna, sad već vrijedi 20+, i Marina za nešto veću lovu, neznam točno, ali čak oko 20 milijuna. Da, i Šempera za rezervnog golmana, ispod milijuna sam ga platio.

    Ali prvo trebate znat pozadinu, u 1. sezoni mučenje, na kraju se dobrim proljetnim rezultatima dočepao 4. mjesta, bod falio za doigravanje za Bundesligu, a u kupu kao drugoligaš došao do četvrtfinala. U 2. sezoni malo bolje, konstantno u gornjem dijelu tablice, na kraju uvjerljiv naslov prvaka sa 6-7 bodova prednosti. Pokušavam prije toga dovesti neke hrvatske igrače, ali ne žele se spuštat na nivo 2. Bundeslige.

    E onda sam ih pridobio kad sam ušao u Bundesligu, riješio se nekih koji mi ne trebaju, osim ovog gore Dinamovog trojca došao Rojo kao free, u napadu imam jednog domaćeg koji mi je treća opcija, ali je isto dobar, Wintzheimer (1999), ali sam doveo i dvojicu na posudbu i to će mi biti praksa i dalje. Zirkzee iz Bayerna (2001, Nizozemac) i Gabriel Barbosa iz Intera (1996, Brazilac, u RL u Santosu), ovaj prvi se zasad pokazuje boljim.

    Vraćam HSV gdje mu je mjesto, u povratničkoj sezoni sam trenutno 2., samo Bayern je ispred. Ima nekih desetak kola do kraja. Prva 3 kola su bila - poraz, neriješeno, pobjeda, i onda smo se stabilizirali, prvo sredina tablice, pa gornji dio i borba za Europu, sad sam već u borbi za naslov. Ako dobijem Bayern nije nemoguće. Raspored mi je inače zeznut, prvo laganih 10 kola i onda praktički u svih zadnjih 7 kola klubovi iz vrha. Tako da ovo 2. mjesto ništa ne mora značit.
  • dinamo vitez
    213


    Evo da i ja nakon završene polusezone dam svoje dojmove.. još se jednom pokazalo kako je Dinamo jedan od 'ljepših' klubova za voditi, na polusezoni +8 ispred Lokomotive i Hajduka, 3. u skupini LP iza Juventusa i Porta, ispred CSKA Moskve, nakon što su u pretkolima padali redom Helsinki, Zvezda i Qarabag.

    Ekipa vrhunska sa puno mladih igrača. Kapetan Ademi daleko najbolji pojedinac, reprezentativci Livaković i Gavranović uz njega i KTC-a čine fantastičan kostur ekipe. Oršić. Hajrović, Doumbia daju iskustvo, ali glavna snaga kluba su ipak fenomenalni mladići Majer, Gojak, Olmo, Moro, Marin za koje se otima svaki veliki klub već nakon prve polusezone. U juniorima su još Hasić, Krizmanić, Horkaš i Gvardiol od kojih očekujem da do 2020. postanu standardni prvotimci. Kastrati fantastično napredovao u Lokomotivi i već je zakaparen za nula eura :D i polako izguruje iskusnijeg Hajrovića sa pozicije desnog krila, slično kao i Marin Oršića na poziciji lijevog. Šunjić također odlično napreduje i više nego dostojna je zamjena Ademiju.

    Bekovi su ipak nešto slabiji pa sam tako odmah Leovcu i Stojanoviću priključio par Kopenhagenovih bekova, Ankersena i Boilesena za oko 3 milijuna eura ukupno. Postojale su još neke opcije na tim pozicijama (Varela, Rodić, Bocanegra) ali sam se ipak odlučio za par Danaca u najboljim godinama.

    Ekipa je odlično popunjena na svim pozicijama i stvarno nema potrebe dovoditi ikoga više izuzev možda Ivanušca nakon što se netko proda ili par wonderkidova iz Srbije (Joveljić, Marković) za one malo hrabrije :D
  • Infinity
    14.9k
    Ja fino skinuo manager, instalirao, napravio profil, uzeo Dinamo i shvatio da je to ipak previse za mene. Doslovno sam onaj mrtvi pocetnik iako sam igrao manager vec prije, ali je od toga toliko proslo da bih ja sad morao pohvatati sve moguce opcije. Nema sanse, ali nikakve da dobijem volju za igrom. Jos se zadnje 2-3 godine ne susrecem s engleskim jezikom pa vidim da sam i tu jednim lijepim dijelom zakrzljao. Nema ono da kao nekad citam izmedju redaka, moram procitat sve od slova do slova da skontam o cemu je rijec, a nemam volje za to. Za prvu sezonu bih doslovno trebao dva mjeseca da igram svaki dan po 4-5 sati. Sad sam dva sata proveo samo na opcijama, bez i jednog pomjeranja prema naprijed. Zao mi je sto nema HNL na mobitelu, al morat cu to skinuti, uzeti nekog palog velikana i lagano. Puno manje opcija, puno manje razbijanja mozga. S godinama sam postao lijen i razmisljati :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.