• NORTE
    8.9k
    Mislio sam na komentar "nogomet na aparatima", ne na samu statistiku o 4 nule zaredom u EL. Komentar je potpuno suvišan, kao da želi reći da dinamo nemre gola dat u Europi...a istina je znamo drugačija.
  • Carrasco
    4k
    kao da želi reći da dinamo nemre gola dat u EuropiNORTE

    Ili da Dinamo nemre primit gol u Europi, zavisi iz kojeg kuta gledaš
  • NORTE
    8.9k
    Wolfsberger utrpao 4 komada Feyenoordu u gostima. Protiv Feyenoorda na Maksimiru igra nepostojeća, sve do igrača više, uz obranjen penal. U 8 dana u studenom dinamo će imat gostovanje u Osijeku pa Austriji pa Hajduk na Maksimiru. Dodiše Hnl sad možeš odgodit kad god poželiš.
  • Infinity
    15.2k
    S druge strane je Dinamo u gostima uzeo bod ekipi koja je tom Wolfsbergu uzela bod u gostima.

    Mnogo je kutova gledanja, a meni se cini da je ova grupa izjednacenija nego smo mislili.
  • Krizy
    35.1k
    Pošto neki manje aktivni otvaraju i pišu samo na ovoj temi, evo možete glasati za Igrača mjeseca:
    https://www.zonadinamo.com/discussion/496/anketa-igra%C4%8D-mjeseca-listopad-2020-/p1
  • Neki tip
    19k
    Sa službenog Dinamovog kanala (1:39):

  • Kwedi
    3.8k
    30.10.20.

    bb3rub1ph33ccg62.png
    Attachment
    1_PDFsam_7878 (26M)
  • Mali dioničar
    14k
    Vrlo prljava igra Dinama - želi igrati u najjačem sastavu protiv najvećeg rivala.
  • Gelipter
    3.4k
    aouo46vbn1xdb983.jpg
    Zapoljska, Volovčica jučer navečer.
    PUMB!
  • Krizy
    35.1k
    Dinamo pokrenuo inicijativu da Slaven Zambata dobije mjesto na Mirogoju u Aleji velikana.

    Nemoguće je odužiti se i zahvaliti se na svemu što je dao za klub, no Dinamo mu je spremio najveće počasti kako bi ga pamtile buduće generacije na Maksimiru.

    Tužna je uvertira bila u Dinamovu utakmicu protiv CSKA Moskve u četvrtak. Tog tužnog jutra svijet je napustio jedan od najboljih igrača u povijesti Dinama. Slaven Zambata preminuo je u 81. godini.

    Modri dres je zadužio za sva vremena, a one partije 1976. godine na putu do titule u Kupu velesajamskih gradova su ušle u legendu. Nemoguće je odužiti se i zahvaliti se na svemu što je dao za klub, no Dinamo mu je spremio najveće počasti kako bi ga pamtile buduće generacije na Maksimiru.

    Jučer su dinamovci na susretu protiv CSKA Moskve nosili crni flor oko ruke u znak sjećanja na Zambatu, a danas je Dinamo pokrenuo inicijativu prema gradu Zagrebu da legendarna plava devetka dobije mjesto u Aleji velikana na Mirogoju. Tamo su pokopani neki veliki sportaši koje je Hrvatska dala, a svoje mjesto bi tamo mogao dobiti i veliki Zambata...

    A želja je odati mu počast i na drugi način. Kao prva ideja na pamet pada nešto s Maksimirom, ali znajući u kakvom su stanju tribine i cijeli stadion, možda ne bi bilo ni prikladno išta nazivati po Slavenu Zambati.

    Pa što onda? Ratko Kacian dobio je počast u vidu naziva pomoćnog Dinamova stadiona, Mladen Ramljak u vidu Memorijalnog juniorskog turnira. Slaven Zambata definitivno zaslužuje nešto, a to nešto mogla bi biti nagrada za najboljeg Dinamovog strijelca u sezoni.

    Da sve bude prikladnije, Dinamo bi je uveo i dodjeljivao od kraja ove sezone, a Zambata, "plavi devet" jedan je od najvećih i igrača i napadača u klupskoj povijesti.

    Dovoljno je samo reći da je u 251 utakmici zabio 156 golova. A koji je najveći? Teško je reći jer bilo je velikih, od onoga koji je inicirao preokret u polufinalu Kupa velesajamskih gradova protiv Eintrachta i kasnije do naslova do onog Celticu u Glasgowu. Celticu koji je ubrzo postao prvak Europe.

    - Taj naš susret mediji su nazvali superfinale. Na kraju utakmice sam uzeo loptu. To je bila moda. Vratio sam se u šesnaesterac da pomognem obrani, igrao sam centarhalfa, bio sam u krilu golmanu, a Škorić mi kaže:’ Zambi, što radiš ovdje? Kome ću ispucati loptu?’. Otišao sam na lijevi bok i viknuo da mi doda. Dok je lopta putovala, sudac je svirao kraj, a ja sam uzeo loptu i otrčao u svlačionicu - opisivao je Zambata najljepše nogometne trenutke koji su u Dinamu krenuli golom Hajduku u Kupu u svom debiju.

    Kasnije je nastupao za belgijske klubove KSV Waregem i FC Crossing iz Bruxellesa (1969. -1972.), a kad se ujesen 1972. vratio u Zagreb, odigrao je posljednje utakmice za Dinamo jer je zbog težih ozljeda (operirao je oba meniskusa) morao završiti karijeru, a to je učinio 1973. u austrijskoj ekipi Villach.

    Za reprezentaciju Jugoslavije odigrao je 31 utakmicu i postigao 21 gol. Kao kapetan reprezentacije sudjelovao na OI 1964. u Japanu.

    https://www.google.com/amp/s/www.24sata.hr/amp/sport/dinamo-pokrenuo-inicijativu-da-slaven-zambata-dobije-mjesto-na-mirogoju-u-aleji-velikana-725287
  • Mali dioničar
    14k


    Možda da Kovačević posreduje.
  • Neki tip
    19k
    U današnjim SN vrijedi pročitati intervju s Bartolom Franjićem.

    Znam se ti prvi intervjui, nakon prve važnije dobro odigrane tekme za prvu momčad, rade uglavnom PRovski..

    Ali svejedno, neki način razmišljanja da se iščitati.

    Franjić se čini kao posložen momak. Onako, da razumije prioritete, odnosno da ih je jasno posložio, da mu je stalo, da je motiviran, da ne leti u nebo i neće pasti u depresiju.

    S obzirom na poziciju koju igra (slab sam na zadnje vezne), ima potencijal za mog novog miljenika.

    Siguran sam da mu je to osobito važno.. :lol:
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet

Dobrodošli na Forum Zona Dinamo!

Zona Dinamo je Forum na kojem se okupljaju navijači i simpatizeri Dinama, te na jednom mjestu raspravljaju i informiraju se o klubu i svim ostalim stvarima koje imaju poveznicu s našim klubom. Ostali su dobrodošli kao gosti i u skladu s tim trebaju se i ponašati.