Comments

  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    problem je što tvoje "postoji samo jedan točan odgovor" zvuči više ka stav nego zaključakdon

    Ma i jedno i drugo je, u pravu si. Pisao sam par puta opširan odgovor pa obrisao. Meni je ova rasprava u razini toga da se svađamo je li vani mrak. Ako odgovor nije jasan, toliko su nam različite perspektive da se možemo samo nadjebavati, a to je prestalo biti interesantno tamo negdje 2012.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Ima i ljudi koji misle da je spol stvar odluke pa ne znači da je to pitanje toliko relativno da ispravan odgovor ovisi isključivo o perspektivi.

    Ako je sve stvar gušta, onda je bilo kakva rasprava na tu temu potpuno irelevantna jer je nekome najbolji igrač u povijesti Ryan Giggs. Po pitanju utjecaja na igru, talenta, učinkovitosti u svakoj ofenzivnoj kategoriji, timskim i individualnim uspjesima, ne postoji kombinacija kriterija po kojima je netko ispred Messija.

    Ajde čak nek se ogradimo od igrača poput Pelea jer se nećemo složiti kako skalirati ljude koji su igrali u potpuno drugačijim uvjetima. Ali u iole modernijem nogometu, s ovim sustavom natjecanja i pravilima, pitanje tko je najbolji stvarno više nije stvar osobnog dojma. I postoji samo jedan točan odgovor.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    odlična usporedba s nagradom o kojoj odlučuju novinari koji ne pogledaju 5 utakmica kroz sezonu.don

    Pa u suštini se slažem. Da ocjenjuju normalni ljudi bilo bi 12-1, a ne 8-5.

    od kud ovo "puno više"? Do 2022 je Ronaldo se smatrao uspješnijim sa reprezentacijom i upravo je to bila jedna "stvar" na njegovoj strani, ta da je Messi loš sa reprezentacijom.don

    Dva kontinentalna naslova i jedan svjetski uz još četiri finala. Ne razumijem u kojem svemiru je to usporedivo.

    Ne trebamo nastavljati s ovim da su blago retardirani komentari, ostrašćen si ko curica koja vodi Real Madrid Balkan fans stranicu pa nema potrebe nastavljati ovu raspravu.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Nisu isti tip igrača, glupo ih je uspoređivati u tom segmentu, naravno da je Messija lipše gledat.don

    Ma isti ne isti, dva napadača od kojih je jedan duplo bolji kreator i dribler, nemjerljivo lakše stvara prednosti, suigrače čini boljima, radi puno veću razliku na terenu.

    Više Zlatnih lopti, bolji međusoban omjer i individualno i timski u rivalstvu u Španjolskoj. Puno više uspjeha s reprezentacijom i s 4 banke osvaja tri velika turnira zaredom dok je ovaj kancer Portugalu zadnja četiri turnira.

    Ako su ikad bili usporedivi i ako je ikad bila ta rasprava realna, a po meni nije, ona je odavno zaključana. Ne postoji osoba na planeti zemlji koja gleda utakmicu koju na kojoj igraju Messi i Ronaldo i koja zaključi da je Ronaldo bolji igrač. Nijedna jedina od sedam i kusur milijardi. Mržnja, hejt i zavaravanje su nešto drugo.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Jedan hot take iliti ga nepopularno mišljenje: Desire Doue > Lamine YamalNavijač Dinama

    Po nekom osjećaju ili afinitetu okej, ali ni po jednoj metrici, skoro pa ni blizu.

    Slažem se s kolegom otprije da je Yamal na toj projekciji i da je jednako dobar ili bolji u tim godinama. Čovjek je sa 16,17 bio najbolji igrač ekipe koja je osvojila La Ligu i španjolsko prvenstvo. Naravno, pričamo isključivo o skillsetu, treba to raditi još bolje i još jako dugo da bi to bila ozbiljna rasprava na kraju njegove karijere.

    Meni su usporedbe Mbappe Messi potpuno promašene. Mbappe nema ni izbliza tu kreaciju niti sposobnost stvaranja viška na malom prostoru. Ono što on može biti/je mogao biti u teoriji je bolja verzija Ronalda.
  • Europski koeficijent

    Pa zakaj se ograničavati? Zakaj ne idemo odmah na Fenerbahče jer će u Ligi prvaka biti 28 klubova jačih od njega? Zakaj ne na Lyon, bit će ih 20 boljih u ligaškoj fazi? Ajde odmah Fenerbahče i Lyon da vidimo gdje smo i kakvi smo, najbolje je tako otvoriti sezonu. Ako njih ne dobijemo, nećemo nikog ni u Ligi prvaka.

    Ne kužim da tako kratko pamćenje imaju navijači kluba koji ovakve kvalifikacije igra zadnjih 20 godina pa se eto ne sjećaju koja je to muka Isusova i kad si kompletan, a ne bez golmana, McKenne i Stojkovića.

    Tako sam čitao i prije tri godine kurčenje da su nam Astana, AEK i Sparta odlična uvertira i šta ćemo u Europi ako njih ne prođemo pa smo se na ljeto proveli tako kako jesmo. Pusti parole s fan stranica o strahu i ne strahu, to nitko nije spominjao. Komentiramo ždrijeb.
  • Europski koeficijent
    Ne znam jesmo li uvjerljivi favorit, ali svakako bi bili puno uvjerljiviji favorit protiv bilo koga iz ostatka ždrijeba. A i takvi te mogu maznut u sedmom mjesecu na dve tekme.

    Nazovi to kako god hoćeš, semantika nije ključna, ali izvukao si najgoru opciju.
  • Europski koeficijent
    A dobro, sad ga pretjeruješ. Da je moglo bolje, moglo je, ali užasan nije.DerHerrKool

    Prvak Švicarske je okej u plejof rundi kao kod Bjelice (kak smo tad prošli?), u ovoj je skoro pa definicija užasa. A mogao si na prvaka Kosova, Sjeverne Irske, Gibraltara ili Estonije.

    Jednako loš bi bili Danci i ŠVedi, ali to je taj rang otprilike.
  • Europski koeficijent
    Ja sam se nekada živcirao težinom protivnika u kvalifikacijama. Prestao sam jer smo narasli kao klub i ako ciljamo LP nemamo kaj navijati za "liliputance" u kvalama. Daj nam najjače i ako ispadnemo nemamo niti kaj raditi u LP...Yovitssa

    Za mene je ovo potpuno pogrešan rezon. Da neki Liverpool usred ljeta bez "pola ekipe" mora proći, recimo, prvaka Švedske, pa Grčke, pa Danske za ulazak u LP, lako bi se moglo desiti da vrisne.

    Nije baš isto hoćeš li prvu tekmu u sezonu u kojoj ni ne znaš još gdje si i kakav si igrati protiv Fole Esch ili Thuna. I nema to apsolutno nikakve veze s kvalitetom mjesec i pol kasnije kad počinju skupine.

    Pafos koji je bio hit Lige prvaka je na jedvite jade prošao Izraelce u drugom pretkolu, a bogami i Kairat protiv puno slabijeg kluba iz Finske. Nije da i mi nismo visili protiv Škupija, Ludogoreca ili Cluja. Užasan ždrijeb.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    BBC nudi svojim korisnicima da gledaju 3D prijenose ključnih situacija iz perspektive igrača kojeg označiš i kut kamere kojim želiš gledati tekmu. HRT svojim korisnicima nudi analize Marija Cvitanovića i Darka Jozinovića koji govore da treba stati bliže igraču.

    Razumijem da HRT nema budžet za projekte kakve imaju Englezi ili Ameri, ali ne razumijem da u 30 godina ovaj format nije napredovao milimetra, da nema nijedne nove ideje ni inicijative i da smo po kvaliteti praćenja bliži Sudanu nego Europi.

    Čak su i ona prastara prvenstva imala neki bizaran i zanimljiv sadržaj ala Oblomir Gombalo i Robert Knjaz, pa i ako nisi nešto puno naučio o nogometu, bar si se zabavio i imao o čemu pričati drugi dan.

    Ovdje je svaka emisija ista, nitko nikad ne kaže jednu jedinu pamtljivu izjavu osim kad Tomo Ivkovič otpusti kočnice. Ja stvarno ne znam nijednu normalnu osobu koja prati nogomet i koja gleda te emisije zbog osim hatewatcha. I sve bi to bilo okej da je riječ o podcastu ili studentskom radiju, a ne o javnom servisu koji smo platili 160 milijuna eura za jedina dva mjeseca u godini kad to ljudi stvarno gledaju.
  • Prijedlozi - Kritike - Pohvale
    Ako fakin nije drot, nije nitko na ovom svijetu. Čovjek bi samo kažnjavao, procesuirao, verificirao i legitimirao.
  • 1.HNL 2026./2027.
    Mislim da nikad nisu bili javni podaci i da je stvar dogovora između saveza, ali procjene su između 7 i 10 tisuća eura za cijeli sudački tim.
  • 1.HNL 2026./2027.
    Za 200-300 eura ti je bolje suditi malonogometne turnire po Zagrebu. A tko normalan prihvati suditi Dinamo - Hajduk za 900 eura će mi zauvijek biti misterija.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Mnogi govore da je 98' neponovljiva u smislu naboja koji je tada cijeli narod osjećao.dinamo u srcu

    I ja bih tako rekao. Bilo je nekako prirodnije, spontanije i iskrenije. Rat je bio puno nedavniji, mi puno nepoznatiji. Možda zato kaj sam bio klinac, ali znam da mi je taj početak šestog do početka turnira bio vječnost koliko se iščekivalo da osjetiš kako je to igrati na Svjetskom prvenstvu.

    2018. se zalaufala nakon pobjeda u prvom krugu, ali realno je dotad bila napola mučna atmosfera s potjeranim Čačićem, no name Dalićem, imidžem Mamićeve repke i cjelokupnog odnosa prema HNS-u, ne sićan se itd. Bilo je masu pizdarija prije i poslije tog turnira kojih se sad slabije sjećamo jer je rezultat bio top. Na kraju je i to izgorjelo, ali prvi put je prvi put.
  • Transferi - rasprave
    Ti stvarno misliš da je Boban osobno uočio Villara, odlučio ga se dovesti i lobirao za njega nakon što je utvrđena cijena 3m EUR?emilperska

    Ovo je CSI Tetak s Fejsa at its finest.

    A kako smo to točno "uočili" igrače Austrije Beč, New Yorka, Kolna, Las Palmasa i zamjenu Fenerbahčea? Boban išao pogledati trening u Istanbul? Pa nije 1967. da se ovako dovode i skautiraju igrači kako si ti opisao.