• xavier
    12k


    To o dva fronta stoji, ali s druge strane, mi smo u petak igrali u najjačem sastavu koji je bio dosta odmoran. Ne bih ništa rekao da smo igrali bez 3-4 igrača koje smo odmarali za Munchen. Naravno, tokom jeseni bit će takvih utakmica gdje ćemo igrati u kombiniranom sastavu i onda možemo reći "to je cijena igranja na 2 fronta", ali za petak to nije i ne može biti opravdanje.
  • mali M
    5k
    ma je, slažem se... Al rijetko kad od početka sezone gazimo sve redom... Ali poprati i ostatak mog upisa koji sam završio sa "ali da, Jakir ima preširok i prejak kadar da bi se ovako sramotio"
  • Jaro
    7.3k
    zasto je pedala Biscanu bio dobar potez? Pocetak sezone, stekanja - jbg to je normalno...
    Nije problem kiks rezultatski on se desabao, desava se i desavat ce se. Problem je sto imas trenera kojo se boji jebenog Hajduka.
  • mali M
    5k
    pa slažem se sa svime što si napisao... Jedino mi je Bišćan neprežaljena stavka, ali jasno mi je da se skroz siroti pogubio u tim trenucima
  • MarK
    621
    zar ne bi bilo plus 5 da smo mi zabili taj 1 gol, a ne oni? Pročitaj ponovo i dobro razmisli. Nisam napisao da smo mi ikad imali plus 5. Pisao sam o jednom pogotku na utakmici kako može imati veliku težinu kad igraju dva rivala.
  • xavier
    12k
    zar ne bi bilo plus 5 da smo mi zabili taj 1 gol, a ne oni?MarK

    Ali mi nismo zabili, a oni jesu. Poslije svake utakmice možeš napisati "da smo mi zabili, a ne oni". Jednostavno ne razumijem poantu.
  • MarK
    621
    subjekt moje priče je skupoća pogotka na utakmici u kojoj rivali igraju na nulu nebitno kako se zvali
  • serbus
    4.1k
    Ja idući put idem sa derbija čim vidim da naš igrač tokom tekme izbaci loptu van zbog "ozljede" bilo kojeg tovara. Derbi je jebe mi se za njihova ležanja neka leže..
    Ademi je bio jednom li la da nastavi ali je ipak izbacio.
  • The Undertaker
    5.1k
    Ako ti igraš tako da utakmica ovisi o jednom golu onda se uvijek može prelomiti na jednu ili drugu stranu. U petak se prelomila na njihovu a npr.
    prošla prvenstvena u Splitu na našu stranu. Lako je moglo biti i obratno. Potpuno drugačiji slučaj je primjer kup utakmice u Splitu kad smo ih razvalili i samo slučajno je ostalo 1:0 za nas.
  • Jaro
    7.3k
    cak i ta u kupu je bila razvaljivanje samo do poluvremena. Tada na scenu dolazi ponovo unutarnji Kruno Jurcic u Jakiru i "kontrola" (citaj "molim suca sto prije kraj") utakmice...
  • jedan u nizu
    8.2k


    ja bih uveo zute kartone za simuliranje ozljede. Kako za simuliranje faula, tako i za ozljedu.
    Ako igrac lezi, izlezava se i krade vrijeme, a nakon toga potrci dobije zuti karton.

    Jasno mi je da igrac stvarno bude u bolovima i da ne moze odmah nastaviti i da se nakon pruzanja pomoci oporavi i nastavi igrati. I da to igraci iskoristavaju da se dobiju nazad, ali postoje situacije koju su bas ciganske.

    Bila je situacija, nez koji igrac, u njihovom napadu, trazi faul i lezi na podu i trga se od bolova. Igra se najnormalnije nastavi nazad a on kad je skuzio da ga nitko ne jebe ni 5%, cak ni njegovi igraci, ustaje se i sprinta nazad.

    Situacija u zadnjm sekundama. Lucic se previja od bolova i odugovlaci. Onaj trenutak kada je sudac svirao kraj, Lucic se ustaje i zaleti se prema jugu i nogom napuca lotpu prema torcidi.

    Takoder, situacija, njihov igrac se izlezava, dobiva pomoc na terenu. Makar ne znam kako jer po pravilima ga trebaju iznijeti van i tamo mu pruziti pomoc. Izade van iza gola, i onda sprinta do cetvrtog suca i navaljuje da ga puste nazad u igru.

    Takve stvari bi postrozio.
    Ako vec glumis, onda odglumi do kraja. Nemoj iste sekunde nakon ustajanja napucavati loptu. Pogotovo kada lei na terenu.
    Prvenstveno bi obavezno izveo igraca van da mu se pruzi pomoc. pa ako ti je stvarno potreba lezat ces tamo. Ako glumis, htjet ces nazad u igru.

    To bi kaznjavao naknadno, kao kada disciplinski sudac izvuce kazne za baklje koje prebroji, tako i za ovo. Minimalno zuti karton za takve gluposti.

    To govorim i za nase igrace isto. Gadi mi se i kada nasi traze pomoc i odugovlace s tim. Ako nismo sposobni pobijediti bez takvog ciganluka, onda nemamo sta traziti.
  • serbus
    4.1k

    I također je tamo sudac pa neka prekida ako njemu nije faul za prekid zašto je nama ?

    Pa to da u zadnjem napadu Lučić je pao kao da je snajperom pogođen i za dvije sekunde fućka kraj a majstor skoči dva metra u zrak.

    Ja bi to riješio da se igrač ne može vratiti 5min, osim u slučaju stvarne ozljede tj zamjene tad ide odmah u igru. Pa da vidim kak će u 90+ ležati ako zna da ga nema 5min.
  • Jaro
    7.3k
    ameri uvode neka pravila protiv gubljenja vremena:

    Off-Field Treatment Rule: A Shift in Player Care Dynamics

    The Off-Field Treatment Rule is a notable introduction, allowing medical professionals additional time to assess and treat players away from the field of play. If a player stays on the ground for more than 15 seconds due to a suspected injury, the referee will stop play, ushering in the medical crew for evaluation. The player will then be removed for at least two minutes for further assessment and treatment. First implemented in MLS NEXT Pro in the 2022 season, this rule has been extended into the 2023 season.

    2. Timed Substitution Rule: Efficiency in Player Transitions

    The Timed Substitution Rule aims to maximize adequate match time by requiring substituted players to exit the field within 10 seconds. Failure to comply results in a 60-second holding period, during which the team plays with one fewer player. Enacted in MLS NEXT Pro in 2023, the success rate of over 99.7% for swift substitutions underscores the seamless implementation of this rule.

    Ak lezis na podu duze od 15 sec, aj ti van na 2 minute, jbg ak te tak jako boli onda ti treba ozbiljna pomoc

    Ak ne izadjes za 10 sec van igre, nakon kaj izadjes, zamjena nemre nutra minutu
  • jedan u nizu
    8.2k


    pa zasto ne.
    Svatko tko je 'ozlijeden' zapravo ili ne, mora biti barem 5min vani.
    Ako si stvarno ozlijeden nema nikakvih problema, ionako bi lezao to vrijeme.
    Ako simuliras, onda sranje, sljedeci put nees simulirati.

    Jasno da ce se uvijek vrstiti pritisak i napraviti da je faul ozbiljniji nego sto je, ali ovo bezobrazno, cigansko pruzanje pomoci je stvarno otislo u k zadnjih godina
  • Hnlovac
    1k
    Screenshot-20240915-155442-Instagram.jpg

    hajrá Osjece, legyünk gólokat, újabb győzelemig
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.