• NitkoBitan
    12.2k
    Ankete su zlo i služe elitama da obmanjuju građane.M94

    Trend u Europi i Americi je takav da ankete gotovo uvijek zakidaju stranke desnog svjetonazora, slucajnost ili ne?

    Slazem se da bi ih trebalo zabranit. Da nitko ne zna kako "njegova" stranka stoji ljudi bi glasali za svoje bez kalkuliranja.
  • Mali Zeus
    9.7k
    Trend u Europi i Americi je takav da ankete gotovo uvijek zakidaju stranke desnog svjetonazora, slucajnost ili ne?NitkoBitan

    Možda zato što birači stranaka desnog svjetonazora zaziru od anketa?
  • NitkoBitan
    12.2k
    Sta to znaci zazirati od anketa? Objasni mi jer ne razumijem. Kaj desnicari cesce prekidaju pozive anketarima il?
  • Mali Zeus
    9.7k
    ↪Mali Zeus Sta to znaci zazirati od anketa? Objasni mi jer ne razumijem. Kaj desnicari cesce prekidaju pozive anketarima il?NitkoBitan

    Znaš što znači riječ zazirati?
  • kibic
    1k
    Zoc može bit najbolje kaj se dogodilo desnim političkim strankama. Razbil bu lijevu koaliciju, i ak to desne stranke ne iskoristite, moraju konačno krenut delat bolje na lokalnoj razini.
  • Chess96
    156
    Ankete su uvijek u službi onog tko ih naruči. Nerijetko je HDZ znao raditi ankete gdje bi boostali SDP kako bi "zbili" i potaknuli svoje redove na glasovanje.
  • Gražvydas Mikulėnas
    11.8k
    Probat ću sabrati što je meni osobno bitno ako otvoreno pričamo o temi izbora. Siguran sam da u svim strankama postoje dobri i kvalitetni ljudi kojima je domovina na prvom mjestu, ali zbog načela, ideologija i vrhuške stranke neki mi jako brzo otpadnu. U srcu sam pravaš, ali oni su uništeni nažalost iznutra preko raznih Đapića i trenutno razbacani na više stranaka tako da su nerelevantni za ove izbore. Ove izbore ću glasati za Suvereniste i Most, iz sljedećih razloga

    Ono što je u protekle 4 godine bilo vidljivo i bitno a još će biti potrebnije u vremenima koja dolaze je ono za što se ginulo devedesetih. Ginulo se za slobodnu Hrvatsku, slobodnog čovjeka i suverenitet države.

    1) ne tako davno, samo prije 4 godine HDZ, SDP i ekstremna ljevica zaključavala vas je i provodila isto što i većina zapada, a da su mogli prisilili bi vas na prisilno cijepljenje iako su nekim okolnim putevima to i radili raznim ograničavanjem. Samo kad se sjetim Benčićke i koliko joj je šikljala krv na usta spomenom "antivaksera" naježim se.

    Jedini koji su tada zagovarali pravo na izbor i slobodu su bili mostovci, suverenisti, čak neki iz fokusa, ako se ne varam Nađi i Zurovac.

    2) mnogi ne znaju i nisu vjerovatno ni čuli da su se skupljali potpisi za provođenje referenduma po pitanju eura. Suverenisti koje je i most podržao su skupili 335k potpisa, a falilo je 35k potpisa da se raspiše referendum. Uspjeli su to bez ikakvog medijskog pokrivanja i guranja i to samo uz volontere. Smatram velikim minusom prelasku na euro, nema tko nije osjetio poskupljenja a ako tome dodamo inflaciju dolazimo do cijena x2,x3 u odnosu na statističkih 8-10%

    3) Sigurnost granice i migracije koje se događaju ne dotiču se direktno nas iz glavnog grada, i zato se o toj temi ne piše previše, ali sigurno ljudima koji žive ili imaju vikendice po Gospiću nije svejedno kada im isti provaljuju u vikendice i kao zadnje životinje seru po dnevnim boravcima. Opet, nitko o toj temi od političara ne priča dovoljno osim nekih sa desnice. ZM tu ne ubrajam jer je običan populist i išao je na skupljanje poena kod desnice protekle 3-4 godine.

    4) smatram Grmoju jednim od jačih političara trenutno i zaslužan za dosta razotkrivenih afera, između ostaloga predsjednik je Antikorupcijskog vijeća

    Još koja riječ o drugima,

    HDZ=SDP, SDP malo nesposobniji a HDZ ista yugo klika koja je spalila partijske knjižice i napravila nove hadezeovske kada su osjetili trenutak.

    U DP-u ima srčanih i dobrih ljudi ali smatram da nisu kapacitet da vode ozbiljniji dio oporbe, ako im se Kolakušić priključi to će više njemu donijeti nego njima.

    O (ne)možemo i ne(radničkoj) fronti(bagri) valjda ne moramo? Njima crvena zvijezda nije strana, onaj isti totalitarni režim pod kojim je nemjerljivo u povijesti civilizacije patilo i pobijeno najviše ljudi. Ići ću toliko daleko i reći, tko god za njih glasa ne voli svoju domovinu. Lenjinovci, Staljinovaci i mediji koji zdušno brane zelene izvana a crvene iznutra, isti kojima su Macron, Trudeau i ini uzori, jednostavno mi se gade.

    Samo se sjetite korona vremena i sloboda koje su vam uskraćivane. Kod nas je još bilo dobro, vrli zapad u EU, Kanadi, USA, Francuskoj, Novi Zeland, Australija e tamo je bio pakao, jedino je bilo gore u komunističkoj Kini, a zapravo je sve to isto kurac. I da se ponovi opet, opet će vas jebat u mozak i zatvarati kako im se naredi...

    napomene radi, nisam član nijedne stranke
  • kibic
    1k
    Sigurnost granice i migracije koje se događaju ne dotiču se direktno nas iz glavnog gradaGražvydas Mikulėnas

    Nažalost istina. I nažalost svi gradovi naginju lijevo. Dok se na tvojem pragu ne krene događat neko sranje il te neko po žepu ne lupi, ne bu nitko shvatil to.
  • Rakovica1986
    537
    jako sam se naljutio na Most ove godine jer dopuste Bulju, koji mi je inače drag, da piše onakve gadosti o Dinamu, ali moguće da ću ih u konačnici zaokružiti zbog Grmoje za kojeg se slažem u vezi svega što si naveo.
    Što se tiče sigurnosti granica znam što se zbiva iz prve ruke jer je mjesto gdje sam odrastao možda i najprometniji ulaz "migranata" u RH. Policije nikad više i jebu te na svakom koraku jer traže švercere, pa ti nevin najebeš sa par pića u guzici. Navečer hodaju po njivama i samo čuješ seoske pse kako laju, zaključavaju se auti i kuće prvi puta otkad sam živ, a politika izgleda samo čeka da netko nekom lokalnom upadne u dvorište pa popije metak. Kod nas su ljudi ipak zadržali oružja nakon rata da nas više nitko nikada ne ulovi nespremne niti da ovisimo o nekome.
  • Bosskovitz
    7.5k
    Okej Boss, al što predlažeš? Da onda glasamo za SDP ili HDZ? Tu je meni najveći problem koji se uvukao u društvo kao takvo, što misle da nemaju izbora.mali M

    Ne, ne; baš suprotno. Napisao sam u nastavku tog komentara upravo suprotno: neka svatko glasa za onoga za koga misli da je najbolji i kome najviše vjeruje. Ne dira me tko je to, ja i ti se ideološki i politički jebeno ne slažemo i ja ne želim da nam vlast budu ljudi koje ti želiš na vlasti, ali ne bih nikada osporavao legitimitet takve vlasti kad bi proizašla iz demokratski izražene volje građana.

    Prvi parlamentarni izbori na kojima sam ja mogao sudjelovati bili su oni 2011. godine. Dao sam glas Zokijevoj koaliciji ne jer sam vjerovao u to da su najbolji ili jer su mi bili ideološki najbliži nego jer sam išao principom da su manje loši od HDZ-a i da ću baciti glas ako ga dam nekom trećem. Malo je reći da sam se na kraju tog mandata osjećao politički posrano i tada sam donio odluku da nikada više (osim u drugom krugu izbora za predsjednika i gradonačelnika zbog samog sustava tih izbora) neću glasati za manje zlo nego ću glasati za one koje zaista smatram najboljima, koliko god minimalne šanse imali prema projekcijama. Tako glasam od onda i mirno spavam jer na svakim izborima biram ono što smatram najboljim.

    Meni ima smisla glasati za "egotrip" strančice jer kad u javnost izađe da je (karikiram skroz) HDZ dobio 17,4% glasova, SDP 13,7%, ČŽŠ 2%, ŠĐP 2%, DDD 2%, BBB 2%, EPP 1,7%, QXY 2,7% itd itd (kužiš poantu) ekipa će vidjeti da ne glasa 90% države za hdz nego valjda 15%, onda će se tek razbuditi ostali narod koji misli da "nema smisla" glasati. Vidjet će koliko malo treba da se ove smjeni...mali M

    Nisam možda dovoljno jasno objasnio: ne mislim da su sve manje stranke "egotrip strančice", ali mislim da je pogrešno da svaka šuša osniva svoju stranku jer im ego ne može istrpiti da nisu glavni. Vanđeliću, kad smo već kod njega, bi puno politički mudrije bilo da se priključio nekoj stranci koja mu je ideološki bliska nego da radi ovo kaj radi. Ja sam imao priliku pričati s njim i djelovao mi je kao pametan čovjek, baš sam se razočarao kad sam vidio da to radi jer sam mislio da je pronicljiviji i da bolje razumije politiku od toga.

    Problem našeg sustava je što imamo previše stranaka u Saboru, tu smo EU rekorderi po broju stranaka u nacionalnom parlamentu iza Francuza koji pak imaju onaj kompleksni, departmanski sustav s gigantskim koalicijama. Pogledaj ovo:

    temp-Image7e-FTGH.avif

    Ja bih kod nas zabranio predizborne koalicije i povisio izborni prag. To bi naprosto prisililo minorne, a ideološki slične stranke da se ujedine i postanu ozbiljna opcija ili nestanu s nacionalne scene, a vjerujem da bi i utjecao pozitivno na izlaznost jer bi se s vremenom izdefiniralo nekih 6-10 stabilnih stranaka. Ako više od pola EU može tako funkcionirati, možemo i mi. Broj stranaka u Saboru je naprosto prevelik, to daje disproporcionalnu snagu manjim strankama i u duboko lošem društvu poput našeg otvara prostor za korupciju. Likovi poput Sauche, Hrelje i sličnih su najbolji primjer toga.

    Napomenuli su da je istraživanje provedeno na 1.000 ispitanika kao da je Hrvatska jedna izborna jedinica te da istraživanje ne odražava pravo stanje mjesta u Saboru.Mali dioničar

    ...i svejedno su za stranke s rejtingom ispod 5% rekli da "ne prelaze izborni prag", iako je to doslovno laž jer izborni prag na nacionalnoj razini ne postoji. Ne mogu vjerovati da se to na javnoj televiziji ponavlja iz godine u godinu. Nacionalne ankete služe za praćenje nacionalnih trendova, tu izborni pragovi ne znače ništa. Stranka može ne prelaziti taj izmišljeni naconalni "izborni prag" i imati 12 zastupnika u Saboru, a može i ne ući u Sabor.
  • mali M
    3.5k
    ali ne bih nikada osporavao legitimitet takve vlasti kad bi proizašla iz demokratski izražene volje građana.Bosskovitz
    dapače, skroz se slažem. Pa ja ne osporavam da je recimo Možemo izabran legitimno, samo se ne neću složiti da rade dobar posao i kao građanin grada kojim upravljaju imam pravo i kritizirati.
    Ostalo se slažem skroz da imamo hrpu egotriperskih strančica sa 1.000 glasova. To stvarno treba zabraniti kao i što ti je dobra ideja da se zabrane predizborne koalicije, ali to nemožeš zaustaviti jer će se oni tako i tako potajno dogovoriti pa će bit "žetoni" kasnije, ovako bar znaš na čemu si kad unaprijed koaliraju. Evo recimo Fokus mi je jasno dao do znanja da mi više neće nikad uć u opciju glasanja zbog ovog što su sad napravili.. Odma mi je jasan mindset i smjer stranke..
  • ZGWest
    551
    Moj recept za izbore je vrlo jednostavan:

    Fokus - lokalni izbori
    Most - Parlamentarni izbori
  • Bosskovitz
    7.5k
    To stvarno treba zabraniti kao i što ti je dobra ideja da se zabrane predizborne koalicije, ali to nemožeš zaustaviti jer će se oni tako i tako potajno dogovoriti pa će bit "žetoni" kasnije, ovako bar znaš na čemu si kad unaprijed koaliraju.mali M

    Neće se moći dogovoriti. HNS, HDS, HSS, RF, Glas, Strip, Fokus, Reformisti, OiP, HB, NLj... ni jedna od ovih stranaka nema snagu za ući u Sabor bez predizborne koalicije. Tih 11 stranka ima 11 zastupnika, svaka po jednog, a za rijetko koju uopće i znamo nekog drugog osim zastupnika u Saboru - ako znamo i njega/nju.
  • Dzoni
    115
    Ukoliko te zovu te ankete i kazes im da si za neku drugu stranku osim hdz, (ne)mozemo, sdp, poklapaju odmah slusalicu i vjerovatno upisuju u nesto drugo
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.