Comments

  • TRENER - Nenad Bjelica

    Bojim se da je to mit. Ekipa koja je istrcala protiv Varazdina je po imenima najkvalitetnija u HNL-u. To kako su oni izgledali zadnjih mjesec-dva je nedopustivo, a tu se vidi ruka trenera.

    Ako si bio ironican, sorry.
  • TRENER - Nenad Bjelica
    Nije Neno više onaj stari. Nisam siguran da on ovo može izvući jer u 3 mjeseca nije se vidio nikakav napredak u igri, izuzev prvih nekoliko utakmica. Štoviše, bivali smo sve gori kako je vrijeme odmicalo.

    Naravno kod pitanja trenera uvijek je ključno pitanje koje su alternative. Kad bih znao da Marić ima neko ozbiljnije ime u talonu, ja bih bio za to da se Bjelicu smijeni prije početka priprema i prijelaznog roka jer je to puno bolji trenutak nego nakon eventualnog poraza u Osijeku i odlaska na -10 u drugom tjednu proljetnog dijela. Bolje je dati novom treneru priliku da prođe pripreme i upozna igrače kroz trening i pripremne utakmice u 3 puna tjedna prije početka polusezone.

    A ne znam i ima li Marić muda to napraviti u ovom trenutku jer mediji su na strani Bjelice. Ići ga rušiti je preuzimanje velikog rizika na sebe jer će ga javnost razapeti na prvom izlijetanju. Ako pogriješiš u odabiru, znaš da si ti sljedeći.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Uostalom, nisam siguran ni da je smjena SD-a u nadležnosti IO-a. Iz Statuta proizlazi da bi to trebala biti nadležnost Uprave.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Prijelazni rok je već počeo i sad dovoditi nekoga izvana na poziciju SD-a bi bilo samoubojstvo. Jedina opcija bi bila staviti nekoga iznutra tko poznaje procese, a takvih kadrova koji bi bili iskorak u odnosu na Marka Marića u klubu vjerojatno nema. Ali sad već treba početi razgovore s kandidatima koji će odmah na ljeto biti spremni uskočiti na mjesto Marićevo mjesto.
  • Dinamo u Ligi prvaka 2024/25
    Taj jedan bod koji smo uzeli jucer moze biti kljucan u borbi za izravan plasman u LP s Olympiacosom. Nikakav bezglavi rizik nije bio potreban.
  • Dinamo u Ligi prvaka 2024/25
    Jbg, šanse za prolaz su nam sada male, ali kako god prošli u Londonu, već sada znamo da ćemo 29.1. na Maksimiru igrati utakmicu protiv Milana za prolazak u Top 24. Koliko god male šanse imali u toj tekmi, u jednoj se svašta može dogoditi.
  • Dinamo u Ligi prvaka 2024/25

    Nikoga nije lako dobiti u Ligi prvaka, tako da nisu nam loše šanse da netko od ove četvorke kiksne. Mene više brine to kako ćemo mi proći protiv Celtica.
  • Dinamo u Ligi prvaka 2024/25

    Sve se svodi na Feyenoord, Stuttgart, Club Brugge i PSG.

    Dva od ta četiri kluba ne smiju doći do 10 bodova.

    Dakle Feyenoord i Club Brugge ne bi smjeli uzeti više od 2 boda, a Stuttgart i PSG više od 5 bodova.

    Ako se dvoje od toga dogodi, gotovo sigurno smo unutra s 10 bodova.
  • UEFA Liga Prvaka 2024./2025.
    Uništili su nas preokreti Nizozemaca jučer i danas. Da je ostalo 2-2 u Eindhovenu i 3-2 na Etihadu, šanse za Top 24 bi nam bile osjetno veće.
  • UEFA Liga Prvaka 2024./2025.
    Sutra nam treba pobjeda Celtica nad Bruggeom. Brugge bi ostao na 6 bodova, s lošijom gol razlikom od naše, uz brutalan ždrijeb do kraja (Sporting i Juve doma, Man City vani). Čak i da nekako uzmu 4 boda, opet bi mi na gol razliku vjerojatno bili ispred njih ako završimo s 10 bodova.

    Ostao bi nam samo PSG kao konkurent odozdo koji ne bi smio uzeti 6 bodova u preostale 3 tekme.
  • UEFA Liga Prvaka 2024./2025.
    Milan ne može doći u Zagreb s osiguranim Top 8 jer će za taj plasman trebati 16 bodova, a oni maksimalno koliko mogu imati do Maksimira je 15 bodova.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Iz tvog upisa sam dobio dojam da je jedini razlog sazivanja sjednice smjena Tonačića, ali ona je sazvana redovito i prije ovoga, koliko sam razumiosuperhik

    Ne znam, u Germanijaku piše da je smjena Tomačića glavna tema sjednice Izvršnog odbora, a vjerojatno imaju neke info iz kluba.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo

    Pa da, to i govorim. Što onda u mom upisu nije točno?
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo

    https://www.germanijak.hr/nogomet/vijesti/germanijak-doznaje-dinamo-sprema-smjenu-clana-uprave-bio-je-delegat-na-kup-utakmici-lokomotive/137632

    Germanijak je prvi objavio vijest. U njoj jasno piše da IO sprema smjenu Tomačiću. Tek nakon toga ide medijski shitstorm. Dakle ne stoji teza da Dinamo mijenja člana uprave samo zato što se stvorio pritisak u medijima.
  • Dinamo Zagreb 2024./2025. - o svemu pomalo
    Zašto je onda u medije trebalo prvo izaći da bi ga se išlo riješavat? Zašto ga se nije odmah drugi dan/par dana nakon utakmice?IceMan
    Redoslijed je bio obratan. Prvo su u Dinamu sazvali sjednicu IO-a na kojoj će sutra smijeniti Tomačića, a onda su o tome počeli pisati mediji. Sada će Tovarima sklona piskarala pokušati izvrnuti tezu i gurati laž da se ovo sve radi pod pritiskom medija, a zapravo mediji ne bi ni znali ništa o ovome da Dinamo nije sazvao sjednicu IO-a.