• Nema zaleđa Mikića
    3.2k
    Poznati su parovi četvrtfinala Premier League International Cupa!

    Crystal Palace - Real Sociedad
    Everton - Borussia Dortmund
    GNK Dinamo - Valencija CF
    Manchester United - Real Madrid CF

    Točan termin u kojem će Plavi u borbu za polufinale PLIC-a protiv Valencije još nije poznat, no obavijestit ćemo vas čim se klubovi dogovore!
  • IstinaZaDinamo
    2.3k
    Poznati su parovi četvrtfinala Premier League International Cupa!

    Crystal Palace - Real Sociedad
    Everton - Borussia Dortmund
    GNK Dinamo - Valencija CF
    Manchester United - Real Madrid CF

    Točan termin u kojem će Plavi u borbu za polufinale PLIC-a protiv Valencije još nije poznat, no obavijestit ćemo vas čim se klubovi dogovore!
    Nema zaleđa Mikića

    Neka im netko kaže da se grad i klub zovu Valencia, dakle bez j.
  • Derby
    790
    Neka im netko kaže da se grad i klub zovu Valencia, dakle bez j.IstinaZaDinamo

    Na hrvatskom je grad Valencija. Iako to sa imenima gradovima je uvijek diskutabilno i koliko znam nema konsenzusa oko toga.

    Zašto Valencia? Zašto ne València?

    Ali ime kluba bi trebalo pisati Valencia, po meni.

    Je li Rapid Beč ili Rapid Wien ili Rapid Vienna? Ideš li u Beč ili u Wien?

    :)
  • nemapredaje
    6.9k


    Nije istina.

    Valencija se na hrvatskom kaže za pokrajinu, a grad je Valencia.
  • Tvrdica McTvrdi
    4.7k
    U hrvatskom jeziku, bilo da pišete o nogometnom klubu, gradu ili regiji najispravnije je koristiti Valencija.

    AI izvukao s enciklopedije
  • Derby
    790
    Nije istina.

    Valencija se na hrvatskom kaže za pokrajinu, a grad je Valencia.
    nemapredaje

    Gdje to piše?

    To tek nema nikakvog smisla. Grad i pokrajina se na španjolskom zovu isto, zašto bi se kod nas razlikovalo?
  • by-tor
    429
    Valencija se na hrvatskom kaže za pokrajinu, a grad je Valencia.nemapredaje

    Ovo je točno, Hrvatska enciklopedija tako potvrđuje.

    Isto tako bi klub bio Valencia CF.

    U hrvatskom jeziku, bilo da pišete o nogometnom klubu, gradu ili regiji najispravnije je koristiti Valencija.

    AI izvukao s enciklopedije
    Tvrdica McTvrdi

    A ovo su očito klasične halucinacije AI-ja, odnosno UI-ja ako ćemo se držati pravila :yum:
  • Jos-Optimus
    9.9k
    Na Zoni se jednostavno nađu stvari za posvađati
  • Crni86
    20.2k
    pa to i je poanta foruma, samo bi se trebalo voditi raspravom, a ne svadom :smile:
  • Droljo
    25.7k
    Ja kopam rov iz kojeg će se orit valensija :lol:
  • IceMan
    3.9k
    Baš si mislim, obzirom da su država i grad pola-pola u financiranju novog Maksimira, i obzirom kakva su počela natezanja između istih i kak izgleda tomu nema kraja, počela me neka skepsa hvatat glede toga svega…
  • miro
    8.5k
    Sve u vezi Maksimira će se odlučivati u jeku predizborne kampanje, neće se tu HDZ usuditi stopirati stadion, jer realno mogao bi ga i grad sam financirati uz dugoročni kredit
  • jedan u nizu
    17.6k


    Iako ne zelim da razno razni politicari skupljaju jeftine politicke poene na pitanju novog Maksimira, nadam se da ce ih to potaknuti u buducim preizbornim kampanjama.

    HDZ ce trebati drzati svoje obecanje i pitanja nacionalnog interesa, pa se nebi trebali povuci iz toga.
    Sa druge strane, TT takoder treba dobiti poene na tom pitanju, pa ne ocekujem ni od grada da se iskljuci.
    Takoder vidim kako objema opcijama pase da druga strana izade iz dogovora, pa da netko od njih sam to napravi, u inat ovoj drugoj i da im to bude dio kampanje: ''vidite kako oni nisu htjeli, ali zato cemo mi to napraviti''.
    Vise vjerujem da ce odrzati obecanje radi toga da ih druga strana ne blati u kampanji na tome, nego zbog neceg drugog.
  • Thor
    2.1k
    Ja u tom poslu bez obzira na svu pompoznost i dogovora i predstavljanja projekta Maksimir nikome tu ne vjerujem koliko got bilo svima a najvise nama u interesu da se to dogodi.
    Jednostavno kad dodje Kranjca nikome se nece vise nikamo zuriti i pocet ce se natezat medjusobno ko kaj i zakaj ima ili nema zasluga, di du pare,ko bu ili nebu odlucival..drz nedaj i tak.
    Jedino bi ih mogla naterat opet neka euforija oko repke ak se dogodi. Ne znam...i dao bog da gijesim ali nemam nikakav dobar feeling za tu realizaciju.
    Jedino kaj bi se mozda moglo dogoditi je rusenje starog a gradnja novog pitajboga kad bu.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment