• Kwedi
    3.8k
    evo dat ću ti par primjera, Gorica ove sezone igra dobro jer imaju dobar scouting i imaju ulagača, što je odlično jer to znaći još jedan dobar klub u HNL-u, Osijek može na razinu više čim se riješi problem njihovog "Fergusona" iliti Peteva na klupi, Rijeka se nekako stabilizirala malo i mislim da bi mogli se malo podići ako se nastavi sa promoviranjem mladih igrača. Hajduk je isto se malo stabilizirao i igraju prosječan nogomet, ali uspoređiv sa recimo klubovima poput Spartak Trnave, a mogu i bolje, Slaven i Lokomotiva su klasični, Lokomotiva čak i iznenađuje jer imaju jako dobrog trenera, a Istra će ubrzo nadam se shvatit da trebaju trenera koji nije Cvitanović ili bilo koji drugi Hrvatski trener, i kad dovedu još par pojačanja koja su zapravo pojačanja

    I eto imamo jedan jaki DInamo, te više nego nekoliko snažnih momčadi iz pozadine, za razliku od recimo "močvare" u Francuskoj, Portugalu itd. jer i svi oni imaju samo par jakih momčadi i ostale su prosječne
    Dragon1Warrior123

    evo, imam slučajno vremena pa mogu taksativno; kako o kvaliteti tako i o močvari...

    gorica - kad dopizdi litvancu, pravac treća liga. imali smo u hnl-u "gorica" i "gorica" koliko ti srce želi
    rijeka, osijek - kad ih dinamo s drugom momčadi šamara, o kojoj to kvaliteti pričamo?
    lokomotiva - klub koji treba ugasit
    hajduk - mogu se samo nasmijati na njihovu kvalitetu
    istra - koju kvalitetu oni mogu dati ili daju ako svake jebene godine su u borbi za preživaljavanje, mijenjaju gazde svako malo, klub-slučaj
    inker - familijarni biznis, dinamo u malom - ispod radara
    slaven - ni na nebu ni na zemlji, o njima čak imam solidno mišljenje
    rudeš - kvaliteta za donji dio druge lige
  • Kwedi
    3.8k
    e tu ćete me vjerojatno popljuvat, ali ja sam za Lokomotivu, ali ne zato što to podržavam nego samo zato da imamo jednog jakog i stabilnog kluba u HNL-u. A sad koliko je to legalno je druga stvar...Dragon1Warrior123

    jesi li za pošteni nogomet ili močvaru?

    pričaš o problemu močvare, al si za lokomotivu...

    ili jesi ili nisi?
  • Krizy
    43.2k
    Pa ionako se uvodi 3.europsko natjecanje, u koje će i ući većina klubova koja ispadne u 3.pretkolu ili play offu EL plus par jačih koji se probiju kroz kvalifikacije tog trećeg natjecanja. Prema tome Rijeka Hajduk i Osijek ako ne uđu u EL imaju realne šanse ući u to natjecanje koje će shvatiti ozbiljnije nego taj turnir s okolnim zemljama čak i kad bi bili jači protivnici jer ipak je to samo prijateljska.
  • vjeko1701
    8.1k
    1. apsolutno sam protiv besplatnih ulaznica u bilo kojem obliku što sam više puta i napisaoxavier

    Besplatno djeljenje jer imaš kao višak apsolutno devaluira vrijedost ulaznice. S druge strane kad bi se organizirala nagradna igra gdje svakom kupnjom ulaznice ulaziš u pot izvlačenja (ionako je sređen sustav presonalizirane kupnje ulaznice po imenu i prezimenu). Kupci godišnje ulaznice automatski ulaze u svako tjedno izvlačenje i dobe 36 ulaza u godišnje. Imaš tjedna izvlačenja gdje su nagrade
    1. Dres Dinama iz fan shopa sa igračem po željii (1 dobitnik)
    2. Šal Dinama iz fan shopa. (2 dobitnika)
    3. ulaznice za iduću tekmu (4 dobitnika)


    A na kraju sezone veliko izvlačenje sa nagradama (po jedan dobitnik).
    1. Besplatna godišnje za narednu sezonu, lopta sa potpisima svih igrača i trenera i personalizirani dres sa imenom/prezimenom po i brojem po želji.
    2. Dres sa igračem po želji i šal iz fan shopa
    3. Kupon za 10 ulaznica naredne sezone po želji.

    Ako dobije tjedno 4 ulaznice netko s godišnjom, povede 4 frenda, ako dobije netko tko je kupio za tu tekmu, povede tri frenda, jbg netko će se navući i htjeti ići i dalje. Tako možeš uvesti dijam da je dobivena karta nekaj kaj je vrijedno, kaj si osvojio jer si imao sreće a ne nešto kaj si dobio jer je proizvod loš i nema nikakvog interesa za njim.

    Naravno, ovo je samo bazna ideja ali tako nešto provesti bi bilo puno bolje od djeljenja ulaznica po SN. Mogu se sa nekim radijom dogovoriti pa imati tjednu nagradnu igru gdje se postave neka pitanja iz povijesti Dinama pa ko prvi nazove i da točan odgovor dobi 2 karte za iduću tekmu. Klu bi mogao organizirati Pub kvizove na temu Dinama gdje bi davao dresove, lopte, ulaznice, šalove itd...čak sam organizirati mjesečni ili godišnji kviz negdje u nekom restoranu itd itd itd. Malo natrag ugraditi dinamovštinu među ljude, pokrenuti grad, nek Dinamo bude opet poželjan, nek njeguje svoju tradicju, nagrađuje ljude koji ju znaju...itd itd itd
  • Dragon1Warrior123
    3.2k
    evo slučajno Imam i ja vremena pa evo i mene s raspravom
    Gorica - ako ćemo tako isto možemo reć i za PSG čim šeicima dopizdi idu na sredinu tablice kao Monaco, a dotad ću ja uživat u više nego solidnoj momčadi i lijepoj igri
    Rijeka, Osijek - oboje su u krizi ove sezone, ali se Rijeka diže, a Osijek isto tako se može vrlo lako podić plus grade i stadion novi
    Lokomotiva - vrlo jaka momčad, sa problemom što su prčija, ali jbg radije bi njih gledo nego Rudeš, Zagreb, itd.
    Inter - mi se gadi, ne znam zašto al baš ne volim taj klub, ali uvijek su taman toliko dobri da budu van zone ispadanja
    Slaven - solidan trener, solidna ekipa
    Hajduk - smijurija, ali igraju malo bolje pod Oreškovićem
    Rudeš - bože sačuvaj
    Istra - može puno bolje, samo im se mora potrefit ono što se u Rudešu dogodilo u drugoj polusezoni prošloj, a to je dobar trener. I ako se slučajno stabiliziraju, vjerujem da bi gazde mogli napravit solidan klub sa doduše stranim igračima, ali dobar klub

    Sad jesu li bolji ili lošiji od kraja devedesetih itd. ne mogu reći jer nisam pratio, ali ne vjerujem da je itko od njih bio puno jači od trenutne lige. Tako da ja gledam ovu ligu kao dobru i čak potencionalno vrlo dobru ako se poklopi par stvari. A ne želim samo pljuvat i očekivat da će sve otić u kurac samo zato što funkcionira dobro jednu sezonu il koliko već. Ali dosta od mene u raspravama danas, prebolestan sam trenutno da razmišljam previše xD tako da od sad samo čitam.
  • xavier
    12.1k
    @vjeko1701

    Ja osobno smatram da se trebaju koncentrirati na privlačenje publike na način da sam proizvod treba postati zanimljiv i da ljudi žele doći (i platiti ulaznicu jer će smatrati da to vrijedi). Koja je poanta da iduće godine imamo 10.000 godišnjih ulaznica ako će i dalje na utakmice dolaziti 3.000 ljudi?

    Dio privlačnosti donose rezultati, a drugi dio je do drugih stvari koje ova ekipa na žalost neće popraviti.
  • vjeko1701
    8.1k
    Apsolutno se slažem. Samo je mišljenje da bi takve PR akcije malo podigje rating vrijednosti karte za Dinamove utakmice među ljudima, barem nesvjesno.
  • Kwedi
    3.8k
    izbori, izbori i izbori.

    jedino tako može doć do poboljšanja, ostalo je sve sviranje kurcu.
  • xavier
    12.1k
    Evo, stavio je baš netko na Snetu neke brojke što se tiče posjete (ne znam jesu li točne):

    Hrvatska: Hajduk 11 786, Rijeka 4763
    Srbija: Zvijezda 11 644, Partizan 4293
    Slovenija: Maribor 4745, Olimpija 4114
    Češka: Slavia 12 268, Sparta 11 826
    Slovačka: Dunajska Streda 7927, Spartak Trnava 4061
    Mađarska: Ferencvaros 9649, Diosgyori 3767
  • reziser
    6.8k

    mozda bi izbori kratkotrajno donijeli vecu posjecenost
    ali sumnjam
    isto kao i kod povratka imena

    ovo je vrlo kompleksan problem
  • xavier
    12.1k


    Na žalost tako je. Zapravo, ja ću još "povisiti ulog" i reći da za početak na izbore, sve kad bi do njih i došlo, na kraju ne bi izašlo više od 15% članova.
  • reziser
    6.8k

    mozda bi i izasao veci postotak, ali se gledanost nebi krucijalno promijenila
  • marcio amoroso
    36.4k
    Moramo ići korak po korak i moramo biti svjesni svojih mogućnosti. Prvi i normalan korak su izbori te postavljanje legitimne uprave. Drugi korak je infrastruktura. Treći korak ali korak koji se ne smije zapostaviti ni kod ova dva prva koraka je momčad. Kad to troje bude na normalnom nivou onda možemo pričati o posjeti. Mi imamo lopovsku upravu i stadion koji je sramota cijele države. I ipak taj isti stadion uspijemo napuniti par puta ove sezone. I da, normalno je da vise ljudi dođe na atraktivnijeg protivnika. Živim u Berlinu i jedna Hertha protiv Bayerna ili Dortmunda uvijek rasproda stadion dok protiv Freiburga ili Hoffenheima ne bude ni polupun.
  • Krizy
    43.2k
    STATISTIKA OBRANE:

    DOMINIK LIVAKOVIĆ:
    -HNL: 13 utakmica, 8 primljenih, 6 clean sheets, 52% u prvih 11, 52% minuta
    -EL: 10 utakmica, 8 primljenih, 5 clean sheets, 100% u prvih 11, 100% minuta
    -LP: /
    -KUP: 1 utakmica, 1 clean sheet, 33% u prvih 11, 33% minuta

    DANIJEL ZAGORAC:
    -HNL: 10 utakmica, 4 primljena, 8 clean sheets, 40% u prvih 11, 40% minuta
    -EL: /
    -LP: 6 utakmica, 5 primljenih, 3 clean sheets, 100% u prvih 11, 100% minuta
    -KUP: 2 utakmice, 2 clean sheets, 67% u prvih 11, 67% minuta

    KEVIN THEOPHILE-CATHERINE:
    -HNL: 10 utakmica, 1 gol, 1 žuti, 40% u prvih 11, 40% minuta
    -EL: 9 utakmica, 2 žuta, 1 drugi žuti, 90% u prvih 11, 90% minuta
    -LP: 6 utakmica, 1 žuti, 100% u prvih 11, 100% minuta
    -KUP: 1 utakmica, 33% u prvih 11, 33% minuta

    EMIR DILAVER:
    -HNL: 9 utakmica, 1 žuti, 36% u prvih 11, 35% minuta
    -EL: 8 utakmica, 1 gol, 1 žuti, 80% u prvih 11, 76% minuta
    -LP: 6 utakmica, 100% u prvih 11, 100% minuta
    -KUP: 1 utakmica, 33% u prvih 11, 33% minuta

    AMIR RRAHMANI:
    -HNL: 10 utakmica, 2 gola, 1 asist, 3 žuta, 40% u prvih 11, 39% minuta
    -EL: 7 utakmica, 2 žuta, 60% u prvih 11, 66% minuta
    -LP: /
    -KUP: 2 utakmice, 67% u prvih 11, 67% minuta

    DINO PERIĆ:
    -HNL: 17 utakmica, 2 gola, 5 žutih, 64% u prvih 11, 66% minuta
    -EL: 4 utakmice, 20% u prvih 11, 25% minuta
    -LP: 1 utakmica, 0% u prvih 11, 1% minuta
    -KUP: /

    MARKO LEŠKOVIĆ:
    -HNL:
    11 utakmica, 2 gola, 3 žuta, 44% u prvih 11, 44% minuta
    -EL: 1 utakmica, 10% u prvih 11, 10% minuta
    -LP: /
    -KUP: 2 utakmice, 1 žuti, 67% u prvih 11, 67% minuta

    MARIN LEOVAC:
    -HNL: 9 utakmica, 1 gol, 1 asist, 4 žuta, 36% u prvih 11, 34% minuta
    -EL: 4 utakmice, 3 žuta, 40% u prvih 11, 34% minuta
    -LP: 6 utakmica, 1 asist, 2 žuta, 100% u prvih 11, 97% minuta
    -KUP: /

    MARIO MUSA:
    -HNL: 12 utakmica, 2 gola, 2 asist, 1 žuti, 36% u prvih 11, 37% minuta
    -EL: /
    -LP: /
    -KUP: 3 utakmice, 1 žuti, 100% u prvih 11, 100% minuta

    PETAR STOJANOVIĆ:
    -HNL: 12 utakmica, 3 asist, 4 žuta, 1 drugi žuti, 44% u prvih 11, 43% minuta
    -EL: 9 utakmica, 2 asist, 5 žutih, 1 drugi žuti, 90% u prvih 11, 89% minuta
    -LP: 6 utakmica, 3 žuta, 100% u prvih 11, 100% minuta
    -KUP: 1 utakmica, 33% u prvih 11, 33% minuta

    SADEGH MOHARRAMI:
    -HNL: 13 utakmica, 1 asist, 1 žuti, 48% u prvih 11, 49% minuta
    -EL: 1 utakmica, 10% u prvih 11, 10% minuta
    -LP: /
    -KUP: 2 utakmice, 67% u prvih 11, 67% minuta
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.