• Crni86
    16.2k
    Prvo kolo osijek - kreativno jako slabi prema naprijed. Ulaskom stojketa i prelaskom na 4231 smo se prema naprijed probudili zabili dva gola i uzeli pobjedu.

    Vukovar krenuli 433, poveli u 45. golom iz kornera al opet smo se nekako mucili prema naprijed do tog gola. U nastavku opet ulazi stojke prelazimo na 4231 i zabijamo dodatna dva gola.

    U rijeci napokon krenuli u 4231 sa stojketom na desetki. Maestralno prvo poluvrijeme, bas teska teska dominacija je bila. U nastavku ostali u 4231 ali smo se povukli i znatno pali.

    Protiv istre krenuli u 4231 ali opet smo cekali do pred kraj utakmice da utakmicu prelomimo i zakljucimo sa dva gola za 3:0.

    Varazdin krenuli sa 4231 i opet maestralnih prvih 45 minuta, kreativno aktivni, ma apsolutna dominacija nesto kao i u rijeci. Isto tako onda drugo poluvrijeme pali.

    Gorica 433 ofenzivno apsolutno bezopasni. Poslije prebacili na 442 pa dobili crveni i banana.

    Hajduk 433, lijepo stabilno, derbi utakmica i u 433 smo imali dosta svojih prilika, a opet dosvoljni stabilni da protivniku ne ostavljamo prostora.

    Slaven krenuli sa 433 i opet do kraja prvog poluvremena i hoxhinog showa smo jako dosta malo prema naprijed prikazali.

    Loksa opet krenuli sa 433, nesto bolje nego protiv gorice ali opet nije to bilo onako da drzimo protivnika za vrat i da cekamo kada ce obrana kapitulirati.

    Osijek opet 433, zabili dva gola nakon kornera, ofenzivno opet jako slabo i bezidejno.

    Mene se dinamo najvise dojmio zadnjih 30 minuta protiv osijeka prvo kolo, prvo poluvrijeme protiv rijeke i prvo poluvrijeme protiv varazdina. To je ono cemu bi ja mislim u hnlu trebali i teziti. Visoki presing, okomitost, ulasci medu linijama, napadanje bokova. Ma jednostavno smo tada jeli protivnike, mljeli smo ih. Tim trenutcima je zajednicka formacija 4231, ostalim utakmicama gdje smo kretali sa 433 (osim hajduka na poljudu) smo bili ofenzivno dosta slabi pa i ako smo pobjedivali te smo utakmice ugl lomili prekidima (vukovar i osijek) ili individualnom inspiracijom (hoxha protiv slavena).

    Zanimljivo je da smo do varazdina konstantno mjenjali formacije izmedu 433 i 4231 (ovisno o formi igraca), dok nakon varazdina smo preferirali samo 433 ili igru sa 2 napadaca kada bi gubili (loksa). Ne znam iz kojeg razloga smo odustali od tih 4231
  • Zagi
    12.5k
    Ah još jedna optužba za licemjerje i dvostruke standarde bez osnove.
  • Zagi
    12.5k
    Fale ti utakmice EL gdje smo obje igrali 433.
    Si ziher da nisi jednostavno subjektivan prema Stojkoviću?
    Teško da je ovo gore nekakav neoboriv dokaz.
  • Crni86
    16.2k
    Fale ti utakmice EL gdje smo obje igrali 433Zagi

    A mogu ih dodat ali opet tu sam misljenja kao i u derbiju s hajdukom (nisam ju iskreno ni mislio staviti) da i trebas igrat 433 radi stabilnosti. Fokus mi je vise bio na utakmicama gdje je dinamo trebao apsolutno dominirat i tako se postavit.

    jednostavno subjektivan prema StojkovićuZagi
    Pa nije stojke jedini koji moze na desetku :smile: da se razumijemo po meni je stojke skroz zasluzeno ispao iz prvih 11, ali valjda imamo nekoga jos tko moze odigrat desetku u momcadi.

    Evo jos jedan zanimljivi detalj do varazdina smo igrali 5 tekmi (od toga smo 2 tekme igrali na maksimiru) xg razlika 13,26:3,89. Nakon varazdina smo isto tako igrali 5 tekmi ( od toga smo 4 igrali na maksimiru) i xg razlika nam je 6,93:3,26. Znaci xg za zabijene golove su nam duplo pali a igrali smo duplo vise puta na maksimiru nego u prvih pet tekmi.

    Mozda su nas decki i razmazili dinamitom u prvih 5 kola
  • ElDorado
    6.4k
    Dosadno je vec o svemu tome talambasat, ali mi smo u ovom trenutku trebali osim prvih 11 imat u formi, motivirane, našpanane Vinlofa, Stojka, Vidovića, Galešića, Villara… a nema ih nigdje. Raubanje Miška do iznemoglosti, igra bez ofenzivnog veznog u HNLu, lagano se trebalo rotirati sve ove igrače, bilo je itekako prostora.
    A zamjena Bennacera umjesto Mišla protiv Osijeka poderala mi je sve živce. Koji kurac. Lik je neprikosnovena 6ica, odigrao odlicno prvo polyvrijene, i onda ga u drugom poluvremenu makne prvo na 8 pa i zamjeni. Ne mogu to shvatiti da ga jebeš.
  • mrgud
    545
    Očigledno nisu dovoljno dobri za Dinamo ti igraći pošto im Kova ne vjeruje.Boban je fulao sa tim igračima,i nadam se da će na zimu se Zvone rješiti ih i dovesti nove igraće
  • Neron53
    2.2k

    Kad se , kao i prosle godine, nekoliko onih kojima vjeruje toliko izraubaju da se ozlijede, onda ce tek shvatiti da je u krivu. Bolje da je ucio na tudjim greskama.
  • mrgud
    545
    Kako drugačije objasniti ako ne mogu igrati niti u prvenstvu protiv slabijih protvnika.
  • Derby
    534
    Dojma sam da svaki udarac u okvir koji ne ide u Nevistića bude primljeni gol i ne pamtim neku njegovu dobru obranu zadnje vrijeme pa sam išao provjeriti.

    Ne ulazeći u (subjektivni) dojam njegove pojave na terenu, procjenu kvalitete izlaska, sigurnosti i sl., već gledajući čistu statistiku možemo reći da imamo problem na golu.

    Statistika zadnjih 7 utakmica:

    19 udaraca u okvir
    8 primljenih golova
    11 obrana, od kojih su samo 3 (?) unutar šesnaesterca i to sve 3 ravno u njega.

    0GTqMzu.png

    Sve njegove obrane unutar 16 m:

    • Hapoel, udarac sa ruba 16 direktno u Nevistića.
    umhS8lt.png

    • Slaven, udarac u okvir sa 12 m, napadac prenesena glava direktno u Nevistića.
    a9eRKxZ.jpeg

    • Hajduk, Livaja sa igračem na sebi upućuje slab udarac ravno u Nevistića
    WAeqSEb.png

    • Gorica, Sofa nema podatak o obranama unutar 16,, u sažetku nema nijedne obrane izvan 16 pa ih vjerojatno nije ni bilo
  • prefontaine
    4.6k
    Kakav te Hapoel spopao, igrali smo protiv Maccabija
  • Paggini
    73.4k
    Kakav te Hapoel spopao, igrali smo protiv Maccabijaprefontaine

    Svi su oni isti
  • Derby
    534
    Kakav te Hapoel spopao, igrali smo protiv Maccabijaprefontaine

    Je li to sad problem ili Nevistić? :D

    Svi su oni istiPaggini

    To.
  • vjeko1701
    20k
    Jednostavno je. Kada se svaki gol gleda zasebno, kod svih izuzev dva (penal Lokomotive i drugi gol Varaždina) je Nevistića teško direktno kriviti jer šanse za obranom idu protiv njega ALI od prvog golmana Dinama se očekuje da barem nešto od toga ipak obrani.

    Čak i da se to makne i da ih sve opet primi, samo da nije skrivio taj glup penal i primio ono od Varaždina, vjerojatno bi imali 4 boda više.

    Nažalost ovo sve traje već predugo i čekanje njega da se probudi se pretvara u čekanje Godota. Nekad sam mislio da bi nakon sezone-dvije u Dinamu mogao postati ozbiljan kandidat za reprezentaciju. Nažalost nije tako.

    Do zime vidjeti kud to sve ide i onda ići po novu jedinicu.
  • criticus
    5.2k
    Ne vidim što je Jeličić krivo rekao osim da je lider svlačionice Bennacer. Kako je mouće da je igrač koji je tek doša lider svlačionice pored Mišića i Kevina živih? A što se tiče Kovačevića samo je naglas rekao moje strahove o kojima sam pisao na temi Osijeka. To je jedino što me zabrinjava trenutno, bez obzira na slabiju igru. Jednostavno mislim ako ostane dosljedan sebi da je tu previše kvalitete koja će isplivati i napraviti rezultat. A i sam trener je u manjm sredinama uspio stvoriti i igru i rezultat, nadam se da će to biti dovoljno za Dinamo. Ali za ocjenu toga treba jos vremena. Samo nek ostane dosljedan sebi pa ćemo znat jel je il nije taj, ako ne ostane onda odmah znamo da nije.
  • Peškaman
    8k
    Čim je Jeličić rekao nevjerujem u to sekundu. Čovjek je običan "clickbait" komentator koji pokušava izjavama/forama privući veću pažnju na sebe i emisiju.
bold
italic
underline
strike
code
quote
ulist
image
url
mention
reveal
youtube
tweet
Add a Comment