• 000
    941
    Nekome najljepši/najdraži, nekome najružniji, netko bi obnavljao, netko bi ga rušio pa iznova gradio, netko bi ga selio u Blato, netko na obilaznicu, Kajzericu..., no kakav god da je trenutno, nefunkcionalan i maćehinski odbačen od vodstva grada, jedini je kojeg imamo.

    145368.jpeg

    maxresdefault.jpg
  • deda
    26.3k
    E da samo za kraj oko ove tekme kažem. Kranjča je i nakon ovog šminkanja istočne tribine, te wca i onih par sjedala u loži na zapadu i dalje u sramotno očajnom stanju i pitanje je dana kad će se nešto srušiti tamo. Sramota grada su oba stadiona.
  • 000
    941
    Uz podsusedsku cementaru, odlična kulisa za snimanje filmova kataklizme.
    U Kranjči su komotno mogli smjestiti nešto nalik Rujevici, moderan mali stadiončić, ne pretjerano skup.
  • xavier
    11k
    Maksimir je stvarno specifična kombinacija. Istok je derutan i dotrajao i smiješno mi je kad netko misli da bi se mogao "dovesti u red" uz neka manja ili veća ulaganja. Sjever i zapad nisu nikad dovršeni, s tim da ni zapad nije sasvim nova tribina nego se samo dogradilo na staroj bazi. Kad tome dodamo da niti jedna tribina nije u skladu s ostale 3, onda je prilično jasno što je tu jedino rješenje.

    Kranjča je cijela jednostavno dotrajala i tu nema nikakve pomoći tako da je u istom statusu kao i Maksimir.

    A najsmješnija su mi ova "ušminkavanja" kad se nešto prefarba, stave se nove pipe u wc ili se promijeni nešto stolica i to je sad kao rješenje. To mi je kao da imaš auto kojem je motor pred izdisajem i pitanje je hoće li prijeći još 500 km, a ti to odlučiš riješiti na način da ga odvezeš u autopraonu.
  • marcio amoroso
    31.4k
    Najbolje rješenje po meni je rušiti tribinu po tribinu i praviti nove. Za mene bi najpametnije bilo ići ovim redoslijedom. Jug, zapad, istok, sjever.
  • xavier
    11k
    Ja nisam za nikakve megalomanske stadione. Lijepi kompaktni stadiončić za 20 i nešto tisuća ljudi je i više nego dovoljno. Po meni ne mora uopće biti u Maksimiru jer su i puno veći klubovi od Dinama mijenjali lokacije, ali nisam naravno ni protiv sadašnje lokacije. Jedino što to malo otežava cijeli postupak.

    No bilo kakve ulaganje je u ovom trenutku čista utopija jer ga sigurno ne misle platiti ni klub ni grad.
  • reziser
    5.8k
    slažem se sa xaviem.
    iako volim lokaciju maximir, trudim se biti realan.
    Ja bi stadion do 35000 ljudi..s tribinama do terena, a lokacija. rado bi maximir, ali je tu veeeliki problem parkinga..pa bi kajzerica ili blato bili odlicna lokacija.
    ali koliko vidim, od novog stadiona ili uređenja maxa nema nista
  • marcio amoroso
    31.4k
    Stadiončić od 35 tisuća ljudi do terena je idealan. U biti bi nama i 25 bilo dovoljno, pa nek se ljudi otimaju. A mi sebi zakupimo ložu koja se zove zonadinamo i ćao.
  • reziser
    5.8k
    pa realno, kad se skupilo vise od 35000? i ovak kad dodje neka bitna jedva navuceko do 35k...
    zato stadion tu negdje, a nama loža s jaccuzijem i savjetnicka mjesta :joke:
  • xavier
    11k
    Po meni je 25 i više nego dovoljno. Ne gradiš stadion po tome koliko se možda može skupiti na 5-6 utakmica u sezoni nego po nekom prosjeku. Bolje imati stadion od 20 tisuća koji bi bio ispunjen preko 50% na dobrom dijelu utakmica (iako je i ovo trenutno utopija) nego neki veći koji bi na 90% utakmica zjapio prazan.

    Kad bi tako stadione gradili Real, Barca ili bilo koji drugi top klub, onda bi imali stadione za 200+ tisuća ljudi :grin:
  • marcio amoroso
    31.4k
    Ja iskreno vjerujem u to da bi se sa još malo pozitive i novim stadionom prosjek digao na nekih 10-12 tisuća. Ima brdo primjera, Juve je digao prosjek za nekih 15 tisuća kad se preselio, Bayern čak za 20.
  • xavier
    11k
    Sad sam tek vidio da ima tema o stadionu Maksimir. Nek netko prebaci tamo jer ovo zapravo ima najmanje veze s ovom temom na kojoj trenutno pišemo.
  • reziser
    5.8k
    a i tema stadion je prozvakana
  • xavier
    11k
    Pisao sam dosta o tome, ali ja stvarno ne mogu prežaliti činjenicu da se 1999. krenulo u rekonstrukciju umjesto u izgradnju novog stadiona. To je broj jedan, a broj dva je megalomanska ideja da se radi stadion koji zadovoljava uvjete finala LP. Ta su dva razloga zašto je zadnjih 20 godina u taj bunar bačeno strašno puno novca, a rezultat je ovo ruglo koje imamo. Ok, za prvi razlog je djelomično kriva činjenica što je stadion u to vrijeme proglašen "spomenikom kulture" (:brow: ) i postojale su prepreke za kompletno rušenje. Da se onda krenulo i izgradnju novog, manjeg stadiona, danas bi Dinamo imao relativno moderan i funkcionalan stadion.

    Srce me boli kad vidim stadione od kojih bi neki bili sasvim dovoljni, a neki možda i previše za Dinamo.

    Prag:

    czech-eden-arena.jpg

    Bruxelles:

    constant_top.jpg
  • Infinity
    14.9k
    Slozio bih se prvo s kolegom @marcio amoroso. Mislim da je Dinamu financijski najprihvatljivije raditi tribinu po tribinu, ali mislim da je redoslijed pogrijesio. Dinamo ne moze prvo rusiti juznu tribinu, jer su tamo svlacionice, hotel i hrpa nekih popratnih objekata koji su potrebni za utakmicu. Na zapadu s druge strane imas samo te famozne VIP loze i pizdarije koje trazi UEFA. Dinamo treba prvo raditi zapad na kojem ce biti smjesteno doslovno sve, sve ono sto je sad ispod juga plus sve ono sto je sad na zapadu. Ne znam da li bi sve stalo, ali bi se tribina dala izvuci prema van i sve bi se to sredilo. Nakon toga ti jug postaje nebitna tribina i mozes ju rusiti i u toku sezone.

    U trenutku kada se radi zapad, Europa se sigurno ne bi igrala na Maksimiru, a za HNL bi se dalo prebaciti na istok neke stvari koje su potrebne, a vjerujem da bi i HNS progledao kroz prste Dinamu i ne bi ga tlacio kad se radi takav projekat.

    S novim zapadom bi ustvari imao novi stadion, tj. taj zapad bi sam zadovoljio sve uslove koje UEFA zahtjeva i mogao bi srusiti sve tri tribine i igrati utakmica sa samim zapadom, ali to nije potrebno. Nakon tog zapada mogle bi se rijesiti sve ostale tribine. Ja bih prvo srusio jug i na jugu napravio 'polutribinu' koja bi sluzila za nuzdu, tj. za goste. Ne bih jugu uopce davao paznju dok se ne izgrade novi sjever i istok, pa cak bi i ovakav mogao ostati dok se gradi ostatak stadiona. Svakako je daleko i ne smeta.


    I onda, sto se kapaciteta tice. Podatke gledam na https://hrnogomet.com . Dinamo je u HNL-u odigrao 443 domace utakmice na kojima je svega 17 puta bilo vise od 25.000 gledatelja. Cak 15 utakmica je bilo protiv Hajduka i po jedna sa Slavenom i Segestom. To je 3.84% ili ako je lakse zamisliti, odigrano je cak 27 prvenstava i na 10 prvenstava niti jednom nije bilo 25.000 ljudi na utakmici. Dinamo je na Maksimiru odigrao 101 europsku utakmicu, a na 28 je bilo 25.000 ili vise gledatelja. To znaci da na Maksimiru kapaciteta 25.000 sjedecih mjesta tek svaka treca europska utakmica napuni stadion. Misljenja sam da bi se na manjem stadionu stvarala puno bolja atmosfera, stadion bi bio lakse napunjen i sve bi bolje izgledalo kada bi kapacitet procentualno bio ispunjeniji. Mislim da ljudi zele kapacitet 35.000 zato da stadion ne bi bio manji od Poljuda sto je meni smijesno. Bitno je da Dinamo dobije nov stadion koji zadovoljava sve uslove za odigravanjem utakmica LP. Bitno je da stadion ima krov, da je komforan i da gledatelji dolaze na njega. Mogu rivali imati stadione od 100.000 mjesta, ali im je to uzalud ako Dinamo imadne bolju posjetu. Dinamo u Europi u prosjeku gleda negdje oko 17.000 ljudi i ne treba bjezati od cinjenice da Dinamu ne treba stadion veci od 25.000 mjesta. Onda treba misliti da je to ustvari za trecinu manji stadion, a samim tim i jeftiniji. Sutra bih se radije kajao sto Dinamo nema veci stadion kad je 25.000 na svakoj utakmici, nego da gledam 28.000 na stadionu od 35.000.

    HBS s kojim je Dinamo igrao ima stadion od 16.000 mjesta i vec cetvrtu sezonu u prosjeku ima 14-15.000 gledatelja. Kada bi mi netko rekao da bi Dinamo imao takvu gledanost na tako 'malom' stadionu potpisao bih to iste sekunde. Cemu megalomanija kad je uzaludna? Svi se nadamo da ce gledanost porasti, ali je realnost da to nikad na neke duze staze nece odmaci puno od 10.000. Daj Boze da grijesim, ali tesko.
  • Guinness
    1.9k
    Dinamu niti bilo kome u RH ne treba stadion za više od 15k ljudi.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.