• dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice

    Imaš ovdje na Zoni 20ak ljudi s GK za zapad dolje i još više njih za sjever dolje koji ti argumentirano navode svoje stavove i brige i to shvaćaš kao gunđanje?
    Ako je pretplatnik za istok/zapad GNK Dinamo u 2022. platio poskupljenje od 100% u odnosu na 2019., pa onda u 2023. 60% u odnosu na 2022. onda to nije gunđanje nego opravdana briga što slijedi 2024. kad uvodite HNL paket te laganu šrinkflaciju na mala vrata. Stekao sam dojam da nas smatraš gunđalima.

    Definicija šrinkflacije:
    Što je šrinkflacija?
    Jednostavnije rečeno, manje je primjetno da čokolada s 90 grama, koju ste plaćali 1 EUR, sada sadrži 80 grama, ali i dalje košta 1 EUR. Smanjivanje količine uz zadržavanje prvobitne cijene zove se šrinkflacija. Proizvođači se nerijetko koriste šrinkflacijom.


    U ovom slučaju ćemo imat paralelnu šrinkflaciju paketa i inflaciju ukupne cijene treći put zaredom nakon rasta od 100% pa 60%.
  • Geopolitika

    Je..
    Sam sta za sjever dolje GK uzme dio ljudi koji nemre ili ne zeli placat zapad, a ne pripada tamo i onda grupi trose kvotu/uzimaju mjesto.

    Na zapadu nema tih problema, bar po meni..
  • Geopolitika

    Tu se slazem da smo 2022. na GK "zaradili", a prosle godine "izgubili", ali ako kupujes godisnju vec neko vrijeme i propustis 2 ili 3 tekme godisnje, onda mi ovi argumenti ne stoje. Definitivno imate sad analitike o svemu. Iskoristite ih onda za prodaju. Radi dijela sjevera koji je kupio jeftine GK i ne dolazi, kaznjavaju se svi. A rast cijena i shrinkflacija cijene karata se prebaci gotovo iskljucivo na zapad..
  • Geopolitika

    2007. je bila los primjer s moje strane jer je 2007 i 2008. sve otislo u kurac u ekonomiji. Referirao sam se na taj period pocetka tisucljeca..

    A i treba gledat medijalnu placu, a ne prosjecnu. Svi kad kazu prosjecna uglavnom se referiraju na medijalnu. Prosjecnu placu narusavaju Tedeschi, Todoric i Mamic. Medijalna placa je bolji pokazatelj platezne moci prosjecnog Dinamovca..
  • Geopolitika

    Pa ti si na temi karata rekao da nije nigdje receno da ce cijena GK poskupit, a radite klasicnu shrinkflaciju gdje za istu ili nizu cijenu nudite znacajno manje.

    U teoriji u pravu si, GK ce pojeftinit. U stvarnosti, oni koji idu na sve tekme na zapadu su financijski oderani, a prema van ce bit da je cijena GK jeftinija. Po meni je to obmana..
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice

    Sve je to meni jasno, ali nemojte provodit shrinkflaciju i onda govorit da nece rast cijene..

    Argumenti da raste sve oko nas bas i ne stoje jer "inflacija se smiruje veli premijer", a i prosle godine kad su odrezana poskupljenja od 60% za zapad, receno je da je to to za neko vrijeme..
  • Geopolitika

    Sad da ne idem kopat po DZSu za svaku godinu..ali po tebi se s prosjecnom placom lakse dolazi do stana danas nego na pocetku tisucljeća?
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    300 eur godisnje + 20 za clanstvo + matchday potrošnja nije dovoljno za komfor Maksimira..
  • Geopolitika

    Vi koristite iste teze da nakon rasta cijene godisnjih od 60%, prije tog 100% izmedu 2019 i 2022. Ovu shrinkflaciju cijene karata gdje cemo za slicne novce, dobit dosta manje objasnite kroz rast plaća.

    Maksimir je bio sigurniji stadion 2007. nego 2024 pa mozemo onda i kroz tu pricu, a i Dinamo iz 2007.nije bio slabiji od ovog danas. Sjever je i 2007. bio pun.
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice

    Ako je nesto poskupjelo za 60% na 300 EUR i s tim si mogao na sve tekme, a sad ce doci 200 EUR uz nadoplatu od cca 30-50 EUR za najmanje 5 tekmi, onda je poskupjelo. Sve drugo je spin..
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    Moj post nema veze s geopolitikom. Dovodim u vezu dizanje cijena GK s hdz-ovim "rastom" plaća. Ovi mi vise liči na cenzuru nego moderiranje pa cu opet post zalijepit ovdje, a onda nek mi netko veli da li je za temu geopolitika ili godisnje ulaznice uz izbrisani tag na ekipu iz odjela za clanstvo..

    Neki dan je izaslo ono sto pricam vec godinama, a to je da DZS "fejka" inflaciju jer kao cijene najma koristi najam u SCu itd ili takve slicne pizdarije. Slijedom toga takva inflacija uđe u racun BDPa i onda imamo "rast" i onda se taj "rast" koristi za pokrice svega i svacega, međuostalim koristiš ga i i ti kad opravdavaš rast cijene godišnjih.

    Da ti kazem kakav je to "rast".
    Prije si s placom od 1200 eura mogao kupit kvadrat stana u ZG. Danas s placom od 2500 eura nemas za cijeli jedan kvadrat.
    Mozemo isto i s cijenama s Dinamovih godišnjih.

    Mi smo u kurčevom rastu..

    Ja razumijem da su cijene karata za vrijeme vladavine glavate spodobe bile apsurdne, ali to je bila 2011. Nemojte nas radit bedastim pa nakon rasta od 60% u 2023. u odnosu na 2022., i opravdavat novi rast kroz neki tzv. rast realne place.

    Cijena godisnjih raste od 2017. s kulminacijom u 2023. kad je porasla za 60%. A izmedu 2019. i 2022. se udvostrucilo tako da vam teze ne drze vodu..

    I posto se rast cijena nije primjenio na sjever u istoj mjeri kao na zapad (mog istoka vise nema jbg), ja cak i kuzim da vas ovdje ekipa sa sjevera brani po pitanju tih cijena jer necete njih oderat nego nas sa zapada/istoka
  • Geopolitika

    Neki dan je izaslo ono sto pricam vec godinama, a to je da DZS "fejka" inflaciju jer kao cijene najma koristi najam u SCu itd ili takve slicne pizdarije. Slijedom toga takva inflacija uđe u racun BDPa i onda imamo "rast" i onda se taj "rast" koristi za pokrice svega i svacega, međuostalim koristiš ga i i ti kad opravdavaš rast cijene godišnjih.

    Da ti kazem kakav je to "rast".
    Prije si s placom od 1200 eura mogao kupit kvadrat stana u ZG. Danas s placom od 2500 eura nemas za cijeli jedan kvadrat.
    Mozemo isto i s cijenama s Dinamovih godišnjih.

    Mi smo u kurčevom rastu..

    Ja razumijem da su cijene karata za vrijeme vladavine glavate spodobe bile apsurdne, ali to je bila 2011. Nemojte nas radit bedastim pa nakon rasta od 60% u 2023. u odnosu na 2022., i opravdavat novi rast kroz neki tzv. rast realne place.

    Cijena godisnjih raste od 2017. s kulminacijom u 2023. kad je porasla za 60%. A izmedu 2019. i 2022. se udvostrucilo tako da vam teze ne drze vodu..

    I posto se rast cijena nije primjenio na sjever u istoj mjeri kao na zapad (mog istoka vise nema jbg), ja cak i kuzim da vas ovdje ekipa sa sjevera brani po pitanju tih cijena jer necete njih oderat nego nas sa zapada/istoka
  • Transferi - rasprave

    Ove godine je dosta pitomije nego prije godinu dana. Ono je fkt šizofreno bilo. Ja bi nakon 15 mim te teme htio se svađat sa svima oko sebe od frustracije. Na kraju sam se ja mj dana i maknuo sa zone samo da ne citam tu temu hahaha..
    Ovo je mila majka po meni. Jos Euro ide, bit ce pitomo..
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    Ocekujem isto argumentaciju zasto nakon dizanja od 60%, ponovno (realno) poskupljenje. Tko ce dat 250-300 EUR samo za HNL zapad dolje?
    Malo nas je takvih..

    Nadam se da ovi iz tog famoznog odjela ne zive kao plenković u nekom paralelnom svemiru..
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice

    Izmedu 2024 i 2023. nije bio takav skok, a mi smo svoje povecanje vec odgulili prosle godine i to za 60%.
    Ako vec mora ic taj samo HNL paket jer "svi tako rade", onda taj HNL paket mora biti znacajno jeftiniji od onog all in paketa za 23/24. jer cemo ionako na kartama za Europu pravo malo bogatstvo ostavit..