• 000
    946

    Pa gdje mene da povežeš sa poljudskim sjeverom :rofl:

    Jedina od tih ideja o regionalnim ligama koja mi se svidjela bio je onaj neki srednjoeuropski kup, koji bi kao igrale ekipe iz Češke, Slovačke, Madžarske, Austrije, Slovenije... na proljeće, naravno ovi koji ispadnu iz Euro natjecanja. To bi bilo ok probati sezonu dvije, da se vidi kako bi zaživilo sa strane marketinga, plus da možeš nahraniti ekipu utakmicama u vrijeme kada je ipak prorijeđen kalendar.
    Osim toga, niti jedna me ne privlači. Liga 10 je sasvim ok, i da je infrastruktura bolje riješena, bila bi solidna liga za ove naše uvjete.
    Druga HNL, isto sa 10 klubova, ali da HNS snosi troškove sudaca i prijevoza, to su na godišnjoj razini dva Šukerova domjenka valjda.

    ako se ide ušminkavat Maksimir,vjeko1701

    Može se ušminkati jedino TNT kozmetikom.
  • vjeko1701
    8.1k
    Jedina od tih ideja o regionalnim ligama koja mi se svidjela bio je onaj neki srednjoeuropski kup, koji bi kao igrale ekipe iz Češke, Slovačke, Madžarske, Austrije, Slovenije... na proljeće, naravno ovi koji ispadnu iz Euro natjecanja.Cavalera

    To zvuči ok, ali tu jedino vidim Mađare i Slovence zainteresirane za to, Češkoj, Slovačkoj i Austriji sumnjam da bi bilo previše interesantno. Mooožda prije Rumunji.
  • 000
    946
    Ma jasno, završilo bi sa nekom ABA ligom + Debrecen koji bi dobio pozivnicu.

    Mislim, nama to ne treba, samo prebacujem razmišljanja na tipkovnicu, obzirom da će europska proljeća postati pravilo, a ne iznimka.
  • markoli
    1.7k
    Moro otpao s okupljanja U21 repke zbog problema s trbušnim zidom..
  • Infinity
    16.4k
    Izgleda da samim potpisom za Dinamo postajes igrac s rizikom ozljede trbusnog zida.
  • vjeko1701
    8.1k
    Mislim, nama to ne treba, samo prebacujem razmišljanja na tipkovnicu, obzirom da će europska proljeća postati pravilo, a ne iznimka.Cavalera

    Ma dobro bi došlo ostatku HNL-a, posebno onima koji ciljaju na EL da imaju barem djelom sezone ritam dvije tekme tjedno, da isprobaju momčadu van hr konkurencije itd...pitanje je koliko bi to bilo ozbiljno shvaćeno. Ako bi bilo neko natjecanje koje jedva samo sebi pokrije troškove. Takvo natjecanje bi samo zaživjelo ako bi imalo dobru marketinšku kampanju i barem jednog (ili nekoliko) dobrih sponzora iza sebe pa da recimo prvak dobije barem 1 mil eura, doprvak 500k, polufinalisti 250k. U njega se kvalificiraju sve ekipe koje su igrale europska natjecanja iz uključenih država i koje nisu ušle u ili prošle grupu. Taman za Sloveniju, Mađarsku i nas...4. zemlja bi morala biti jedna od onih koje baš nisu na vrhu liste favorita za zajednička natjecanja.
  • Infinity
    16.4k
    To bi moglo proci da neki sponzor organizuje natjecanje i salje pozivnice. Isto da ce biti zanimljivo nekome igrati s Goricom, pa taman da je ta Gorica treca. Napetiji je sedmi Hajduk. Neki sponzor, 8-16 klubova i igraj.

    I to bi bilo ekstra za uigravanje ekipe za narednu europsku sezonu. Odigras u proljece dvije utakmice s Debrecenom, dvije sa Slovanom i onda ti u Europi dodje Dila Gori i nece ti pola ekipe bit fascinirano prvih nastupom van HNL-a.
  • vjeko1701
    8.1k
    Imaš pravo, natjecanj po ključu pozivnice, naći neke sponzore koji su voljni to organizirati i lijepo proljetno uigravanje ekipe, navikavanje na tempo i selekcija igrača van okvira HNL-a.
  • Kwedi
    3.8k
    misli li zaista netko da postoji interes za utakmicom dinamo-debrecen/slovan/čmaribor bez da ima ikakve natjecateljske forme?
  • Dragon1Warrior123
    3.2k
    e vidite to bi bilo dobro kao neka ideja za nekakvu vrstu regionalne lige/kupa pa umjesto normalnog kupa imamo kup recimo prva 4 kluba u okolnim ligama

    bilo bi konkurentno, zanimljivije od našeg kupa... i uz to sve moglo bi se vjerojatno privuč kakve takve sponzore

    dobro bi došlo za privlačenje gledatelja, dalo bi više "težih" i atraktvinih utakmica i sigurno bi dalo dodatnu motivaciju da se sva 4 kluba pojačavaju, pa makar možda i nemaju šansu za prvo mjesto
  • Dragon1Warrior123
    3.2k
    pa definitivno bi bio veći interes nego za utakmicu Dinamo Rudeš/Vinogrdar/Bjelovar itd.
  • xavier
    12.1k
    Natjecanje sa Zvezdom i Partizanom nam iz više razloga ne treba, a svi ovi drugi su samo ne atraktivni publici. Iskreno, rekao bih da će prije zaživjeti neko rivalstvo s Osijekom i Rijekom (a neće) nego što će publika dolaziti gledati klubove iz šire regije koji se ne zovu Hajduk, Zvezda i Partizan.

    I u drugim su se sportovima vodili idejom kako će regionalno natjecanje biti puno zanimljivije pa se veoma brzo pokazalo ovo što sam gore napisao.

    Imamo ligu 10, kakva god bila, a ja bih, kako kaže @Cavalera, volio da se i druga igra u istom formatu, a što se tiče igranja protiv klubova van Hrvatske, nadajmo se da nas čeka što više sezona kao što je ova.
  • xavier
    12.1k
    pa definitivno bi bio veći interes nego za utakmicu Dinamo Rudeš/Vinogrdar/Bjelovar itd.Dragon1Warrior123

    Svi tako misle u teoriji, a praksa pokazuje da ljude ne zanimaju ni Osijek i Rijeka. Zašto onda misliš da bi nekog zanimale prijateljske utakmice protiv Debrecena ili Slovana?
  • vjeko1701
    8.1k
    A čini mise da je nekako publika slabija na međunarodne utakmice nego domaće. Uvuklo se sraćkanje po domaćim klubovima i općenito ljudi misle da je to nekaj kaj ne zavređuje njihovo vrijeme dok utakmice pretkola sa realno klubovima na donjoj razini HNL-a ipak privuku nešto više ljudi.
  • Kwedi
    3.8k
    ma šta su slabi na međunarodne; isti im je drek jel igraju protiv hrvatskog slaven belupa ili slovačkog
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.