• NORTE
    9k
    Zanimljivost iz monologa ap-a:
    "Ima par organizacija koje su poslušne ko’ vojska. Gori su od Torcide i Bad Blue Boysa…“
    NORTE
    Idemo dalje.
    Sdp za parlamentarne izbore kao nositelje lista u Zagrebu ima teške hajdukovce.

    1. izborna jedinica (Zagreb centar, Črnomerec, Podsljeme, NZg)
    Nositelj liste Bauk
    153538.jpeg

    2. izborna jedinica (Dubrava i Sesvete)
    Nositelj liste Lalovac
    lalovac00.jpg
  • Mališan
    1.7k
    Kroz kampanju moj je dojam da se Most jedini fokusirao isključivo na mladu populaciju. Možda mi je promaknulo, al nisam vidio njihove oglase u tradicionalnim formatima poput “sendviča” i jumbo plakata, a na društvenim mrežama mi je uvjerljivo najviše njihovih oglasa iskakalo. Za produkciju sadržaja na društvenim mrežama su angažirali i nekog tik-tokera da intervjuira kandidate. S obzirom da za svake izbore neki opći zaključak bude da se nijedna stranka ne fokusira izrazito na mlade birače baš me zanima hoće li se ova gotovo isključivo digitalna kampanja Mostu isplatit ili obit o glavu.


    P.s. Taman dok sam tipkao post u temu izbora neko od admina je zaključao temu, nisam očekivao da će i za zonu vrijedit predizborna šutnja :lol: , ako smeta nek admini obrišu
  • Probirštift
    286
    Kroz ovu predizbornu kampanju ništa nisam vidio od stranke Fokus i sad kad sam malo čitao o njima vidim da su napravili ok stvari u Samoboru, Dugom Selu i ostalim mjestima
    Kak ne pratim baš politiku nit sve te stranke zanima me kakav je rejting generalne populacije na njih i dal bi imalo smisla glasat za njih ili će i oni postati jedna od onih manjih stranki koja ide u koaliciju sa većima i onda zaboravi na sva obećanja i planove kaj su imali
  • Neki tip
    19k


    Dajem si za pravo odgovoriti ti budući da sam na prošlim izborima glasovao upravo za njih. Mislio sam i na ovima, ali odustao od te namjere.

    Fokus je politička stranka bez (političke) ideologije. Nekome to zvuči pozitivno i privlačno, međutim, politike bez ideologije nema i to dugoročno, na državnoj razini, ne može (i neće) funkcionirati (vidi Most.. krenuli su iz drugog kuta, ali na istim principima, no na vrijeme su se svjetonazorski odredili i opstali, našli svoju nišu.. nekome paše, nekome ne, samo velim da su se ideološki pozicionirali i mislim da ih je to sačuvalo na nacionalnoj političkoj sceni).

    Njihove (Fokusove) su ekonomske politike liberalne što, u najkraćem i pojednostavljeno, znači da su skloni poreznom rasterećenju, odnosno stvaranju povoljnije poduzetničke klime, "jeftinijoj" državi, a na te osnove klasičnog ekonomskog liberalizma nadograđuju i zaštitu okoliša, digitalizaciju itd. kao moderne elemente.

    Uspješno vode dosta gradića i općina oko Zagreba (osim ovih koje si spomenuo, vode i Križ, Sveti Ivan Zelinu, Svetu Nedelju) i dobro im ide. Nađija sam upoznao na jednoj konferenciji na kojoj smo 2 dana razgovorali upravo o politici i ekonomiji te je na mene ostavio dobar dojam, racionalan je i bistar čovjek i dao sam im glas na prošlim izborima.

    Međutim, mislim da su oni ok rješenje za dati glas na lokalnoj razini, na ovim im izborima ipak neću ponovno dati povjerenje (ne velim da ti ne trebaš, tvoja odluka naravno). Bježe od svih svjetonazorskih pitanja, i to mi je u početku razumljivo jer se želiš profilirati kao rješenje "stvarnih problema" (vrlo kolokvijalno, pa i pogrešno, ali ajde), no kad već drugi put ideš na nacionalne parlamentarne izbore, onda ipak očekujem više od (meni) simpatičnih ekonomskih politika i par uspješnih općina.

    Čini mi se da su na ovim parlamentarnim izborima odlučili biti SDP-ov HSLS. Dakle, ono što je HSLS HDZ-u (s uspješnim gradonačelnikom Hrebakom (kojeg isto poznajem i cijenim to što je napravio u Bjelovaru)), to Fokus onim predizbornim koalicijskim svrstavanjem želi biti Rijekama pravde - liberalni dodatak (ekonomski, bez određenja prema društvenim pitanjima) koji će sa svojim mandatom ili dva pokušati utjecati na odluke koje se tiču lokalnih sredina u kojima vladaju i to vjerojatno uspješno i napraviti, ali niti žele niti mogu više od toga.

    Neprirodno mi je bilo vidjeti Nađija uz Grbina, Mrak Taritaš, Benčić, Peović i ekipu (mada su zbog Radničke fronte na kraju izašli - ali pobogu, kako su uopće ušli!?) i mislim da si je napravio političku štetu, barem na ovim izborima.

    Rekao bih da će uzeti 1 mandat, u 6. izbornoj jedinici (ankete im daju šanse i u 1. te 2., poneke ankete i u 7., no da moram staviti novac stavio bih samo na 6.).

    Eto, ako sam što pomogao, drago mi je. :)
  • Petar86
    572
    Da ispratim Graža, pijan sam i volim DINAMOOO
    Ajmooo
  • BBBaranja
    1.9k
    Ne pratim politiku ni najmanje,ali sutra idem dat glas čovjeku kojeg često viđam na našem sjeveru samo zato jer je jedan od nas..
    Ps.morao sam guglat u kojoj je stranci :rofl:
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.4k
    Dobro jutro svima, danas igra Dinamo :strong:
  • Jaro
    5.4k
    Evo, Peternel se vec namazao vazelinom i ponudio HDZu...
  • NitkoBitan
    11.8k
    Omogucite komentiranje u temi za izbore. Moderatura...
  • The Undertaker
    3.9k
    HDZ + DP je dovoljno. Tako će vjerovatno i biti. Samo je pitanje koja je cijena.
  • Dino
    2.2k
    HDZ+Možemo+manjinci
  • Bosna86
    11.5k
    Omogucite komentiranje u temi za izbore. Moderatura...NitkoBitan

    Zona na današnji dan ima toliko članova da nema potrebe da se siri na teme koje nemaju veze s Dinamom… Nekad prije se otvaralo sve živo jer je bio cilj privuci sto vise ljudi… Sad za tim vise nema potrebe

    Politika će ostati jedino na šanku, a komentari na ostalim temama će se nastojati brisati
  • Captain America
    13.3k
    Razočaran sam zbog rezultata Mosta, ali manje loše je i HDZ nego lubeničari.
  • Kruno
    132
    Bas smo jadan narod. Opet Hdz pobjedi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.