• Mlađi referent
    10.8k
    Prva epizoda treće sezone ide u 90e i onda se vraća nazad

    Tko nije, a voli Zagreb i zagrebački stil života neka pogleda seriju. Bombetina.
  • superhik
    10.4k
    Mislim da je cilj bio prikazati početak rata, a onda kad se vrati radnja nazad u osamdesete prikazati kako su neki bili realni, govorili o vanjskom dugu, Kosovu itd. A drugi su nosili šarene naočale i ignorirali sve
  • Stihl
    3k
    Serija je odlično napravljna. Scenografija, scenarij sve... i da, ovo si dobro rekel cilj je bio prikazat početak rata i ono kaj mu je prethodilo, kao i život običnih ljudi u to vrijeme, te način funkcioniranja bivše države u kojoj ništa nije bilo kako treba, gdje su se bitne stvari zanemarivale, a nebitnim se davala pažnja itd.itd...ugl.odlična serija, koja će vam na jedan humorističan način pokazat politički problem (odmah se sjetim epizode kad 82' godine Jura želi u Njemačku, pa ode tam u komitet na savjetovanje pa mu ovaj veli dovoljno problema imamo s tim kaj je dinamo prvak, jos sad ti hoces u njemačku hahah), a s druge strane zagrebački stil života, način života običnih radnika, a i direktora, i sve kaj su mladi ljudi prolazili u to vrijeme od škole, vojske, posla...naravno dinamo je neizostavni dio cijele te ZG povijesti, kao i cibona, a zapravo hrvatski sport općenito(tipa ona epizoda kad su igrali Šibenka i Bosna 83' u finalu pa je šibenki oduzet naslov prvaka). Da ne duljim previse samo ću reć da nećete pogriješit ak pogledate seriju, ko nije.
  • striko
    1.2k

    Od istog redatelja, Oriol Paulo film EL cuerpo
  • Gelipter
    3.5k
    Kaj se Crno bijelog svijeta tiče, priča dobra, scenografija i kostimografija za hrvatske uvjete odlične, scenarij i gluma isto relativno dobri. Uvijek će biti od starijih komentara u smislu: "a nije to bilo baš tako" jer je i u ljudskoj prirodi neke stvari zaboraviti, a neke recimo romantizirati. Serija ima za hrvatske uvjete puno sezona i epizoda, a nemre se reći da kvaliteta pada. Forsiranje nekog urbanog duha Zagreba, glazbe i općenito umjetnosti kao i dinamovštine u kontrastu s lošim uvjetima života, politikom i nestabilnosti svakako daje, kaj se mene tiče, ocjenu više. Fora mi je i kaj se epizode zovu po pjesmama novovalnih izvođača i to nisu uvijek onih 10 pjesama koje svugdje čujemo, nego se u nekim slučajevima čak i "kucalo na vrata zaboravljenih asova" kad je ime pjesme odgovaralo za radnju epizode. Mislim da se barem u nekoj manjoj mjeri time svime i kod današnjih klinaca koji su to gledali možda mogao probuditi interes za tom glazbom. Onda, ima serija tu poveznicu sa Smogovcima i kaj se tiče vremena i mjesta radnje i cijelog ugođaja, a opet se nije išlo kopirati. Kaj se tiče te epizode koja prikazuje devedesete i rat mislim da je priča išla u stilu da se trebala snimati cijela ta sezona s ratom kao i npr. kak ima Smogovci u ratu, ali kao da nisu mogli dobiti sredstva za snimanje pa su prekinuli, a ostavili tu jednu epizodu. Može se i primijetiti da je sam kraj malo isto naprasan di se pokazuje kako oni svi izgledaju u budućnosti.
    U svakom slučaju, ne bih imao ništa protiv da se snima više takvih serija, umjesto onih u kojima se forsira zaostalost i primitivizam "hrvatskog čovjeka" na klasičan način gdje imamo branitelja veterana u podrapanoj podkošulji koji cijelo vrijeme psuje, tuče ženu, gdje se žene prikazuje kao isključivo objekt i sve je u teškom k***u i krajnje depresivno, ali subverzivno.
    P. S. Isprike na dužini.
  • San Lorenzo
    11.7k
    Netflixova Cleopatra ima 1,1/10 na imdb-u i 2% na Rotten Tomatoesu. :rofl: :rofl: :rofl:
  • Droljo
    5.1k
    Guy Ritchie's The Covenant
  • Eduardo
    17.6k
    daj napišite makar rečenicu dvije kad pišete o knjizi, filmu ili seriji... Stavio si naslov i šta sad? Ljudi nek si misle o čemu se radi...
  • Droljo
    5.1k
    A šta da kažem. Guy Ritchie, dobar film.
    https://www.imdb.com/title/tt4873118/
  • Jaro
    5.7k
    A šta da kažem. Guy Ritchie, dobar film.
    https://www.imdb.com/title/tt4873118/
    Droljo

    Znaci jedino kad je lik napravio uzas je dok je bio ozenjen Madonnom :rofl:
  • og1986
    2.9k
    Bome zadnji film "Operation Fortune" je žešće sranje od Guy Ritchieja
  • Captain America
    14k
    Air je došao na torrente prekjučer. Film prati Sonnya Vacara koji je zaslužan za potpisivanje ugovora za tenisice s Michaelom Jordanom. Film je režirao Ben Affleck koji ima i ulogu, tu su još Matt Damon, Jason Bateman i Viola Davis.
  • Krizy
    36.7k
    Jel može bijelac glumiti Jordana, kada već furaju ta woke sranja, pm-e
  • Eduardo
    17.6k
    Tae Guk Gi: The Brotherhood of War [Taegukgi Hwinalrimyeo]

    Film je iz 2004. godine i prati priču o dva brata koji su prisiljeni pridružiti se vojsci i boriti se na frontu tijekom izbijanja Korejskog rata. Da ne duljim previše, meni je ovo jedan od najboljih ratnih filmova koje sam gledao. Specijalni efekti i ratne scene su stvarno dojmljive, brutalne i krvave. Soundtrack je također moćan... Gledao sam ga davno, a nešto mi je pao na pamet sinoć dok sam gledao The Covenant pa rekoh da ga preporučim onima koji nisu gledali. Trailer nije u HD-u i ne ostavlja 'wow' efekt pa nemojte da vas to pokoleba i da ga zbog toga ne pogledate.

  • maddaddam
    2.9k


    Beirut 1982, nakon krvavoga građanskoga rata...
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.