Comments

  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo
    Da se osvrnem i ja na svoj doživljaj članskog dana. Vraćamo se doma i pita žena - kak ti je bilo? U načelu, nisam čuo ništa specijalno novo što već nisam doznao na zoni, osim cijene godišnjih i ulaza na Dinamo II u Zaprešiću. Ali nije to ni bila poanta, nije stvar u ekskluzivnim informacijama ili tome da prvi nešto doznaš.
    Poanta je u tome da je nešto što bi trebalo biti normalno, a bilo je potpuno nezamislivo prije tek koju godinu, sada postalo stvarno. I bez obzira na to što možda nemam pitanje koje bih baš želio postaviti (naravno da sam se sjetio kasnije jednog), ako sam u mogućnosti moram se tamo pojaviti. Ljudi koje smo birali i koji upravljaju našim klubom su stali pred nas i otvoreno govorili, to treba honorirati. Treba pokazati interes, trebaju i oni vidjeti da nam je stalo, treba doći zbog svakog onoga tko je udaljen stotinama kilometara i htio bi biti ovdje ali ne može. Desetljećima su se stvari odvijale bez nas i mimo nas, u najboljem slučaju u nekim kancelarijama, a nažalost često negdje uz cajku, masne brade i trganje košulja. Treba doći čuti anegdote čovjeka koji je gurao kolica Štefa Deverića po bolničkim hodnicima, treba doći vidjeti kako ustaje netko tko se zove Tomaš i s čujnim naglaskom (rekao bih da je Čeh, ali sam sad doznao da je Poljak) postavlja pitanja upravi jer se zaljubio u naš klub iako je stranac i nema poveznicu s klubom, gradom, zemljom kao što je mnogi od nas imaju već generacijama, treba doći i čuti kako Boban odaje priznanje Zeki. Treba se skupa s cijelom tribinom nasmijati i zapljeskati, treba čuti da ima ljudi koji razmišljaju sasvim drugačije. A ne škodi ni prilika da povežeš pokoji nadimak sa Zone s licem.
    Treba doći na članski dan jer je ovo konačno naše. I zato - kak mi je bilo? Nisam čuo gotovo ništa novo, nisam postavio nijedno pitanje, nažuljal sam rit na maksimirskoj sjedalici jer u dva sata nijednom nismo skočili kad padne gol, niti sam u poluvremenu protegnul noge. Ali mi je bilo super.
  • Hrvatska nogometna reprezentacija
    Jučer je na neki način bacio igrače pod autobus u izjavi pa mi je i to najava da se bliži kraj. "Vježbali smo prekide, znali smo da rade te blokove, pripremali smo se, upozoravali smo, blablabla...." na kraju su igrači krivi kaj nisu njegove riječi proveli u djelo, on je sve super pripremio. Moglo se to reći i na puno drugih načina, meni je ostavilo dojam da nije htio.
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    da, ali ne u prvoj rundi prodaje. tak je bar do sada bilo. u prvoj rundi se obnavlja godišnja za postojeća mjesta, pa ne možeš doći i nekome uzeti njegovo jer si prije kliknuo ili ranije stao u red. što se samog mjesta tiče to je nebitno ako govorimo o sjeveru, ali što se samog kapaciteta tiče jest bitno jer teoretski netko može ostati bez mjesta.
    za promjenu tribine treba pričekati da prođe prvi krug i da netko od godišnjaka odustane od svog mjesta na tribini koju ciljaš pa onda kupuješ kao i svi ostali članovi. isplati li se rizik? procjeni sam... prošle sezone se naknadno dodavalo 250 mjesta na zapadu zbog povećanog interesa tako da...
  • Dinamo II (2026.-)
    Mmmae moći igrativlatkomarkovic

    Lik je teska promaja u glavi i nek si trazi klubJurki

    potvrđeno sinoć da se na njega ne računa
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    A Mudri i dalje najpopularniji :wink:
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    kutjevačku graševinuDroljo

    baš sam to htio napisati. još ilok i đakovo za graševinu, a tu i tam se zna naći i njihov chardonnay. to je valjda pokrilo 99% birtija na kontinentu koje nemaju domaće/svoje ili tzv. "od gazde" ;)
  • Transferi - rasprave
    izvještaji iz 2022. govore: "Peretz has recently left Venezia after the club were relegated from Serie A with reports suggesting there was a clause in his contract to allow him to leave for free upon that eventuality."
  • Transferi - rasprave
    je li vama promaknulo što je @Eduardo neki dan napisao?
    Židov, Srbin, Arapin, crnac, musliman, Mađar, Rus, Talijan, Nijemac - ako ga dovedemo, bude davao sve od sebe na terenu i poštivao Etički kodeks dinama, to je to. možete biti s time sretni ili ne, ali nećemo o tome voditi političke rasprave na nogometnom forumu. Ako će Bakrar s njime dijeliti svlačionicu i neće s tim imati problem, onda mi imamo još manje prava na prigovore.
  • Modri Šank - Ajd na Pivicu
    Gemišti su zakon po ovoj sparini.Mr Anderson

    gemišt je nektar koji život znači...

    sinoćnji uvod u utakmicu - prvo uz klopu malo crnog vinčeka jer se dobro slaže s mesom koje je malo odležalo, pa dobilo odgovarajući tretman na grillu povodom Maillardove reakcije:
    lupo-meraviglia-tre-di-tre-2023-botter.png

    a onda na puni želudac s nešto lakšim tekućinama. prvo koja čašica čistog jer to zaslužuje, nakon čega smo na vino primjenili hydration break poučak i tradiciju naših djedova da bi se održavalo dobro raspoloženje.
    33c5-9075-0-2-800x1200.jpg

    najbolje od svega, ovo uopće nije skupo i vrlo je priuštivo, a omogućilo nam je da puno lakše podnesemo trenutak kad su stigli sastavi :meh:
  • Transferi - rasprave
    igrali smo protiv njega nedavno, ušao je u drugom poluvremenu kad smo ih dobili u Srbiji.
    da budem iskren, iz te utakmice ga se uopće ne sjećam (ne zato što je/nije bio dobar nego su mi jedino Ljubičić+Lisica ostali u memoriji), ali otprije mi je ostao u kategoriji "dobar". godinu je mlađi od Mišića i Zajca, mislim da bi bio super dodatak za početak sezone kao zamjena za Stojkovića u kvalifikacijama. s obzirom da mu ističe ugovor za 10ak dana i dolazi bez odštete, čini se kao dobar posao.
  • dZG - Članstvo & Godišnje ulaznice
    zadnji tjedan lipnja - troši se stari godišnji, odrađuje se more da familija bude sretna, a sposobniji od nas se kreću Sjevernom Amerikom. taman kad ta muka prođe, objava (polu-trifrtalj?)godišnjih i prvi tjedan srpnja prodaja. tak nekak očekujem da će biti.
    možda i cijela zavrzlama oko Kranjčevićeve (hoće kasniti, neće, ako hoće - koliko?) ima utjecaja, a možda čekaju neka dobra pitanja i sugestije sa članskog dana? ;) ne sumnjam da će sve biti na vrijeme.

    ja bih možda odmah dao godišnje u prodaju kao da ostajemo cijelu sezonu na Maksimiru, pa onda kad dođe vrijeme za Kranjčevićevu napravio zamjenu (uz doplatu? ovisno o sektoru) za karte za Kranjču. unesi kod/broj godišnje, preuzmi paket karata za Kranjču. treba razraditi detalje, ali možda ubrzava proces sad na početku. brzo bumo videli kaj su se u klubu zmislili... ako idemo na Kranjču tek za zadnji krug prvenstva, to su 4 domaće utakmice pa preuzimanje paketa karata u prvokupu za godišnjake ne bi trebao biti veliki problem.
  • Dinamo Zagreb 2026./2027. - O svemu pomalo
    a kaj mislite kak je dečkima u Thunu? oni su izvukli dZG, od svih mogućih protivnika! :strong:
    da, mogli smo bolje proći u ždrijebu, ali imamo mjesec dana da se pripremimo. neće ni oni biti u optimalnoj formi iako im prvenstvo počinje tjedan dana ranije nego naše - njima je prvo kolo lige 3 dana nakon prve utakmice s nama. sve što se tiče tempiranja forme vrijedi njima isto kao i nama.
  • Svjetsko prvenstvo 2026. - SAD, Kanada, Meksiko
    Pa je li Mbappe imao dobru sezonu u Bayernu? Nije? Kaj onda hoćete od Štefeka?
  • Dinamo II (2026.-)
    Vjerojatno je prerano da bi se već znali točni datumi i termini, ali sezona počinje s vikendom 22/23.8.
    Prva ekipa taj vikend dočekuje Varaždin, a druga je domaćin BSKu iz Bijelog Brda. Nadam se da u tjednu prije toga igramo domaću utakmicu playoffa Lige prvaka, bilježimo uvjerljivu pobjedu pa onda subota Maksimir, nedjelja Zaprešić, srijeda neko fino gostovanje u Linzu ili Celju...
  • 1.HNL 2026./2027.
    tog Ćubelića je Holiga utrpao na Guardianovu listu 60 najvećih svjetskih talenata prije par godina. Bartol Barišić i Tomislav Duvnjak su bili na toj listi skupa s Haverzom, Cherkijem, Musialom, Xavi Simonsom...