• Droljo
    5k
    Oreo prevara.
  • Gelipter
    3.4k
    Od craftica redoslijedom: Pulfer, Baltazar, Fantom, Međimurski lepi dečki, Zmajsko, Grif, Zlatni medvjed, Plavuša...
    Od industrijskih dostupnih kod nas: Grimbergen, Budweiser, Vukovarsko, Velebitsko (iako su se ova dva naša dosta pokvarila u zadnje vrijeme), Carlsberg...
    Nedavno sam po prvi put probao Istarsko pivo s okusom muškata i sve preporuke posebno za predstojeće ljetne mjesece: blago, slatkasto i osvježavajuće.
  • Neki tip
    19.3k
    Vukovarsko, Velebitsko (iako su se ova dva naša dosta pokvarila u zadnje vrijeme),Gelipter

    Ja još nikada u svojih 41 godinu života nisam čuo za proizvod (u širem smislu, uključujući bendove npr.) koji se nije "pokvario u zadnje vrijeme". :lol:

    Ono, znalci uzivaju u rijetkom, ali dobrom pivu, muzici, čemu god, onda se "prodaju", "komercijaliziraju", "omasove" i, kakti, odu u k..c. :lol:
  • NitkoBitan
    12.2k
    Ja još nikada u svojih 41 godinu života nisam čuo za proizvod (u širem smislu, uključujući bendove npr.) koji se nije "pokvario u zadnje vrijeme".Neki tip

    Mozda moj osobni dojam ali mi je Fanta dosta finija nego prije. Prije je bila dosta "umjetnijeg" okusa, sada se bas osjeti taj smek narance. Ne znam jesu bolje kemikalije ili veci udio same narance.

    Ali da generalno se slazem s tobom. Bas sam prije neki dan komentirao s frendom, konkretno za fast foodove sa kebabom, da koji god dode na dobar glas vrlo skoro ili digne cijenu ili smanji kolicinu mesa, a nekad i oboje.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Prosirenje proizvodnje donese vise profita, ali se onda gubi na kvaliteti. Velebitsko je prije bilo mitsko pivo jer si ga mogao nabavit u Gospicu i Zagrebu. U Royalu se prije utakmice trosilo nemilice. Mozda mi je prije bio veci dozivljaj popit tu pivu, ali kad sam je probao nedavno nije to vise bilo to. Dobra je piva i dalje. E sad, jel to zbog nostalgije, jel to zato sto sam ostario pa se i dozivljaj okusa promijenio, jel do prosirenja proizvodnje, kvalitete vode, hmelja, jecma ili neceg treceg..
  • Gelipter
    3.4k
    Kod bendova je većinom do gubitka kreativnosti i inspiracije, kod proizvoda kao što je pivo mislim da je više stvar u totalnom nepoštivanju kupaca.
    Kaj se bendova tiče, uvijek može i biti da smo se mi promijenili kao i naš ukus, povezujemo neki bend koji je odrastao usporedno s nama s našim životom. Ipak, oni koji su kvalitetni većinom takvi i ostaju samo možda mijenjaju izričaj kaj je i pokazatelj odrastanja.
    "Nekad je sve bilo bolje" je omiljena rečenica mnogih. Ukazivanje na "pad kvalitete" može biti i signaliziranje ljudima oko nas kako mi imamo istančan i profinjen ukus, ali nažalost mislim da fakat većina toga s vremenom pada u kvaliteti.

    Razloga za pad kvalitete pive može biti stotinu, ali kod Vukovarskog je recimo zanimljiva korelacija između, prema meni, pada kvalitete pive i preuzimanja od strane Zagrebačke pivovare. Kod Velebitskog često govore o razlici u vodi od koje pivu rade. Od mitske izvorske ličke, do "obične".
    Kaj se tiče bezalkoholnih pića Cola Zero je meni u posljednje vrijeme puno bolja nego prije, manje se osjećaju sva ta silna umjetna sladila, a ugođaju doprinosi i dodatak limuna u recepturu.
  • Rex Ramae
    2.5k
    Ne konzumiram previše pivo u zadnje vrijeme ali volim popiti Leffe, meni osobno najbolje.

    Što se sokova tiče kad su već gore spomenuti, Schweepes nar mi je otkriće prošlo ljeto bio, dobar okus i osvježavajuće a ne osjeti se previše šećer.
  • Efes Pilsen
    6.9k
    Kad krenes u proizvodnju u maloj pivovari onda pazis na sve, sve ima tvoju maksimalnu pozornost. Kad se prosiri to sve pa dodu menadzeri, pa se na pivo i proizvodnju pocne gledat drugacije onda to ne moze bit ista pjesma. Pogledas troskove pa nabavis jeftiniji hmelj da zaradis vise itd.
  • Droljo
    5k
    Ili uzmeš 5l domaćeg škrleta i jamnicu pa se ubiješ u gemištima ko čoek. Onda ujutro nije bitno koju pivu streseš za trežnjenje. Sam da je hladna...
  • Sajla
    3.5k
    pa se ubiješ u gemištimaDroljo

    Nema do gemišta, tako je!
  • Kujtim Shalla
    2.1k
    San servolo sam pio i baš je dobro pivo, ali dugo već ga nisam pio tako da neznam jel ostalo istog kvaliteta. Trojansko mi zvuči super i baš ću pogledati kad dodjem u pulu ima na par mjesta neki podrum pića gdje ima dobar izbor piva pa pitam. Što se tiče industrijskih meni je vrh Carlsberg ovdje kod nas u Danskoj i njega pijem, Tuborg manje, ljeti mi je corona paše, bas Ko mlijeko klizi. Tambura ne boli a može se popiti brdo. Najsmješnije je u svemu da ponesem ekipi Carlsberg jer nosim onaj box na krovu. Dobar za mora, limenka 0.33 u dva ću ga onako ledena ode. Ja dok otvorim žuju od pola litra već je mlaka
  • Mr Blue
    3.4k
    Puno toga je rečeno, puno dobrih preporuka. Meni se isto sviđa Blue Moon od stranih piva, a u zadnje vrijeme po ovim vrućinama super mi leži Heineken Silver. To je kao neka light verzija ako sam dobro ubrao.. ima 4% alkohola i vrlo mi je pitko, lager.

    Bilo je puno groznih pivi koje sam probao, ne bi ih posebno izdvajaju..

    Od ovih što se toče u Zagrebu najčešće uzmem Staropramen.
  • Nema zaleđa Mikića
    1.1k
    Trojansko mi zvuči super i baš ću pogledati kad dodjem u pulu ima na par mjesta neki podrum pića gdje ima dobar izbor piva pa pitam.Kujtim Shalla

    Sumnjam da će imati u ponudi Trojansko. Ali ako budeš u Hercegovini, javi se, možemo otići na kvalitetan roštilj i hladno Trojansko.

    Inače, početkom osmog mjeseca je Beer fest u Ljubuškom. Dosta craft piva i super glazba. Ove godine Prljavo kazalište i Pipsi nastupaju.
  • Kujtim Shalla
    2.1k
    Hvala ti buraz, vjeruj da hoću jednom prilikom. Imam dobrog frenda koji je iz čapljine a živi ovdje kod mene u Danskoj. Javim ti se obavezno. Isto važi i za tebe ako dođeš do Pule, tamo sam od 2.7 pa 15 dana.
    Ja sam rodjen u Doboju kompa brato
  • maddaddam
    2.9k
    Kad ste već spomenuli Dansku, Mikkeller nikako ne smijete preskočiti ako ste blizu nekoj od njihovih lokacija.
    Pokrenuli su revoluciju na svjetskom tržištu, i imaju zanimljivu paletu proizvoda.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.