• BluePhone67
    3.2k
    :snicker: bas me zanima kakav ce biti odgovor kada ih pitas za 70% knjiga sa popisa
  • Nino Bule
    11.3k
    Necu im citat 90 knjiga s popisa, izvuko sam si 15ak knjige koje mislim da mogu nac s obzirom na to tko je izdavac i onda cu jos opcenito pitat po antikvarijatima sta imaju
  • BluePhone67
    3.2k
    Ja nesto prodajem duplo, samo nemam vremena trazit. Napisi poslije interlibera sto si uzeo i sto potrazujes, mozda imam duplo za prodat. To mi privat posalji
  • Eduardo
    17.3k
    Ne znam jel moguća opcija da se to skenira pa stavi ovdje na uvid samo forumašima ili nešto slično.Cosey

    Naravno da je moguće. Pitanje je samo tko ima volje i materijala toliko skenirati.
  • BluePhone67
    3.2k
    Ne znam jel moguća opcija da se to skenira pa stavi ovdje na uvid samo forumašima ili nešto slično. Kažem jer, iako imam Sjever, već dulje mi je želja nabaviti/pročitati "Ajmo Plavi" pa makar da se to nalazi i na netu.Cosey

    Ajmo plavi i dinamov sjever je u postupku skeniranja, ali se nema vremena za sve... Nesto se vec skeniralo ali nije sve. Iako sam duzan jos neke fanzine poslikat za nostalgiju, ali nazalost ni za to nemam vremena.
  • Stihl
    3k
    Ako neko nije pročitao knjigu Vilima Karlovića, Preživio sam Vukovar i Ovčaru, preporučam
  • BluePhone67
    3.2k
    Ako neko nije pročitao knjigu Vilima Karlovića, Preživio sam Vukovar i Ovčaru, preporučamStihl

    To je onaj BBB branitelj ? O cemu se radi, jel ima kakve veze i sa Dinamom u knjizi ili isključivo domovinski rat
  • Cosey
    433
    To je onaj BBB branitelj ? O cemu se radi, jel ima kakve veze i sa Dinamom u knjizi ili isključivo domovinski ratBluePhone67

    Nije on navijač, brat mu je bio (poginuo 1991. kod Petrinje ako se ne varam).
    Domovinski rat plus njegova priča poslije rata.

    Osobno, čudna priča/knjiga.
  • Stihl
    3k

    Pa nema bas veze sa Dinamom, radi se iskljucivo o domovinskom ratu,tj.o njegovom odlasku u Vukovar kao dragovoljac 1.gardijske brigade "Tigrovi", borbama po Vukovaru, padu grada te o njegovom samom zarobljavanju nakon pada grada. Na kraju knjige iznosi neke stvari koje su se događale nakon rata i tak...da sad ne prepricavam, uzmi si knjigu, stvarno je odlicna.
  • BluePhone67
    3.2k
    Znam da je bilo nesto oko tog autora, dali predstavljanje u udruzi bbb, pa sam to povezao
  • Stihl
    3k

    Da, to si u pravu. Cak nesto oko toga i spominje u knjizi.
    Btw.poznam jednog od njegovih sinova pa sam mogao i uzivo cut neke price. Cak je i on spomenuo svog strica pa mi je rekel kak je bio BBB.
    @Cosey Kak mislis cudna?
  • Stihl
    3k

    Da, bio je on u udruzi. Inace ti se on odazove na pozive od bilo kojih nasih navijackih skupina, mislim da je prosle godine gostovao kod Torcide
  • Cosey
    433
    Kak mislis cudna?Stihl

    Način na koji je spašen, kaj je napravio poslije rata te zadnji dio o njegovom svjedočenju u Beogradu i svemu vezano za to.
    Kad kažem čudna nemam negativnih konotacija, samo komentiram.
  • Stihl
    3k

    A to, da, malo je to sve,ja bi vise rekao zanimljivo. Ubiti to je zivot, nikad ne znas kaj te ceka i kuda ce te odvest.
    Ali kaj se tice istinitosti napisanog moram ti rec da je sve istina, sto mi je i njegov sin potvrdio. Jebiga, reklo bi se cudni su putevi Božji
  • Neki tip
    19k


    Ako vas zanimaju knjige te tematike, preporučujem:

    - "Žedni krvi, gladni izdaje" Petra Janjića Tromblona (pol. ocjene i analize su mu loše, neodržive pred argumentima, ali samo svjedočanstvo vrlo zanimljivo)

    - "Život na meti", Gaston Besson, fran. dragovoljac, snajperist, borio se na hr strani u Vinkovcima, Mostaru..

    - "Idemo na Zagreb", Nebojša Jovanović. Knjiga iz perspektive "one strane", ali objavljena i kod nas. Dobro pisana, meni izuzetno zanimljiva. Nevjerojatno je čime su im sve glave bile napunjene i s kakvim su sve slikama, motivima i idejama išli u rat, u Hrvatsku. Najveći dio radnje je oko Gline, Karlovca pa će biti posebno zanimljivo dečkima iz tih krajeva.

    - "Crna mapa - priča jedne novinarske istrage", Vladimir Mukusev. Kod Kostajnice 1991. ubijena su 2 ruska novinara, a njihov kolega priča o istrazi koju je i samostalno provodio, političkim intrigama, pokušaju prebacivanja krivnje na Hrvate (jer je to bilo politički oportuno), spoznaji da su odgovorni lokalni srpski pobunjenici (inače, u tom je kraju harala jedna lokalna banda pobunjenika odgovorna i za smrt cijelog jednog hrvatskog sela Kostrići, uključujući 2 brata od 2 i 5 godina, njihove majke, oca, bake i djeda.. o čemu se jako malo zna).

    Eto, za početak, a ako vas zainteresira, mogu vam još toga preporučiti. :)
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.