• reziser
    6.2k
    Nije baš stadion točno po mom ukusu, ali pristao bih nekako na ovo umjesto Maksimira :cool:xavier


    Sve bi bilo bolje od ovog našeg. Smanjili mi se kriteriji :worry: dajte nam bilo kakav novi natkriveni :pray:
  • Infinity
    15.1k
    Smanjili mi se kriteriji :worry:reziser

    Ja imam toliko niske kriterije da se tesko mogu smanjiti. Naravno, nekad su bili visoki pa su opali :lol:

    Sljedeci level ce valjda biti da imam zelju da nam se osposobe istok i jug i da imamo bilo kakav stadion s cetiri tribine, makar to bio ovakav Maksimir :lol:
  • reziser
    6.2k
    Sljedeci level ce valjda biti da imam zelju da nam se osposobe istok i jug i da imamo bilo kakav stadion s cetiri tribine, makar to bio ovakav MaksimirInfinity


    Moji su zbilja niski. Ali ovaj tvoj... :rofl:
  • Mr Blue
    3.3k
    Novi Brentfordov stadion, Lionel Road, kapacitet 17.250, cijena: malo manje od 80mil eura.

    xz8lyhiulwb8r8dz.jpg
    1wdxcw787s47d75a.jpg
    j53725rplrcs19ze.jpg
    bx4qe5z2zoya2b3r.jpg
    kic84gjprjwhd2e3.jpg
  • Mali dioničar
    13.9k
    Stadion je radjen u sklopu šireg nekretninskog projekta. Izmedju ostalog, gradi se 1.000 stanova namjene prvenstveno za najam.

    https://www.willmottdixon.co.uk/projects/brentford-fc-new-stadium-housing

    Isto tako, zanimljivo je i da će se na stadionu igrati i rugby.

    https://newstadium.brentfordfc.com/london-irish
  • Crusades1986
    9.5k
    Kaj nije malo too much za stadion od 18k mjesta cijena od 80 mil.€ ?
  • Neki tip
    18.8k
    pa, ak je to cijena cijelog projekta, tj ak je u cijeni i tih 1000 stanova, onda i nije.. mada ne znam baš kak bi i stanovi stali u tu cifru
  • Infinity
    15.1k
    Kaj nije malo too much za stadion od 18k mjesta cijena od 80 mil.€ ?Crusades1986

    Dynamo Moskva je stadion od 26.000 mjesta i dvoranu od 12.000 mjesta platio milijardu i 250 tisuca eura. Danas ne postoji too much.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Kaj nije malo too much za stadion od 18k mjesta cijena od 80 mil.€ ?Crusades1986

    Beton/tribine su najjeftiniji dio stadiona. Jasno je da se kroz ostalu funkcionalnost definira konačna cijena.

    Ovaj projekt nije baš specificiran po pitanju troška, vidi se da se radi i novi trg, trgovački centar, restorani. Kroz prodaju ostalih sadržaja postiže se cilj da stadion bude čim jeftiniji jer će se profitom od prodaje i najma stambenih i poslovnih nekretnina praktički amortizirati trošak stadiona.

    S obzirom na to da je stadion multifunkcionalan, našao se i podstanar u vidu London Irish rugby kluba pa će i taj prihod ubrzati povrat investicije.

    Isto tako vidljivo je da tu nema prostora za akademiju kluba jer Brentford ima specifičan pogled na potrebu postojanja iste. Naime, ljudi su ugrubo rečeno odlučili da je dobar skauting značajno efikasniji način za popunu momčadi nego stvaranje igrača kroz vlastitu akademiju i u skladu s time zaključili da će više novaca zaraditi prodajom stanova i poslovnih prostora oko stadiona nego korištenjem tog prostora za nogometnu akademiju.


    Strategija cijelog projekta kad bi se preslikala na Dinamo;

    1. Kupi se 31.000 kvadrata gradjevinskog zemljišta negdje u Zagrebu. Za sam stadion sa njegovim funcionalnostima treba cca 20.000. Recimo običnim surfanjem po njuškalu se vidi da se takvo zemljište u Zagrebu može kupiti za 9 milja eura.

    https://www.njuskalo.hr/nekretnine/gradevinsko-zemljiste-zagreb-pescenica-36000-m2-oglas-31336453

    2. Osim stadiona radi se i nekretninski projekt za koji je potrebno otkupiti dodatno zemljište.

    3. Napravi se projekt sa iskusnim izvodjačima koji su realizirali nekoliko značajnih projekata - u slučaju grada Zagreba na pamet mi pada VMD.

    4. Grad odobri projekt.

    5. Izgradnja i završetak.

    6. Novi Hitrec-Kacian dislociran na područje jeftinog zemljišta.
  • immerwieder
    1.2k
    samo ne VMD, oni su točno ono protiv čega smo u klubu, oni nisu izvođači nego trgovci utjecajem i prenamjenom zemljijšta, nemaju niti jednog zaposlenog majstora, vlasnici (ime firme su inicijali) su samo eksponirani, a kapital koji investiraju je definiran geografskim porijeklom, a onda možemo pretpostaviti od koga dolazi, ali vrlo vjerojatno da bi u bilo kakvu gradnju baš zbog toga bili ukključeni
  • Mali dioničar
    13.9k
    samo ne VMD, oni su točno ono protiv čega smo u klubu,immerwieder

    Protiv čega smo u klubu, realizacije neke ideje...?

    Uopće nisam doma sa scenom nekretninske industrije, ali oni sve kaj pokrenu projektiraju, naprave i prodaju. Ne vidim problem.
  • Neki tip
    18.8k
    U Hrvatskoj nema kvalitetnijih nekretnina od onih iza kojih stoji VMD.

    U "geografskom porijeklu" kapitala baš i ne vidim problem. Otkad kapital ima "fetivo" porijeklo?

    Pojma nemam kakva su ekipa, odnosno jesu li "čestiti ljudi", ali ne znam baš za neku veću građevinsku firmu, a da se radi o renesansnim ljudima s rezerviranom kartom za raj.
  • immerwieder
    1.2k
    protiv načina upravljanja
  • SAS1987
    13.2k
    Brenfordov stadion mi je jako ruzan...
  • Infinity
    15.1k
    Mozda stolice, al sam oblik stadiona meni vrhunski.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.