• dinamo u srcu
    1.6k
    Mislim da se zato prosla vlast nije htjela bakcati s tim jer bi se bojali da izgube izbore kada bi pola grada bilo protiv toga, bez obizira zivio ti u Resniku ili ne.
    To je ono sto needuciranost oko odredenog problema cini u danasnje vrijeme.
    jedan u nizu

    Pa zasto bi izgubili izbore? Ako nema stetnih ucinaka, cemu protivljenje?
  • The Undertaker
    5.5k
    Ako imamo dvije termoelektrane u gradu, podnijeli bi i spalionicu otpada. Samo što je nitko neće u svom dvorištu.
  • NitkoBitan
    17.9k
    Ak sad se ne svrgne možemo i budu izbori nece nikadNoel

    Na nacionalnoj razini ce dozivjet potop iduce godine ali kaj se tice lokalnih mislim da ce i dalje prikupit barem 25% glasova. Ovo je Zagreb, leglo ljevicara.

    Na standardnu bazu ljevicara nadodas one kojima ce zinut zubi na nekoliko bagera u Kranjci i to je recept za uspjeh na izborima ovdje.
  • Sajla
    5.2k
    Pa zasto bi izgubili izbore? Ako nema stetnih ucinaka, cemu protivljenje?dinamo u srcu

    zato što ni na jednim izborima nikad nije bila bitna istina, nego percepcija koja se stvori u javnosti. nemrem se sjetiti kad i gdje su zbilja pobijedili najbolji i najsposobniji, a kad oni koji su se najbolje predstavili, odnosno oni kojima su mediji pomogli da najbolje izgledaju.
    ti tvrdiš da nema štetnih učinaka, ja tvrdim da je to dugotrajno užasno loše i da ćemo svi poumirati od najgorih bolesti, dovedem nekog šarlatana koji će to potvrditi, izvučem primjer neke sasvim drugačije spalionice iz grada X, zrno sumnje je tu, strah vrlo brzo raste i priči kraj...
  • jedan u nizu
    8.5k

    pa ne znam, pitaj prosvjednike i novinare. Kad god je nesto takvo uvijek se pisu tekstovi o tome i budu udarne vijesti na dnevnicima. Danas ako je pitanje zdravlje svi ce odmah izaci na ulice, vise iz razloga kud svi tu i mali mujo, nego radi neceg drugog. Svi oni misle da je to kancerogeno, nazalost, ne informiranje je dovelo do toga da se i 10 godina nakon jos uvijek misli tako. Pa mogli su u barem tih 10 godina polako informirati ljude o tome i malo po malo mijenjati javno mijenje o tome.

    isto tako, zasto bi netko izgubio na izborima ako uvodi promjene u razvrstavanju otpada? A istina je da ce vjerovatno zbog otpada i izgubiti izbore. Da, sjebali su nacin sa nepripremljenim funkcioniranjem jer im se valjda zurilo (zasto, ne znam). Zbog ne placanja kazna valjda, ali su u ovih godinu i nesto mogli to malo posloziti.
    Ja sam odvajao otpad i prije novog nacina, i prije ove vlasti, i mijesanog opada imam stvarno minimalno. Meni ova promjena sa ZG vrecima nije nista novo donijela niti mi je povecala racune. Zapravo mislim da je i malo smanjila.
    Trebali su prije toga rijesiti odvoze otpada, boksove, i dozvole za njih, pa tek onda u ZG vrecice. Ali isto tako, da vecina razvrstava, bez obzira na to (kao i ja), problema nebi bilo.
    Nikad se nece promjena desiti dok vecina misli - tek kad svi drugi budu, onda cu i ja. I tako ti misli vecina i to je zacarani krug. (ne samo za ovo, nego bilo kakvu promjenu u drustvu, skoli, zgradi).
    Ja razvsrstavam otpad, dakako volio bih da to svi rade jer je to razumno i racionalno razmisljanje. Ne mogu ocekivati da ce svi razvrstavati ako ja to sam ne radim. Takoder, ne zelim cekati da se posao uhoda, da naprave bolje promjene, jer ako to budem cekao, skupa sa vecinom gradana, te promjene nikad nece doci.

    Sorry, malo sam otisao offtopic.
    Uglavnom, ne shvacam zasto nijedna vlast do sada nije napravila spalionicu dosad, pa makar van grada. Lagano me to vec frustrira moram priznati, jer smo sposobni pljuvati po spalionici i istovremeno po Jakusevcu, a jedno od toga moramo imati.
  • dinamo u srcu
    1.6k
    Razumijem ja sta mediji rade, pa 90% vijesti su negativne, ubojstva, tucnjave, pljacke, svadje... kao da ne mogu i kao da nema niceg dobrog u drustvu i svijetu.

    To nije od jucer i nazalost ljudi su postali ravnodusni hladni pasivni zbog puno razloga ali sigurno i mediji utjecu na stanje nacije.

    Definitvno treba krenut od svog dvorista i sebe i radi odgovorno posteno i pravedno na dobrobit svih nas u svim sferama(cistoca grada, razvitak grada,turizam...) pa ce se to prosirit i na druge.
  • Jaro
    7.5k
    a jedno od toga moramo imati.jedan u nizu

    samo sto je Jakuševac već sad problem koji je pretrpan, a doslovno 5 minuta i 2 upisa u Google dovedu do hrpu informacija o bečkim spalionicama (imaju 4 - jedna gradska) - znaci grijanje, struja, turistička atrakcija i eto stanište sokolova i parsto tisuća pčela
    E da - i ukupno oko milju tona spaljenog otpada godisnje, rješavaju i opasni i zarazni medicinski otpad a Beč evo već 2 godine zaredom najpoželjniji grad za život NA SVIJETU.
    Kad su sa Rebra (?) izrazili želju za takvim nečim u Zg - drvlje, kamenje i hrpa novinskih članaka o tome - jer bolje je vjerojatno bacit i zakopat takav otpad negdje...
    Samo, nije to pojava samo kod nas - Nijemci sa gašenjem nuklearki su očit primjer...
  • Sajla
    5.2k
    znam pozdano da su neke firme iz Hr plaćale da se njihov otpad spaljuje u Beču prije nekoliko godina, ne znam je li još tako. zamisli, dovezu ti gorivo za elektranu, plate ti da to spališ čime generiraš struju koju prodaš dalje - biznis samo takav. ali nama to ne treba....
  • jedan u nizu
    8.5k

    pa apsolutno se slazem. Vise sam bio sarkastican, jer ono ljubi nebi spalionice. Sta onda ocekuju? Kako da zbrinjavamo otpad? Jedino da se nastavi Jakusevac ili neko novo odlagaliste.

    Ovo sa Rebrom sam htio spomenuti, ali sam zaboravio natipkati.
    Sve u svemu, to je needeuciranost i povodljivost ljudi. Kako je netko napisao, dovoljno da jedna osoba kazhe da je stetna i izvuce neki kvazi clanak o splanioci iz Islamabada (karikiram) i kaze kako je to lose.

    Iskreno ocekivao sam da je to jedan od prvih problema s kojim bi se suocila ova gradska vlast, s obzirom da su ustrajni bili protiv Jakusevca, da ce krenuti u forume, radionice, javne tribine i lagano sa edukacijom ljudi. Shvacam da su se susreli sa tisucu problema, i da ne mogu odmah krenuti u izgradnju necega, ali daj brate mili barem pocni to spominjati, vrtjeti u medijima, pokreni javne tribine, pa ako dozivis drugi mandat da barem imas pripremljen teren
  • jedan u nizu
    8.5k

    Mislim da i Danska, ili samo Kopengahen (nisam siguran), u slicnoj situaciji, svu energiju dobivaju iz otpada, a potrebe im premasuju kolicinu otpada, pa su poceli uvoziti otpad iz susjednih zemalja, kako bi imali energiju.

    Covjece, zamisli, rijesis problem otpada (a mislim da ljudi ne shvacaju kakav je to problem), i jos dobijes energiju za to. Pa di ces bolje. Ja bi potpisao 10 puta, samo da se rijesi otpad, a kamoli jos da dobijes i energiju za pola grada od tog. Al sta mi znamo, ne treba to nama.
  • Jaro
    7.5k
    Ima tu još nečeg osim neznanja. Prije 10ak godina (cca) - jedan poduzetnik je jednu tvornicu na području Like preradio da od starih auto guma proizvodi grivo za neki k. Imao je i kupca za to - neki JužnoKoreanci. E, on recimo nije mogao nabaviti sirovinu/otpadne gume - jbg - neki super zaradjuju za "reciklažu" tih guma na poticajima od države. Rekao je da toliko nadzora inspekcije nije vidio u cijelom životu, a kažnjen je jer je u jednoj trgovini izdan i fiskaliziran račun PRIJE nego je to odrađeno u FINI. Kako? Pa PC blagajna je bila poravnata sa onim centralnim online vremenom, a fina nije pa je fini sat kasnio par desetaka sekundi ili koju minutu - dovoljan razlog za kaznu u tom trenutku.
    Kada mu je jedan provatnik dao/prodao svoje gume - taj privatnik je dozivio isti reket. Ovaj je na kraju odustao, pogon prilagodio preradi ne PET plasticne ambalaze i tuzio drzavu i dobio par (desetaka) milja eura...
    Spalionica bi nekima izbila poticaje jbg...
  • Efes Pilsen
    8.4k
    Prije 10ak godina na faksu je gostovao lik koji se bavio EU fondovima, pokazivao nam projekte, najcesce greske koje ljudi rade itd. Poslije predavanja smo imali radionice i tako doslo mu pitanje koji mu je projekt ostao u sjecanju, a da nije prosao - spalionica otpada :grin: Kaze sve je bilo dogovoreno, odobreno, ali gradonacelnik je trazio svoj dio (ne sjecam se sad koji dio HR je bio u pitanju). Kad ga nije dobio poslao je par baba da prosvjeduju i od projekta na kraju nije bilo nista :lol:
  • Gražvydas Mikulėnas
    12.7k
    Gospođo, momak sa šanka vam šalje piće

    Momak sa šanka:

    Lf5wpNE.jpg
  • Noel
    6.4k
    Meni prek slike djeluje da mu smrdi iz usta. Ispričavam se.
  • Petar86
    899
    Momci nevezano uz trenutni razgovor oko Tomasevic jedno pitanje ako netko zna, nezz di bi pita

    Zasto se na utakmice ne nosi ona starija krpa imala je boje hrv dijagonalno i u sredini grb na kojem stoje 3 covika s kacigama (cini mi se one njemacke u 2.svj.ratu) prekrizenih ruku i iznad glava pise slovima dinamo

    Nezz zalipiti sliku hahaha
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.