Comments

  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    To je po meni isto činjenica o kojoj ne treba raspravljati, jednostavno nema mjesta debati.

    No, isto tak’ pitanje di bi li bez Šparte, ZET-a i HAŠK-a, sigurno isto daleko iza, ne znači da onda trebamo piknut najstariji datum i usput pobrat sve trofeje.

    “Građanski je ideja…Građanski je klub koji bi se morao makar danas stvoriti kad ne bi postojao”. I upravo to. Uzeli smo ideju, purgerski inat, nacionalni zanos, s vremenom grb. Kakav klub je trebao bit Građanski, Dinamo je našao put da postane. Ali da ga je*eš godine i trofeje nismo i nemremo uzet.
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Sad već pretjeruješ.LM1995

    Ne pretjerujem, to je obitelj koja je pozvala rođake, bliže i dalje, čak i susjede s kojima nije u dobrim odnosima. I svi skupa su večerali u toj kući.

    A na ovaj prvi dio ti je @Slavonac odgovorio. :) Mada ja imam osjećaj kao da samo nije išao na mreže?
  • 1. HŠK Građanski Zagreb


    Sporno je mnogima, ne zavaraj se da nije. I danas je bilo ekipe koja je ostavljala opciju da je to ustvari isti pravni subjekt samo preoblikovan. I bit će još takvih dok je Kramera, Tomaševića itd.

    Osim toga ovi tekstovi direktno pokazuju da ni veličine kluba, ljudi koji su tad djelovali u klubu nisu baštinili taj klub kao isti, a GNK će za 8 dana proslavit 112 godina? Dok će 09.06. će složit neki tekstić pun laži i prodat još kojem nezainteresiranom tipu tu priču.

    Dinamo svoje početke duguje mnogim ZG klubovima, za Dinamo su navijali mnogi navijači svih prijeratnih klubova. Nije to isključivo bio klub navijača Građanskog, nisu ga jedino oni gledali kao svojeg, nije to klub koji je tu došao da glumi Građanski. Ne, nije ista ni obitelj, a ni kuća.
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Branko Kralj

    Opet jasna distinkcija da su dva kluba različita, ali srodna. Sve ovo + još dosta tekstova koji su mi otvorili oči da je uistinu rijetko tko taj klub stavljao kao jedan.

    jpfthhph95389o7g.jpeg
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Velimir Zajec, 1992.
    Uvjeren sam da u nekoj starijoj monografiji imaju njegove riječi gdje spominje nešto u stilu kako je Dinamo jak i ponosan od ‘45 itd.

    8btv48cypjfga7g3.jpeg
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Evo i sud legendarnog Koke radi kojeg se rasprava i intenzivirala.

    p5o8ydr1qpiao25t.jpeg
  • UEFA Liga prvaka 2022/23
    Jesam li jedini koji hejta Gallaghera? Ne vidim ništa u tom igraču
  • Shit of the day
    Jedino nije jasno gdje tu točno drama :rofl:
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Vjesnik NK Dinamo

    agvwoi3dwcmclsrt.jpeg
    t5kfbc7h0j7jeoqv.jpeg
    azhe3m5492lmmbug.jpeg
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Kopam malo po stvarima
    1991.
    5wucx2ucsm9c0ivy.jpeg
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Isto tako zanimljiv članak

    No, da ne gubimo vrijeme, mislim da smo svi rekli kaj smo imali, sad ovo je već teški ‘ajdučki kružni tok.

    Od sad pa dalje, samo materijali. :joke:

    bj10bu59su49ckxw.jpeg
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    I ja se slažem da se rođendan Dinama ne treba slaviti 26.04. kad i rođendan Građanskog. Isto tako uopće me ne smeta da imamo tri rođendana, 26.04., 09.06. i 14.02.superhik

    To je to. :100:
    Volio bih da novi smjer kluba ne bude da se srame 09.06. objavit, “osnovan je Dinamo!”, a da se 26.04. ne srame objavit “osnovan je Građanski!” pa mu onda ime prekrivaju “purgerskim klubom”.

    Kako to da onda oni nisu otišli u svoga Akadamičara koji je čisti nasljednik HASKa i kao takav je nastao samo se više nije zvao HASK već Akademicar ?BluePhone67

    Onako kako ja shvaćam njegovu izjavu je sve prilično jasno. Paradoksalno je tvrditi da je te 1945. s namjernom da bude alternativa i sljednik Građanskom, a osnovali ga HAŠKovci. A samo zato kaj su ga osnovali HAŠKovci ne znači ni da je sljednik HAŠK-a, dapače.

    Sve iako (nadam se) shvaćaš da bi održavanje takve skupštine vjerojatno rezultiralo s nekoliko metaka ogranizatorima?
    Ok. To je definicija pretjeranog pravnog formaliziranja.
    LM1995

    Potpuno razumijem. I kaj onda od dokaza ako imamo da je klub prilikom osnivanja zamišljen kao alternativa Građanskom i da su ga ljudi odma tako percipirali umjesto kaj je s vremenom postao ono kaj je bio Građanski (dolaskom igrača prije svega i trenera koji su onda dali uspjeh)? Klub bez imovine koji trenira na igralištu ZET-a, igra u dresovima ZET-a, na proglasu za osnivanje poziva bivše igrače Šparte i ZET-a, poziva komunalce, prati ga 50 ljudi, momčad prošarana igračima svih klubova, grb potpuno drukčiji?
  • 1. HŠK Građanski Zagreb
    Upustio sam se jer nisi objasnio kako se određuje sljedništvo kluba- pravno ili emotivno.Boogieman

    Za mene emotivno

    Zatim odbacuješ presudnost prava (raspuštanje uprave/ukidanje kluba- slažem se da je komplicirano)Boogieman

    Pravno gledano Građanski je klub kojem je uprava raspuštena 1945., a daljni pravni proces ne znamo. Ono kaj zasigurno znamo da je Dinamo kao novi pravni subjekt odnosno FD osnovan 09.06.

    pa se orijentiraš na namjeru (subjektivnost) i izjave pojedinaca, a tu ćeš tek naći više onih koji "drže štangu" Gradjanskom, nego ne.Boogieman

    Mogli bi o tome, a to sam spominjao jučer. Pročitati prve Dinamove monografije i dobiješ dojam da Građanski stvarno nikad nije postojao.