• Eduardo
    17.1k
    Zna netko kolikim se ciframa baratalo u vezi ovoga?
  • xavier
    11.1k
    Kapacitet je upravo onakav kakav je prije 20 godina doveo do toga da danas imamo ruglo u Maksimiru umjesto lijepog stadiona za 30-ak tisuća ljudi. Ovo je debelo, debelo previše čak i za top utakmice reprezentacije, a kamoli za Dinamo.

    Projekt je stvarno jako lijep, ali ne možeš ga samo "smanjiti", a da ostane ovakav. Pisali smo već o tome na Snetu. Generalno samo veliki stadioni mogu biti ovakvog okruglog oblika. Stadioni manjeg kapaciteta imaju tendenciju biti više pravokutnog oblika iz razloga što tribine ne idu toliko u visinu pa je nemoguće "pobjeći" od samog oblika terena. Na velikim stadionima su tribine dovoljno visoke da uspiju taj pravokutni oblik terena "pretvoriti" u krug do vanjskog rupa stadiona.
  • 000
    941
    Ma sta skrtarit sada kad se Kinezi spremaju ukrcat milijarde necega u RH ;) Daj odma' dva ovakva sa po 120.000 grijanih sjedalica :naughty:
  • Infinity
    15.1k
    Radije bih da ne naprave nista nego da siluju kapacitet kad vide svjez i lak kapital. Imam osjecaj da ce to biti megalomanija za mazanje ocije i skupljanje poena, a kvalitet cista nula, ako ista uopce i bude, a vjerujem da nece.
  • deda
    27.3k
    Ja sam već sto puta rekao. Hoću stadion čiji će vlasnik biti Dinamo. Kapacitet 15-18 tisuća, sa mogućnošću proširenja za 5-6 tisuća. Nama dosta. Ako netko napravi nacionalni za 30-35 tisuća, može nam poslužiti jednom u 5 godina.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Zanimljivo je da je 3 LHD realizirao puno projekata tako da se ovo definitivno može napraviti. Ljudi imaju iskustva i ne crtaju samo tako u stilu da papir trpi sve. Samo što su realizirane projekte radili sa privatnim kompanijama.
  • Infinity
    15.1k
    Slazem se. Ja sam za stadion 22-25.000, al svejedno i da je 15-18.000 kad ni taj kapacitet nece biti stalno popunjen. Jos je odlicno ako se to moze prosiriti. Ljudi bubaju cifre 35.000, pa i do 50.000 zbog reprezentacije ili tu i tamo nekog derbija, pa i europske utakmice, a neki dan sam pisao koliko cesto (ne)dodje toliko ljudi na utakmicu. Trebamo gledati realna potrebe i isplativost i onda Dinamo moze sam da si napravi stadion, jer se stadion od 30-50.000 sigurno ne isplati nikome u Hrvatskoj.

    Dzaba i da je ultra moderan, dusa me boli od pomisli da je 2.000 ljudi na stadionu kapaciteta 50.000. I ne znam zasto, al imam osjecaj da bi manji stadion privukao vise ljudi, jer bi se stvarala bolja atmosfera.
  • deda
    27.3k
    Pa velim neki dan u Kranjči genijalna atmosfera. Mi da tamo igramo stalno, pred 3-4 tisuće ljudi, ja ti kažem da bi svi drhtali kad izlaze iz svlačionice. Bili bi 20% jači zbog atmosfere. To nama treba, puhanje za vrat, mi za to ne znamo od kada su Građanski izbacili iz centra.
  • 000
    941
    Previse smo se svega naslusali kroz godine da bi povjerovali u 1% ovoga sto se pise.
    Komforan stadion bez atletske staze, 10000+ bi bio sasvim zadovoljavajuci.
  • Kwedi
    3.8k
    Hitrec zaokružiti sa tri tribine, a istočnu koliko god moguće adaptirati da služi kao zapad Hitreca. Mjesta ima, "ista" lokacija, kapacitet do 20k.

    Pravi Maksimir, odnosno sjever,zapad i jug srušit ili ostavit kao spomenik megalomaniji,idiotizmu i politikanstvu
  • Infinity
    15.1k
    Pa koliko su tribine udaljene od terena, ima prostora za napraviti stadion uz isti travnjak bez rusenja tribina. Kao u Leipzigu.
  • 000
    941
    Stadion bi trebao "zivjeti" svaki dan u tjednu, a Maxu samo bazen na Sveticama daje odredjenu zivost kada nema utakmica.
  • Mali dioničar
    13.9k
    Ne bi čovjek rekao da u Hrvatskoj i toga ima, ali u UEFA uputama za stadione kao primjer dobrog projekta koji je u skladu s potrebama zajednice je stadion u Dugopolju.

    Ostali primjeri Stožice, Stavanger, Wolfsburg i Espanol.

    Projekti su lijepo specificirani, od površine na kojoj su gradjeni do troškova pojedinih faza.

    https://www.uefa.com/MultimediaFiles/Download/EuroExperience/competitions/General/01/74/38/69/1743869_DOWNLOAD.pdf
  • Eduardo
    17.1k
    Bilo bi zanimljivo pogledati u Rusiju, Tursku, Poljsku i Ukrajinu da vidimo koliko su novi, komforniji stadioni utjecali na posjetu utakmica.
  • deda
    27.3k
    Da se to izvući, treba naći samo malo vremena. Ukrajina zbog rata nije dobar primjer, ostali da.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.