• The Undertaker
    4.4k
    Ako se gleda malo šire, ako je skupština sastavljena od ljudi koji uz integritet i neku osnovnu etičku i moralnu komponentu imaju i širok spektar poslovnih i profesionalnih veza onda to može biti i savršen inkubator za neke operativne funkcije u klubu.Tradicija bunta

    To je pak nešto drugo. To bih ja nazvao kolateralna prednost ali to nije uloga Skupštine. Samo, onda je pitanje zašto se ograničiti na članove Skupštine. Recimo, Hajduk ima nešto što se zove hajdučka zajednica i zamišljeno je baš kako si napisao.
  • Tradicija bunta
    5.7k
    Zato jer nekome nije u interesu.
  • Nino Bule
    11.9k
    Mislim da se tu dosta ljudi slaze da bi i IO trebao biti manji i mozda spojen s upravom da to bude jedno manje operativno tijelo al imas problem stp ovi to nece dozvolit. Njihova prva racunica je kako osigurat fotelje i prevlast, a onda potpuno sporedna kako ce to utjecat na uspjeh kluba.
  • The Undertaker
    4.4k
    Jasno je da sadašnjoj Upravi i sadašnjem predsjedniku odgovora što nefunkcionalniji IO. "Problem" je što je novim Statutom definirano da poslove iznad 3 mil. eur (ako se ne varam) mora odobriti IO. To će bitno usporiti donošenje odluka, pogotovo u prijelaznom roku.
  • Jurki
    9.4k
    jednostavnije bi bilo odobriti SD-u xy milijuna za prijelazni rok.
    A sad dal je to bek, krilo, stoper nebitno isto tak bi trebalo biti nebitno kak se igrac zove.
  • The Undertaker
    4.4k
    To je kupovina a obično kupujemo za manje od 3 milijuna. Više se odnosi na prodaju.
    Ideja je načelno dobra jer daje IO alat kojim kontrolira Upravu da se ne zaigra previše. Međutim, uz IO od 11 članova objektivno će biti kočnica i problem.
  • Sunja86
    1k
    Nakon što se izglasaju liste za skupštinu, kada točno ide izglasavanje za predsjednika kluba?
  • Bosskovitz
    8.2k
    Lista iz prve jedinice predloži svog kandidata, lista iz druge jedinice svog i onda se glasa. Tko dobije običnu većinu - postaje predsjednik.
  • Papastrumf
    10.4k

    Skupština na kojoj se bira Predsjednik je tjedan dana nakon izbora.
  • pencilneck
    655
    A kada se izabiru članovi novog IO-a i NO-a? Na toj istoj sjednici na kojoj se bira predsjednik ili nekad kasnije?
  • Izet Hajrović
    1.3k
    Kad smo već kod tih stvari, može li netko reći kada se bira Uprava, odnosno kako se biraju članovi Uprave?
  • Papastrumf
    10.4k

    IO ce biti izabran odmah, a NO na prvoj sjednici IO-a.

    Kad smo već kod tih stvari, može li netko reći kada se bira Uprava, odnosno kako se biraju članovi Uprave?Izet Hajrović

    Mandat Uprave traje dulje. Međutim, IO ih moze smijeniti u bilo kojem trenutku.
  • sport
    2.4k
    Uprava Dinama je imenovana 11.03.2023. i mandat joj traje 4 godine.Ali kao što je Papastrumf napisao I.O. ih može smijeniti u bilo kojom trenutku (vjerojatno uz otpremninu)
  • Ivdzo11
    3.2k
    Ajd nek netko drugi doda slike ako mu se da...



    Lista Dinamo iznad svih!

    ‼️PREDSTAVLJANJE KANDIDATA

    Pratite nas ...sutra novih pet‼️

    Od 9.2. - 15.2. predstavljanje programa po segmentima

    NOSITELJ LISTE - OTTO BARIĆ

    ✅️DUBRAVKO ŠIMENC (1966., Zagreb), oženjen, otac troje djece. Po zanimanju diplomirani kineziolog, do 2007. godine profesionalni sportaš – vaterpolist. Trenutno zaposlen u Hrvatskoj turističkoj zajednici, kao voditelj i specijalist koordinator u odjelu za strateške marketinške projekte. U svojoj sportskoj karijeri igrao za HAVK Mladost Zagreb te u nizu najboljih vaterpolo klubova Europe.
    Četiri puta sudjelovao na Olimpijskim igrama, i to: u Seoulu 1988. zlatna medalja, 1996. u Atlanti, srebrna medalja, Sydneyu 2000. i Ateni 2004. Osvajač niza medalja na europskim i svjetskima natjecanjima (Svjetska prvenstva, Madrid 1986. zlatna medalja, 1991. Perth, zlatna medalja; - Europska prvenstva, Sofija 1985. srebrna medalja, Bonn 1989. srebrna medalja, Firenza 1999. srebrna medalja, Kranj 2003. srebrna medalja; - FINA Cup Berlin 1989. zlatna medalja i Barcelona 1991. srebrna medalja; Tri puta pobjednik Eurolige ( Mladost Zagreb dva puta i Jadran Split ); - Dva puta pobjednik Trofeja LEN
    Četiri puta osvajač Comen Cupa; -Osvojio Super Cup Europe; - 2007.-2015.- vaterpolo trener u VK Medveščak i HAVK Mladost.
    Za izniman doprinos Hrvatskom sportu dva puta dobitnik najvišeg državnog priznanja u sportu - Godišnja Državna nagrada za šport „Franjo Bućar“, 1996. kao član srebrne olimpijske reprezentacije i 2002. godine kao pojedinac.
    Odlikovan Redom Danice hrvatske s likom Franje Bućara.
    OI u Ateni, 2004. na svečanosti otvaranja Olimpijskih igara - Hrvatski stjegonoša

    ✅️DAVORIN BABIĆ (1961., Sl. Brod).
    Po zanimanju magistar kineziologije, zaposlen na Sveučilištu u Zagrebu, Katolički bogoslovni fakultet te kao vanjski suradnik Kineziološkog fakulteta u Zagrebu i Hrvatskog katoličkog sveučilišta.
    Potpredsjednik Hrvatskog kineziološkog saveza, član Upravnog odbora Hks-a, autor preko pedeset znanstvenih i stručnih radova. Dobitnik nagrade Hrvatskog kineziološkog saveza Povelja za životno djelo „ZASLUŽNI KINEZIOLOG“.
    Sudionik Domovinskog rata te dobitnik Spomenice za sudjelovanje u Domovinskom ratu.
    Prošao nogometnu školu Dinama i igrao u pionirima, kadetima, juniorima.
    Dugogodišnji član GNK Dinama, stalni i vjerni pratitelj svih Dinamovih utakmica u Zagrebu i na gostovanjima.

    ✅️SANJA KANTAR (1960., Zagreb), po zanimanju diplomirana kineziologinja. Profesorica tjelesnog odgoja, u zvanju profesor – mentor. Dugogodišnja članica Udruge kineziologa Grada Zagreba i Hrvatskog kineziološkog saveza.
    „Kao dijete otac me vodio na Dinamove utakmice i otuda i ljubav prema Dinamu.
    Moj otac, ugledni hrvatski liječnik, prof. dr. Mirko Gjurašin bio je veliki navijač i zaljubljenik u plavu boju koju je prenio i na mene. Postao je članom klupske uprave 1978. u kojoj je bio i nezaboravne 1982. kada je Dinamo osvojio naslov državnog prvaka. U klubu je na različitim funkcijama bio dulje od 40 godina; obnašao je i dužnost dopredsjednika, bio je član Skupštine i dugogodišnji predsjednik Nadzornog odbora.
    Redovito posjećujem Dinamove utakmice kad god to mogu uskladiti sa svojim poslovnim obavezama. Članica sam Dinama, kao i moj sin, moj brat i cijela moja obitelj. Sada ću učlaniti i svog unuka koji je nedavno rođen.Kao veliki zaljubljenik u plavu boju najveća želja mi je izgradnja Dinamovog stadiona.“

    ✅️IGOR LISAK (1983., Zagreb), po zanimanju ekonomist, živi u Ivanić gradu i radi u struci.
    Dugogodišnji član Dinama i vlasnik godišnjih karata.
    Na gotovo svakoj utakmici Dinama dugi niz godina.
    „Sedam godina sam povjerenik za članstvo u GNK Dinamo. Od kad znam za sebe znam i za Dinamo. Dinamo je dio svakodnevnice i član obitelji.
    Stoga sam osjetio potrebu pridružiti se listi Dinamo iznad svih, jer sam tu vidio plan za još bolji i uspješniji Dinamo.

    ✅️KREŠIMIR FABEČIĆ (1977., Zagreb), živi u Velikoj Gorici Direktor i vlasnik privatne tvrtke.
    „Kao rođeni Zagrepčanin, zaljubljenik sam u Dinamo od malih nogu. Moja ljubav prema ovom sportu prožeta je strašću i uzbuđenjem koje nosi svaki dodir lopte. Ponosan sam suprug i otac sina kojem sam prenio ljubav prema istom klubu. Nogomet je za mene više od igre; to je način života. S ponosom nosim boje našeg kluba i strastveno bodrim naše igrače na svakoj utakmici. Pratim svaki korak, svaki gol, jer je to više od igre - to je dio mog identiteta. Biti član ovog kluba znači biti dio nečega većeg, zajednice ljubitelja nogometa koja diše kao jedno na tribinama. Moja veza s nogometom nije samo sportska, već duboko ukorenjena u emocijama i ljubav.“
  • kibic
    1.1k
    Trenutno ne vidim problem veličine NO il IO. Jedini problem je izlazak birača i regularno glasanje.

    To kaj ko u životopisu od 1/3 kartice napiše i koju sliku stavi nije problem jer je sve za diskusiju. Nekima je odbojno kad se stave sam sportski uspjesi jer nemaju nikakvog drugog radnog il upravljačkog iskustva. Drugima obrnuto.

    Barićeva lista krenula je opako s kampanjom i hvataju medijsku eksponiranost. Čeka se navijačka lista da napravi istu il bolju eksponiranost.

    Ljudi, ovo je neviđeno da se došlo do ovakve diskusije o listama. Pred 15 godina je to bil san.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.