• mali M
    5k
    ma nk Osijek bi kao i Hajduk prodao i dušu samo da sruše Dinamo... I jednima i drugima se cilj postojanja sveo na mržnju i okrivljavanje za sve Dinama... Pa koliko su pitali navijače za ulazak Mađara u klub? Boli njih briga za slavonski identitet i slično. Ovaj Hajduk bi glancao tabane bilo kojem ulagaču da želi uć u klub samo oni imaju problem što poslovni ljudi jako brzo skuže sa koliko dole gladnih usta imaju posla pa nitko pametan neće ni pogledat prema Poljudu..
  • IstinaZaDinamo
    2k
    Znaci, prema sudackoj komisiji samo jedna greska ovo kolo, nesudjeni penal na Spikicu. Ni rijeci o crvenom za pukstasa i zutom za Ba.

    Neke stvari se ipak ne mijenjaju.
  • DiddyGuela
    2k


    Pa i to je upitno.

    Prvo, pogledaj si malo kroz blizu proslost koji su to talenti iz OS akademije, gdje igraju, za koliko su transferirani, status u repki itd. Pogledaj si barem zadnjih 10 godina pa ces vidjeti da je ta prica o jakoj skoli i odgoju mladih igraca prica iz proslosti. Vida, Barisic... ajmo dalje... To je tanka prica, nismo vise u 90im.

    Druga stavka o kojoj mogu pricati iz prve ruke jer sam iz OS regije i u nogometu sam... cinjenica je da je klinaca i talenata sve manje. Slavonija je mrtva, sela koja su nekada bila temelj akademije NKOS su doslovno PRAZNA. Kroz nekoliko godina ce biti i losije. Taj bazen je presusio cisto iz demografskih razloga. Sela vise ne mogu naci 11 mlađih momaka da se skupe odigrat kukuruz ligu. Situacija je katastrofalna.
  • vjeko1701
    8k
    Ne treba pretjerivati. Za Hajduk sam siguran da bi dopustili diranje u klupske boje i simbole pa taman da im netko dođe sa 100M godišnje.

    Za Osijek sam poprilično siguran da ne bi podržali/dopustili totalni rebranding al mislim da bi dopustili neke ustupke ko dodatak sufiksa i treći dres.
  • dmil
    299
    Kao netko tko je mladost proveo igrajuci 1. znl u Slavoniji, moram se sloziti, s iznimkama od par klubova, liga se totalno srozala, ekipe rijetko kad imaju pune rostere za utakmice, tu i tamo neki klubovi jedva sklepaju 11 igraca za utakmice.

    Nekad je svako selo imalo par kategorija u omadinskom pogonu, danas imaju po jednu cisto da ispune zahtjeve HNSa.

    A kako vrijeme odmice, bit ce sve gore jer djece vise nema kao prije, umjesto toga dosta klubova sad ima strance (Argentince, Brazilce, Kolumbijce,...) koji su tu na privremenom radu
  • Bosskovitz
    11.7k


    Ne bi Red Bull pristao. Imaju 5 klubova (Salzburg, Leipzig, New York, Bragantino, Brasil) i svi su preuzeli Red Bull ime, grb i boje osim Leipziga koji imenom nije Red Bull nego RB isključivo zbog strogih bundesligaških pravila.

    Doduše, postavljen je presedan s Leedsom u koji su ušli kao minority shareholder, ali ne vjerujem da je to najava nekog novog smjera poslovanja.

    Imaju izvrsnu školu i nalaze se u regiji s jednim prvoligašem i mnoštvom talentirane djece.Captain America

    Odlični uvjeti, hrpa klinaca, generalno talentirani bazen Balkana kojem bi se sigurno okrenuli i preuzimanje bez puno muke. Zato sam napisao ono za istraživanje jer mislim da bi neki Red Bull Osijek bio siguran favorit za drugo mjesto i vjerojatno najozbiljnija konkurencija nama, a to bi privuklo gledatelje u Osijeku. Možda se varam, ali oni su mi nekako najlabilnije navijačko tijelo i nije mi nemoguće zamisliti tu situaciju dok s druge strane mislim da je posve nemoguća u slučaju Rijeke, a kamo li Hajduka ili nas. Sumnjam da bi im Red Bull Osijek teško pao kad bi počeli redovito pobjeđivati tovare i riječane, igrati skupine Europe i tući se s nama.
  • Bosskovitz
    11.7k
    Za Osijek sam poprilično siguran da ne bi podržali/dopustili totalni rebranding al mislim da bi dopustili neke ustupke ko dodatak sufiksa i treći dres.vjeko1701

    Kohorta bi sigurno bila protiv toga, ne bi ni većina u onoj njihovoj bijelo-plavoj udruzi bila za, ali ista situacija je bila i u Salzburgu - ni ultrasi ni većina navijača Austrije nisu podržali Red Bull, ali generalno nebitan klub je kroz par godina počeo osvajati prvenstva, pobjeđivati klubove koje je nekada pobjeđivao samo slučajno i igrati Ligu prvaka, a tu su se stvorili novi navijači.

    Osijek i u vlastitom gradu u najboljem slučaju ima podjednako navijača kao Dinamo i Hajduk, sve su to potencijalni novi navijači nekog novog uspješnijeg kluba jer ljudi se vole identificirati s uspjehom.
  • sebenico
    552


    Nakon ulaska u gostujući kazneni prostor, domaći napadač s brojem 77 ušao je u dribling desnom nogom kad je na njega lijevom nogom startao gostujući branič. Na žalost, gostujući branič pritom nije dotaknuo loptu, nego jakim intenzitetom udario u nogu domaćeg napadača. Prema smjernicama Sudačke komisije trebao je biti dosuđen kazneni udarac u korist Dinama. Vidljivo je da je došlo do kontakta, branič nije dirao loptu, domaći napadač nije naglasio pad i VAR je trebao intervenirati.

    Što je tu ''na žalost''? Sramotno obrazloženje...
  • Dzoni
    616
    Vjerovatno nažalost po Šibenik jer da je normalnog suca, taj potez bi uzrokovao penal za Dinamo.
  • vjeko1701
    8k
    Al uz takav plan mi nema smisla jer ako zbilja žele nekog u hr, postoji dovoljno klubova bez ultrasa i nekog interesa kojima je jedini manjak infrastruktura. Doduše, ako bi uzeli Lokomotivu, onda ni to neće biti problem jednom kad se sagradi Kranjča dok trening kamp za ekipu nije problem za jedan Red Bull. Posebno jer bi taj klub bio višestruko jeftiniji za kupiti. Doslovce ti od razlike ostane za bolestan kamp na Kajzerici, a mlada škola im je već na jakim temeljima na račun Dinama i imaju dobre veze po Albaniji i Kosovu.

    Ako ćeš već rastjerati trenutne navijače pa pokušati privući nove, opet je Zagreb bolje mjesto za to radi ogromnog broja stanovnika a oni ko Red Bull onda mogu igrati na hipstere, doseljenike/strance i sve ostale koji ne navijaju za Dinamo. Ne vjerujem da bi bilo teško naći koju tisuću takvih u milijunskom gradu. Doslovce gradiš derbi purgeri vs dotepenci.

    Mislim, meni u startu ove priče ne drže vodu i zvuči ko običan trač tako da je ova rasprava čisto fakultativna.
  • Brusa
    1.5k
    jebe se njima za navijače...
  • vjeko1701
    8k
    Možda, ali je profitabilnije imati ih a nije ni loše za PR ući na tržište bez totalne alijenacije trenutnih navijača kluba preko kojeg ulaziš.

    Ovo nije pitanje koliko ih je briga nego čisto profita i PR-a. Svi klubovi nakon RBSa su bili praktički bez nekih baza.
  • Imamo Dinamo
    3.6k
    Odakle te price o RB i Osijeku? To negdje pise, netko zna povjerljivo ili je samo lupetanje u prazno?
  • Sajla
    5.1k
    kupiti Lokomotivu - od koga? nisam uopće razmišljao nikad o tome, kako je uopće Loksa ustrojena?
  • BBBaranja
    2.5k

    Priča se po gradu..
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.