Ulaznice - aktualno trošim na gotovo isti način kao ti. gotovinu u birtiji ili dostavljaču ako nekad naručim dostavu iz kvartovske pizzerije. ali mi se definitivno ne sviđa odlazak gotovine u povijest i jako sam protiv toga. kartice i digitalija trebaju biti tu da nam olakšaju život, a ne da budu sredstvo nadzora. zlorabi se gotovina pa je to isprika, kao da se digitalni novac i informacije o njegovom trošenju neće moći zlorabiti.
želim i dalje da mogu iz unutarnjeg džepa kupaćih izvaditi mokru novčanicu i popiti mrzlu pivu na plaži jer se ne želim natezati s mobitelom ili karticama. isto tako ne želim da se treba razmišljati gdje će na tribini biti POS terminali umjesto plavih kutija.
čitam nedavno o tipu od +60 godina u Švedskoj kojem je banka blokirala podizanje novca u gotovini. tip je na bankomatu podizao oko 1500 eura mjesečno i plaćao svoje troškove u gotovini jer je tako cijeli život navknuo. i zabranili mu jer nije imao račune od prošlih 18 mjeseci pa sumnjaju da pere novac. apsurdno! žele u Švedskoj do kraja desetljeća potpuno izbaciti gotovinu iz upotrebe.
jebeš svijet u kojem ne postoje kasice-prasice, a na "mali, evo ti €5 za sladoled" se odgovara sa "nemrem striček, ispraznila mi se baterija na mobitelu" ili neko slično sranje. gotovina mora opstati.
ali ovo je već debeli offtopic pa stajem
:)