• 000
    941
    Boscha sam pogledao tri sezone, i ok mi je. Podsjeća me na filmove ‘70ih prebačene u današnje ruho. Na žalost nisam čitao ni jednu knjigu.

    Orwellova 1984 prebaci me na ‘85. i fenomenalni film Brazil. Nekada sam mislio da je fikcija, da danas vidim da ga je stvarnost u potpunosti pregazila.
  • Bosna86
    11.5k
    Ja sad citam Hagakure Put Samuraja, nevjerovatna knjiga
  • platini
    230
    Dobar izbor. Preporučio bih još od Orwella ''Nitko i ništa u Parizu i Londonu'' gdje Orwell opisuje svoj život u doba kad nije imao prebijene u džepu i kad se smucao po europskim gradovima, radio najgore poslove, družio se sa raznim jebivjetrima....i također od Orwella ''Kataloniji u čast''. Tu opisuje svoje sudjelovanje u španjolskom građanskom ratu. Orwell se kao uvjereni socijalist i strani dragovoljac borio na strani revolucionara i čak je bio ranjen. Iz tog romana se može jako puno naučiti o španjolskom građanskom ratu i o prilikama koje su vladale u to vrijeme. Šteta da je puno Orwellovih odličnih romana ostalo u sjeni ''1984.'' i ''Životinjske farme''.
  • platini
    230
    A od filmova par zbrda zdola: ''Život drugih'' (Das Leben der Anderen), ''Idiocracy'', ''Torrente'', ''12 angry men'', ''The Visitors''....
  • 000
    941
    ''Nitko i ništa u Parizu i Londonu''platini

    Odmah osjetim stjenice kako grizu po cijelom tijelu kad se sjetim one sobe u Parizu... Strašan opis.
  • Papastrumf
    9.3k
    A od filmova par zbrda zdola: ''Život drugih'' (Das Leben der Anderen), ''Idiocracy'', ''Torrente'', ''12 angry men'', ''The Visitors''....platini

    Vrhunski film, meni jedan od najboljih.
  • Mr Blue
    3.3k
    To je onaj s onim profesorom i društveno-političkim eksperimentom s učenicima? Malo šturi opis, ali ne želim spoilat drugima jer ako je to taj film, film je odličan.

    Trenutno ponovno čitam Zašto volim Zagreb od Veselka Tenžere. Knjiga je skup njegovih kolumni i članaka u kojima opisuje Zagreb i njegove stanovnike s kraja sedamdesetih i osamdesetih godina, ima i nekoliko priča o Dinamu, naravno. Preporučam svakome tko nije pročitao jer je knjiga, meni osobno, jako dobra.
  • 000
    941
    Ovaj je DDR, Stasi... Jedan od onih filmova koji te drže dugo nakon gledanja.
  • BluePhone67
    3.1k
    moze slika naslovnice
  • Papastrumf
    9.3k
    To je onaj s onim profesorom i društveno-političkim eksperimentom s učenicima? Malo šturi opis, ali ne želim spoilat drugima jer ako je to taj film, film je odličan.Mr Blue

    Mislim da ti misliš na "Das Experiment".

    Ovaj film prikazuje sudbinu umjetničkog para kojeg motre djelatnici ministarstva za državnu sigurnost i doušnici koji su zaduženi za scenu kulture u istočnom Berlinu. Drama se općenito bavi s poviješću Njemačke Demokratske Republike
  • Mr Blue
    3.3k
    Ima nekoliko izdanja, naravno, ovo je iz 2001.
    Ima je valjda u svakoj gradskoj knjižnici.

    p7whs0tv4jm8lost.jpg
    5rk9vojk540d6dkn.jpg

    Uff, Das Experiment, koja filmčina! Ali ipak ne, ja sam mislio na Die Welle: https://m.imdb.com/title/tt1063669/
    Ugl, gledao sam sve navedene, super su. Preporučio bih još i Das Boot, najbolji podmornički film svih vremena, WW2.
    I kad smo već kod Nijemaca, je li gledao tko sf seriju Dark?
  • 000
    941
    Dark je više mystery. I odličan je kad poloviš sve te odnose iz prošlosti koji se reflektiraju na sadašnjost...
  • ZDS86
    205

    Idiocracy je lektira :cool:
  • Mr Anderson
    5.2k

    Odgledao sam ja obje sezone Dark, Prva mi je bila odlična, a nakon druge imam dojam da su se pisci scenarija previše zapetljali u sve te priče tipa jel prije bilo kokoš ili jaje.
  • Zambatine škude
    2k
    Pri kraju sam knjige "Crveni horizonti", svojevrsna autobiografija Mihaila Pačepe, jednog od šefova ozloglašene rumunjske Securitateje koji je prebjegao u Ameriku kasnije. Iz prve ruke možete vidjeti koliko je nakaradan, iskvaren i truo bio taj režim na najvišim razinama, a vjerujem i da ćete saznati neke podatke o svjetskoj diplomaciji koje nikad niste. Bolesno, bolesno-
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.