• Dinamosaur
    1.1k
    Sve počinje i završava doma. Nije kompliciranoDroljo

    Da, dok joj ne kupis prvi mobitel. A nazicat ce te sigurno jer- "svi imaju,samo ja nemam :cry: "
    E tad ti tek krece bitka. Lako za tv..
  • Dinamosaur
    1.1k
    ovo si sad cenzurirao na 5+ , jel tak :rofl:
  • Marley
    1.1k
    ma sta je najgore od svega, ne mora te ni zicati. U nekoj dobi i sam skuzis da oni imaju "drustveni zivot" iskljucivo preko mobitela, nazalost. I onda se pitas radis li mu uslugu sto mu pokusavas usaditi neke vrijednosti, i da je ok ako se po puno toga razlikuje od drugih... ili mu radis medvjedju uslugu jer ce biti u nekoj mjeri socijalno izoliran.
  • Dinamosaur
    1.1k
    uglavnom ljudi kupuju djeci sve da bi skinuli pritisak sa sebe..il da im ne dosaduju pa im daju mob samo da ih ne dave po kuci, il kako bi se roditelj iskazao( obicno roditelji snobovi) , il ovo kako sam napisao kolegi.
    U nekom trenu popustis a onda krece "zabava"
  • Marley
    1.1k
    i onda svjedocis kako ti se dijete pretvara u zombija :rofl: doslovno. Moj ima ogranicenje sat vremena dnevno (znam grozni smo :razz: ), prije mobitela on je normalno dijete, a po isteku tih sat vremena, on je faking zombij, ne zna sta bi od sebe, bez volje za zivotom, nervoza teska... veselo :sweat:
  • Dinamosaur
    1.1k
    jednostavno je previse za njih. Nekad im je i sat vremena previse. Sve im je dostupno na dlanu. Nekad si morao trazit po knjiznicama knjige, posudivat romane, casopise ili ih cekat na kioscima, presnimavat pjesme dok sviraju na radiju i hrpa drugih stvari( pogotovo golotinja). Da ne pricam o igricama i chatu među ekipom(8,9,10god), uzas.

    A sve rezultira time da im u glavama ne ostane nista korisno ili nesto kaj bi im pomoglo u trenu kad su bez mobitela. Ovo je jedan od vecih problema drustva opcenito
  • NORTE
    9.8k
    Kako tragedija postane klasična hrvatska priča dokaz je ovo s bivšim ministrom.
  • Marley
    1.1k
    pa da, slazem se skroz. Bojim se da cemo imati cijele generacije debila, vec imamo. Cast iznimkama, koje ce onda teskom mukom pronalaziti druge iznimke, da bi imali normalne prijatelje. A ne da se "druze" tako da sjede jedan pored drugoga po sat vremena vani na klupici, a da nitko rijec ne progovori. Jer je svaki na svom mobitelu. Nisam tako stara kao sto sad zvucim haha, ali sam ocito staromodna, pa mi slabo dodje kad to vidim.

    Kako god, i nakon suocavanja s ovim socijalnim izazovima, koji dolaze najkasnije polaskom u skolu...ja sam odlucila i dalje furati svoj film, promovirati im i dalje iste vrijednosti. Pa makar nekad bili i jedini koji se isticu stavovima itd. Radije to, nego da poticem da budu ovce samo zato da bi se uklopili u masu.

    Nooo sad vec odosmo u dublje teme, a ovo je ipak samo sank :lol:
  • jedan u nizu
    6.7k
    Kako tragedija postane klasična hrvatska priča dokaz je ovo s bivšim ministrom.NORTE

    Ma sad barem znam da cu se pozvati na dezinfekciju rane alkoholom kada me policija zaustavi.

    ''oprostite gospon policajac, ali znate, danas sam se porezao na poslu, pa je isla krv, onak ful jako ak me kuzite. I onda sam to malo isprao vodom, zatim jedan tufer namocio sa alkoholom, da mogu mirne glave staviti flaster. Znate kak je to kad vam se ugnoji rana kada se inficira. A sad jebiga, valjda je taj alkohol preko rane dosao u moj sustav.
    Al nisam nista pio majke mi. Idem kasnije upravljati teskim strojevima, pa kaj je vama, jos da pijem prije toga.''
  • Patak
    2.5k
    Zanimljiva ova rasprava o odgoju djece u današnje vrijeme i izazovima koje imamo kao roditelji posebno sa mobitelima. Ne znam kako vaši ali moje je igra Brawl stars na mobitelima totalno zaludila u zadnje vrijeme.
  • Nino Bule
    12k
    Negativne posljedice smartphona na djecu su ogromne, ni ne znamo jos sve al neke mjerljive stvari poput "reading comprehension"-a prvi put padaju kod đaka, sad drzave pokusavaju sa zabranama mobitela, sljedeci korak je micanje svih ekrana iz skola, iliti nazad na papir umjesto tableta i pizdarija, koliko znam švedi su krenuli i s tim a onda njih svi po europi prate po pitanju skolstva, u svakom slucaju nesto ce se morat poduzet.
  • Droljo
    5.9k
    u svakom slucaju nesto ce se morat poduzet.Nino Bule
    I neka se poduzme. Jbte do prije 30 godina se čubilo u čošku ako zajebavaš na satu malte ne klečalo na kuruzi... Nek vide deca da život nije urlanje rozokosih retarda na tiktoku nego borba svaki dan...
  • mali M
    3.9k
    Bojim se da cemo imati cijele generacije debila, vec imamoMarley

    Teška vremena stvaraju jake ljude, jaki ljudi lakša vremena, lakša vremena slabe ljude i slabi ljudi teška vremena. I tako u krug. Tako je oduvijek i tako će uvijek biti. Mislim da nije teško pretpostaviti u kojem smo mi vremenu
  • Neki tip
    19.6k
    Mnogo teške i mnogo kompleksne teme se odvje vrte. Vani sam na nekim sastancima, pojma nemam nit kako cu ustati ujutro nit kako se spremiti za njih, vec budem nekako.

    Jebiga i dosad jesam, malo šarma, malo znanja, ispetljat ću već neki k..c.

    Po slijetanju aviona prva strav koju sam upratio je "kak je igro Kopenhagen". :monkey: :lol: Bolest je to, ne znam kak drugačije objanit.

    Pourka veceri: i kad se jako dobrog piva napijes, svejendo si dost pijan! :eyes: :lol:
  • Kepec
    5.1k
    odvjeNeki tip

    stravNeki tip

    PourkaNeki tip

    Vidim da su odlične pive bile. :rofl:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.