• Dubbbrava
    573
    Frende to je broj izdanih ulaznica uključujući godišnje karte, oćeš reć da je svih 4500 godišnjih bilo na tekmi? :snicker:
  • DrawTube
    4.9k
    Nije uopće poanta bila u tome da se ide u neku negativu, nego samo treba maknuti sastrane to " s obzirom na Loksu i ostalo dobro je". Dolazi se gledat Dinamo, hrpa godišnjaka jučer nije došla, a ja sam tu jedino nezadovoljan jer Bjelica to nije zaslužio


    Da, nije zaslužio ali valja napomenuti da su Bjelica i ekipa prije igrali pred sramotno malo ljudi, tj u prosjeku 4100 i 3400 ljudi, uključujući derbije, dakle pred 2000 na malim tekmama

    Podrška ove sezone na tribinama biti će nemjerljivo bolja od one u Nenovom prvom mandatu
  • Gelipter
    3.7k
    Koliko mi je ljepša ova nedjelja od prošlotjedne. Cijelo vrijeme se nekako smiješkam i odlično sam raspoložen usprkos većem broju čašica jučer nakon tekme (kao neki zaljubljeni teenager). Jasno da je Loksa u rasulu i da nije pravo mjerilo kao što s druge strane neće po meni ni Monaco biti jer je Bjelica tu ipak prekratko, a oni su, bojim se, premoćni za nas trenutno. Svejedno jučer se nekako baš u svakom potezu svih igrača vidio taj napredak, prije svega psihički iz kojeg onda dalje sve ide. Nevjerojatan je nogomet sport i gotovo je nerealno koliko to drugačije može sve izgledati protiv sličnih protivnika u samo tjedan dana.

    Kaj se navijanja jučer tiče, očekivano žešći šou. Većina ljudi je navijala. Sad se forsira da se pjesme više pjevaju i to je jako dobro. Drago mi je i da je Serbus Zagreb nakon duže vremena opet odjekivao.

    Monte Carlo nema kaj ti imaš!
  • Rakovica1986
    662
    naravno da se svi sjećamo toga, ali ta vremena su iza nas i današnji Dinamo je klub svojih članova.
    Kao što je kolega Pagini jučer negdje izjavio, jučerašnja dolaznost mora biti minimum.

    Oj Dinamo, mi volimo, mi za njega živimo!
  • Sixthway
    480
    Ja bi doveo Fetaija barem na posudbu , kod nas bi mogao eksplodirat. Bio bio dobar zadnji vezni, razarač, mali može trčat, ima čelična pluća
  • tp1997
    458
    Ja iskreno u tom klincu ništa ne vidim još otkad je došao u Lokomotivu. Puno trči i prgav je, ali mi često ostavlja dojam da je cijepljen od lopte
  • Nadmocniji
    234
    Ja bi doveo Fetaija barem na posudbuSixthway

    Nedaj Boze...
  • don
    5.7k
    Ja bi doveo Fetaija barem na posudbuSixthway

    prije bi Šarliju i Uremovića doveo nego tog malog prgavca
  • Sixthway
    480
    Pa doveli bi ga u red , nama te njegove agresije fali u momčadi malo. Ademi je to prije imao ,sad više nema. Ta prgavost I agresija ti ponekad digne momčad.
  • Mr Anderson
    8.2k
    Prije bi onda doveo onog črnog iz Slavena. Jako podcijenjen igrač.
  • NVKOD
    1.3k
    Jučer nije bilo 8300 ljudi na utakmici, po mojoj procjeni 6150.Rakovica1986

    Ajmo pogledati situaciju za dva različita slučaja:

    1. slučaj - uzmimo za primjer utakmicu protiv PAOK-a. Službena brojka veli da nas je bilo 18 562, a mogu sa sigurnošću reći da je ta brojka velika laž. To mogu tvrditi jer sam bio na utakmici i znam da nas je bilo puno više od toga. Ovo su slike s juga protiv PAOK-a:

    PAOK-sjever.jpg

    PAOK-zapad.jpg

    Kada se pogledaju slike malo bolje, na sjeveru standardno ostaju praznine na rubovima tribine zbog toga što se svi ljudi skupe te velik broj njih stoje na stepenicama (zato se i ne vide žute stepenice ni na jednoj sjevernoj tribini). Ajmo pretpostaviti da je 95 % sjevera popunjeno, to je 9000 ljudi.

    Zapad s druge strane, zbog striktnog pravila da svi sjede na svojim mjestima, popunjenost donje tribine je gotovo pa sigurno 100 %, a zapad gore možda mrvicu manje. Ajmo također reći da je popunjenost obje tribine 95 %, to je 10 170 ljudi.

    Na jugu je sigurno bilo oko 2000 ljudi, što daje ukupno 21 170 gledatelja. Službena brojka je to umanjila za 2600 ljudi. Kako, zašto? Upravo zato jer skeneri nisu radili, ljude su puštali bez očitane karte. Na koliko se utakmica događala ista ili slična stvar? Na velikom broju utakmica smo ostali zakinuti za nekih 10-15 % ljudi.

    2. slučaj - utakmica protiv Lokomotive. Službena brojka prikazuje 8396 izdanih ulaznica što znači da ni ta brojka nije točna jer ne prikazuje stvarno stanje (nisu svi godišnjaci došli). Budimo realni, kada se rade službene analize ili kada radim ja neku svoju analizu za Zonu, uzimam li broj gledatelja na temelju službenih podataka ili na temelju svoje procjene? Po tome za analizu protiv PAOK-a sam komotno mogao uzeti 21 000+ gledatelja umjesto službenih 18 562 kada znam da ta brojka nije točna, ali nisam jer se vodim po podacima koji su nam servirani.

    Ne znam koji je naum kluba, možda izdanim ulaznicama žele nivelirati sve one utakmice kada nama je gledanost umanjena, ali za bilokakve buduće analize se uzima službeni podatak kluba, neovisno je li brojka umanjena/uvećana.
  • DrawTube
    4.9k
    Jedva čekam da kokošari koji prate zonu krenu pisati kako "Dinamo pumpa brojke da izgledaju manje jadno" jer im s raspravama koliko nas je bilo samo dajemo gorivo
  • Rakovica1986
    662
    ne moram ti kazati da sam prvi koji ovdje pizdi jer smo (prošlu sezonu pogotovo) godinama unatrag zakinuti za broj gledatelja iz ovog ili onog razloga.

    Kolega Draw ima pravo, nemamo potrebe raspravljat o nečemu što nebi trebala biti tema i gdje se u konačnici i slažemo.

    Moj prvotni post je bio nekih 10 min prije početka tekme i da je to bila samo Lokomotiva s Jakirom sve bi mi bilo jasno.

    Komentar je više bio vezan za to što sam očekivao bolji i veći doček Bjelku. Samo to.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.