Comments

  • Transferi - rasprave
    Top pojačanja iz HNL-a po meni bila bi Labrovic Čavlina Mitrović Selahi Pjaca M.Pašalic Mierez
    OK pojačanja- Majkic Zelenika Jelenić Hoxha Ivanovic Bukvic Pršir Janković
    CastAway1986

    Niti jedan od tih igrača nema što tražiti u prvih 11 Dinama. Najbolji od navedenih (Labrović) bi vjerojatno postao Nevistić 2.0. To su igrači za 3. mjesto u HNLu i ispadanje u europskim kvalifikacijama, ne za Dinamo.
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo
    Odgovorio Zagiju pa i tebi jer je ista stvar. Klub je nemoćan što se ovome igralo za familiju protiv nemam pojma koga.Captain America

    Odgovorio si dok si dok sam ja pisao svoj odgovor, pa samo da nadodam još ovo - u istom tom dokumentu koji si citirao (članak 4) stoji i mogućnost neodazivanja u slučaju ozljede (uz potvrdu lječnika).

    Također, tehnički onda ni Petković ne može biti kriv jer se on isto mora odazvati pozivu:

    "As a general rule, every player registered with a club is obliged to respond
    affirmatively when called up by the association he is eligible to represent on
    the basis of his nationality to play for one of its representative teams"


    Sigurno da je najveća krivica na izborniku koji će rado popljuvati Petkovića, Oršića i slične, a onda ih gurati i nadati se da ga čak i nespremni mogu spasiti. Ipak vjerojatno je i klub mogao napraviti više.

    U svakom slučaju, Petković i dalje nije spreman, a Dalić ga je ponovno pozvao. Trebalo bi se ovaj put reagirati na vrijeme i tražiti izbornika da ne radi gluposti, u suprotnom lako moguće da se ponovi prošlomjesečni scenarij.
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo


    Da, moraju, ako su zdravi. Ako je situacija s Petkovićem bila takva da je procjena da nije spreman i da ne bi trebao igrati onda imaju pravo tražiti da ne idu.

    "A player who due to injury or illness is unable to comply with a call-up from
    the association that he is eligible to represent on the basis of his nationality
    shall, if the association so requires, agree to undergo a medical examination
    by a doctor of that association’s choice. If the player so wishes, such medical
    examination shall take place on the territory of the association at which he is
    registered."


    Naravno, normalan izbornik i savez bi prihvatili "ispričnicu" klupskih lječnika i to bi bilo to.
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo


    Svi mogu biti krivi. Nije neočekivano da se igrač koji za razliku od nekih drugih nema poseban tretman kod izbornika odazvao pozivu. Nije neočekivano ni to da je Dalić u panici isforsirao nespremnog igrača. Znači da je klub mogao biti odlučniji i nije trebao pustiti neoporavljenog igrača na reprezentativno okupljanje.
  • Dinamo Zagreb 2023./2024. - O svemu pomalo
    Sljedeće dvije utakmice moraju biti dvije pobjede. Nevjerojatno da će se takve utakmice nakon ovakvih igara, ovakvih rezultata dočekati bez promjene na klupi.

    Kiks u Češkoj stvara veliki znak upitnika nad prolazak čak i te super lagane grupe u trećerazrednom natjecanju.

    Kiks u Rijeci daje ozbiljnu bodovnu prednost i momentum Rijeci u borbi za naslov.

    To se ne smije dozvoliti.
  • Trener - Sergej Jakirović


    Sorry, pretpostavljao sam da se referiraš na 76erse, oni su počeli i inzistirali na tim forama na vlastitu sramotu.

    Arsenal godinama nije bio relevanta i dali su vrijeme i klupu mladom talantiranom treneru koji je učio od ozbiljnih trenera. Dinamova uprava je klupu povjerila treneru koji je ispadao u Europi od sjevernoirskih poluamatera. Situacija nije ni slična.
  • Trener - Sergej Jakirović
    Trust in the process.Zagi

    Baš primjereno za trenutno stanje - posuditi luzerski "moto", luzerske franšize koja je godinama s oduševljenjem gubila uz prazna obećanja i loše poteze klauna od GM-a i trenera upitne kvalitete samo da bi nastavili biti gubitnici.

    Ili da radije sumiramo trenutnu situaciju s lokalnom frazom - obećanje ludom radovanje.
  • Novi trener Dinama #3
    U svom postu nigdje nisi spomenuo punu sezonu nego si samo rekao da je Jakir najgori. Sta ja znam, svatko ima svoje misljenje, ja bih spomenuo Peteva i Cvitanovica. Redovno sramocenje u Europi, igra nista posebno.BornaPŽ1986

    Nisam ja spomenuo ništa. Ja sam se samo nadovezao na diskusiju i tvoju izjavu da ima gorih. Očekivao sam da će biti imenovani Petev i Cvitanović, pa evo, malo usporedbe:

    Petev: 35 utakmica (2,11 bodova po utakmici) - 7 poraza (Rijeka, Slaven Belupo, Hajduk, Juventus, Lyon, Sevilla, Sevilla)

    Cvitanović: 32 utakmice (2,22 boda) - 3 poraza (Hajduk, Rijeka, Lokomotiva)

    Jakirović: 16 utakmica (1,94 boda) - 5 poraza (Viktoria Plzen, Gorica, Ballkani, Hajduk, Sparta Prague)

    Stvar je u tome sto smo mi kao klub u tezem razdoblju ocito, pola foruma je zazivalo Jakira kao trenera nakon Biscana da bi ga sada pljuvalo jer eto ne ide mu.BornaPŽ1986

    Opet, nisam ja. Rezultati sugeriraju da su oni koji su ga zazivali bili u krivu. Treba se s time pomiriti i okrenuti novi list, a ne nastavljati pokušavati glavom kroz zid.

    I sta sad da po misljenju mnogih dodje stranac i ne napravi nista jel onda opet ok?BornaPŽ1986

    Bitno je da dođe kompetentan trener. Trenutni rezultati su očekivani.

    Ja i dalje tvrdim da je problem u Upravi, pola momcadi ti je cinilo reprezentaciju i od njih je ostao Petkovic kojeg nema sad, moja ocekivanja su zbog toga dosta skromna iz tog razloga.BornaPŽ1986

    Naravno da je problem i u upravi. Više strana može biti odgovorno za ove loše rezultate istovremeno. Na kraju krajeva ta uprava je potjerala talentiranijeg trenera da bi dovela trenera koji ne može pobjediti ni prvaka Kosova u europskoj ligi za bedake.
  • Novi trener Dinama #3
    a čekaj kako trener može bit odgovoran za kretenizam ŠutalaBruh

    Tko je gurao Šutala prije vremena u prvih 11, pa nakon što je ovaj očito nespreman radio kiks za kiksom ga naprasno poslao na tribine, da bi ga sad odjednom opet vratio u prvih 11?!

    Tko svako malo cirkusira s kompletnom obranom?! Pokušava trenirati strogoću?

    to što je dinamo jučer stalno napadao i bio bolji a ne mogu zabit sa svim šansama koje su imaliBruh

    Bolji u prvom poluvremenu, falio je pravi napadač. Tko je stavio Drmića u prvih 11 ispred Emrelija? Tko je bezveznim paničnim zamjenama rasturio bilo kakve tragove smislene igre u drugom poluvremenu?

    za neobjašnjive lapsuse nevistića u prijašnjim utakmicama, na to što je baturina zaboravio kako uštopat loptu, na debilno skrivljen penal itd. Postajemo ko Hajduk čim ne ide smjenit trenera a ne igrače koji nisu na nivou... Dinamo je u valjda svim prošlim utakmicama imao više šuteva na gol od protivnika a opet nije zabio nekad nije do trenera nego do igrača tek kad se vrati Petković će se vidjeti razlika u broju postignutih golova jer on zapravo zna iskoristiti šansu.Bruh

    Izgovori, izgovori, izgovori. Nevjerojatno da i dalje ispada da su krivi svi, osim trenera. Trenera koji nije kriv čak ni kad upisuje poraze protiv Ballkanije i Gorice, kad ga zadnja dva kola od poraza spašava igrač kojeg je cijelo vrijeme šikanirao i nije mu dao pravu šansu. Tko je za to kriv?!

    Kad je neki trener dobio toliko kredita na klupi Dinama?!

    Kakve veze ima Hajduk? Hajduk je u zadnje dvije sezone smijenio dva trenera koja su bila iznad njihovog nivoa, s druge strane Jakirović nikada ničime nije pokazao da je kapacitet za klupu Dinama i nije trebao dobiti posao u prvom redu.
  • Novi trener Dinama #3
    Pustit zimski rok da dovede igrače koji valjaju a onda dat 4 utakmice uzorka i hoće li biti adio il ne.Bruh

    Tko će dovesti igrače "koji valjaju"?! Najgluplje bi bilo ostaviti trenera koji očito nije za ovaj nivo i još mu dozvoliti da ulupa lovu na prinove...

    Treba sportski dikektor i trener. Po mogućnosti oba stranci, s iskustvom i rezultatima koji odgovaraju klubu razine Dinama.

    Trenutno stvarno ima slobodnih ozbiljnih trenera koje bi sposobna uprava mogla nagovoriti da dođu u klub ovog ranga, klub koji se bori za najelitnije klupsko natjecanje.
  • Novi trener Dinama #3
    Da bi ovo izjavio sadasnji trener bi trebao biti na klupi Dinama makar sezonu. Ovo kazem jer je bilo i gorih po meni.BornaPŽ1986

    Na primjer? Koji je to trener dobio punu sezonu uz ovakve rezultate? Zašto bi Jakirović trebao biti iznimka?
  • HNL - 13.kolo - Dinamo Zagreb - Lokomotiva - 29.10.2023. - 17.10h, Stadion Maksimir, Zagreb
    I tko će od igrača danas treneru biti kriv ako stvari pođu krivo? Koliko dobru utakmicu mora Perković odigrati da on ne bude taj?
  • HNL - 13.kolo - Dinamo Zagreb - Lokomotiva - 29.10.2023. - 17.10h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Moramo probati neku opciju bez Mišića. Ta igra je pročitana i tko je imalo gledao Dinamo zna da njega treba uštopati i da si već na pragu pobjede. Svaka promjena je dobrodošla.Sava Krpa

    Ako ti netko "uštopa" najboljeg igrača na način na koji to protivnici rade Dinamu to obično znači da negdje drugdje ima slobodnog prostora. Na treneru je da nađe taj prostor i uigra napadačke opcije koje bi anulirale protivničku taktičku odluku da preusmjeri fokus na jednog ključnog igrača. Ako trener nema odgovora na elementarne defanzivni postavke protivnika, onda je možda vrijeme za promjenu trenera, a ne ponajboljeg igrača.
  • HNL - 13.kolo - Dinamo Zagreb - Lokomotiva - 29.10.2023. - 17.10h, Stadion Maksimir, Zagreb


    Tko je bolji defanzivno od Mišića u veznom redu ove sezone? U cijeloj ekipi? Mišić možda nije na razini iz prošle sezone (ali tko je?), ali i dalje Dinamu znači jednako kao Modrić repki. Uz Petkovića je najvažniji igrač u klubu. Startati bez njega bi bilo riskantno, najblaže rečeno.
  • HNL - 13.kolo - Dinamo Zagreb - Lokomotiva - 29.10.2023. - 17.10h, Stadion Maksimir, Zagreb
    Na kraju Mišić ispada još jedna žrtva izgubljenog trenera? Što je točno Mišić skrivio? Čak i ako ofanzivno trenutno ne može pomoći kao ranije (jer čini se ne postoji ni ideja, ni plan što i kako u napadu), u obrambenoj fazi je i dalje ključan igrač. Bez njegovih intervencija bi se otvorilo još više prostora za protivničke kontranapade.